Jak Ścinać Kręcone Włosy?

Jak Ścinać Kręcone Włosy
Jak samemu obciąć kręcone włosy – porady –

  Zanim chwycisz za nożyczki, zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi samodzielnego obcinania włosów. Zaplanuj na obcinanie kręconych włosów więcej czasu, niż myślisz, że to konieczne. Dzięki temu każdy Twój ruch będzie mógł być dobrze przemyślany. Pamiętaj, że lepiej jest obciąć za mało, niż za dużo. W pierwszym wypadku zawsze możesz poprawić cięcie przy następnej okazji. Tnij włosy na kształt półkola lub litery U. Włosy obcięte na prosto będą wyglądały ciężko, zaś przycięte na kształt litery V ułożą się w nieładny, mysi ogonek. Włosy kręcone powinny być mocno wycieniowane, uważaj jednak, by warstwy cieniowania nie były zbyt grube. Zwrócić też uwagę, aby nie wyciąć zbyt wiele włosów na czubku głowy. Skoncentruj się na tym, aby sąsiadujące ze sobą pasma zostały obcięte na różnej długości. Dzięki temu loki będą na siebie zachodzić, wizualnie zwiększając objętość włosów. Używaj tylko dobrze naostrzonych nożyczek. W przeciwnym razie wystrzępisz sobie końce, co doprowadzić może do rozdwajania i spuszenia. Jeśli Twoje włosy nie kręcą się, a falują, to również możesz wypróbować cieniowania. Jednak w tym wypadku nie powinniśmy koncentrować się na konkretnych pasmach, a jedynie delikatnie zróżnicować długość kolejnych poziomów. Jeśli planujesz dodać do swojej fryzury grzywkę, ona również powinna zostać wycieniowana. Znad czoła zbieramy kosmyki, stopniowo dobieramy coraz dalsze partie włosów, każdą kolejną obcinając coraz niżej. Jeśli obcinasz włosy na mokro, pamiętaj, że po wyschnięciu znacznie się podniosą. O Ile nie planujesz drastycznej zmiany długość, staraj się obcinać jak najmniej.

Jak obciąć kręcone włosy na boba?

Aby uzyskać kręconego boba należy zakręcić pasma na lokówkę o małej średnicy i wystylizować całość palcami, przy użyciu pianki. Najlepiej robić to na suchych pasmach zawijając włosy partiami. Drugim rozwiązaniem są małe wałki.

Jak upiąć kręcone włosy na codzień?

Upięcia włosów kręconych na co dzień : wysoki kucyk Opuść głowę i luźno rozpuść włosy, aby uformować kucyk jak najwyżej na głowie. Zbierz włosy w kucyk i zwiąż gumką. Aby uniknąć zsuwania się kucyka w dół, zabezpiecz go poniżej gumki dwiema lub trzema wsuwkami.

Jak rozjaśnić kręcone włosy?

Włosy kręcone – koloryzacja – Ponieważ włosy kręcone mają wiele swoich problemów, o których pisaliśmy w tym artykule , takich jak przesuszenie i brak połysku oraz matowy wygląd, należy wybierać do ich farbowania odpowiednie produkty oraz najlepsze techniki koloryzacji dla włosów kręconych.

 • W przypadku włosów kręconych należy udać się na koloryzację do salonu i pod żadnym pozorem nie eksperymentować w domu.
 • Fryzjer będzie dokładnie wiedział jak zaplanować koloryzację loków.
 • Do koloryzacji włosów kręconych wybieram pudry rozjaśniające ze składnikami nawilżającymi, np.
 • ekstraktem z aloesu (keratynowy puder rozjaśniający Free Play JOICO ) oraz keratynowe farby, które odbudowują włosy i dogłębnie je nawilżają.

Dzięki temu włosy nie są dodatkowo przesuszane – radzi Łukasz Urbański. Zabieg Rekonstrukcji K-PAK Jeśli włosy są szorstkie w dotyku, łamią się i puszą, a krótkie kosmyki ciągle krążą wokół twarzy to znak, że należy wyjątkowo zadbać o ich odbudowę podczas zabiegu koloryzacji i dołożyć dodatkowy zabieg, np. Zabieg Rekonstrukcji Włosów K-PAK . Do koloryzacji włosów farbowanych najlepiej używać farb o bardzo niskim poziomie amoniaku (ok.1,2-1,9%) lub stosować farby bez amoniaku, np. Joico LUMISHINE Demi-Peramanent Liquid Color , które są ultrabezpieczne dla włosów oraz są wzbogacone w argininę , która znika podczas farbowania. Do kogo pasują kręcone włosy?

