Jak Zostać Trenerem Fitness?

Jak Zostać Trenerem Fitness
Kursy na instruktora fitness – Chociaż formalnie posiadanie specjalistycznych kursów na instruktora nie jest konieczne, tak naprawdę większość klubów wymaga potwierdzenia uzyskanych kwalifikacji. Z tego też powodu warto zapisać się na odpowiednie kursy, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie – tym bardziej, że konkurencja na rynku pracy jest spora. Na jakie kursy można się zapisać? Wśród najbardziej popularnych wymienić można: kursy na instruktora zumby, kursy na instruktora spinbike, kursy na zajęcia z trampolinami. Warto podkreśli, że uczestnictwo w kursach jest płatne. Mają one zwykle charakter weekendowy lub jednodniowy. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu potwierdzający jego kwalifikacje.

Kto może zostać instruktorem fitness?

Kto nadaje się na instruktora fitness? – Jeżeli patrzymy na to formalnie, to instruktorem fitness może zostać każdy. Warto jednak podkreślić, że i w tym zawodzie należy wykazywać odpowiednie predyspozycje. Przede wszystkim w zawodzie instruktora fitness liczy się to, by być otwartym na ludzi.

Jeżeli jesteś miły i charyzmatyczny, to na Twoich zajęciach będzie pojawiać się więcej osób, a to przełoży się na wyższe zarobki. Jednak sam charakter nie wystarczy, konieczna jest również doskonała kondycja fizyczna. Warto byś był osobą cierpliwą, ponieważ na zajęciach pojawia się wiele osób początkujących, które mogą nie podołać szybkim i wymagającym ćwiczeniom.

Przez to, że zawód instruktora fitness może pełnić każdy, sytuacja na rynku wydaje się nie najlepsza. Pojawia się duża konkurencja, przez co występować mogą ewentualne trudności w znalezieniu pracy. Trzeba jednak zaznaczyć, że większe szanse na zatrudnienie, dają szersze kwalifikacje, które można uzyskać po zakończeniu naszego kursu.

Ile zarabia trener fitness?

Rozkład zarobków na stanowisku instruktor fitness – Miesięczne wynagrodzenie całkowite ( mediana *) na tym stanowisku wynosi 3 020 PLN brutto. Co drugi instruktor fitness otrzymuje pensję od 2 770 PLN do 4 540 PLN.25% najgorzej wynagradzanych instruktorów fitness zarabia poniżej 2 770 PLN brutto.

 1. Na zarobki powyżej 4 540 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych instruktorów fitness.
 2. Powyższe dane mają charakter orientacyjny i udostępniane są bezpłatnie jedynie do użytku osobistego (niekomercyjnego).
 3. Ich wykorzystywanie w celach komercyjnych (np.
 4. doradztwo, granty, ustalanie wynagrodzeń w firmie) wymaga zakupu raportu premium dla wybranego stanowiska.

Z aplikacji można również korzystać po wykupeniu dostępu do strefy premium portalu wynagrodzenia. pl bądź uzyskaniu pisemnej zgody Sedlak & Sedlak Nasi respondenci pochodzą z całej Polski. Osoby przekazujące nam dane pracują m. in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Gdyni, Częstochowie, Radomiu, Sosnowcu, Toruniu, Kielcach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rzeszowie, Olsztynie, Bielsko-Białej, Tychach, Opolu.

Ile zarabia instruktor fitness na godzinę?

Stawki oferowane instruktorom zależą od wielkości miasta, doświadczenia instruktora i klubu. Przeciętne stawki wynoszą ok.40-60 złotych za godzinę zajęć. Są oczywiście i niższe stawki, są także znacznie wyższe.

Ile kosztuje kurs na instruktora fitness?

An error occurred. – Try watching this video on www. youtube. com , or enable JavaScript if it is disabled in your browser. Ramowy program kursu instruktora fitness. Aspekty treningu i prowadzenia zajęć fitness 1. Zawód instruktora fitness (instruktora aerobiku).2.

