Kiedy Farbować Włosy Po Rozjaśnianiu?

Kiedy Farbować Włosy Po Rozjaśnianiu
Lepiej wybrać od razu farbę na rozjaśnione włosy tonującą kolor, czyli go przyciemniając, gdyż w tym momencie stosuje się mniejsze stężenie oksydantu, które nie powoduje dalszego rozjaśniania pasm. Z takim domowym zabiegiem najlepiej odczekać kilka dni po rozjaśnianiu, aby dać włosom nieco odpocząć od chemii.

Jaki czas po rozjaśnianiu można farbować włosy?

Zbyt częsta koloryzacja może zniszczyć włosy, a przecież chcemy wyglądać pięknie. Co ile można farbować włosy i jak przedłużyć trwałość koloru? Lubisz zmieniać kolor włosów, by co jakiś czas cieszyć się nowym wyglądem? A może po prostu zależy Ci na ukryciu siwizny, w związku z czym oczekujesz trwałej, wyrazistej koloryzacji? Niezależnie od tego, jaki ostateczny efekt chcesz osiągnąć, należy pamiętać, że zbyt częste farbowanie może znacząco osłabić kondycję włosa.

Oczywiście produkty pielęgnujące mogą to znacząco zmienić, jednak mimo wszystko warto od czasu do czasu dać włosom „odpocząć”. Zatem – jak często farbować włosy? Farbowanie włosów – jak trwała jest koloryzacja? Przeważnie kolor pozostaje wyrazisty przez około 4 do 6 tygodni, a w przypadku siwych włosów, które są grubsze i bardziej sztywne, a przez to mniej podatne na farbowanie, nieco krócej.

Oczywiście końcowy rezultat może być też uzależniony od odcienia, jaki wybraliśmy. Przykładowo czerwienie są najbardziej narażone na płowienie pod wpływem słońca, ponieważ pochłaniają dużo światła fioletowego i ultrafioletu. Trwałość koloryzacji może być też uzależniona od tego, jak często myjemy włosy.

Przykładowo zaleca się, by tuż po farbowaniu przez 48 godzin wstrzymać się od mycia, tak by barwniki mogły dobrze wtopić się w strukturę włosa. Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób wygląda u nas codzienna pielęgnacja. Jeśli nie będziemy stosowali odpowiednich kosmetyków, to zamiast przedłużyć intensywność koloru sprawimy, że ten zacznie blaknąć zdecydowanie szybciej.

Na farbowane włosy niezbyt dobrze działają produkty o silnych właściwościach oczyszczających, więc należy ograniczyć ich używanie. Warto natomiast wdrożyć kosmetyki dedykowane włosom po koloryzacji, jak gama Garnier Fructis Color Resist. Zmienianie koloru włosów – zdecydowany czy delikatny efekt? Jeżeli zdecydowałaś się na odważną zmianę koloru, np.

z ciemnego brązu na bardzo jasny blond lub odwrotnie, to niestety powtórne farbowanie będzie konieczne znacznie częściej (co 2-3 tygodnie) przez kilka najbliższych miesięcy. Minie trochę czasu, zanim odcień w pełni się wyrówna; z każdą kolejną koloryzacją włosy będą coraz lepiej „przyjmowały” pigment.

Z czasem odrost będzie zdecydowanie mniej widoczny, a Ty będziesz mogła znacznie rzadziej decydować się na kolejne farbowanie. Jeśli natomiast postawiłaś na bardziej subtelną zmianę koloru włosów – np. na delikatnie przyciemnienie naturalnego blondu – farbowanie ich w mniej więcej miesięcznych odstępach będzie w zupełności wystarczające.

 • Możliwe, że o powtórnej koloryzacji będziesz musiała myśleć dopiero po upływie 6 tygodni.
 • Jak często farbować włosy? Trwała i półtrwała koloryzacja Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak długo będzie utrzymywał się pożądany odcień, koniecznie musimy wziąć pod uwagę to, czy wykonujemy trwałą, czy też półtrwałą koloryzację.

Koloryzacja półtrwała utrzymuje się z reguły przez 12 myć. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest do końca pewny, czy dany odcień mu pasuje i chce się po prostu przekonać, czy wymarzony kolor rzeczywiście pasuje do typu urody.

Jak uratować źle rozjaśnione włosy?

Kobieta zmienną jest – Od tego, czy jesteś blondynką, brunetką, a może rudą nie zależy przecież twoje życie. Odcień zawsze możesz zmienić, a w środku pozostaniesz dokładnie tą samą osobą. Czy aby na pewno? Kobieta, która od lat nosi ciemne włosy i dobrze się w nich czuje, nagle wpada na spontaniczny pomysł – chce stać się blondynką. Najlepiej taką, jak ulubiona aktorka, bo na zdjęciach ładnie wygląda. Fryzjer zastrzega, że jasnego blondu nie da się uzyskać jednym farbowaniem, ale klientka się upiera. W efekcie uzyskuje brązowawy blond, z odcieniem przypominającym upieczonego kurczaka, który kompletnie do niej nie pasuje. Efekt? Szok, załamanie. Takich historii jest mnóstwo. Dlatego decydując się na drastyczną zmianę koloru z ciemnego na jasny dajmy sobie czas i profesjonalną opiekę. – Kobieta zmienną jest. Nasze klientki często decydują się na radykalną zmianę koloru. Każda ingerencja w kolor włosów wiąże się z ich obciążeniem, dlatego polecamy korzystać z kosmetyków niwelujących niszczące skutki dekoloryzacji. Panie często decydują się na zmianę koloru włosów latem, co także nie do końca jest dobrym pomysłem ze względu na warunki pogodowe. Głównie chodzi o temperaturę oraz promienie słoneczne, ale oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby klientka wyszła od nas zadowolona – mówi Jakubowska. – Z psychologicznego punktu widzenia jest to normalne zjawisko, które bardzo często pokierowane jest czynnikami emocjonalnymi, np. rozstanie z partnerem czy zmiana pracy. Najczęściej spontaniczna decyzja o zmianie koloru włosów towarzyszy zmianie lub ją zapowiada. Diametralne zmiany bywają bardzo dobrym pomysłem pod warunkiem wykonania koloryzacji przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą i dopasują potrzebę zmiany do urody klientki – opowiada Wałdowska. Czytaj też: Dieta na zdrowe włosy i paznokcie. Co jeść, by zachwycać urodą? A co zrobić, kiedy chcemy, żeby nietrafiony kolor po prostu zniknął z naszej głowy? – Najlepszym sposobem na rozjaśnienie koloru jest dekoloryzacja. Metoda ta polega na rozjaśnieniu pigmentu na włosach. Efekt jest natychmiastowy, niestety wiąże się z obciążeniem struktury włosa, dlatego do kuracji dodajemy serię kosmetyków, mających na celu jej wzmocnienie – mówi Jakubowska. W wypłukaniu koloru z włosów pomogą też odpowiednie produkty, jak radzi Karolina Wałdowska możemy sięgnąć np. szampony oczyszczające lub produkty, które ściągają sztuczne pigmenty z włosów. Jest to bezpieczniejsza alternatywa w porównaniu do zabiegu dekoloryzacji. Jaka farba na żółte włosy po rozjaśnianiu?

You might be interested:  Jak Nakładać Jedwab Na Włosy?

Toner na żółte włosy – Najskuteczniejszym sposobem na zneutralizowanie niechcianego koloru jest, według stylisty z salonu Hairmate, wizyta u profesjonalisty i usługa tonowania. Jest ona dosyć szybka (trwa około pół godziny) i pozwala uzyskać znacznie trwalszy efekt niż zwykłe kosmetyki.

 1. Tonowanie pomaga wydobyć chłodniejszy odcień blondu i sprawia, że nieestetyczna żółta lub pomarańczowa fryzura odchodzi w niepamięć.
 2. Jeśli masz odpowiednie narzędzia i umiejętności, możesz kupić toner i spróbować samodzielnie użyć go w warunkach domowych.
 3. Ważne, abyś dobrała odpowiedni odcień produktu.

Jeśli po nieudanym rozjaśnianiu włosy wyszły bardziej żółte, będziesz potrzebować fioletowego tonera; z kolei do pomarańczowych przyda się kosmetyk w odcieniu niebieskim. Musisz jednak pamiętać, że wiąże się to z pewnym ryzykiem i dodatkowo może zakończyć się fiaskiem.

Czy można rozjaśniać włosy dwa razy w ciągu dnia?

Rozjaśnianie włosów dwa razy z rzędu – Tego nie robimy. Może, może, jeśli ktoś ma bardzo zdrowe, niskoporowate włosy. Osobiście nie polecam nikomu. Zwłaszcza jeśli włosy nie są zdrowe. Moje było prostowane, farbowane, a ich kondycję określiłabym jako „średnią”.

Czy po rozjaśnianiu można nałożyć farbę?

Niezależnie, czy stosujesz blond, czy brązową farbę na rozjaśnione włosy, efekt może być świetny. Pamiętaj, że przy znacznym przyciemnianiu najpierw musisz wykonać zabieg pigmentacji, potem nakładać właściwy kolor, a w przypadku zbyt ciepłych odcieni rozjaśnionych włosów, aplikować chłodne i ciemniejsze farby.

Kiedy nie powinno się farbować włosów?

Fryzura równie istotna – Warto przede wszystkim stosować różnego rodzaju odżywki, aby włosy doskonale lśniły. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że warto także odżywić ich kolor poprzez farbowanie. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy nasze włosy są przykładowo już nieco siwe.

 • Jednak powinniśmy pamiętać o tym, iż istnieją pewne przeciwwskazania i w różnych sytuacjach nie powinniśmy farbować włosów.
 • Nie należy tego wykonywać przede wszystkim w przypadku, gdy skóra głowy jest uszkodzona, ponieważ farba może silnie ją podrażnić.
 • Jeżeli mamy także problemy ze skórą głowy, na przykład chorujemy na różnego rodzaju grzybice lub też inne choroby skóry głowy, farbowanie w takich przypadkach również nie jest zalecane.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że warto także wstrzymać się z farbowaniem włosów, gdy z powodu różnorodnych chorób one bardzo wypadają, a także gdy są silnie osłabione przez liczne zabiegi. W takich przypadkach warto je przede wszystkim odżywić. Zdecydowanie farbowanie włosów w ostatnim czasie stało się bardzo popularne.

Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ to właśnie dzięki farbie do włosów możemy zakryć pierwsze siwe włosy lub też diametralnie odmienić swój styl. Na rynku dostępny jest praktycznie każdy odcień farby, z tego powodu warto zainwestować właśnie w takie rozwiązanie. Najczęściej włosy z pewnością farbują kobiety, jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że coraz częściej do fryzjera na farbowanie włosów przychodzą także mężczyźni.

Powinniśmy mieć świadomość, iż niezależnie od płci istnieją pewne przeciwwskazania, kiedy nie należy farbować włosów. Nie powinniśmy się na to decydować między innymi w przypadku, gdy mamy różnego rodzaju alergie na farby do włosów, jak również podrażnioną skórę głowy lub też chorujemy przewlekle na choroby, które osłabiają nasze włosy i one tym samym wypadają.

Czy można drugi raz farbować włosy?

Niezależnie od problemu, nigdy nie farbuj włosów po raz drugi. „Nałożenie kolejnej farby nie zmieni postaci rzeczy. Co więcej, ryzykujesz pogorszeniem sytuacji i osłabieniem swoich włosów. Czasami wystarczy wykonać jedynie dodatkowe pasemka.

Jaka farba na rude włosy po rozjaśnianiu?

Etap drugi czyli farbowanie – Po pierwszym etapie twoje włosy mogą być w różnych tonacjach blondu, jak i żółci i rudości. Więc kup farbę rozjaśniającą o tonacjach: szary blond, srebrzysty blond czy popielaty blond. Nazwa musi sugerować, że to kolor chłodny z pigmentem niebieskimdlatego perła,platyna i złocisty nie w chodzą w grę! Jeśli po pierwszym farbowaniu, będziesz miała jeszcze jakieś rude prześwity, powtórz farbowanie za kilka dni.

Tutaj możesz kupić farbę np. „Joanna Naturia Srebny Pył”. PAMIĘTAJ! Mój post to tylko wskazówka, także proszę byście tak to traktowały. Bardzo uważały i były ostrożne, a najlepiej udały się do dobrego, renomowanego fryzjera w swojej okolicy. I tak naprawdę odradzam Wam jakiekolwiek rozjaśniaczebardzo szkodzą włosom, a ich odnowa jest ciężka i żmudna.

Nie zapomnij również, jeśli zdecydujesz się na zabieg w domu o bardzo dokładnej i codziennej pielęgnacji włosów. Musisz je odżywiać i nawilżaćróżnymi maseczkami, odżywkami, olejkami i innymi produktami, które pomogą Ci w powrocie włosów do normalnego stanu.

Co zrobić jak wyszły za jasne włosy?

Kiedy Farbować Włosy Po Rozjaśnianiu Jeżeli nie jesteś zadowolona z efektu koloryzacji włosów, skorzystaj ze sprawdzonych sposobów:

  Jeśli rozjaśniałaś włosy, ale zamiast koloru jasnego blond wyszedł żółty, możesz użyć specjalnej płukanki do włosów blond; uważaj tylko na proporcje, jeśli nie chcesz, żeby Twoje włosy miały kolor różowy, fioletowy albo popielaty (używaj kilku kropli płukanki na litr wody); płukanki zmywają się po kilkunastu myciach;
  Jeżeli farbowałaś włosy na blond i wyszły za jasne , również możesz zastosować płukankę albo zdecydować się na cienkie pasemka w ciemniejszym o ton lub dwa odcieniu; jeśli nie przepadasz za pasemkami, a popielaty odcień po płukance Cię nie satysfakcjonuje, możesz odczekać ok. dwóch tygodni i nałożyć na włosy farbę o jeden ton ciemniejszą; proponuję sprawdzić najpierw odcień na pasemku i dopiero nakładać na całe włosy;
  Jeśli uzyskałaś za jasny odcień wybranego koloru, możesz zdecydować się na pasemka ciemniejsze o ton lub odczekać ok. dwóch tygodni i pomalować włosy na jednolity kolor (jeśli nakładasz farbę po okresie krótszym niż 2-3 tygodnie, użyj farby bez amoniaku – jest łagodniejsza dla włosów);
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Włosy Same Się Układały?

Zobacz także: Co warto wiedzieć o farbach i szamponach koloryzujących

  Gdy włosy wyjdą za ciemne , a nie chcesz ich za bardzo zniszczyć, delikatne pasemka będą najlepszym rozwiązaniem; możesz zdecydować się na kilka kosmyków jaśniejszych o ton albo na baleyage; jeżeli chcesz ściągnąć kolor całkowicie i pofarbować włosy na jednolity kolor, będziesz musiała użyć proszku i wody utlenionej; pamiętaj, że trudno jest pozbyć się ciemnego koloru, dlatego niezbędna będzie woda wysokoprocentowa; musisz się w tym wypadku liczyć z tym, że Twoje włosy się zniszczą (mogą być suche, matowe, łamliwe, nie będą się układać); najlepiej zabieg ten wykonać w sprawdzonym salonie fryzjerskim;
  Jeżeli nie jesteś zadowolona z ciemnych pasemek, możesz je rozjaśnić, ale Twoje włosy mogą się zniszczyć; bezpieczniejszą metodą będzie przyciemnienie wszystkich włosów; jeśli nie jesteś natomiast zadowolona z jasnych pasemek – możesz je przyciemnić; jeśli masz pasemka ciężko może być uzyskać jednolity kolor włosów – ciemne pasemka się „przebijają”, a jasne szybko zmywają.

Zobacz także: Co zrobić, żeby farba nie zmywała się z włosów

Co zrobić gdy wyszły żółte włosy?

Żółte włosy po rozjaśnianiu? Kosmetyki skutecznie ochłodzą Twój blond – Jak pozbyć się żółtego blondu? Na rynku dostępne są profesjonalne kosmetyki do włosów, których zadaniem jest właśnie usuwanie z blondu niechcianych ciepłych, żółtych refleksów . To fioletowe szampony do włosów, a także odżywki do włosów, które zawierają specjalny pigment ochładzający kolor i maski o podobnym działaniu, dbające o włosy farbowane.

 1. Blondynki używają ich do pielęgnacji farbowanych włosów i podtrzymania efektu koloryzacji fioletowym szamponem.
 2. Żółte odcienie lubią przecież pojawiać się na włosach nawet po kilku dniach po farbowaniu u fryzjera, a fioletowy szampon temu zaradzi.
 3. Kosmetyki ochładzające skutecznie je zwalczają, dlatego są najlepszymi przyjaciółmi chłodnych blondynek.

Są również świetnym kołem ratunkowym po nieudanym farbowaniu. Sprawdź polecane szampony chłodzące blond w rankingu TOP10 najlepszych. Jeśli natomiast chcesz zneutralizować pomarańczowe tony, wybierz szampon zawierający niebieski pigment, który również chłodzi kolor na włosach blond.

Jak rozjaśnić włosy żeby nie były żółte?

Jaka farba do włosów na żółty odcień? Jaki wybrać kolor? – Możesz też zdecydować się na ponowne pofarbowanie włosów , jednak włosy po rozjaśnianiu na pewno nie są w najlepszej kondycji i farbowanie ich znowu – co gorsza tego samego dnia – może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę.

 1. Jeśli jednak uważasz, że Twoje włosy są w dobrym stanie, możesz sięgnąć po farbę, która usunie żółty ocień blond.
 2. Jaki kolor powinnaś wybrać? Doskonale sprawdzi się tutaj szary, srebrzysty, a nawet gołębi blond (np.
 3. firma Garnier ma takie odcienie – hitem w niwelacji żółtego koloru jest farba “Superjasny blond popielaty” nr 111; albo farby z firmy Joanna – „Srebrny pył” i “Gołębi popiel”, równie mocno polecane przez włosomaniaczki).

Wybierając farbę tonującą, sprawdź, czy jej numer jest odpowiedni dla Twoich włosów – dowiedz się więcej na ten temat z artykułu ” Farbowanie włosów w domu: co oznacza numer i litera? “. Farby polecane na żółty kolor włosów

Co można zrobić z rozjaśnionymi włosami?

Do przyciemnienia rozjaśnionych włosów posłużyć może olejek rycynowy. Najlepiej stosować go jako dodatek do innego olejku, odżywki lub maski (sam może posklejać i obciążyć włosy ). Olejowanie włosów można zastąpić również zrobieniem odżywczej mgiełki olejowej.

Czy można rozjaśniać włosy dzień po dniu?

Czy są szanse na rozjaśnienie ciemnych włosów? – Jak powszechnie wiadomo, najłatwiej rozjaśnić włosy jasne. Rozjaśnianie włosów ciemnych i jego efekt zależy od tego, czy masz kolor naturalny, czy farbowany. Po dekoloryzacji te naturalne staną się żółte, pomarańczowe lub rude.

Jak dlugo trzyma się Rozjasniacz?

Jak działa rozjaśniacz do włosów? – Działanie rozjaśniacza polega na tym, że otwiera on łuski włosa i wymywa z nich pigment. Ich gładka warstwa zostaje naruszona, aby móc przepuścić roztwór wybielający. Preparaty zawierają utleniacze wnikające w głąb włókna włosa i pozbawiające je pigmentu.

 • Dzięki temu włosy mogą stać się jaśniejsze o jeden lub kilka tonów.
 • Dzieje się to stopniowo – najpierw mają czerwony odcień, później pomarańczowy, aż w końcu dochodzimy do blondu.
 • Tak w prostych słowach odpowiedzieliśmy na zadane pytanie – jak działa rozjaśniacz do włosów? Do produktów rozjaśniających należą specjalne szampony, żele, emulsje, proszki i pasty zawierające nadtlenek wodoru.

Te, które mają słabsze działanie rozjaśniające, mają w składzie etanoloaminy oraz substancje mające na celu regenerację włosów. Te o mocniejszych właściwościach opierają się na działaniu związków silnie alkalizujących np. sodu, potasu i węglanu. Bardzo ważne jest to, aby dobrać preparat rozjaśniający zgodnie z naszym kolorem włosów, a także tym, o ile chcemy je rozjaśnić.

  3% – to stężenie pozwoli rozjaśnić włosy o 1,2 tony np. gdy chcemy ciemny brąz zmienić na jasny.6% – to stężenie rozjaśnia włosy maksymalnie o 3 tony.9% – stosujemy, gdy chcemy rozjaśnić włosy o 4 tony.12% – tak wysokie stężenie pozwala na rozjaśnienie włosów nawet o 7 tonów.
You might be interested:  Jak Suszyć Falowane Włosy?

Jak rozjaśnić włosy żeby ich nie spalić?

Rozjaśnianie bardzo zniszczonych włosów – Rozjaśnianie włosów to zabieg, który niszczy ich strukturę, warto więc go dobrze przemyśleć, szczególnie jeśli nasze pasma są w złym stanie. Najlepiej trzymać się zasady, że nie rozjaśniamy mocno zniszczonych włosów. Kiedy Farbować Włosy Po Rozjaśnianiu iStock Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – jak zrobić i czy niszczy włosy? Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną to tani sposób na zmianę koloru naszych włosów. Niestety, zabieg ten niszczy kosmyki, a efekt jest nieprzewidywalny, dlatego lepiej zdecydować się na stopniowe rozjaśnianie.

 1. Sprawdźcie, jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną.
 2. Woda utleniona zawiera nadtlenek wodoru, dzięki czemu może być stosowana do rozjaśniania włosów oraz zębów.
 3. Niestety kosmyki po zabiegu rozjaśniania mogą być bardzo zniszczone, łamliwe, suche.
 4. Jeśli chcemy postawić na łagodniejszą metodę i tylko delikatnie rozświetlić włosy, lepiej zdecydować się na płukankę z rumianku .

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? Woda utleniona zawiera w sobie nadtlenek wodoru, który ma właściwości rozjaśniające . Jego stężenie nie jest bardzo wysokie, dlatego jeden zabieg rozjaśni włosy o 3-4 tony. Trzeba jednak pamiętać, że woda utleniona bardzo negatywnie wpłynie na kondycję naszych włosów, a efekt może odbiegać od początkowych oczekiwań.

 1. Zobacz także: Jak rozjaśnić włosy w domu? Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku Wodę utlenioną możemy użyć na dwa sposoby – do stopniowego rozjaśniania lub jednorazowego zabiegu.
 2. Pierwsza metoda jest zdecydowanie bardziej bezpieczna i pozwoli nam kontrolować stopień farbowania.
 3. Pamiętajcie, aby zawsze przed rozjaśnianiem zrobić test na małym pasemku włosów na karku.

Najlepiej użyć roztworu 3% , który ma najmniejsze właściwości rozjaśniające, ale również mniejszy wpływ na kondycję kosmyków. Stopniowe rozjaśnianie włosów wodą utlenioną Roztwór wody utlenionej o stężeniu 3% mieszamy z czystą wodą w proporcji 100 ml wody utlenionej i 200 ml zwykłej wody.

 • Mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem.
 • Piskam całe włosy i przeczesujemy je grzebieniem lub szczotką o gęstych ząbkach.
 • Preparat najlepiej nakładać na wilgotne włosy.
 • Czynność powtarzamy 2-3 razy w tygodniu aż do uzyskania oczekiwanego efektu.
 • Standardowe rozjaśnianie włosów wodą utlenioną Roztwór wody utlenionej o stężeniu 3% rozpylamy bezpośrednio na suche włosy.

Całość przeczesujemy grzebieniem lub szczotką o gęstych ząbkach, aby rozłożyć. Kiedy Farbować Włosy Po Rozjaśnianiu iStock Rozjaśniacz do włosów – jaki wybrać i jak go używać? Rozjaśniacz do włosów to prosty i szybki sposób na rozjaśnienie pasem o kilka tonów. W jaki sposób prawidłowo użyć rozjaśniacza do włosów? Rozjaśniacz do włosów to kosmetyk, który od lat cieszy się wielką popularnością.

Jak długo trzeba odczekać między Farbowaniami?

Farbowanie włosów – jak dobrać kolor – Określ swój typ urody. Fryzjerzy chętnie posługują się systemem pór roku. Dla typów letnich i zimowych wybieramy tonacje popielate, niebieskawe i lekko srebrne. Siwe włosy niekoniecznie trzeba farbować. Dla typów wiosennych i jesiennych twarzowe są tonacje bardziej złote, czerwonozłote i czerwonawe. Siwe włosy farbujemy.

 • Wiosna – jasna cera o brzoskwiniowym lub złocistym odcieniu. Oczy zielone, niebieskie lub w kolorze błękitnej wody. Naturalne włosy jasne lub ciemnoblond, przetykane złocistymi pasemkami.
 • Lato – bardzo jasna, czasem oliwkowa cera. Oczy szare lub szaroniebieskie. Włosy blond lub brąz z popielatym odcieniem.
 • Jesień – skóra o złotawym odcieniu lub kolorze kości słoniowej, nierzadko piegowata. Kolor oczu od zielonego do brązowego. Włosy z połyskiem czerwonawym lub złotym.
 • Zima – cera jasna, porcelanowa, śniada lub oliwkowa o niebieskawym, chłodnym odcieniu. Intensywny kolor oczu. Włosy ciemne od brązu po czerń z niebieskawym połyskiem.

Jan Staworzyński, właściciel warszawskiego salonu fryzjerskiego Mary Mówi się, że najlepiej robić trzytygodniową przerwę między jednym a drugim farbowaniem. Jeśli jednak myjemy włosy w dobrej, miękkiej wodzie, regularnie je odżywiamy i suszymy w naturalny sposób, na pewno będą wyglądały dobrze, nawet farbowane częściej.

 1. Polecam stare, sprawdzone sposoby pielęgnacji włosów farbowanych np.
 2. płukanie octem, który utrwala barwnik i zamyka łuski.
 3. Można też wcierać odżywkę z żółtka, cytryny i oleju rycynowego.
 4. Fryzurę świetnie się układa po zwilżeniu piwem.
 5. Po każdym farbowaniu i ułożeniu fryzury warto nałożyć na nią palcami odrobinę wosku nabłyszczającego.

Lekko nawilży suche końcówki i sprawi, że włosy będą lśnić.

Czy można drugi raz farbować włosy?

Niezależnie od problemu, nigdy nie farbuj włosów po raz drugi. „Nałożenie kolejnej farby nie zmieni postaci rzeczy. Co więcej, ryzykujesz pogorszeniem sytuacji i osłabieniem swoich włosów. Czasami wystarczy wykonać jedynie dodatkowe pasemka.

Ile razy można rozjaśniać włosy?

2. Rozjaśnianie kilka razy z rzędu w bardzo krótkim czasie. – Czy jeden raz wystarczy? A jeśli nie, to co ile można rozjaśniać włosy? Jeden raz wystarczy, o ile teraz jesteś posiadaczką dość jasnych włosów. Jeśli nie, przygotuj się na długotrwały proces.

 1. Oczywiście im ciemniej, tym dłużej.
 2. Masz pomysł, żeby rozjaśniać włosy do skutku w ciągu jednego dnia, albo z kilku dniowym odstępem? Nie rób tego! Twoje włosy mogą tego nie przeżyć, dosłownie, i odpaść.
 3. Nie, to nie żart.
 4. Jeśli potrzebujesz dowodów? Wpisz w wyszukiwarkę YouTube „bleached hair fail ” lub inne pokrewne hasło.

Włosy zniszczone rozjaśniaczem po prostu tracą swoje wiązania i odpadają (są to bardzo skrajne przypadki i dotyczą powtarzania procesu w bardzo krótkim czasie). Polecałabym odczekać minimum trzy tygodnie, miesiąc między kolejnymi farbowaniami i w ciągu tego miesiąca intensywnie odżywiać włosy.

Czy można rozjaśniać włosy dzień po dniu?

Czy są szanse na rozjaśnienie ciemnych włosów? – Jak powszechnie wiadomo, najłatwiej rozjaśnić włosy jasne. Rozjaśnianie włosów ciemnych i jego efekt zależy od tego, czy masz kolor naturalny, czy farbowany. Po dekoloryzacji te naturalne staną się żółte, pomarańczowe lub rude.