Jak Samemu Obciąć Włosy Maszynką Damskie?

Jak Samemu Obciąć Włosy Maszynką Damskie
O podcinaniu włosów maszynką większość z Was na pewno już słyszała, gdyż jest to metoda niezwykle ostatnio popularna. Wciąż ciężko jednak znaleźć salon, który wykonuje tego typu strzyżenie, a jeśli już wykonuje, to raczej eksperymentalnie na zasadzie “jakoś to będzie”. Moje końcówki podcinam maszynką już od dobrych kilku razy, między którymi próbowałam jeszcze tradycyjnego cięcia i widzę między nimi spore różnice. Cięcie maszynką nie nada się niestety dla każdego, ponieważ efekt jaki daje, wygląda dobrze jedynie na określonych typach włosów.

CIĘCIE MASZYNKĄ Najlepiej wygląda i jest najłatwiejsze do wykonania w wersji na prosto i bez cieniowania. Sprawia, że końcówki wyglądają na zdrowsze, grubsze i bardziej mięsiste, ale przy wysokoporowatych i bardzo suchych włosach może wyglądać gorzej, niż w przypadku gładkich i niskoporowatych kosmyków. Rozprostowuje włosy, dlatego najlepiej wygląda wykonane na włosach prostych lub lekko falowanych, które utracą skręt. Przy włosach mocno falowanych lub kręconych nie będzie w większości przypadków wyglądać dobrze, choć istnieją wyjątki od tej reguły. Końcówki obcięte maszynką są dłużej ładne i zdyscyplinowane, rzadziej pojawiają się rozdwojone końcówki, jednak geometryczny efekt obcięcia jak od linijki szybko znika i po pewnym czasie nie jest już tak efektowny. Włosy cięte na prosto wyglądają lepiej w przypadku posiadaczek symetrycznych twarzy. CIĘCIE NOŻYCZKAMI Tradycyjne cięcie nożyczkami pozwala na uzyskanie większej ilości fryzur, od cieniowania przez pazurki po grzywki, choć wprawny fryzjer wykona takie cięcia również maszynką. Końcówki podcięte nożyczkami są jednak bardziej “lekkie” i rzadsze, co może być plusem lub minusem. Za pomocą nożyczek nie jesteśmy w stanie uzyskać tak zdefiniowanej linii. Końcówki wymagają częściej podcinania niż w przypadku maszynki, ale możliwe jest podcinanie ich samemu różnymi metodami, co jest niemożliwe w przypadku cięcia na prosto maszynką. W przypadku nożyczek łatwiej o rozdwojone końce. Włosy obcinane nożyczkami zyskują jednak objętość i lekkość, przy odpowiednim cięciu definiuje się skręt loków czy fal.

Czy można podcinac koncowki maszynką?

Jak obciąć włosy maszynką? – Kiedyś włosy maszynką ścinałam sama , używając w tym celu wynalazku jakim jest poziomica do włosów . To specjalny, długi klips który pozwala ciąć włosy jak od szablonu. Za jego pomocą można je ciąć prosto oraz cieniować. Moje włosy bardzo się strzępią nawet wtedy, gdy są jedynie lekko pocieniowane, stąd decyzja o powrocie do całkowicie prostych i równych na całej długości. Spektakularna, równa linia znika po myciu i włosy naturalnie zbijają się w małe pukle, ale dzięki cięciu błyskawicznie odzyskały kształt i wyglądają o wiele zdrowiej. Końce obcięte maszynką w ten sposób są bardzo mięsiste i równe. Jest to efekt o wiele bardziej odczuwalny niż po cięciu nożyczkami, ale też nie dla każdego.

Jeśli chcesz włosy ciąć samodzielnie, polecam wspomnianą wcześniej poziomicę do włosów . Maszynka nie odgrywa wielkiego znaczenia, ponieważ te wszystkie dodatkowe końcówki nie są ci do niczego potrzebne. Spokojnie możesz poprosić o pożyczenie chłopaka, męża, brata czy tatę, lub kupić najzwyklejszą na świecie maszynkę do włosów w markecie.

