Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby?

Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby
Sposoby na kołtuny – Aby rozczesać kołtuna, lepiej nie robić tego na siłę, ponieważ możemy w ten sposób poszarpać, wyłamać lub wyrwać włosy. Możemy wykorzystać jedną z tych metod, aby Odżywka bez spłukiwania: nałóż ją na kołtun i delikatnie wmasuj, aby włosy stały się śliskie.

 • Gdy włosy delikatnie odpuszczą to można zacząć rozczesywać je palcami, grzebieniem lub szczotką.
 • Olejowanie: na mocno skołtunione włosy możemy nałożyć olej, pomasować i cierpliwie rozczesać gdy włosy będą mokre.
 • Grzebień do tapirowania: kołtun możemy rozczesać grzebieniem do tapirowania z ostrym szpikulcem, który pomoże nam podzielić go na mniejsze partie.

Należy rozczesywać włosy idąc od dołu do góry, aby włosy nie zaczęły się przerywać.

Co na bardzo splątane włosy?

Splątane włosy możemy rozczesać na dwa sposoby. Zanim nałożymy szampon zmoczone pasma delikatnie rozczesujemy wspomnianymi wyżej grzebieniem lub szczotką. Możemy pomóc sobie „rozczesując’ i rozdzielając włosy palcami. To dobry wariant, gdy włosy są bardzo splątane, bo szampon może dodatkowo pogorszyć skołtunienie.

Jak łatwo rozczesać kołtuny na włosach?

Jak rozczesać kołtuny – ratunek dla włosów – Zapobieganie kołtunom we włosach i odpowiednia pielęgnacja są ważne, jednak czasami trudno uchronić włosy przed kołtunem i chcąc nie chcąc pojawia się on na włosach. Aby pozbyć się kołtuna, nie należy na siłę wkładać w niego szczotki i rozczesywać, bo to może skończyć się wyszarpaniem i połamaniem włosów.

Sposobem na to, jak rozczesać kołtuny w takiej sytuacji, jest użycie specjalnej odżywki bez spłukiwania, a w przypadku jej braku można użyć tradycyjnej odżywki do włosów , nałożyć ją na kołtun i delikatnie masować. Dzięki kosmetykowi włosy staną się śliskie i podczas masowania będą się odczepiać od kołtuna.

Po jakimś czasie, kiedy włosy nieco odpuszczą, można zacząć delikatnie rozczesywać je palcami, a następnie użyć grzebienia bądź szczotki.

Jak ułatwić sobie rozczesywanie włosów?

Rozczesz włosy – Jak rozczesać włosy po myciu? Najlepiej użyć szczotki Tangle Teezer lub grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami – dzięki temu włosy o wiele łatwiej się rozczesują i nie niszczą się. A teraz najważniejsze! Pamiętaj, żeby rozczesywać włosy od samego dołu, coraz wyżej, aż rozczeszesz wszystkie kosmyki na całej długości.

Co na splątane włosy po umyciu?

Rozczesywanie włosów plączących się po myciu to chyba jedno z najtrudniejszych wyzwań życia (trudniejsze może jest tylko zakładanie rurek po kąpieli). Kiedyś też miałam z tym problem, zwłaszcza w czasie, kiedy na moich włosach panowało ombre. W tym okresie starałam się jak najbardziej opóźnić czas mycia włosów – mam ogromne szczęście, że moje włosy w ogóle się nie przetłuszczają.

 • Do gry wchodziły suche szampony i ciągłe messy bun.
 • Bardzo, bardzo messy.
 • Aktualnie nie mam już tego problemu.
 • Na pewno nie na taką skalę jak kiedyś, więc postanowiłam Wam trochę podpowiedzieć jak sobie z nim radzić.
 • Oprócz zapobiegania (odżywanie włosów, nawilżanie, podcinanie końcówek, unikanie gorących suszarek, prostownic, lokówek) trzeba też przecież mieć jakiś patent, gdyby coś w pielęgnacji zawiodło.

Pierwsza rada nie będzie zbyt odkrywcza. Musisz zadbać o dokładne rozczesanie włosów przed myciem . Najlepiej sprawdzi się Tangle Teezer lub szczotka z włosia dzika . Być może powtarzam to do znudzenia, ale którąś z tych szczotek każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce.

Włosy myjemy baaardzo delikatnie . Energiczne, agresywne mycie bardziej splącze nam włosy. Polecam mycie metodą OMO – odżywka – mycie – odżywka . Odżywiając włosy przed myciem, zabezpieczymy je przed silnymi detergentami szamponu, który w dużej mierze ma wpływ na plątanie się włosów (zwłaszcza przy oczyszczaniu włosów mocniejszym szamponem).