Czas na zmianę fryzury? Dobierz ją z nami! Oczywiście tak, by pasowała do twojego kształtu twarzy. Właściwie dobrana fryzura pomoże ukryć niedoskonałości i wydobyć nasze atuty. Sprawdź, jaka fryzura będzie odpowiednia dla twojego kształtu twarzy. Jak ukryć wady, a jak wyeksponować zalety? Czas na zmianę fryzury? Dobierz ją z nami! Oczywiście tak, by pasowała do twojego kształtu twarzy. Właściwie dobrana fryzura pomoże ukryć niedoskonałości i wydobyć nasze atuty. Sprawdź, jaka fryzura będzie odpowiednia dla twojego kształtu twarzy. Jak ukryć wady, a jak wyeksponować zalety? Twarz owalna? Zwykle towarzyszy jej wysokie czoło i wyciągnięty podbródek, to twarz raczej szczupła i podłużna.

 • Kobietom o owalnej twarzy pasuje niemal każda fryzura.
 • Obowiązuje jedna zasada nie należy decydować się na fryzury tworzące objętość u góry uczesania, taki zabieg bowiem wydłuży optycznie twarz.
 • Podobnie jak długie wyprostowane włosy podkreślone symetrycznym przedziałkiem, taka fryzura również stwarza wrażenie wydłużenia twarzy.

Jeśli lubisz fryzury z symetrycznym przedziałkiem, dodaj uczesaniu objętości u nasady i nadaj pasmom delikatny skręt. Fryzury dla twarzy owalnej? Owalna twarz „lubi” wycieniowane fryzury szczególnie, jeśli ich długość sięga ramion. Pasują tu również wszelkiego rodzaju loki, od klasycznych drobnych loczków po spiralny duży skręt, a także fryzury gdzie włosy są podwinięte do wewnątrz. Jeśli zdecydujesz się na krótkie cięcie zadbaj o to, by fryzura była obfita i puszysta, wskazany jest tu tak zwany artystyczny nieład i wystrzępione boki (pazurki) zachodzące na policzki. Jednak najlepszą długością dla twarzy owalnej jest długość sięgająca ok.3 cm ponad linie brody.

 • Twarz owalna „lubi” też grzywkę, najlepsza będzie z asymetrycznym przedziałkiem.
 • Twarz okrągła? Przybiera formę szeroką, która wymaga zwężenia na bokach, włosy powinny zostać wystrzępione w okolicach kości policzkowych.
 • Przy twarzy okrągłej nie zaleca się pełnych, ciężkich grzywek i fryzur gładko zaczesanych do tyłu.
You might be interested:  Jaka Fryzura Do Twarzy Męskiej?

Fryzury dla okrągłej twarzy? Przy okrągłych rysach fryzura ma zadanie wywoływać wrażenie wydłużenia twarzy. Okrągłej twarzy będą pasowały modne w tym sezonie długie skręcone pasma i asymetryczne cięcia. A długość? Korzystna jest ta sięgająca nieco poza linię kości policzkowych, maksymalnie do linii ust. Twarz kwadratowa? Charakterystyczne dla tego typu twarzy są szeroko rozstawione oczy i uwydatniony podbródek.

Dlaczego kręcone włosy się prostują?

Dlaczego loki się prostują? – Kręcone włosy wyglądają pięknie, jednak niekiedy dzieje się tak, że zaczynają tracić swój skręt. Częstą przyczyną jest zaniedbanie pielęgnacji loków. Przesuszone i nieodżywione włosy zaczynają być napuszone oraz brakuje im sprężystości.

Gdy loki są utrzymane w dobrym stanie, a mimo to się nie kręcą, problem może leżeć w zmianach zachodzących w organizmie. Najczęściej przyczyną samoistnego rozprostowywania włosów będą zmiany hormonalne. Mogą występować w okresie ciąży lub menopauzy, lecz niekiedy powodem jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów dokrewnych.

Szukając pomocy, gdy loki się prostują, warto udać się z wizytą do trychologa . Czytaj też : Nadmierne owłosienie na twarzy – czy to może być hirsutyzm?

Jak wiązać kręcone włosy na noc?