Zaciskasz mocno klips i tniesz wzdłuż linii. Cała filozofia. Rozsądnie będzie poprosić o pomoc drugą osobę. Aby prawidłowo podciąć włosy maszynką, należy prosto stać i uważać, by nie przekrzywić głowy, czy nie mieć wyżej jednego biodra. Podcinanie końcówek samemu jest bardzo proste, ale łatwiej będzie zrobić to z czyjąś pomocą.

Dlaczego nie obcinac włosów maszynką?

Czy obcinać dziecku włosy przed ukończeniem pierwszego roku życia? – Ogólnie panuje przesąd, według którego nie powinno się obcinać dziecku włosków, przed ukończeniem przez niego pierwszego roku życia. Czynność ta ma ponoć spowodować problemy z mową u dziecka oraz ogólne kłopoty z rozwojem intelektualnym.

Czy można ciąć mokre włosy maszynką?

‘ Mokre włosy sklejają się i są łatwiejsze do obcinania. Fryzurę czesze się więc szybciej, co nie znaczy, że wygląda gorzej. Nie bój się, jeśli twój fryzjer będzie obcinał twoje włosy na mokre!’. Niektóre osoby są bardziej pewne, gdy ich włosy obcinane są na sucho.

Czy obcinanie maszynką niszczy włosy?

Witajcie! Jakoś tak się złożyło że zaraz po opublikowaniu mojej aktualizacji włosowej wybrałam się do fryzjera na podcięcie końcówek ukochaną już przeze mnie metodą, czyli maszynką. Poszło jakieś 6cm, ale jestem zadowolona;) Moje końcówki na zdjęciach zaraz po cięciu, prezentują się raczej mizernie , ale to tylko i wyłącznie wina tego, że z zegarkiem w ręku ( no może nie w ręku a na ścianie tuż za mną) fryzjerka prostowała je 30minut (!) każde pasmo po dobre kilka razy.

Na koniec jeszcze dostało im się sporo silikonu, więc nie ma się co dziwić że wyglądają raczej smętnie. Jak już pisałam wam w ostatniej aktualizacji włosowej od poprzedniego razu, kiedy podcinałam końcówki minęło prawie 7 miesięcy, a stan moich końcówek był naprawdę dobry , co zresztą nie jedna z was napisała mi w komentarzu.

Wcześniej, kiedy pozostawałam zwolenniczką nożyczek, włosy musiałam obcinać nie rzadziej niż co 3 miesiące, gdyż końcówki mocno domagały się skracania. Pierwszy raz na cięcie włosów maszynką zdecydowałam się ponad rok temu, kiedy ta metoda zyskała sobie bardzo dużo zwolenników, na początku nie byłam przekonana ‘no ale jak to maszynka? Przecież nie chcę ogolić się na łyso’. Teraz jeszcze takie ogólne porównanie cięcia włosów maszynką i nożyczkami, dla wszystkich tych, którzy nadal wachają się pomiędzy tymi dwiema metodami. 😉 MASZYNKA Jeśli zależy wam na efekcie idealnie ostrych końcówek ta metoda jest zdecydowanie dla was.

Jak obcinać włosy na sucho czy mokro?

Z pewnością polubicie ten zabieg i szybko dostrzeżecie jego zalety. – Obcinanie na sucho polubią kręcone włosy. Dlaczego? Naprawdę trudno jest stwierdzić, w którym miejscu włosy kręcone zostały podcięte. Wilgotne pasemka po wysuszeniu będą sprężynować – powrócą do swojego pierwotnego wyglądu.

 1. Dla ludzkiego oka ich długość praktycznie się nie zmieni.
 2. Na włosach suchych o wiele łatwiej jest zauważyć różnicę i rozpoznać linię cięcia.
 3. Poza tym, cały czas obserwując to, co robi fryzjer, możemy w każdej chwili zadecydować o długości, cieniowaniu lub kształcie grzywki.
 4. Obcinanie włosów na sucho jest szybsze .