Ważne! Po każdym myciu użyj odżywki, najlepiej tej, w której producent obiecuje ułatwienie rozczesywania (u mnie w cieżkim okresie najlepiej sprawdziły się odżywki Dove – gdyby były w większej pojemności, to mogłabym kupić nawet całe wiadro 😉 ). Po umyciu włosów nie trzemy włosów ręcznikiem tylko delikatnie usuwamy nadmiar wody .

 • Jeżeli to możliwe, nie zawijamy włosów w turban z ręcznika, tylko kładziemy go na ramiona i dajemy włosom swobodnie odsączyć się z wody.
 • Ważne też, aby przy spłukiwaniu szamponu/odżywki z włosów nie nachylać głowy na dół, tylko spłukiwać włosy normalnie,w pozycji pionowej;) – w ten sposób włosy mniej się splączą i możemy uniknąć nieprzyjemnych kołtunów.

A co jeżeli jednak nie da się nam ich uniknąć? Do rozczesywania włosów po myciu należy się dobrze uzbroić. Jak już wspominałam do walki z kołtunami przyda nam się Tangle Teezer (wersja aqua – bardzo na +), szczotka z włosia dzika lub drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

 • Nic innego w tej kwestii nie polecam.
 • Mam wrażenie, że każdy inny rodzaj grzebienia/szczotki łamał moje włosy/ puszył je i jeszcze bardziej plątał.
 • Jeżeli włosy bardzo się poplątały, musimy zacząć od “poluzowania” supłów, które pojawiły się na włosach.
 • Należy zachować cierpliwość – wszelkie energiczne i szybkie rozczesywania zakończą się wyrwaniem połowy włosów, a tego chyba nie chcemy? Poluzowane supły możemy potraktować odżywką – albo tradycyjne, legendarne Gliss Kur, albo odżywka z miodem bez spłukiwania z Joanny (polecam bardzo mocno!).
You might be interested:  Jak Dbać O Zniszczone Włosy?

Nakładamy miejscowo i delikatnie rozczesujemy włosy od dołu – nie szarpiemy! Pamiętajcie także, aby wlosy najpierw lekko przeschły – od razu po myciu, mokre, są bardziej narażone na łamanie i uszkodzenia mechaniczne .

Co na włosy trudne do rozczesania?

Rozczesywanie włosów − na mokro czy na sucho? – Pozostaje więc pytanie: jak rozczesywać włosy − na mokro, a może na sucho? Istnieje wiele szkół dotyczących tego zagadnienia. Przyjąć jednak trzeba, że im prostsze włosy, tym po uczesaniu na sucho lepiej będą zachowywały .

 1. Co do zasady, każdy rodzaj włosów, niezależnie, czy są proste czy kręcone, wysoko czy niskoporowate, można rozczesywać na mokro.
 2. Możesz wykorzystać do tego płaską szczotkę z naturalnego włosia lub też grzebień o szeroko rozstawionych końcach.
 3. To, jaki rodzaj kolców szczotki wybrać, zależy w dużej mierze od rodzajów włosów.

Do tych gładkich najlepiej używać twardszych szczotek, z kolei włosy kręcone lepiej reagują na miękkie kolce.

Dlaczego robią się kołtuny na włosach?

Wiatr, zbyt suche włosy, zaniedbanie (i brak czesania) na co dzień wystarczą, by na włosach pojawiły się kołtuny. Dla jednych rozczesanie kołtunów nie stanowi najmniejszego problemu, dla innych może być o wiele bardziej pracochłonne.

Co na Skoltunione włosy?

Sposoby na kołtuny – Aby rozczesać kołtuna, lepiej nie robić tego na siłę, ponieważ możemy w ten sposób poszarpać, wyłamać lub wyrwać włosy. Możemy wykorzystać jedną z tych metod, aby Odżywka bez spłukiwania: nałóż ją na kołtun i delikatnie wmasuj, aby włosy stały się śliskie.

Gdy włosy delikatnie odpuszczą to można zacząć rozczesywać je palcami, grzebieniem lub szczotką. Olejowanie: na mocno skołtunione włosy możemy nałożyć olej, pomasować i cierpliwie rozczesać gdy włosy będą mokre. Grzebień do tapirowania: kołtun możemy rozczesać grzebieniem do tapirowania z ostrym szpikulcem, który pomoże nam podzielić go na mniejsze partie.

