Kiedy Myć Włosy Po Keratynie?

Kiedy Myć Włosy Po Keratynie
Bezpośrednio po zabiegu prostowania włosów keratyną nie powinno się ich myć przez 2-3 doby, nie wolno ich też spinać i związywać. Należy zwracać uwagę na to, czy włosy się nie zaginają np. po kilku godzinach leżenia na poduszce. Jeśli tak, warto je wyprostować za pomocą prostownicy.

Ile nie myć włosów po keratynie?

Keratynowe prostowanie włosów – kiedy można umyć włosy? – By zachować jak najlepszy i jak najdłuższy efekt keratynowego prostowania, należy powstrzymać się od mycia włosów przez pierwsze 2-3 doby po zabiegu. Ważne jest także, by nie wiązać włosów, nie spinać ich oraz uważać, by ich za bardzo nie gnieść np. podczas spania.

Kiedy można umyć włosy po keratynie Inoar?

W dniu następnym, po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy umyć włosem szamponem pozbawionym soli (sodium chloride) oraz sls. Stosowanie się do zaleceń INOAR gwarantuje dłuższe utrzymywanie się efektu keratynowego prostowania.

Czym myć włosy po zabiegu keratynowym?

Włosy myjemy tylko polecanymi szamponami. Najlepiej sprawdzają się dedykowane kosmetyki (możesz zamówić tutaj). W szamponie bardzo ważne jest niskie PH. Drogeryjne zamienniki nawet te z dobrym składem, ale jeśli mają wysokie PH będą wypłukiwały keratynę.

Jak spać we wlosach po keratynie?

3. Jak spać po keratynowym prostowaniu? – Najlepiej śpi się na plecach, włosy wtedy są najmniej podatne na zagięcia i odkształcenia. Spanie na boku i na brzuchu sprawia, że włosy będą bardziej podatne na odgniecenia. Przed snem wygładź włosy i upewnij się, że nie są pogniecione ani poskręcane.

Czy włosy po keratynie są Oklapniete?

Dlaczego po keratynowym prostowaniu włosy mogą być zniszczone? – Zniszczone włosy po prostowaniu keratynowym są konsekwencją nie samego zabiegu, ale jego złego przeprowadzenia. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista to nie ma możliwości, by włosy nie odbudowały się i nie lśniły tak, jak się to zakłada.

To dlatego raczej odradza się przeprowadzać keratynowe prostowanie włosów w domu. Jeśli chcesz, by zabieg został wykonany w profesjonalnych warunkach to zwróć uwagę na salon fryzjerski, czy wykonawca posiada określony certyfikat i czy jego sprzęt jest przystosowany do przeprowadzania keratynowego prostowania.

Efekt źle wykonanej usługi niestety zobaczysz prawie od razu. Zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu będą dość mocno oklapnięte, sprawiając wrażenie mocno nawilżonych, niemal przetłuszczonych. Niestety taki wygląd włosa jest nie tylko mało estetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczny dla fryzury.

 1. Kosmki pod wpływem nadmiernego ciężaru i dużej ilości preparatu mogą nawet wypadać.
 2. Problemem mogą być także spalone włosy, którym trudno przywrócić poprzedni stan.
 3. Zdarza się jednak, że zabieg jest przeprowadzony prawidłowo, a mimo to kondycja włosa budzi wątpliwości.
 4. Co może wpłynąć negatywnie na uzyskany efekt? Niezbyt dobrym rozwiązaniem, a na pewno nie polecanym dla włosów bezpośrednio po keratynowym prostowaniu będzie kilkukrotne mycie włosów szamponem o właściwościach oczyszczających oraz rozczesywanie ich na mokro.

Nie powinno się także suszyć ich gorącym powietrzem, a także prostować. Przez przynajmniej kilka dni najlepiej pozostawić włosy w takim stanie, jaki uzyskaliśmy po zabiegu.