Oszczędzasz czas na mycie, masaż głowy (tak, są takie salony fryzjerskie, które oferują masaż głowy), nakładanie odżywki i suszenie. Końcówki pasemek zostają tylko zwilżone lub rozczesane. Podcinanie w taki sposób jest o wiele łatwiejsze; cały czas można kontrolować rezultaty i to, co robi fryzjer.

A co najważniejsze, nie musisz płacić za mycie głowy. Mokre włosy są cięższe i dlatego zaraz po umyciu wyglądają na proste. Z tego samego powodu nie możemy pozwolić sobie na radykalne cięcie, lecz podcinanie włosów już po wysuszeniu. Jeżeli naszymi włosami zajmie się profesjonalista, nie będzie mowy o pomyłkach, a efekt końcowy w 100% nas zadowoli.

Ale obcinanie włosów na sucho jest o wiele lepsze. Dlaczego? Ponieważ długość i kąt cięcia widzimy cały czas. Dodatkowo po wysuszeniu może okazać się, że włosy są podcięte za dużo, a grzywka – źle wycieniowana. Włosy obcinane na sucho mogą zyskać ciekawy styl .

W jakie dni nie powinno się obcinać włosów?

Włosy ścinano w chwilach przełomowych: na znak opanowania umiejętności mowy, dorastania, małżeństwa; ścinano je w ramach wymierzania kary: przy przedwczesnej utracie dziewictwa czy narodzinach nieślubnego dziecka; starannie rozczesywano je przed porodem i układano po śmierci.

Czy muszę obciąć rozdwojone końcówki?

Zapuszczając włosy, raczej nie myślimy o ich delikatnym skracaniu, a zwłaszcza radykalnym ścinaniu. Jednak podcinanie końcówek jest bardzo istotne dla zdrowia Twoich włosów. Jak często powinno się je podcinać i czego oczekiwać? Poznaj korzyści płynące z tej prostej czynności pielęgnacyjnej.

 • Podcinanie końcówek – co musisz wiedzieć na ten temat? Odpowiedni dobór odżywek i szamponów to obowiązkowy element procesu dbania o fryzurę.
 • Jeśli jednak chcesz, aby Twoje włosy były odżywione, zdrowe i lśniące, musisz pamiętać o ich właściwej pielęgnacji.
 • Oprócz poprawnie dobranych kosmetyków istotną kwestią podczas dbania o pasma jest regularne podcinanie końcówek.

Przycinanie włosów jest bardzo ważne, jeśli chcesz utrzymać nienaganny kształt swojej fryzury. Warto się na nie zdecydować, gdy perfekcyjnie obcięte kosmyki, idealny bob, czy asymetryczne cięcie przestaje się dobrze układać. Włosy z czasem się niszczą.

Najbardziej narażone na uszkodzenia są właśnie końcówki. Codziennie ocierają się o ubranie, pasek od torebki czy biżuterię. To wszystko sprawia, że są rozdwojone i poszarpane. Końcówki włosów to także najstarsza część pasm i niestety – pełna regeneracja uszkodzonych końcówek nie jest możliwa, uszkodzoną część włosa należy więc obciąć.

Podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej – to chyba najbardziej znany mit związany z zapuszczaniem długich pasm. Podcinanie włosów w żaden sposób nie sprawi, że będą one rosły szybciej. Ich wzrost zależy tylko od cebulek, a końcówki włosa są całkowicie martwe.

 1. Skąd więc to usilne przekonanie, w które wierzy tak wiele osób? Jeśli usilnie trzymamy się naszych zniszczonych, pokruszonych końcówek, gdy zapuszczamy włosy, nic to nie daje.
 2. Włosy łamią się i kruszą, a zniszczenia postępują coraz wyżej.
 3. W efekcie włosy wyglądają, jakby nie rosły.
 4. Zdrowe i równo podcięte końce włosów nie mają tych problemów, widać więc ich przyrost.