Ananas – Najpopularniejszą metodą związywania włosów kręconych na noc jest ananas, czyli luźny kok na górze głowy. Żeby go zrobić przekładasz włosy na raz (lub dwa w zależności od grubości i gęstości włosów). Dobrze jest użyć do tego jedwabnej lub śliskiej gumeczki i zabezpieczyć także włosy przy karku.

O czym świadczą kręcone włosy?

Włosy są bardzo ważnym elementem w symbolicznej mowie naszego ciała. Ponieważ są ozdobą głowy zarówno u mężczyzn jak i u kobiet odpowiadają za sferę erotyczną, ale także za sferę intelektualną. Jak Ścinać Kręcone Włosy Włosy zawsze fascynowały i były przepojone symboliką. W średniowieczu twierdzono, że mógł się w nich ukryć diabeł i dlatego kazano niewiastom ukrywać starannie włosy pod wymyślnymi nakryciami głowy. Postrzyżyny chłopców były symbolicznym aktem przyjęcia ich w świat męskiej społeczności.

 1. Przed wiekami w wielu kulturach kobiety na znak żałoby po stracie ukochanego obcinały sobie włosy i nacierały twarz popiołem.
 2. Podobne znaczenie w naszej kulturze miało obcinanie warkocza dziewczynie wychodzącej za mąż i nakładanie na głowę czepca.
 3. Przesłaniem tego zwyczaju było uświadomienie dziewczynie, że odcina się jej beztroską przeszłość i nie może już zwodzić swoimi włosami innych mężczyzn.

W latach 60-tych XX wieku długie włosy były symbolem wolności intelektualnej oraz swobody erotycznej. W sensie ogólnym włosy są przejawem energii. Ich symbolika związana jest z symboliką poziomu, tj. bujna czupryna wieńcząc głowę symbolizuje siły wyższe, natomiast obfite owłosienie ciała oznacza rozrost pierwiastka niższego. Symbolika włosów w przypadku kobiet i mężczyzn wygląda nieco inaczej, dlatego też należy przedstawiać ją dla każdej płci oddzielnie. U kobiet długie włosy są symbolicznym podkreśleniem ich kobiecości, wrażliwości i wdzięku, a także dziecięcej niewinności. Oczywiście takiego przesłania nie należy brać dosłownie.

Co na puszące się kręcone włosy?

Nawilżanie i odżywianie włosów kręconych – W przypadku włosów kręconych nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa pielęgnacji. Bez tego suche włosy stają się jeszcze bardziej suche, zaczynają się łamać i kruszyć. Są za to bardzo podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda dobrze.

  Po każdym myciu kręconych włosów nakładaj na nie odżywkę. Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu nakładaj na włosy bogatą w składniki nawilżające i odżywcze maskę. Pamiętaj, aby w składzie masek i odżywek znalazły się nawilżające emolienty z niewielką ilością humektantów (ich nadmiar może puszyć włosy) i proteiny. Maskę nakładaj od ucha w dół, aby nie obciążać włosów u nasady.

Co oznaczają kręcone włosy?

Kręcone włosy oznaczają najczęściej zamiłowanie do zabawy, serdeczne usposobienie i szybkość w działaniu. Takie kobiety odznaczają się zazwyczaj silną osobowością i dużą pewnością siebie. O miłośniczkach i właścicielkach kręconych włosów mówi się, że są władcze, dominujące, pełne pasji i dynamizmu, kierują się intuicją, ale dopuszczają do głosu także rozsądek.

Czy po ścięciu włosy rosną szybciej?

Niestety końcówki włosów niszczą się jako pierwsze i mają tendencję do rozdwajania. Możemy robić wiele, aby opóźnić ten proces w czasie, ale ostatecznie nic nie możemy poradzić – w końcu końcówki trzeba będzie podciąć. No właśnie – często słyszymy o tym, że podcinanie końcówek jest konieczne.

 • Nie wszyscy jednak wiedzą właściwie dlaczego.
 • Podcinanie końcówek – dlaczego? Kiedy mamy długie włosy, są one bardziej zarażone na uszkodzenia mechaniczne.
 • Możemy przytrzasnąć je paskiem od torebki czy przypadkowo zapiąć razem z zamkiem od kurtki.
 • Włosy zaczepiają się także o okulary, czy są pocierane nieustannie gumkami i innymi akcesoriami do spinania włosów.
You might be interested:  Woda Ryżowa Na Włosy - Jak Często?