Należy rozczesywać włosy idąc od dołu do góry, aby włosy nie zaczęły się przerywać.

Co zrobić żeby nie mieć kołtunów?

Jak zapobiegać powstawaniu kołtunów? – Aby uniknąć powstawania kołtunów, należy przede wszystkim odpowiednio zadbać o włosy. Oznacza to, że niekiedy należy zrezygnować z niektórych zabiegów modelujących , aby uniknąć plątania się.

 • Przede wszystkim zapomnij o tapirowaniu włosów – to pierwszy krok do powstania kołtuna. Tym bardziej, jeśli natapirowane włosy spryskujesz lakierem utrwalającym. Tylko w niewielu przypadkach daje się je normalnie rozczesać bez konieczności wyrwania wielu włosów.
 • Zawsze rozczesuj włosy po ich umyciu . Wilgotne włosy są co prawda bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale jeśli zrobisz to grzebieniem o rzadko rozstawionych zębach, rozpoczniesz od końcówek, kierując się ku nasadzie włosów i nie będziesz ich szarpać, wówczas rozczeszesz nawet mocno poplątane włosy.
 • Podczas mycia włosów dobrze umyj je na całej długości , a nie tylko przy skórze głowy. Po myciu nałóż na nie odżywkę, maskę lub też spray ułatwiający rozczesywanie. W ten sposób ułatwisz sobie wyczesanie kołtunów, a jednocześnie nie wyrwiesz zbyt wielu włosów.
 • Jeśli twoje włosy mają tendencję do kołtunienia się, staraj się często je rozczesywać . Robiąc to regularnie, sprawisz, że te największe kołtuny nie będą miały szansy się pojawić. Staraj się czesać włosy starannie, delikatnie, nie szarpiąc ich, nie wyrywając i nie narażając na uszkodzenia. Pomyśl nad zakupem specjalnej szczotki do rozczesywania.
 • Kiedy na dworze wieje silny wiatr, a ponadto jest wilgotno, staraj się związywać włosy, a nie pozostawiaj je swobodnie rozpuszczonych. Dzięki temu zapobiegniesz plątaniu się ich i w konsekwencji powstawania kołtunów.

Majonez na włosy – idealna kuracja na zniszczone pasma. Jak działa i jak stosować?

Czym najlepiej rozczesac włosy?

Codzienna pielęgnacja włosów to oczywiście stosowanie różnych kosmetyków, masek oraz odżywek. To jednak nie wszystko! Bardzo ważnym elementem jest również czesanie włosów. Uważasz, że to zwykła czynności, która służy tylko poprawie wyglądu włosów? Wyeliminowanie błędów związanych z nieprawidłowym czesaniem kosmyków to pierwszy krok do świadomej pielęgnacji.

 1. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidło czesać włosy! Kiedy i jak często czesać włosy, żeby ich nie zniszczyć? Bardzo często można usłyszeć twierdzenie-mit, że od czesania wypadają włosy.
 2. Z tego powodu wiele osób rezygnuje ze szczotkowania lub czesze włosy bardzo rzadko.
 3. To jednak bardzo mylne stwierdzenie – czesanie włosów jest bardzo ważne i potrzebne.

Czesanie włosów w żadnym wypadku nie może im zaszkodzić – oczywiście, jeśli jest wykonywane we właściwy sposób. Jeśli szczotkowanie jest niedbałym i szybkim szarpaniem włosów, może je to łamać i nawet wyrywać cebulki. Prawidłowe szczotkowanie usuwa zanieczyszczania z włosów, a dodatkowo pozwala równomiernie rozprowadzić naturalnie wydzielane sebum, które chroni włosy. Jak prawidłowo czesać włosy? Włosy powinnaś czesać tak często, jak tego wymagają. Najlepszą praktyką jest wykonywanie tej czynności minimum dwa razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem. Oczywiście, gdy w ciągu dnia włosy są splątane bądź zmierzwione, nic nie stanowi przeszkody, aby je rozczesać.

 1. Pamiętaj, aby nigdy nie czesać włosów szybko, zbyt energicznie i niedbale.
 2. Kosmyki wymagają delikatnego oraz powolnego rozczesywania – bądź dla nich łagodna! Aby zrobić to prawidłowo, najlepiej podziel włosy na kilka części.
 3. Zacznij najpierw rozczesywać końcówki, następnie przesuń szczotkę lub grzebień wyżej – postępuj tak z każdym pasmem.
You might be interested:  Jak Dbać O Włosy Farbowane Na Brąz?

