Jak Ubrac Sie Do Spa?

Jak Ubrac Sie Do Spa
Jak przygotować się do pierwszej wizyty w SPA? – Wbrew pozorom debiut w SPA dla wielu osób jest dość stresującym doświadczeniem, na szczęście jednak wszelkie obawy powinny szybko zniknąć. Przede wszystkim należy pamiętać, że w profesjonalnych saunach oraz gabinetach kosmetycznych i masażu pracuje personel, który zawsze chętnie rozwieje wątpliwości i udzieli wyczerpujących informacji.

    strój powinien być luźny i komfortowy. Doskonale sprawdzą się casualowe stylizacje, w których pierwsze skrzypce grają miękkie, naturalne tkaniny. W SPA najważniejsza jest wygoda, dlatego dopasowane, eleganckie ubrania lepiej zarezerwować na inną okazję; czasem przed masażem niezbędne jest rozebranie się lub włożenie stroju kąpielowego. Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do tego typu zabiegów, warto jedynie wziąć prysznic i zmyć nałożone wcześniej kosmetyki (makijaż, balsam). Niektórzy decydują się także na peeling i depilację; przed zabiegami goście otrzymują jednorazową bieliznę, poza tym w każdym SPA powinna być możliwość skorzystania z wypożyczalni ręczników i szlafroków. Jedynymi rzeczami, które trzeba zabrać ze sobą, są: strój kąpielowy, klapki i ewentualnie zestaw ulubionych kosmetyków (zwłaszcza tych niezbędnych do wykonania makijażu po zabiegach); przed wizytą w SPA trzeba zadbać o bezpieczeństwo wartościowych przedmiotów. Biżuterię, dokumenty, sprzęt elektroniczny należy zostawić w pokoju, a najlepiej w sejfie. Jeśli to możliwe, razem z kosztownościami warto też umieścić telefon komórkowy. Podczas zabiegów priorytetem powinno być wyciszenie się oraz odcięcie od zmartwień i dodatkowych bodźców. W związku z tym w miarę możliwości dobrze jest odpocząć również od smartfona.

Hotel ze SPA to idealne miejsce dla osób zestresowanych, chcących nawet podczas krótkiego urlopu wygospodarować chwilę na głęboki relaks. Strefa wellness dostępna w tym samym budynku co nocleg umożliwia efektywne zorganizowanie pobytu, bez tracenia czasu na dojazdy do innych obiektów – od razu po zabiegach można pójść do hotelowej restauracji czy wrócić do swojego pokoju.

You might be interested:  Jak Często Można Malować Włosy?

Jaki strój założyć do SPA?

Jak się ubrać do SPA? – O tym, jak się ubrać do SPA, decyduje zabieg, na jaki się wybieramy. Istnieje jednak pula kilku cech wspólnych, które warto poznać przed pierwszą wizytą w takiej placówce:

    wygodnie – trudne do zdjęcia, bardzo wąskie spodnie ze sztywnego materiału, za mała góra od kostiumu kąpielowego, uciskające kostki skarpetki – z takich rzeczy lepiej zrezygnować. Najlepsze ubrania do SPA to takie, które zostały wykonane z miękkich materiałów: np. bawełny czy polaru, w odpowiednim rozmiarze, łatwe do zdjęcia lub zsunięcia, warstwowo – do salonu SPA, szczególnie w zimniejsze pory roku, warto ubrać się warstwowo, by móc ściągnać część rzeczy. Przykładowo na masaż pleców pod sukienkę lub spódnicę można założyć legginsy, w których zostaniemy podczas masażu lub krótkie spodenki (te można również przynieść ze sobą do gabinetu i włożyć przed masażem), z dopasowaniem do charakteru zabiegu – na wspomniany wcześniej masaż pleców lepiej założyć bluzkę i spodnie niż np. kombinezon czy sukienkę. Bluzkę można zdjąć, a spodnie odrobinę zsunąć, dzięki temu wiele osób będzie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Do innego zabiegu – sauny suchej – nie zaleca się wchodzić w kostiumie kąpielowym, ale można okryć się ręcznikiem. Do groty solnej polecamy strój kąpielowy lub wygodny, sportowy oraz skarpetki, a także czysty ręcznik. Do sauny parowej – podobnie jak suchej – nie zaleca się zakładać kostiumu kąpielowego, ręcznik również jest tutaj zbędny.

Czy w SPA trzeba się rozebrać?

Czy w SPA trzeba się rozebrać? Rozwiewamy wątpliwości – Wiele osób planując wyjazd ma obawy związane z tym, czy w SPA trzeba się rozebrać. Odpowiedź brzmi tak – większość zabiegów wymaga rozebrania się, niektóre jednak tylko częściowo, takie jak zabiegi na twarz, szyję, dekolt czy plecy.

Natomiast całościowe rozebranie się konieczne jest w przypadku zabiegów na ciało i depilacji. Jednak bez obaw – przed rozpoczęciem zabiegu będziemy mieli do dyspozycji cały gabinet, dzięki czemu będziemy mieli czas na spokojne przebranie się i ułożenie na leżance. Osoba wykonująca zabieg skupi się na wykonywaniu masażu, stwarzając nam odpowiednie warunki.

W czasie zabiegów najważniejszy jest nasz komfort, dobre samopoczucie i możliwość relaksu, dlatego pracownicy SPA dokładają wszelkich starań, aby był to wyjątkowy oraz przyjemny czas. Po zabiegu także będziemy mieć dla siebie gabinet bez obecności osób trzecich, aby wstać z leżanki i skorzystać z prysznica.

Rozebrania się nie wymagają drobne zabiegi kosmetyczne, takie jak między innymi zabiegi na dłonie, pedicure, usługi kosmetyczek i fryzjerów. Do innych często zadawanych pytań należy to, co zabrać na masaż do SPA. Warto więc wiedzieć, że na zabiegi potrzebny nam będzie jedynie szlafrok oraz klapki. Pozostałe, niezbędne przedmioty otrzymają Państwo od terapeuty w gabinecie.

W przypadku pytań zapraszamy Państwa do kontaktu – nasi eksperci pozostają do Państwa dyspozycji.