Podcięcie włosów nie przyspieszy tempa ich wzrostu, ale spowolni proces ich niszczenia. Co daje podcinanie włosów? Podcinanie końcówek to zabieg, który stanowi podstawę pielęgnacji. Wiesz już, że ma na celu usunięcie zniszczonych, złamanych i rozdwojonych części pasm. Co jeszcze daje podcinanie włosów? Zadbana fryzura mniej się plącze. Rozdwojone, poszarpane końcówki mają tendencje do zahaczania o siebie, na włosach tworzą się kołtuny i supełki, które trudno rozczesać.

 • Przycięte włosy są łatwe w stylizacji i idealnie ułożone przez cały dzień.
 • Obcięcie końcówek włosów sprawia, że nasze pasma wydają się gęstsze i grubsze.
 • Dlaczego tak się dzieje? Zadbana fryzura pozbawiona jest poszarpanych, nierównej długości włosów, które wyglądają nieestetycznie i niezdrowo.
 • Całość wygląda także na bardziej wygładzoną i mniej się puszy.

Nie obawiaj się więc nożyczek i utraty centymetrów. Regularne podcinanie końcówek uniemożliwia postępowanie zniszczeń na włosie, co z kolei ułatwia ich zapuszczanie. Przycięte końce wyglądają dużo ładniej niż na siłę zapuszczane, zniszczone pasma.

Czy obciąć rozdwojone końcówki?

Dziś troszkę o tym jak radzę sobie z ostatnimi partiami rozdwojonych końcówek:) To sposób który pomaga ‘dorwać’ poszczególne rozdwajające się pasma, jak u mnie, po dawnym rozjaśnianiu. To jedyne miejsca gdzie włosy jeszcze mi się rozdwajają, mają różną długość i w tym wypadku klasyczne podcięcie u fryzjera nie daje tak wiele a schodzę z długości również na tych nierozdwojonych włosach:) Ten sposób zajmuje troszkę czasu ale za to wykonuje go bardzo rzadko, co 2-4 miesiące. Czego potrzebujemy i jak zabrać się do rzeczy. Najważniejsze będą nożyczki. Ja używam takich ze sklepu fryzjerskiego ale jeśli nie macie ochoty na takie zakupy, upewnijcie się że Wasze nożyczki są ostre, inaczej będą tylko miażdżyc końcówki co doprowadzi do ich dalszego rozdwajania.

Czasem ostrzejsze od innych w naszym domu bywają nożyczki do skórek , więc możemy też ich użyć. Zaczynam od rozczesania włosów, podzielenia na mniejsze lub większe m pasma i odnalezienia miejsc w których rozdwojonych końcówek jest dużo. Często zawijam pasma wokół własnej osi , wtedy pojedyncze, krótsze włosy wystają na boki i można przyciąć wiele naraz.

Czasem nawijam też pasma na palec, wtedy również poszczególne końce zaczynają odstawać i możemy bardzo łatwo złapać je nożyczkami. Jeśli macie super długie włosy możecie nawet owinąć je wokół wierzchu dłoni. W ten sposób zobaczymy krótsze włosy i rozdwojone końce które plączą nam całość i utrudniają rozczesywanie. Powiedziałabym że podcinanie końcówek jest całkiem odprężające:) Jeśli macie z nimi duży problem i rozdwajają się na jednej długości oczywiście lepiej i szybciej będzie iść do fryzjera. Ale, jeśli macie jakieś pojedyncze rozdwajające się pasma ,w ten sposób poradzicie sobie same i nie będziecie obawiać się, że fryzjer zetnie więcej niż chcecie. Czy można obciąć włosy zwykłymi nożyczkami?