Można by tak jeszcze długo wymieniać – swoje robią też na przykład warunki atmosferyczne. Te malutkie uszkodzenia mogą wydawać się nieszkodliwe. W końcu to tylko końcówki, a my pewnie chcemy zapuszczać włosy. Czy naprawdę opłaca się obcinać te kilka centymetrów? Tak! Rozdwojone, zniszczone końcówki z czasem zaczynają pękać, a pęknięcia zaczynają “wspinać się” coraz wyżej na długości włosa.

Oznacza to, że uszkodzenie zaczyna iść w górę, niszcząc zdrowe włosy. Podcinanie końcówek to jedyne rozwiązanie pozwalające zatrzymać ten proces. Chyba że całkowicie chcemy zmienić swój image, wtedy warto złożyć wizytę w dobrym salonie i postawić na strzyżenie damskie. Czy włosy rosną szybciej po podcięciu? Nie, podcięcie nie wpływa na szybkość rośnięcia włosów.

Jednak może się tak zdawać. Takie powszechne przekonanie bierze się stąd, że zatrzymując uszkodzenie włosa, zapobiega się między innymi jego wykruszaniu. Włosy o zniszczonych końcówkach rosną z taką samą szybkością, ale równocześnie wykruszają się na końcówkach – dlatego zdaje się, jakby nie rosły lub rosły wolniej.

 1. Na zdrowych włosach wzrost będzie bardziej widoczny.
 2. Jeśli więc zapuszczamy włosy, koniecznie dbajmy o swoje końcówki.
 3. Co ile podcinać końcówki? To zależy od tego, jak często potrzebują tego nasze włosy.
 4. Jeśli są słabe i szybko się niszczą, podcinajmy je częściej.
 5. Najlepiej jednak robić to rzadziej – średnio raz na kwartał.

W międzyczasie po prostu baczniej zwracajmy uwagę na dbanie o końcówki. Zawsze lepiej zapobiegać. Aby ochronić je przed czynnikami zewnętrznymi, można w tym celu na przykład używać silikonowego serum na końcówki. Wygładzi ono powierzchnię włosa i dzięki warstwie ochronnej zapobiegnie uszkodzeniom, dodatkowo sprawiając, że włosy będą wyglądać na zdrowsze.

Czy można końcówki podcinać w domu? Jak mówi przysłowie, szewc bez butów chodzi. Analogicznie nawet fryzjerzy nie podcinają sobie sami włosów. Zawsze lepiej, gdy włosy oddamy w ręce drugiej osoby, najlepiej doświadczonej i zajmującej się tym profesjonalnie. Podcinanie końcówek to niedrogi zabieg, z reguły mieści się w cenie kilkudziesięciu złotych.

Podcinając końcówki u fryzjera, mamy pewność, że obcięta zostanie optymalna długość. Dokładnie tyle, aby zniszczenie nie szło dalej w górę i ani trochę więcej. Obcinanie włosów samemu w domowych warunkach to słaby pomysł. Nigdy nie możemy być pewni, że będą one obcięte równo i że nie zostawimy jakichś zniszczonych kosmków.

Jak obciąć włosy z kucyka?

Zwiąż włosy w kucyk na czubku głowy (powinien znajdować się równo na samym środku), następnie weź drugą gumkę i zwiąż nią włosy na takiej długości, na jakiej chcesz obciąć swoje pukle, weź nożyczki i obetnij włosy tuż nad gumką.

Co ile powinno się obcinać włosy?

Zapuszczając włosy, raczej nie myślimy o ich delikatnym skracaniu, a zwłaszcza radykalnym ścinaniu. Jednak podcinanie końcówek jest bardzo istotne dla zdrowia Twoich włosów. Jak często powinno się je podcinać i czego oczekiwać? Poznaj korzyści płynące z tej prostej czynności pielęgnacyjnej.

 • Podcinanie końcówek – co musisz wiedzieć na ten temat? Odpowiedni dobór odżywek i szamponów to obowiązkowy element procesu dbania o fryzurę.
 • Jeśli jednak chcesz, aby Twoje włosy były odżywione, zdrowe i lśniące, musisz pamiętać o ich właściwej pielęgnacji.
 • Oprócz poprawnie dobranych kosmetyków istotną kwestią podczas dbania o pasma jest regularne podcinanie końcówek.

Przycinanie włosów jest bardzo ważne, jeśli chcesz utrzymać nienaganny kształt swojej fryzury. Warto się na nie zdecydować, gdy perfekcyjnie obcięte kosmyki, idealny bob, czy asymetryczne cięcie przestaje się dobrze układać. Włosy z czasem się niszczą.