Przytrzymuj pasma u nasady, dzięki temu nie osłabisz cebulek. Gdy włosy w pasmach są już rozczesane, możesz przejść do całościowego szczotkowania – przechyl głowę w dół, a następnie powoli i delikatnie czesz włosy od skóry do kocówek. Podczas czesania możesz delikatnie masować szczotką skalp głowy.

 1. Poprawisz w ten sposób ukrwienie skóry, cebulki będą lepiej odżywione, a włosy zdrowsze i będą szybciej rosnąć.
 2. Ostatnim etapem jest czesanie włosów w kierunku, w który chcesz je ułożyć.
 3. Postaraj się wygospodarować w ciągu dnia czas na naprawdę dokładne rozczesywanie, połączone z masażem – najlepiej rano, przed ułożeniem fryzury.

Włosy należy czesać przed myciem. Dzięki temu nie będą splątane. Pamiętaj, że czesanie mokrych włosów to nie jest dobry pomysł. Dlaczego? Mokre kosmyki są najbardziej podatne na uszkodzenia. Gdy masz problem z kołtunami i jest Ci bardzo trudno rozczesać włosy, możesz to zrobić, gdy na wilgotne włosy nałożysz odżywkę.

Jak rozczesywać włosy na mokro?

6. Rozczesywanie włosów na mokro – Włosy podczas mycia zmieniają swoją strukturę. Łuski włosa zostają odchylone, przez co staje się on bardziej miękki i podatny na uszkodzenia. Pamiętaj, żeby nie rozczesywać mokrych włosów bez uprzedniego zaaplikowania odżywki lub maski.

 1. Produkty te wygładzają łodygę włosa i nadają poślizg, zabezpieczając kosmyki przed uszkodzeniem.
 2. Na tym etapie pielęgnacji najlepiej sprawdzi się również grzebień z szerokimi zębami .
 3. Jest to idealne rozwiązanie dla równomiernego rozprowadzania maski czy odżywki, dzięki czemu będą mogły one zadziałać na całej długości włosów.

Z pewnością trudno uzyskać taki efekt, wmasowując kosmetyki palcami.

Czy można czesać włosy na mokro?

Czym czesać włosy? – Grzebień czy szczotka? Oto jest pytanie! Wybór akcesoriów do czesania tak naprawdę zależy od celu. Jeśli rozczesujesz włosy mokre , to pierwszym wyborem powinien być zawsze grzebień z rzadko rozstawionymi ząbkami . Najlepiej sprawdzi się w tym celu grzebień drewniany, który dodatkowo nie powoduje elektryzowania włosów suchych. Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 49, 99 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 22, 95 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 64, 00 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 122, 99 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 11, 50 zł Unikaj rozczesywania włosów mokrych szczotką , gdyż może ona przyczynić się do łamania delikatnych włosów i wyrywania splątanych pasm. Szczotka, najlepiej z naturalnym włosiem, idealnie sprawdzi się do delikatnego wyczesywania włosów suchych . Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby Promocja 67, 99 zł 78, 49 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby Promocja 99, 99 zł 114, 99 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 59, 99 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 54, 49 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 38, 25 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 48, 90 zł Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby 47, 50 zł Promocja 29, 99 zł 39, 99 zł

Jak wyplatać szczotkę z włosów?

Wyplątywanie szczotki Jeżeli Twoja okrągła szczotka do układania włosów wplątała się we włosy, skieruj na nią strumień zimnego powietrza z suszarki i postaraj się wyplątać pasmo po paśmie. Zimne powietrze powoduje, że włosy przylegają do skóry, dzięki czemu łatwiej jest je rozplątać.

Czy da się rozplątać dredy?

Jak ostatnio wspominałam, udało mi się rozczesać dredy. I to nie byle jak, bo z całkiem zadowalającym skutkiem. W ogóle to byłam przekonana, że trzeba je obciąć, ale po obejrzeniu paru filmików na youtube i namowie siostry udało mi się zabrać do roboty i w ciągu 2 tygodni, rozczesać tych 36 dredów Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że DA SIĘ! I od tego zacząć – z bardzo pozytywnym nastawieniem. I mimo, że będzie bolało jak cholera, to warto, jeżeli nie chcemy obcinać naszych kudełków. O wiele łatwiej jest rozplątać nowe dredy, tak jak moje 3-miesięczne, ale na tym filmiku , kobieta pokazuje, jak rozplątała swoje 10-letnie dredy (i też się dało!). Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby W sumie to nie było najgorzej, kupiłam trzy grzebienie z metalowym ząbkiem na końcu i każdego wieczoru dłubałam dreda, żeby go poluźnić. Mniej więcej chodziło o to, żeby rozczesywać go milimetr po milimetrze tym właśnie kikutem, a potem przeczesywać grzebieniem.