Jaka jest różnica między nożyczkami fryzjerskimi a zwykłymi? – Zwykłe nożyczki, nawet te naostrzone naruszają strukturę włosa, strzępią go. To nie jest różnica widoczna „na oko”, ale jeśli obetniemy włosy takimi nożyczkami, to gratisowo otrzymujemy rozdwojone końcówki w przyszłości.

Włosy obcięte profesjonalnymi nożyczkami nie będą zniszczone, a końcówki dłużej zachowają zdrowie i będą bardziej odporne. Dodatkowo nożyczki do podcinania włosów powinny być używane tylko do tej czynności. Jeśli podkusi Cię, żeby wyciąć kółko z papieru, a wszystkie inne nożyczki się pochowały, trudno.

🔥 WŁOSY POD LINIJKĘ W 5 MINUT | How to CUT HAIR STRAIGHT EASY

Cięcie tymi nożyczkami innych powierzchni niż włosy stępi je i sprawi, że na ostrzach powstaną ubytki. Nożyczki przestaną spełniać swoją funkcję i zaczną urywać włosa. Także punkt pierwszy i podstawowy: dobre nożyczki, bez tego nie zaczynaj.

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera

Czy obcinanie włosów wzmacnia je?

Częste obcinanie włosów wzmocni je – Często słyszymy, że podcięcie lub radykalne obcięcie wzmacnia włosy słabe i wypadające. Mało tego, spotkałam się z opinią, że zgolenie wszystkich włosów zahamuje procesy łysienia. Niestety, gdyby to była prawda, nie spotykalibyśmy na ulicach żadnych łysych osób.

Sama pod wpływem opinii internetowych zgoliłam małe włoski na zakolach, by spotęgować ich wzmożony przyrost . Niestety zawiodłam się, a włosy w tym miejscu zagęściłam, ale jedynie przy pomocy wcierek i olejków do włosów. Owszem podcinając włosy pozbywamy się suchych, brzydkich i zwykle cienkich końcówek, przez co całość fryzury wygląda bardziej witalnie i świeżo.

Optycznie nowa fryzura może stwarzać wrażenie bardziej gęstej, jednak ten zabieg nie zagęszcza włosów w ich mieszkach, czyli de facto w miejscu, z którego wyrastają. Pamiętajmy, że im bardziej długie włosy , tym większy nacisk na cebulki. Tutaj w niektórych przypadkach (włosy grube i ciężkie) skrócenie włosów może pomóc odciążyć cebulkę i zmniejszyć ich wypadanie. wypadanie włosówJak ogolić sobie kark?

Golenie karku – Aby uzyskać czyste, dokładne cięcie, musisz ogolić tył szyi za pomocą prawdziwej maszynki do golenia lub golarki elektrycznej. Najlepiej a maszynka do golenia obosieczna lub a prosta brzytwa dzięki czemu można tworzyć określone, wyraźne cięcia. ZA maszynka do golenia na wkłady może czasami utrudniać określenie, jak wysoko lub krótko skracasz. Zbierz się i nałóż krem ​​do golenia na szyi i bokach. Rozprowadź go, aby stworzyć cienką warstwę ochronną, która nadal pozwala zobaczyć linię włosów. Delikatnym dotykiem rozpocznij golenie karku krótkimi pociągnięciami. Pracuj wokół dekoltu, aż ogolisz cały obszar. Rezultatem powinno być gładkie odczucie bez żadnego rozmycia. Rozważ zastosowanie kremu nawilżającego, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia lub podrażnienia skóry po goleniu.

Jak golić boki głowy?

Strzyżenie włosów maszynką – góra głowy i boki – Zacznij strzyżenie z tyłu głowy i podobnie jak poprzednio powoli zmierzaj do przodu. Grzebień maszynki do włosów powinien „przeczesywać” wszystkie włosy. Teraz kolej na boki głowy. Pewnie domyślasz się, że musisz kierować maszynkę w górę, zmierzając do czubka głowy.