 1. Najbardziej narażone na uszkodzenia są właśnie końcówki.
 2. Codziennie ocierają się o ubranie, pasek od torebki czy biżuterię.
 3. To wszystko sprawia, że są rozdwojone i poszarpane.
 4. Końcówki włosów to także najstarsza część pasm i niestety – pełna regeneracja uszkodzonych końcówek nie jest możliwa, uszkodzoną część włosa należy więc obciąć.

Podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej – to chyba najbardziej znany mit związany z zapuszczaniem długich pasm. Podcinanie włosów w żaden sposób nie sprawi, że będą one rosły szybciej. Ich wzrost zależy tylko od cebulek, a końcówki włosa są całkowicie martwe.

Skąd więc to usilne przekonanie, w które wierzy tak wiele osób? Jeśli usilnie trzymamy się naszych zniszczonych, pokruszonych końcówek, gdy zapuszczamy włosy, nic to nie daje. Włosy łamią się i kruszą, a zniszczenia postępują coraz wyżej. W efekcie włosy wyglądają, jakby nie rosły. Zdrowe i równo podcięte końce włosów nie mają tych problemów, widać więc ich przyrost.

Podcięcie włosów nie przyspieszy tempa ich wzrostu, ale spowolni proces ich niszczenia. Co daje podcinanie włosów? Podcinanie końcówek to zabieg, który stanowi podstawę pielęgnacji. Wiesz już, że ma na celu usunięcie zniszczonych, złamanych i rozdwojonych części pasm. Co jeszcze daje podcinanie włosów? Zadbana fryzura mniej się plącze. Rozdwojone, poszarpane końcówki mają tendencje do zahaczania o siebie, na włosach tworzą się kołtuny i supełki, które trudno rozczesać.

 • Przycięte włosy są łatwe w stylizacji i idealnie ułożone przez cały dzień.
 • Obcięcie końcówek włosów sprawia, że nasze pasma wydają się gęstsze i grubsze.
 • Dlaczego tak się dzieje? Zadbana fryzura pozbawiona jest poszarpanych, nierównej długości włosów, które wyglądają nieestetycznie i niezdrowo.
 • Całość wygląda także na bardziej wygładzoną i mniej się puszy.
You might be interested:  Duże Czoło Jaka Fryzura?

Nie obawiaj się więc nożyczek i utraty centymetrów. Regularne podcinanie końcówek uniemożliwia postępowanie zniszczeń na włosie, co z kolei ułatwia ich zapuszczanie. Przycięte końce wyglądają dużo ładniej niż na siłę zapuszczane, zniszczone pasma.

Jak samemu obciąć włosy na długiego boba?

Jak samemu obciąć włosy na boba – Zanim przystąpisz do samodzielnego obcięcia włosów w domu, musisz zaopatrzyć się w kilka ważnych przedmiotów:

 • ostre nożyczki, najlepiej profesjonalne – można je kupić w sklepie internetowym. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz użyć nożyczek, które masz w domu, pamiętaj jednak aby były naprawdę ostre, ponieważ tępym narzędziem zniszczysz sobie końcówki
 • grzebień do dokładnego rozczesania włosów
 • lusterko , a najlepiej dwa – będzie ci łatwiej kontrolować strzyżenie z przodu i z tyłu
 • gumki lub spinki do spięcia włosów
 • ręcznik/pelerynę fryzjerską

Fryzura na boba od kilku lat jest bardzo modna . Kobiety decydują się najczęściej na long boba, w którym włosy sięgają do ramion a z tyłu są znacznie krótsze. Strzyżenie na boba optycznie wysmukla twarz i pasują zarówno do prostych jak i falowanych włosów.

 1. Najpierw rozczesz dokładnie włosy.
 2. Po rozczesaniu włosów podziel je na dwie równe części z przedziałkiem na środku głowy. Zwiąż włosy w dwie kitki na tej samej wysokości.
 3. Teraz za pomocą dwóch kolejnych gumek zwiąż włosy na długości, którą chcesz uzyskać.
 4. Przyszedł czas na obcięcie włosów – obetnij je zaraz nad drugą (niższą) gumką. Tą samą czynność wykonaj z drugim kucykiem.
 5. Teraz możesz ściągnąć gumki i przeczesać włosy dłońmi.
 6. Kolejnym krokiem będzie wyrównanie końcówek. Musisz spiąć klamrą górną warstwę włosów, a pozostałe dolne włosy podzielić na dwie części. Za pomocą nożyczek zetnij wszystkie nierówności, które powstały podczas strzyżenia.
 7. To samo zrób z kolejnymi warstwami włosów.