Podstawowe i zaawansowane formy współczesnego aerobiku.3. Muzyka w lekcji fitness.4. Kroki podstawowe i zaawansowane w lekcji fitness- praktyka własna oraz udział w lekcjach fitness o zróżnicowanym charakterze.5. Monitorowanie zajęć.6. Fizjologiczne aspekty rozgrzewki. Zakres tętna treningowego + metoda obliczania tętna.7.

Budowa choreografii w zajęciach fitness- zajęcia grupowe i indywidualne 8. Metodyka nauczania choreografii w lekcji fitness.9. Charakterystyka i budowa lekcji fitness.10. Komponenty treningu fitness.11. Zajęcia wzmacniające układ mięśniowy.12. Podział zajęć ze względu na ich charakter.13.

Stretching i jego aspekty. Anatomia funkcjonalna człowieka 1. Osie i płaszczyzny ruchu.2. Układ kostny jako narząd ruchu.3. Budowa kości.4. Kręgosłup jako całość.5. Układ mięśniowy człowieka.6. Układ więzadłowo-stawowy. Fizjologia wysiłku 1. Ciepło i homeostaza płynowa.2. Fizjologia oddychania.3. Progi oddechowe.4.

Wysiłek dynamiczny. Wciąż masz wątpliwości? Przeczytaj opinie o nas! Uczestnikiem kursu instruktora fitness możne zostać każda osoba, która: Ukończyła 18 rok życia. Posiada minimum średnie wykształcenie. Kurs instruktora fitness dedykowany jest każdej osobie spełniającej powyższe kryteria, która chce rozwijać swoją pasję, zdobyć wiedzę, czy realnie podjąć pracę o charakterze instruktora fitness w oparciu o zdobyte uprawnienia instruktorskie.

Nie przekreślamy osób o minimalnym doświadczeniu i brakach w wiedzy, ponieważ od tego jesteśmy – aby kształcić. Nikt nie rodzi się specjalistą i bardzo cenimy takie postawy, jednak musisz pamiętać, że w trosce o dobro pracodawcy, rynku i Klientów, będziemy weryfikować Twoją wiedzę na egzaminach, a wszystko to dla wspólnego dobra i prestiżu naszych uprawnień.

Każdy kurs kończy się egzaminem teoretyczno – praktycznym w ostatnim dniu szkolenia więc najmniejsze nawet doświadczenie w materii poruszanej na kursie zwiększa szanse pozytywnego ukończenia kursu i uzyskania uprawnień bez konieczności (darmowych i nieodpłatnych) egzaminów poprawkowych w następnych terminach.

W nawiązaniu do Twoich oczekiwań oferujemy dwa warianty realizacji kursu instruktorskiego. Pierwszy, realizowany w postaci kursu tygodniowego. Kurs ten kierowany jest do osób, które posiadają czas na kształcenie przez siedem kolejnych dni – od poniedziałku do niedzieli. Każdego dnia realizowany jest dany moduł szkoleniowy, a zajęcia najczęściej trwają w godzinach 8:00 – 17:00.

Drugim rozwiązaniem jest kurs w formie zaocznej, realizowany przez cztery kolejne weekendy. Wariant ten dedykowany jest osobom, które z różnych przyczyn, nie są w stanie zagospodarować wolnego czasu w ciągu tygodnia. W tym wariancie zajęcia są realizowane najczęściej w godzinach 9:00 – 17:00.

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Zagęścić Włosy?

Jak zaczac pracę jako instruktor fitness?

Kursy na instruktora fitness – Chociaż formalnie posiadanie specjalistycznych kursów na instruktora nie jest konieczne, tak naprawdę większość klubów wymaga potwierdzenia uzyskanych kwalifikacji. Z tego też powodu warto zapisać się na odpowiednie kursy, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie – tym bardziej, że konkurencja na rynku pracy jest spora. Na jakie kursy można się zapisać? Wśród najbardziej popularnych wymienić można: kursy na instruktora zumby, kursy na instruktora spinbike, kursy na zajęcia z trampolinami. Warto podkreśli, że uczestnictwo w kursach jest płatne. Mają one zwykle charakter weekendowy lub jednodniowy. Po ich zakończeniu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu potwierdzający jego kwalifikacje.

Ile kosztuje trener?