Czego unikać po keratynowym prostowaniu?

Jaki nie powinien być szampon po keratynowym prostowaniu włosów? – Jaki natomiast nie powinien być szampon do włosów po keratynowym prostowaniu? Przede wszystkim należy unikać kosmetyków do mycia włosów z parabenami oraz silikonami. W żadnym razie szampon do włosów po keratynie nie powinien składać się z detergentów, takich jak SLS oraz SLES, soli (ukrytej pod nazwą sodium chloride) oraz alkoholu (wyjątek stanowi tutaj Cetyl Alcohol oraz Cetearyl Alcohol).

  Emolienty na włosy – działanie. Jakie mają właściwości? Jaki wpływ ma piwo na włosy? Jak bezpiecznie stosować? Mgiełka do włosów – nawilżająca, z filtrem UV i zapachowa Dekoloryzacja włosów w domu i u fryzjera? Na czym polega?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?

Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.

 1. Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
 2. Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.
You might be interested:  Jak Dbać O Blond Włosy?

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).

Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!

Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania

Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.

Jak uratować włosy po keratynie?

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? – Często pytacie: czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Z założenia zabieg ten nie niszczy ich, a wręcz przeciwnie – odbudowuje i wzmacnia, dodaje sprężystości, bo uzupełnia ubytki keratyny. Jednak istnieje kilka powodów, które mogą wywołać odwrotny skutek.

 1. Najczęstsze przyczyny zniszczenia włosów po zabiegu keratynowym to: 1.
 2. Niewłaściwie wykonany zabieg.
 3. Zanim fryzjer przystąpi do działania, powinien ocenić stan oraz rodzaj Twoich włosów i dopasować do niego użyty preparat, a przede wszystkim dobrać odpowiednią temperaturę prostowania.
 4. Jeśli będzie ona zbyt wysoka, włosy mogą źle znieść zabieg.

Zaszkodzić może też prostowanie wilgotnych włosów. Ważny jest również czas aplikacji preparatu do prostowania oraz jego ilość. Jeśli jest go zbyt wiele, może włosom zaszkodzić.2. Słabej jakości preparat. Do wykonywania zabiegu sprawdzą się markowe, rekomendowane produkty, które zminimalizują ryzyko zniszczenia włosów.

 1. Są one wzbogacone o substancje ochronne i pielęgnujące włosy.
 2. Sprawdź jaka jest najlepsza keratyna do prostowania włosów .3.
 3. Nieodpowiednia pielęgnacja po zabiegu.
 4. Ona również bardzo często jest winna zniszczeniu włosów po keratynowym prostowaniu.
 5. Wiele pań nie stosuje się bowiem do zaleceń, stosując szampony z siarczanami, nie odżywiając, czy też nie susząc włosów po każdym myciu.

Stąd również bierze się wiele krążących opinii, że zabieg keratynowego prostowania włosów niszczy włosy. Jeśli nie jesteś więc gotowa na przestrzeganie pokeratynowych zasad pielęgnacji, to lepiej podaruj sobie zabieg, bo na pewno nie przyniesie on oczekiwanych efektów.

 1. Po zabiegu należy też unikać niektórych czynników, by uniknąć skutków ubocznych.
 2. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o tym jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu .4.
 3. Zły stan włosów przed zabiegiem.
 4. Jeśli włosy są w kiepskiej kondycji (np.
 5. rozjaśniane włosy, po trwałej ondulacji, częstym farbowaniu), zdecydowanie lepiej wstrzymać się z ich trwałym prostowaniem.

Najpierw należy zająć się ich nawilżeniem i wzmocnieniem – podciąć końcówki, dać odpocząć od zabiegów chemicznych i zastosować wzmożoną pielęgnację profesjonalnymi kosmetykami nawilżającymi i regenerującymi włosy w postaci maski, odżywki, czy serum. Gdy już wzmocnią się i uelastycznią, możesz zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów.