 1. Nie polecam robienia tego na mokro, bo nie wiem czemu, ale mnie bardziej bolało.
 2. Najlepiej mi szło, jak były suche i czyste.
 3. Każdy dred zajmował mniej więcej godzinę.
 4. A najgorsze były końcówki, gdzie dredy były mocno zbite i pomieszane z włosami, które już wypadły i się wplątały.
 5. Trzeba było to wszystko rozczesać, a czasami to chooooolernie bolało.

Uwierzcie, po takich 5 dredach wieczorem, miałam łzy w oczach i ochotę na obcięcie całych włosów. Jak Rozczesać Splątane Włosy Domowe Sposoby Gdzieś mniej więcej w połowie zaczęłam się cieszyć, że tak niedaleko mam do końca i właściwie każdego dnia odliczałam ile mi zostało do całkowitego rozczesania. Dokładnie tydzień temu skończyliśmy, ja i moja przyjaciółka Paja, która tak dzielnie mi pomagała. Po całym zamieszaniu nałożyłyśmy nową farbę i od tego czasu wyglądam olśniewająco! Jak się usuwa dredy?

Znane nam obecnie dredloki pojawiły się w latach 50-tych na Jamajce, wśród ruchu rastafarian, którzy wzorowali się na afrykańskich wojownikach z plemienia Zulusów. Później dredy stały się popularne wśród gwiazd – najsłynniejszym ich posiadaczem był chyba Bob Marley , a poza nim Lenny Kravitz , Whoopi Goldberg czy Will.I.

Am z zespołu Black Eyed Peas . W Polsce, swego czasu, nosili je Robert Leszczyński i Karolina Kozak . Dredy mają jednak swoich przeciwników, którzy złośliwie nazywają je “inkubatorami dla wszy”. W rzeczywistości, to fryzura powstała ze sfilcowanych włosów. Jak się robi dredy? Profesjonalne zrobienie dredów to koszt około 200 – 500 zł, nie jest to jednak sztywny przedział.

Są dredmejkerzy, którzy robią je za symboliczne kwoty. Najczęściej stosowana technika polega na tapirowaniu poszczególnych pasm suchych włosów grzebieniem i zbijaniu za pomocą szydełka bądź ręki. Inną metodą jest robienie dredów z warkoczyków, dzięki czemu od razu można cieszyć się z efektu.

 • Zakłady fryzjerskie oferują często tzw.
 • syntetyczne, czyli sztuczne dredy , których zaletą jest to, że nie wymagają żadnych poprawek, jednak według znawców bardzo ustępują jakością naturalnym.
 • Istnieją także bardziej niekonwencjonalne sposoby sprawienia sobie jamajskiej fryzurki, których skutki są jednak zazwyczaj opłakane, jak np.
You might be interested:  Jak Zafarbować Włosy Na Czerwono?

poprzez długotrwałe niemycie i nieczesanie włosów bądź niesystematyczne pocieranie ich wełną, w efekcie czego otrzymuje się kołtuny i zwisające strąki, niewiele mające wspólnego z prawdziwymi dredami. Końcówki dredów można zostawić w formie „pędzelków”, czyli luźnych, zmechaconych kosmyków, zaokrąglić za pomocą szydełka lub zszyć i w ten sposób nadać im zaokrąglony kształt.

Niestety, jak przyznają posiadacze dredów, ich robienie nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Szczególnie bolesne jest dreadowanie włosów w okolicach uszu, skroni i karku, a także tuż po zrobieniu, kiedy skóra głowy jest mocno naciągnięta. Prawda czy mit? Dredy wymagają starannej higieny i długotrwałej pielęgnacji.

Wbrew przesądom, myje się je tak, jak zwykłe włosy, choć używa się w tym celu specjalnych szamponów. Prawdą jest, że nie zaleca się tego robić często, jednak jest to indywidualna sprawa ich posiadacza. Jedni myją je codziennie, inni raz na miesiąc. Po każdym myciu wymagają poprawek, czyli dokręcenia.