Trener personalny – ile kosztuje? Od czego zależy cena? – Cena jednego treningu z trenerem personalnym potrafi się wahać od ok.20zł do nawet dziesięciokrotnie większej kwoty. Przeciętnie jednak wynosi ok.80-120 zł. W darmowych serwisach ogłoszeniowych możemy niekiedy znaleźć oferty trenerów za kwoty oscylujące w okolicach 20 zł, jednak prawdopodobnie są toosoby początkujące, niemające żadnego doświadczenia.

 1. Nie jesteśmy też w stanie zweryfikować ich kompetencji.
 2. Natomiast trenerzy bardziej popularni, znani wmediach, za jeden trening liczą sobie często ok.200 zł lub więcej.
 3. Niekoniecznie idzie to w parze z wyższymi kompetencjami, dopłacamy głównie zamożliwość trenowania z kimś znanym.
 4. Duże znaczenie ma również lokalizacja.

W małych miejscowościach średnia cena treningu wynosi ok.50 zł, podczas gdy w największych miastach – ok.100zł. Mały osiedlowy klub również oferuje niższe ceny od ekskluzywnych klubów w centrum i o wysokim standardzie usług. Czy można jakoś obniżyć cenę? Zazwyczaj mamy możliwość wykupienia opłacanego z góry pakietu treningów.

Wówczas koszt jednego spotkania z trenerem personalnym może być nawet o kilkadziesiąt złotych niższy. Możemy też znaleźć sobie kompanów do wspólnego trenowania i stworzyć niewielką grupę 2-4 osób. Wówczas koszt może być nawet kilkukrotnie mniejszy, aczkolwiek trener nie poświęci nam już stuprocentowej uwagi.

Jest to jednak niezłe rozwiązanie, gdy zależy nam na trenowaniu z konkretną osobą, ale cena jej usług przekracza nasze możliwości finansowe.

Ile godzin pracuje trener sportowy?

Czas pracy trenerów i instruktorów sportu, rehabilitacji ruchowej i odnowy biologicznej, zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych kultury fizycznej, wynosi 36 godzin tygodniowo, z uwzględnieniem ust.2 i 3.

Ile zarabia trener personalny 2022?

Od czego zależy to, ile zarabia trener personalny? – Jak wskazują badania przeprowadzone w na grupie 64 trenerów personalnych przez portal wynagrodzenia. pl , które ostatnio były aktualizowane w styczniu 2021 roku, zarobki trenera personalnego wahają się między 2693 zł netto, a 4440 zł netto.

 1. Przy czym średnia zarobków w tym zawodzie, jaką wskazali respondenci to 3196 zł netto.
 2. Kwoty te mogą jednak znacznie się różnić w zależności od tego, czy podają je trenerzy personalni pracujący w klubach fitness i siłowniach, gdzie zarobki najczęściej uzależnione są od obrotów danego przedsiębiorstwa, czy też pracujący w ramach własnej działalności, posiadający klientów prywatnych.

Ponadto to, ile zarabia trener personalny w Polsce, zależy także od wielu innych czynników. Pierwszym z nich jest miejsce wykonywania zawodu. Nie od dziś wiadomo, że duże aglomeracje miejskie pomimo większej konkurencji na rynku pracy pozwalają także uzyskać wyższe zarobki. Kolejnym czynnikiem, powiązanym nieco z poprzednim wpływającym na zarobki trenerów personalnych jest wielkość firmy, w jakiej są oni zatrudnieni. To, ile zarabia trener personalny w sieciówce posiadającej punkty w większości miast w Polsce, w porównaniu do tych pracujących w lokalnych siłowniach lub klubach fitness, potrafi wahać się w nawet do tysiąca złotych na rękę.

Na czym zarabia silownia?

Przypadek Holmes Place – jak zdefiniować segmety rynku – Holmes Place jest światową siecią klubów fitness obecną w 9 krajach, w tym w Polsce. Najbardziej znane są ich kluby w segmencie premium, jak ten w warszawskim hotelu Hilton. Niedawno sprzedali sieci Calypso dwa lokale o średnim poziomie (tzw.