Foto: istock Long bob

Jak zrobić fale na Bobie?

Long bob, czyli propozycja dla niezdecydowanych – Nasza pierwsza propozycja to long bob , czyli wersja z włosami sięgającymi do obojczyków. To uczesanie sprawdzi się doskonale przy włosach podatnych na układanie i prostych z natury. Jeśli Twoje włosy są bardziej niesforne, sięgnij po kosmetyki wygładzające – olejki czy fluidy. Jak Ścinać Kręcone Włosy Źródło: Sprawdź: Jeszcze więcej pomysłów na stylizację long boba. Chcesz czegoś więcej? Zdecyduj się na delikatne fale w stylu dziewczyny z plaży . Wilgotne pasma spryskaj sprayem termoochronnym. Wysusz włosy za pomocą okrągłej szczotki i suszarki. Zakręć pasma lokówką stożkową – dzięki temu, że średnica elementu grzejnego się zmienia, fale wychodzą naprawdę naturalnie. Na koniec nabierz niewielką ilość żelu na dłonie i roztrzep tak podkręcone włosy palcami. Dzięki temu będą wyglądać lżej. Jak Ścinać Kręcone Włosy Źródło: Long bob to trochę taka fryzura dla niezdecydowanych – dla osób, które chcą mieć krótsze włosy, ale nie mają odwagi się zdecydować na ostre cięcie.

Jak samemu obciąć włosy maszynką?

Jak samemu obciąć włosy maszynką? konkrety! –

  Wystartuj od tyłu głowy. W tym celu wykorzystaj przygotowane wcześniej lusterka. Zacznij strzyc włosy od środka karku. Ustawione płasko ząbki maszynki elektrycznej regularnie kieruj ku górze, zawsze odwrotnie do kierunku wzrostu włosów . Stopniowo obracaj maszynkę, następnie wysuń ją z włosów. Podobnie postępuj z kolejnymi partiami głowy. Ustawienie – obrót – stop. Najpierw cały tył, następnie góra głowy. Kierując się ku górze – powoli i precyzyjnie zmierzaj do przodu. Teraz przejdź do boków! Pamiętaj, że liczy się kierunek strzyżenia i trzymanie strzyżarki pod odpowiednim kątem. Tutaj też należy skierować ją w górę i tą drogą zmierzać ku czubkowi głowy. Baki najlepiej jest skracać za pomocą trymera. Jeśli chcesz uzyskać proste linie – skieruj ząbki strzyżarki ku dołowi i delikatnie przyłóż krawędź ostrza do skóry. Aby wykończyć fryzurę – zdejmij nasadkę. Wyrównuj obwód fryzury kierując tym razem maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak się strzyc maszynka?

Jak strzyc włosy maszynką? Po kolei! – Skoro masz już przygotowany sprzęt i inne potrzebne akcesoria, wiesz też, jak chcesz się ostrzyc i wybrałeś dobrze oświetlone miejsce – czas, żeby przejść od słów do czynów. Zaczynamy strzyżenie! Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności, najpierw skorzystaj z nasadek, które pozostawiają włoski nieco dłuższymi.

Zawsze będziesz mógł potem fryzurę skrócić. Pamiętaj – precyzja jest w tym względzie bardzo ważna. Zasadniczo łatwiej skrócić włosy lekko wilgotne – zmocz je za pomocą zraszacza. Może zaczniemy od tyłu głowy? Pamiętasz o lusterkach? Właśnie teraz Ci się przydadzą. Dzięki nim będziesz mógł ciągle kontrolować, co dzieje się z tyłu Twojej głowy.

Stań przed lustrem, włącz maszynkę do włosów i zaczynamy zabawę! Najpierw zacznij strzyc włosy na karku. Skieruj ząbki strzyżarki do włosów ku górze. Zacznij od środka karku i kieruj maszynkę w górę. Jeśli chcesz uzyskać prostą krawędź przy karku, skieruj maszynkę w dół. Jak Ścinać Kręcone Włosy Strzyżenie włosów w domu musi odbywać się zgodnie z zasadą ustawienie – obrót – stop. Ustaw ostrze płasko i zacznij przesuwać ku górze – zawsze w kierunku przeciwnym niż kierunek włosów. Stopniowo obracaj maszynkę, na końcu wysuń ją z włosów. I gotowe – pierwsze kroki za Tobą.