 1. Jeśli nie jesteś pewna, czy włosy już są gotowe na prostowanie keratynowe, poproś fryzjera, aby to ocenił .
 2. W przypadku włosów delikatnych, które łatwo jest zniszczyć, lepiej sprawdzi się keratyna bez formaldehydu.
 3. Poszukując odpowiedzi na pytanie: czy keratynowe prostowanie niszczy włosy , możesz natknąć się również na wiele opinii, według których po wypłukaniu się keratyny, włosy są w gorszej kondycji, niż przed zabiegiem.

Jest to często tylko wrażenie. Przez kilka miesięcy łatwo jest przecież przyzwyczaić się do wygładzonych, miękkich i błyszczących pasm. Gdy efekt ten mija, może wydawać się, że włosy są zniszczone, szorstkie, matowe. Tymczasem one tylko wracają do poprzedniego stanu, bo nie są już wzmocnione dodatkowym budulcem.

Jak dlugo utrzymuje się kreatyna na włosach?

Sam zabieg prostowania keratyną nie jest zbyt skomplikowany, jednak trzeba na niego poświęcić od 2 do 6 godzin, w zależności od długości włosów.

Czy po keratynie trzeba suszyć włosy?

Co warto stosować po zabiegu keratynowego prostowania włosów ? – Dla utrzymania efektów, po zabiegu stosujemy na włosy szampon i odżywkę dedykowaną dla włosów po keratynie z serii Moroccan Miracle. Pamiętaj, że zabieg keratynowego prostowania aktywujemy ciepłem suszarki. Zawsze po umyciu włosów powinnaś wysuszyć włosy suszarką, aby uwolnić termiczne działanie keratyny.

You might be interested:  Jak Upiąć Włosy Na Noc Żeby Były Kręcone?

Czy po keratynowym prostowaniu włosy się pusza?

Większość z nas ma problem z puszącymi się włosami. Po umyciu ciężko jest wtedy ułożyć odpowiednio fryzurę. Włosy są nieposłuszne i ciężko je ujarzmić, a do tego zajmuje to nam zbyt dużo czasu niż byśmy chciały. Dlatego warto poznać przyczyny i sposoby jak sobie radzić z takimi włosami.

 • – Główną przyczyną puszenia się włosów jest odwodnienie kory włosa, spowodowane farbowaniem w tym rozjaśnianiem, trwałą ondulacją, nadużywaniem kosmetyków do pielęgnacji włosów, oraz ubogą dietą.
 • Nie bez znaczenia ma też rozczesywanie mokrych włosów szczotką i szkodliwym działaniem słońca.
 • Głównym zabiegiem jakim wykonuje się w przypadku puszących się włosów to zabieg keratynowego prostowania włosów .

Zabieg ten doskonale nawilża włosy oraz uzupełnia ubytki keratyny we włosie. Po zabiegu włosy widocznie mniej się puszą i plączą oraz odzyskują dawny zdrowy wygląd. Oczywiście zabieg keratynowy to dopiero początek w pielęgnacji włosów, gdyż keratyna stopniowo będzie się wypłukiwać i po kilku miesiącach włosy wrócą do dawnego stanu.

  do czesania włosów używaj grzebieni z szerokimi zębami zamiast szczotki, gdyż szczotkowanie włosów wpływa na puszenie się włosów, staraj się aby ostatnie płukanie włosów wykonać zimną wodą, która domknie łuskę włosa, zawsze odsączaj włosy ręcznikiem, nie pociera ich w celu wysuszenia, staraj się aby włosy wysychały naturalnie bez użycia suszarki, jeśli musisz już wysuszyć włosy suszarką to taką, która posiada opcję jonizowania, podczas suszenia nie używaj zbyt gorącego powietrza, staraj się nie używać prostownicy do włosów, gdyż wizualnie ujarzmia ona na chwilę, ale docelowo niszczy włosy przyczyniając się znacznie do ich puszenia, nigdy nie śpij z mokrymi włosami, bo to doprowadza je do zwiększonej łamliwości, niszczenia końcówek oraz oczywiście puszenia,regularnie podcinaj zniszczone końcówki włosów

Co zrobić by włosy nie puszyły się już więcej?

  używaj kosmetyków do włosów puszących się, szczególnie z informacją anty-frizz,używaj kosmetyków z zawartością silikonów i wosków, które nadadzą poślizg, gładkość i blask Twoim włosom,staraj się używać odżywki do włosów bez spłukiwania, gdyż włosy dłużej będą nawilżone,dobierając kosmetyki zwróć szczególnie wagę na produkty zawierające witaminę A i E, aloes, miód, rumianek, oliwę z oliwek, pantenol oraz glicerynę,stosuj szampony mocno nawilżające i koniecznie po każdym myciu nakładaj odżywkę. Włos będzie zdrowszy, bardziej odżywiony a przez to mniej puszący się,używaj kosmetyków z zawartością silikonów i wosków, które nadadzą poślizg, gładkość i blask,zamień poszewkę poduszki, na której śpisz, na jedwabną. Włosy będą gładsze i mniej puszące się, unikaj kosmetyków na bazie olejów, ponieważ mogą one wzmóc efekt puszenia się włosów (nie mylić z zabiegiem olejowania włosów, który wykonuje się przed myciem włosów)

Jak dlugo włosy są proste po keratynowym prostowaniu?

Ile utrzymuje się efekt keratynowego prostowania? – Idealny stan włosów najczęściej utrzymuje się przez 2-3 miesiące po wykonaniu zabiegu keratynowego prostowania włosów. Niestety z czasem keratyna się wypłukuje, a włosy ponownie stają się niesforne, wywijają się w różne strony i trudno je zdyscyplinować.

 • Keratyna to rodzaj białka, który jest jednym z budulców włosa.
 • Niestety, codzienna stylizacja fryzury, przy pomocy suszarki lub prostownicy, sprawia, że osłonka keratynowa zostaje uszkodzona.
 • Podobnie działa na Twoje włosy koloryzacja.
 • Dzięki zabiegom keratynowym, masz możliwość odbudować osłonkę z keratyny.

Jednak, aby włosy stale wyglądały doskonale, musisz ten zabieg powtarzać, niezależnie czy zdecydujesz się na keratynowe prostowanie włosów w domu czy w salonie fryzjerskim.

Jakie są włosy po keratynie?

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? – Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega keratynowe prostowanie włosów. Jest to nic innego, jak “wtłaczanie” do włosów keratyny, czyli jednego z głównych budulców włosa, która uzupełnia ubytki we włosach i jest odpowiedzialna za mocne i zdrowe kosmyki.

Aby składnik ten mógł być odpowiednio dostarczony w strukturę włosa, do mieszanki musi być dodany formaldehyd, czyli substancja, która pełni funkcję nośnika białek. Cały koktajl wprasowany jest we włosy prostownicą o wysokiej temperaturze (200-240 stopni). To właśnie dlatego tak ważne jest, aby keratynowe prostowanie było wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią temperaturę i nie spalą włosów.

Dzięki keratynie włosy stają się niezwykle gładkie i sprężyste, dodatkowo nabierają zdrowego wyglądu. Istotne jest również to, aby używać odpowiednich kosmetyków, które są dobrane właśnie do włosów po zabiegu keratynowego prostowania. Jeśli oddasz się w ręce specjalistów i odpowiednio zadbasz o kosmyki w czasie rekonwalescencji, możesz być pewna, że zabieg nie zniszczy naturalnych włosów.

Jak wygladaja włosy po prostowaniu keratynowym?

MINUSY – – Oczywiście cena. Ja za tę przyjemność zapłaciłam 400 zł. To dużo, ale jeśli rozłożę to na kilka miesięcy, podczas których nie muszę z włosami robić NIC (poza myciem) – no to wychodzi jednak, że mało. Spora oszczędność czasu, nerwów, prądu (nie używam już suszarki ani prostownicy), ale także kasy, którą dotychczas wydawałam na kosmetyki nawilżające do włosów (maski, olejki, mgiełki).

 1. Jeśli efekt utrzyma się tak, jak zapewniała fryzjerka – czyli od 4 do 6 miesięcy – no to dla mnie bomba, bo na miesiąc wychodzi jakieś 100 zł lub mniej, a tyle jestem w stanie poświęcić, żeby mieć święty spokój.
 2. Jeśli jednak krócej – nie wiem, będę musiała się zastanowić, czy pójdę na kolejny zabieg.
You might be interested:  Co Zrobić Aby Włosy Na Nogach Wolniej Rosły?

– Prosta fryzura jak żadna inna obnaża fryzjerską nieudolność. Włosy muszą być perfekcyjnie ostrzyżone oraz zafarbowane. Moje nie są :). Końcówki mam fatalnie obrzępolone, a na całej długości przebija co najmniej kilka kolorów farb kładzionych przez różnych fryzjerów w różnym odstępie czasu.

 • Co sprawdza się przy włosach gęstych podatnych na kręcenie, np.
 • cieniowanie (bo stają się lżejsze) czy wszelkie ombre (bo włosy wyglądają wtedy jak rozjaśnione słońcem), nie sprawdzi się po keratynie.
 • Czyli, kiedy prostujesz włosy, warto od razu pomyśleć o zmianie fryzury.
 • – Z włosów po keratynowym prostowaniu nie da się już nic wykombinować.

Codziennie wyglądają tak samo. Możesz je lekko unieść u nasady, susząc z głową spuszczoną w dół, ale pod koniec dnia znowu będą oklapnięte i ulizane. Na pewno na głowie nie utrzymają się żadne loki czy wymyślne upięcia. Dla mnie bomba, bo do fryzjerstwa mam dwie lewe ręce i nawet zrobienie ładnego kucyka jest ponad moje możliwości, ale jeśli lubisz często zmieniać fryzury – szybko się znudzisz. Kiedy Myć Włosy Po Keratynie – Nie można używać gumek, wsuwek lub spinek. To znaczy można, ale wtedy na włosach zostaje ślad (wsuwki i gumki się odciskają) i trzeba je umyć, żeby fryzura znowu wyglądała dobrze. – Włosy szybciej się przetłuszczają. – To nie jest fryzura dla osób, które mają rzadkie włosy.

Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?

Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.

 • Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
 • Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).

Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!

Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania

Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.

Jak dlugo utrzymuje się kreatyna na włosach?

Zabieg prostowania keratyną należy powtarzać minimum co trzy miesiące. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące, gładkie i łatwiej się rozczesują. Efekt prostowania keratyną utrzymuje się około 3 miesiące.

Czy kreatyna może spalic włosy?

Keratynowe prostowanie polega na wtłoczeniu cząsteczek keratyny do wnętrza włosów. Robi się to po to, aby uzupełnić ubytki w naturalnej strukturze włosa, który zbudowany jest właśnie z keratyny. Dzięki temu włosy wzmacniają się i wygładzają. Aby jednak keratyna mogła dotrzeć do głębi włosa, potrzebna jest wysoka temperatura, a często również i dodatkowa substancja o nazwie formaldehyd (choć niektóre preparaty go nie zawierają).

Jak myć i suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?

Rada dziesiąta: nie od razu! – Włosy do zabiegu keratynowego prostowania wymagają odpoczynku. Odłóż więc spinki, gumki czy farby do włosów. Przez ok.2-24h (po naszych produktach) nie wolno ich również myć a więc i suszyć. Należy też omijać sauny i basen.