 1. Energy). Obie były w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach w najpopularniejszych centrach handlowych w Warszawie – Arkadii i Galerii Mokotów.
 2. Przejęła je należąca do Benefit Systems sieć Calypso.
 3. Holmes Place jednak nie skupił się tylko na segmencie premium jak przypuszczali analitycy.
 4. Otworzył za to w Lublinie pierwszy klub w formacie low-cost – Icon Fitness.
You might be interested:  Ile Kosztują Włosy Na Perukę?

To idealnie pokazuje polaryzację rynku. Czy małe osiedlowe siłownie mają jeszcze rację bytu? – Jak najbardziej – twierdzi Alicja Rzewnicka. – Dla wielu klientów to wspomniana wcześniej oszczędność czasu, lub usługa którą już znają i nie mają bariery z jej korzystania.

 • Przykładem może być coraz bardziej aktywna grupa seniorów, która zdecydowanie docenia bardziej kameralne i “rodzinne” kluby.
 • W tej branży najważniejsze jest odpowiednie podejście i dostosowanie usług do rynku i klienta.
 • Do odniesienia sukcesu nie wystarczą same “maszyny” – żartuje.
 • Ile kosztuje otwarcie własnej siłowni? Koszt otwarcia klubu fitness zależy od bardzo wielu czynników, takich jak miasto, wielkość lokalu, format.

Alicja Rzewnicka, podaje że minimalna wartość inwestycji w sprzęt przy otwarciu małego studia treningu personalnego, to ok.300 000 złotych, a w przypadku dużych klubów może sięgać nawet kilku lub kilkunastu milionów złotych. Alicja Rzewnicka – ekspert rynku fitness Fot.K.

 • Milewska – Dobra bieżnia to koszt 30-40 tysięcy złotych.
 • Do tego pozostały sprzęt cardio oraz sprzęt siłowy.
 • To ogromne inwestycje, które często stanowią barierę wejścia na rynek.
 • Dlatego częstym modelem finansowania jest leasing maszyn.
 • Jedynie sieci z dużym kapitałem mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu “za gotówkę”.

Pozostają także inne źródła finansowania takie jak dotacje UE lub pozyskanie inwestora. Aby otworzyć własną siłownię nie trzeba już znać się na sprzęcie i treningu. W projekcie, doborze maszyn, a nawet dostępie do finansowania pomoże producent. Trzeba za to umieć liczyć, zarządzać i mieć jasno sprecyzowaną wizję klubu.

 • Należy też mieć na uwadze fakt, że rynek jest sezonowy.
 • Dobra bieżnia to koszt 30-40 tysięcy zł Fot.T.
 • Staśkiewicz – Lato to zawsze martwy okres – mówi Łukasz Izdebski.
 • – Tak samo końcówka grudnia.
 • Kiedyś duże fale klientów były we wrześniu, styczniu i dwa miesiące przed wakacjami, ale teraz ten trend się spłaszcza.

Rosnąca liczba klientów oraz ich większa regularność w ćwiczeniach, sprawia, że biznes staje się bardziej stabilny i przewidywalny. Efektem tego jest też coraz większa konkurencyjność. Na warszawskim Tarchominie otworzyło się w krótkim czasie bardzo dużo klubów.

Na czym polega praca instruktora fitness?

Instruktor fitness czy trener personalny? Różnice i podobieństwa. Kim jest Instruktor fitness? – Zanim dowiemy się o różnicach i podobieństwach tych dwóch zawodów wyjaśnijmy, czym zajmuje się instruktor fitness . Instruktor fitness to osoba, której zadaniem jest prowadzenie zajęć grupowych w postaci popularnych zajęć fitness.

Warto zaznaczyć jednak, że pokazanie grupie osób układu choreograficznego bądź ćwiczeń to nie jest jedyny obowiązek takiego instruktora. Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć fitness muszą być odpowiednio dostosowane do bieżących potrzeb członków grupy. Przygotowując dane zajęcia instruktor fitness musi brać pod uwagę specyfikę grupy, typ zajęć, cel treningów ćwiczących, czas oraz dostępny sprzęt i infrastrukturę.

Instruktor fitness , aby utrzymał się na rynku a jego zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem musi być bardzo dobrze przygotowany merytorycznie jak i praktycznie. Jest ważne także z tego powodu ich bierze odpowiedzialność za uczestników swoich zajęć.

Ile zarabia trener pilatesu?

Zarobki instruktorów pilatesa – Stawka za godzinę treningu z instruktorem pilates przeciętnie wynosi od 40 do 60 złotych za godzinę. Oczywiście, w zależności od miasta, zamożności klubu i doświadczenia trenera. Początki w tym zawodzie nie należą do łatwych.

Warto wysyłać CV w odpowiedzi na oferty, które widnieją w sieci – taką drogą można znaleźć zatrudnienie i poszukać lepszego zarobku w tym zawodzie. Niezmiernie rzadko od początku można zostać zatrudnionym na etacie. Najczęściej jest to umowa zlecenie. W przypadku stałego zatrudnienia, jest to często połączone z dyżurami na siłowni, pracą w recepcji i z klientami.

Z tego też powodu instruktor pilates często traktuje swoją pracę jako dodatkowe zajęcie. Przykładowo – przy czterech cyklach treningowych w tygodniu licząc stawkę 50 złotych za godzinę w skali miesiąca można zarobić 1000 złotych. Są też instruktorzy, którzy pracują w innym miejscu, a wieczorami udzielają lekcji swoim podopiecznym.

Ile zarabia instruktor sportu?

Rozkład zarobków na stanowisku instruktor sportów ekstremalnych – Miesięczne wynagrodzenie całkowite ( mediana *) na tym stanowisku wynosi 2 870 PLN brutto. Co drugi instruktor sportów ekstremalnych otrzymuje pensję od 2 420 PLN do 4 470 PLN.25% najgorzej wynagradzanych instruktorów sportów ekstremalnych zarabia poniżej 2 420 PLN brutto.

Na zarobki powyżej 4 470 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych instruktorów sportów ekstremalnych. Powyższe dane mają charakter orientacyjny i udostępniane są bezpłatnie jedynie do użytku osobistego (niekomercyjnego). Ich wykorzystywanie w celach komercyjnych (np. doradztwo, granty, ustalanie wynagrodzeń w firmie) wymaga zakupu raportu premium dla wybranego stanowiska.

Z aplikacji można również korzystać po wykupeniu dostępu do strefy premium portalu wynagrodzenia. pl bądź uzyskaniu pisemnej zgody Sedlak & Sedlak Nasi respondenci pochodzą z całej Polski. Osoby przekazujące nam dane pracują m. in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Gdyni, Częstochowie, Radomiu, Sosnowcu, Toruniu, Kielcach, Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Rzeszowie, Olsztynie, Bielsko-Białej, Tychach, Opolu.

You might be interested:  Fryzura Samuraj Co Oznacza?

Jak zrobić kurs na trenera personalnego?

W Polsce nie ma studiów, które w odpowiedni sposób przygotowują do podjęcia pracy w obszarze fitness. Aczkolwiek ukończenie wychowania fizycznego, dietetyki czy fizjoterapii pozwala zdobyć podstawę stanowiącą istotny element pracy trenera personalnego.

Ile trwa kurs na dietetyka?

Po wykupieniu kursu okres dostępu do pobrania materiałów szkoleniowych ze strony i możliwość zaliczenia kursu trwa 6 miesięcy.

Jak zrobić kurs instruktora zumby?

Jak zostać instruktorem zumby – profesjonalizm i etyka zawodowa – Instruktorem zumby może zostać każdy, kto ma na to ochotę. Ale do osoby, która nie ma umiejętności nie będą ustawiały się kolejki na zajęcia, dlatego warto o tym pomyśleć przed rozpoczęciem szkolenia.

Poza tym niezbędna jest elementarna, co najmniej teoretyczna wiedza z zakresu fizjologii człowieka , planów treningowych, aby w bezpieczny sposób prowadzić zajęcia. Kierując się jedynie motywem finansowym możemy wyrządzić wiele szkód, np. dobierając nieodpowiednie ćwiczenia do grupy, którą aktualnie trenujemy narażając ją na kontuzje.

Stawki instruktorów zumby przekraczają niejednokrotnie wynagrodzenia dyplomowanych trenerów fitnessu czy tańca którzy mają wiedzę, wykształcenie i doświadczenie. Sytuacja ta jest spowodowana niesamowitą popularnością zumby i zapotrzebowaniem na instruktorów tej formy ruchu.

Czym się różni instruktor fitness od trenera personalnego?

Instruktor fitness czy trener personalny. Różnice i podobieństwa – Największą różnicą miedzy pracą trenera personalnego a instruktora fitness jest ilość osób na zajęciach . Instruktor fitness najczęściej prowadzi zajęcia grupowe. Trener personalny jest do dyspozycji jednej maksymalnie dwóch osób podczas zajęć.

 1. Instruktor fitness prócz wiedzy merytorycznej musi także wykazywać się charyzmą oraz umiejętnościami zarządzania grupą a podczas zajęć powinien zwracać uwagę dokładnie na każdego ćwiczącego, jego ustawienie, technikę.
 2. Takiego wyzwania nie ma trener personalny.
 3. Oczywiście charyzma jest potrzebna lecz na treningach personalnych nie ma dużej grupy osób ala swoją uwagę skupia na jednej bądź dwóch osobach.

Grafik . To także duża różnica. Instruktor fitness uzależniony jest od grafiku danego klubu. I tylko w tych godzinach może prowadzić zajęcia grupowe. Trener personalny jest do dyspozycji cały czas i to on oraz podopieczni ustalają godziny treningów personalnych.

 1. Wyzwania .
 2. Pamiętać musimy, iż instruktor fitness podczas rozwija uczestników zajęć do pewnego poziomu.
 3. Aby osoba ćwicząc weszła poziom wyżej niż inni potrzeba już treningu personalnego gdzie trener będzie skupiony tylko i wyłącznie na tej osobie.
 4. To już jest w pewnym sensie wyzwanie,którego w swojej pracy nie posiada instruktor fitness.

Miejsce pracy . Instruktor fitness najczęściej pracuje w kilku klubach na terenie miasta. Często zajęcia poranne prowadzi w innym miejscu niż wieczorne. Trener personalny najczęściej zajęcia prowadzi w jednej siłowni bądź w swoim studiu treningu personalnego.

Czy warto zrobić kurs instruktora fitness?

Kursy na instruktora fitness – Mimo iż nie jest wymagane ukończenie specjalistycznych kursów na instruktora fitness, niemal każdy klub czy siłownia wymaga potwierdzenia uzyskania odpowiednich kwalifikacji. Posiadanie licznych certyfikatów oraz kursów daje większe możliwości oraz większe szanse na zatrudnienie.

 • Jest to ogromnie ważne, ponieważ z roku na rok, na rynku polskim i nie tylko przybywa nowych instruktorów fitness.
 • Kursy oraz szkolenia na instruktora fitness możliwe są do odbycia niemal w każdym mieście.
 • Oferta firm szkoleniowych z reguły jest mocno rozszerzona, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej popularne to: kursy na instruktora zumby, kursy na zajęcia z trampoliny, kursy na instruktora spinbike. Zalety i wady zawodu instruktora fitness: – ciekawa i aktywna praca – brak monotonii – możliwość samorozwoju – poznawanie ciekawych ludzi – niestabilność zarobków – duża konkurencja na rynku pracy – najmniejsza kontuzja może wykluczyć z uprawiania sportu, a więc i z możliwości zarobku.

Jak zostać instruktorem?

Instruktorem nauki jazdy można zostać, mając co najmniej 2 lub 3 lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Do tego potrzebne są zaświadczenia lekarskie, niekaralność i zdanie egzaminu na instruktora. Kursy na instruktorów przeprowadzają m. in. mające odpowiednie uprawnienia ośrodki szkolenia kierowców.

Na czym polega praca instruktora fitness?

Kim jest instruktor fitness? – Instruktor fitness to osoba, która prowadzi zajęcia ruchowe z grupą osób. Zazwyczaj są to ćwiczenia, które – choć bardzo intensywne fizycznie – opierają się na zabawie, tańcu, grach. Bardzo często grupa uczestników wykonuje wyuczony układ choreograficzny. Miejscem pracy instruktora fitness może być siłownia, basen, szkoła i wiele innych.