Jak Wzmocnić Włosy Dziecka?

Jak Wzmocnić Włosy Dziecka
Odżywki dla dzieci – Czy dzieci potrzebują odżywek do włosów? Z reguły nie. By zapewnić prawidłowy rozwój i wzrost włosów, wystarczy odpowiedni szampon dla dzieci. Stosowanie niedobranych lub zbyt chemicznych odżywek u małych dzieci może skutkować reakcjami alergicznymi lub podrażnieniem skóry głowy.

 1. Dziecięce włoski są zwykle podatne na układanie, szczególnie gdy są miękkie, cienkie i delikatne.
 2. Gorzej, gdy mamy do czynienia z kilkuletnimi dziewczynkami, które noszą długie włosy .
 3. Takie włosy lubią się plątać i kołtunić.
 4. Tutaj dopuszczalne są odżywki do włosów oraz preparaty ułatwiające rozczesywanie bez dodatku alkoholu w składzie.

Dobrze sprawdzą się odżywki w formie delikatnych mleczek i spraye do włosów. Jeśli chcemy wzmocnić włosy dziecka polecamy stosowanie olejków do włosów, jak olej arganowy, rycynowy, czy kokosowy. Olejki mogą być stosowane na skórę głowy, bez ryzyka podrażnień (wyjątek stanowią indywidualne uczulenia i reakcje alergiczne na dany składnik).

Jak wzmocnić włosy 2 latki?

WŁOSY WYPADAŁY MI GARŚCIAMI! CO ZROBIŁAM? moje porady

Jak właściwie pielęgnować włosy dziecka, aby je wzmocnić – Podczas pielęgnacji włosów swojej pociechy musisz pamiętać o tym, aby używać do tego właściwych kosmetyków, najlepiej przeznaczonych dla dzieci . Takie produkty mają odpowiednio dobrany skład, dzięki czemu nie powinny podrażniać skóry głowy oraz obciążać włosów.

 1. Jeśli w późniejszym wieku dziecka zrezygnujesz z produktów dla najmłodszych, zadbaj o to, by ich skład był maksymalnie prosty i naturalny.
 2. Bardzo dobrze mogą sprawdzić się także domowe sposoby na wzmocnienie włosów np.
 3. domowe maseczki, odżywki lub płukanki.
 4. Wypróbuj odżywczą maseczkę z oliwy z oliwek i naturalnego miodu, która sprawi, że włosy będą gładsze i mocniejsze, a płukanka z octu jabłkowego nada blasku .

Bardzo dobre działanie wzmacniające ma także odżywka z soku aloesowego – spryskaj nią włosy dziecka 2 razy w tygodniu, a będą one odpowiednio miękkie i nawilżone (przed zastosowaniem nałóż odrobinę na skórę przedramienia dziecka, aby sprawdzić, czy nie wywoła uczulenia).

 • Dziecięce włosy nie powinny być myte zbyt często, wystarczy dwa razy w tygodniu (o ile oczywiście z powodów zdrowotnych lekarz nie zalecił inaczej).
 • Staraj się robić to delikatnie, leciutko masując skórę głowy opuszkami palców, nie paznokciami.
 • Taki masaż poprawi ukrwienie skóry głowy, co pomoże wzmocnić i odżywić cebulki włosowe.
You might be interested:  Kiedy Nakładać Odżywkę Na Włosy?

Po kąpieli i delikatnym odsączeniu w ręcznik możesz przejść do rozczesywania – najlepiej zrobić to początkowo grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Potem zamień go na mniejszy lub szczotkę i powoli, delikatnie rozczesuj włosy odcinkowo, zaczynając od dolnych fragmentów.

 1. Nie przejmuj się, jeśli po rozczesywaniu trochę z nich zostanie na szczotce – dziennie może wypadać od nawet od 50 do 150 włosów.
 2. W przypadku słabszych włosów staraj się zrezygnować z wymyślnych fryzur, które będą je nadwyrężać.
 3. W przypadku krótkich możesz zebrać je z twarzy przy pomocy bawełnianej opaski, a dłuższe zapleść w luźny warkocz albo lekki kucyk nad karkiem – w ten sposób będą zdyscyplinowane, ale na tyle bezpiecznie, by nie powodować zbytnich uszkodzeń.

Pamiętaj także o tym, że wraz ze wzrostem i rozwojem maluszka zmieniać się może również jego fryzurka – właściwy rodzaj i formę przyjmuje dopiero około 3-5 roku życia. Jeśli więc Twoje roczne maleństwo ma mizerne włoski albo urodziło się prawie całkowicie łyse, nie martw się na zapas, gdyż to może się jeszcze diametralnie zmienić.