Jak usunąć dredy? Czy jedynym sposobem pozbycia się tej fryzury jest zgolenie głowy na łyso? Otóż nie, dredy można rozczesać. Nie jest to wprawdzie szczególnie przyjemna i prosta czynność (im starszy i mocniej zbity dred, tym trudniej będzie go rozczesać), jednak dobry fryzjer poradzi sobie nawet z usunięciem bardzo opornych dredów.

Dodatkowo, trzeba mieć na uwadze, że po takim zabiegu włosy są bardzo połamane i zniszczone. Istnieje jeszcze inny sposób na pozbycie się dredów. Jest nim zapuszczenie odrostów, (na przykład nie skręcając batów po umyciu), które zostawia się, obcinając to, co poniżej.

Jak zregenerować włosy po rozjaśnianiu?

Krok 3 – olejowanie rozjaśnianych włosów – Jak naprawic wlosy po rozjasniaczu skutecznie? Włącz olejowanie do regularnej pielęgnacji włosów. Bogate formuły naturalnych olejów pozwolą Ci odzyskać zdrowe i mocne pasma szybciej niż myślisz. Kwasy tłuszczone i witaminy w składzie to must have na bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu.

 1. Wiele posiadaczek zniszczonych włosów podkreśla, że najlepszą metodą okazało się olejowanie na mokro.
 2. Wilgotne włosy wchłaniają składniki głębiej , a Ty szybciej zauważysz poprawę kondycji pasm.
 3. Co na suche włosy po rozjaśnianiu? Jaka formuła sprawdzi się najlepiej? Wypróbuj olej z pestek winogron, olej lniany, olej jojoba albo olej z migdałów.

Wykonuj olejowanie rozjaśnianych włosów regularnie, a Twoje pasma szybko odzyskają dawną kondycję i zdrowy blask.

Co na Skoltunione włosy?

Sposoby na kołtuny – Aby rozczesać kołtuna, lepiej nie robić tego na siłę, ponieważ możemy w ten sposób poszarpać, wyłamać lub wyrwać włosy. Możemy wykorzystać jedną z tych metod, aby Odżywka bez spłukiwania: nałóż ją na kołtun i delikatnie wmasuj, aby włosy stały się śliskie.

 1. Gdy włosy delikatnie odpuszczą to można zacząć rozczesywać je palcami, grzebieniem lub szczotką.
 2. Olejowanie: na mocno skołtunione włosy możemy nałożyć olej, pomasować i cierpliwie rozczesać gdy włosy będą mokre.
 3. Grzebień do tapirowania: kołtun możemy rozczesać grzebieniem do tapirowania z ostrym szpikulcem, który pomoże nam podzielić go na mniejsze partie.

Należy rozczesywać włosy idąc od dołu do góry, aby włosy nie zaczęły się przerywać.

Od czego robią się kołtuny na włosach?

Wiatr, zbyt suche włosy, zaniedbanie (i brak czesania) na co dzień wystarczą, by na włosach pojawiły się kołtuny. Dla jednych rozczesanie kołtunów nie stanowi najmniejszego problemu, dla innych może być o wiele bardziej pracochłonne.

Jak przyspieszyć zapuszczanie włosów?

Masaż skóry głowy a zapuszczanie włosów – Z czesaniem włosów bezpośrednio wiąże się masaż skóry głowy. W przypadku zapuszczania włosów to doskonały pomysł. Regularny masaż bowiem przyspiesza porost włosów, pomaga się odprężyć, poprawia krążenie, dotlenia cebulki włosowe. Najlepiej wykonywać masaż skóry głowy codziennie przez kilka minut . Kiedy masować skórę głowy:

 • Podczas mycia włosów: palcami albo specjalną szczotką do mycia włosów i masażu.
 • Palcami, gdy tylko znajdziesz chwilę dla siebie – i swoich włosów.
 • Podczas wykonywania peelingu skóry głowy.
 • Przy czesaniu. Możesz wybrać specjalne szczotki do masażu. Świetnie się sprawdzi również szczotka z włosiem dzika. Szczecina dzika jest dość twarda i idealnie masuje skalp.

Masaż skóry głowy krok po kroku:

 1. Masuj głowę od czoła do karku i nie drap się. To podrażnia skalp.
 2. Wykonuj koliste ruchy opuszkami palców.
 3. Rób to bardzo delikatnie (jeśli będziesz za mocno masować, pobudzić gruczoły łojowe do produkcji wydzieliny).
 4. Nie wykonuj samodzielnie masażu skroni. Skup się na głowie.
 5. Rób to codziennie.