 • Warto pomyśleć też o skróceniu bokobrodów – możesz równie dobrze do tego użyć trymera do brody.
 • Dla uzyskania prostych linii odwróć maszynkę i przyłóż ją tak, żeby górna część ostrza delikatnie dotykała skóry.
 • Dla wykończenia należy ściągnąć nasadkę z maszynki i wyrównać obwód Twojej fryzury.
 • Zacznij od karku, a skończ po bokach.

Tym razem będziesz prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Nie zatnij uszu! A co jeśli niechcący zatniesz się maszynką do włosów przy wykańczaniu fryzury? Pomocny okaże się ałun w plastrach . Plaster przyklejasz w miejscu, gdzie powstała ranka i już! Kosmetyk przyspiesza gojenie i tamuje drobne krwawienia. Ałun jest bowiem naturalnym kryształem, który stosuje się w kosmetyce, pielęgnacji i fryzjerstwie. Wygodna forma plastrów sprawdzi się w każdej sytuacji. ałun w plastrachJak ustawić maszynkę do strzyżenia?

Krok 6: Regulacja ostrza – Jeśli maszynka posiada wajchę regulacyjną, powinna ona być ustawiona „do góry”. W tej pozycji odległość pomiędzy końcówkami zębów górnego i dolnego ostrza powinna wynosić 0.8-1.6mm. Zapobiegnie to zacinaniu skóry klienta w trakcie strzyżenia. Po ustawieniu noża w tej pozycji, dokręcamy śruby uważając by ostrza nie zmieniły pozycji. Gotowe!

Ile kosztuje podcięcie końcówek u fryzjera?

Płatność w zakładzie – gotówka/karta.

USŁUGA CENA
Podcięcie końcówek ( na prosto, bez cieniowania ) 45 zł
Podcięcie końcówek maszynka 35 zł
Warkocz ( bez mycia jeden) 30-60 zł
Loki włosy średnie 75-110 zł

Jak samemu obciąć włosy na krótkiego boba?

Jak samemu obciąć włosy na boba – Zanim przystąpisz do samodzielnego obcięcia włosów w domu, musisz zaopatrzyć się w kilka ważnych przedmiotów:

 • ostre nożyczki, najlepiej profesjonalne – można je kupić w sklepie internetowym. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz użyć nożyczek, które masz w domu, pamiętaj jednak aby były naprawdę ostre, ponieważ tępym narzędziem zniszczysz sobie końcówki
 • grzebień do dokładnego rozczesania włosów
 • lusterko , a najlepiej dwa – będzie ci łatwiej kontrolować strzyżenie z przodu i z tyłu
 • gumki lub spinki do spięcia włosów
 • ręcznik/pelerynę fryzjerską

Fryzura na boba od kilku lat jest bardzo modna . Kobiety decydują się najczęściej na long boba, w którym włosy sięgają do ramion a z tyłu są znacznie krótsze. Strzyżenie na boba optycznie wysmukla twarz i pasują zarówno do prostych jak i falowanych włosów.

 1. Najpierw rozczesz dokładnie włosy.
 2. Po rozczesaniu włosów podziel je na dwie równe części z przedziałkiem na środku głowy. Zwiąż włosy w dwie kitki na tej samej wysokości.
 3. Teraz za pomocą dwóch kolejnych gumek zwiąż włosy na długości, którą chcesz uzyskać.
 4. Przyszedł czas na obcięcie włosów – obetnij je zaraz nad drugą (niższą) gumką. Tą samą czynność wykonaj z drugim kucykiem.
 5. Teraz możesz ściągnąć gumki i przeczesać włosy dłońmi.
 6. Kolejnym krokiem będzie wyrównanie końcówek. Musisz spiąć klamrą górną warstwę włosów, a pozostałe dolne włosy podzielić na dwie części. Za pomocą nożyczek zetnij wszystkie nierówności, które powstały podczas strzyżenia.
 7. To samo zrób z kolejnymi warstwami włosów.

Foto: istock Long bob

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

 • Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką.
 • Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć.
 • Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera