Kiedy Wypadają Włosy Po Depilacji Laserowej?

Kiedy Wypadają Włosy Po Depilacji Laserowej
Co dzieje się z włosami po zabiegu depilacji laserowej? – Po zabiegu depilacji laserowej przez 2 pierwsze tygodnie możemy mieć wrażenie, że włosy nadal normalnie rosną. W rzeczywistości przygotowują się one do procesu wypadania poprzez powolne wysuwanie się ze swoich mieszków włosowych.

 • Po około 2 tygodniach rozpoczyna się etap ich wypadania i trwa do 4 tygodni po zabiegu.
 • W tym czasie włosy będą swobodnie wychodzić ze skóry, nawet pod wpływem delikatnego pociągnięcia palcami.
 • Po upływie 4 tygodni na skórze nie będzie żadnych włosów, efekt będzie podobny do tego po depilacji woskiem lub depilatorem.

Po pewnym czasie włosy, których nie usunęliśmy podczas zabiegu zaczną powoli odrastać i jest to najlepsza pora na wykonanie następnego zabiegu z serii.

Czy po pierwszej depilacji laserowej Odrastaja włosy?

Odrastanie włosów po depilacji laserowej – Usunięcie owłosienia na stałe to cel każdej osoby, która decyduje się na depilację laserową. Czy włosy po depilacji laserem odrastają? Kiedy zabieg depilacji jest wykonany prawidłowo, a wiązka światła lasera trafi w odpowiednią fazę wzrostu włosa, włoski nie odrastają.

 1. Mieszek włosowy jest w trakcie zabiegu podgrzewany oraz niszczony, dzięki czemu nie jest w stanie wyprodukować nowego włoska.
 2. Depilacja laserowa owłosienia ma trwałe efekty, jednak dla najlepszego efektu należy zabieg powtarzać raz do roku jako tzw.
 3. zabieg „przypominający”, który skutecznie rozprawi się z ewentualnymi włoskami, które mimo zadowalającego wcześniej efektu i pozbycia się owłosienia na stałe, odrosły.

By zabieg depilacji laserowej owłosienia był skuteczny i usunął włoski na stałe, należy także dokonać dobrego wyboru w celu miejsca zabiegu, zwrócić uwagę na sprzęt, jaki dana placówka wykonuje i jakość kwalifikacji personelu. To bardzo ważna kwestia, ponieważ lasery różnią się od siebie jakością oraz marką, a każdy salon kosmetyczny posiada inne warunki pracy, zatem należy wybrać taki, który posiada certyfikowane produkty.

Kiedy można się golić po depilacji laserowej?

Odpowiada Anna Dubiel, ekspert w dziedzinie depilacji laserowej wykonujący zabiegi od 15 lat.1. Ile zabiegów należy wykonać, aby efekt był zadowalający? Należy wykonać około 5 zabiegów na każdą powierzchnię.2. W jakich odstępach należy powtarzać zabiegi? Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są w odstępach co 10-12 tygodni 3.

 1. Jak będzie wyglądac skóra po zabiegu depilacji laserowej? Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej, skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona.
 2. Jest to jednak krótkotrwałe.4.
 3. Ile procent włosów zostaje usuniętych trwale podczas 1 zabiegu depilacji laserowej? Podczas 1 zabiegu depilacji laserowej na trwałe zostaje usuniętych ok.20% włosów.5.

Czy efekt po depilacji laserowej utrzymuje się na stałe? Prawidłowo przeprowadzona seria zabiegów odpowiednim laserem gwarantuje skuteczność. Podczas depilacji laserowej włosy ciemne i grube zostają usunięte trwale.6. Czy można trwale usunąć jasne włosy? Nie ma obecnie na rynku skutecznego lasera do usuwania trwale jasnych włosów.

 1. Efekt po depilacji jasnych włosów utrzymuje się kilka miesięcy.7.
 2. Kiedy po depilacji laserowej można pierwszy raz skorzystać ze słońca? Po zabiegu depilacji laserowej ze słońca można skorzystać po upływie 1 tygodnia.8.
 3. Czy przed i po depilacji laserowej można golić włosy? PRZED ZABIEGIEM- włosy można golić nie wolno natomiast używać depilacji woskiem, depilatorem bądź pęsetą ? czyli wszystkimi metodami przy których cebulka zostaje wyrwana ze skóry.

PO ZABIEGU po ustąpieniu podrażnienia i zaczerwienia skóry, włoski można golić.9. Czy po depilacji laserowej można ćwiczyć i chodzić na basen? Po wykonanym zabiegu depilacji laserowej należy przez ok 3 dni wstrzymać się od uczęszczania na basen oraz bardzo intensywnych ćwiczeń.10.

 1. Czy po zabiegu depilacji laserowej pach można używać antyperspirantów.
 2. Zaleca się nie stosowanie antyperspirantów 2 dni po zabiegu.11.
 3. Czy po zabiegu depilacji laserowej bikini należy zachować wstrzemięźliwość seksualną? Nie jest to przeciwwskazaniem, należy jednak pamiętać, iż skóra w miejscu zabiegu może być miejscowo podrażniona.12.

Czy można poddać się zabiegowi depilacji laserowej jeśli włosy są wrośnięte? Tak, jest to wskazanie do wykonania zabiegu.13. Czy bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowego usuwania włosów z twarzy można nałożyć makijaż? Tak, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.

Makijaż możemy nałożyć bezpośrednio po zabiegu.14. Czy ważne jest jakim urządzeniem jest wykonana depilacja laserowa? Tylko najwyższej jakości sprzęt gwarantuje skuteczność i trwały efekt zabiegów.15. Czy urządzenie IPL trwale i skutecznie usuwa owłosienie? Urządzenie IPL nie usuwa włosów trwale, lecz tylko powoduje czasowe uśpienie.

W związku z czym po pewnym czasie włosy odrastają.

Po jakim czasie widac efekty depilacji laserowej?

Efekty po pierwszym zabiegu – Wiele osób, które decyduje się na poddanie zabiegowi depilacji laserowej, zastanawia się, czy efekty takiego zabiegu będą widoczne od razu. Jak się okazuje, po wykonaniu pierwszego zabiegu, jesteśmy w stanie zaobserwować jedynie delikatne zmiany.

Jeśli mowa o tym, czy owłosienie całkowicie zniknie po pierwszym zabiegu, odpowiedź brzmi: nie. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej efektem będzie zmniejszenie się ilości owłosienia o około 30%. Dopiero po wykonaniu serii zabiegów – ich ilość zależna jest od indywidualnych potrzeb pacjenta – można mówić o całkowitym usunięciu owłosienia.

Zabiegi te muszą być jednak wykonywane w odpowiednich odstępach czasu. Odstęp pomiędzy wykonaniem kolejnego zabiegu nie powinien być krótszy niż około 5 tygodni. Czasem może on jednak wydłużyć się do nawet 8 tygodni.

Dlaczego odrastają włosy po depilacji laserowej?

Odrastanie włosów po depilacji laserowej – pierwsze zabiegi – Aby zrozumieć, dlaczego włosy odrastają po pierwszej lub jednej z pierwszych wizyt, trzeba najpierw zrozumieć sposób działania depilacji laserowej. Podczas zabiegu skóra poddawana jest działaniu wiązki energii, która wnika głęboko do środka tkanki.

 • Tam laser pochłaniany zostaje przez ciemny barwnik (melaninę) i niszczy włos na całej jego długości: zarówno mieszek włosowy, jak i macierz, która jest odpowiedzialna za regenerację włosa (jest ona odpowiedzialna za odrastanie włosów po mechanicznym wyrwaniu, nawet wraz z cebulką).
 • Warto przy tym zauważyć, że włosy w trakcie odpoczynku, czyli te, które jeszcze nie zaczęły odrastać, a regenerują się, pozostają w stanie uśpienia.
You might be interested:  Jaka Fryzura Na Wysokie Czoło?

Ten mechanizm pozwala zrozumieć, dlaczego konieczne jest wykonanie wielu zabiegów depilacji laserowej, aby uzyskać pełny, zadowalający efekt – włosy, które podczas pierwszego zabiegu były w trakcie spoczynku, muszą wejść w stan wzrostu, aby mogły zostać zniszczone wiązką lasera.

 • To również tłumaczy zasadność zalecenia, by nie wyrywać mechanicznie włosów (depilacją lub woskiem) na miesiąc przed wykonaniem zabiegu.
 • Dlatego mimo że po wyjściu z gabinetu skóra jest gładka, po czasie zaczynają wyrastać włosy – nie jest to odrost zniszczonych depilacją włosów, a rozpoczęcie nowego cyklu tych włosów, które przez laser nie zostały naruszone.

Oczywiście liczba zabiegów koniecznych do wykonania zależy od indywidualnych tendencji skóry oraz czasu regeneracji. Kiedy Wypadają Włosy Po Depilacji Laserowej

Czy laser usuwa włosy na stałe?

W ostatnich latach depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii możemy pozbyć się trwale owłosienia, prawe w 95%. Regularne zabiegi trwale uszkadzają macierz włosa, dlatego możemy cieszyć się gładką skórą.

Dlaczego depilacja laserowa u mnie nie dziala?

Kolor skóry i włosów – Ilość melaniny, czyli barwnika skóry i włosów, określa nasz fototyp, który to z kolei poddany stosowanej klasyfikacji definiuje naszą wrażliwość na działanie promieni słonecznych i skłonność do opalania się oraz ma znaczenie przy doborze odpowiednich parametrów zabiegu depilacji laserowej.

 1. Odcień karnacji i kolor owłosienia zasadniczo determinują to, czy przeprowadzany zabieg okaże się skuteczny.
 2. Dlaczego tak się dzieje? Otóż działanie lasera polega na wykorzystaniu wiązki światła o długości około 800nm.
 3. Wiązka ta zostaje pochłonięta przez znajdującą się we włosach melaninę.
 4. Barwnik pochłania energię lasera, co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa.

Możliwość identyfikacji poziomu melaniny w skórze pozwala na indywidualne dopasowywanie parametrów zabiegu depilacji laserowej, dzięki czemu jest on obecnie jeszcze bardziej bezpieczny i skuteczny. Istnieją jednak przypadki, kiedy zabieg nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

 1. Zabieg depilacji laserowej w pełni skuteczny jest bowiem jedynie w przypadku włosów ciemnych.
 2. Włosy w kolorze blond nie posiadają wystarczającej dla zapewnienia skuteczności zabiegu ilości melaniny.
 3. Depilacja laserowa nie działa także w przypadku włosów cienkich, siwych, rudych lub wyjątkowo delikatnych.

W takim przypadku dochodzi jedynie do znacznego przerzedzenia włosów, a nie ich pełnego usunięcia.

Czego nie wolno robić po depilacji laserowej?

Zabronione czynności po depilacji laserowej – Po depilacji laserowej rezygnujemy także z aktywności fizycznej, która może przyczynić się do podrażnień. Obcisłe ubrania, pot – to wszystko sprawia, że skóra będzie się dłużej regenerować. Wystarczy kilka dni odpoczynku.

 • Zapominamy również o saunie.
 • Korzystanie z sauny bezpośrednio po zabiegu może przyczyniać się do zakażeń bakteryjnych lub niwelowania efektów zabiegu.
 • Bezpiecznie jest zrezygnować z wizyt w saunie na ok.2 tygodnie.
 • Należy dodatkowo zadbać o to, by skóra się nadmiernie nie pociła i nie przegrzewała.
 • Dzięki temu szybciej wróci do swojej kondycji sprzed zabiegu.

W razie potrzeby można skorzystać z kremów łagodzących podrażnienia. O szczegółach z pewnością poinformuje kosmetolog.

Czy można się myc po depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji laserowej –

 1. naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) skórę należy traktować delikatnie:
  • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą
  • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
  • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen, Dermopanthen, Alantan, Solcoseryl, Termcool
  • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
  • preparaty o działaniu złuszczającym (np. peeling) wprowadzić 2 tygodnie od zabiegu
  • należy unikać gorących kąpieli
 2. opalanie się (naturalne lub solarium) jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2-4 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest ochrona (kremy z filtrami anty-UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej)
 3. pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych
 4. do ustąpienia podrażnienia nie korzystać z basenów oraz saun
 5. nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) – dopuszczalna depilacja maszynką do golenia
 6. kolejne zabiegi – (około 5 – 8 zabiegów) – należy wykonywać w odstępach średnio 8-10 tygodni w przypadku nóg i pleców oraz 4-6 tygodni w przypadku pozostałych części ciała.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jak długo działa – Seria zabiegów depilacji laserowej wykonana w prawidłowy sposób przez specjalistę kosmetologa powinna zapewnić trwały i skuteczny efekt, który utrzyma się na długo i spowoduje, że włosy nie będą odrastać nawet przez kilka lat.

 1. Żadna klinika nie zapewni Ci efektu “gładkiej skóry” na wieczność, seria zabiegów przypominających jest zalecana co kilka lat w zależności oczywiście od kwestii indywidualnych organizmu, od gospodarki hormonalnej, grubości i jakości owłosienia.
 2. ” Zdarzyć się może również, że nie wszystkie cebulki włosów zostaną zniszczone do końca, co spowoduje, że po pewnym czasie zaczną odrastać.

W takiej sytuacji zabieg przypominający będzie musiał być wykonany raz lub dwa razy w roku. Największym problemem jest temat jasnego owłosienia, włoski blond czy rude są niezwykle trudne do usunięcia i muszą być poddane większej ilości zabiegów. Efekty po wykonaniu depilacji laserowej są widoczne już w ciągu tygodnia od przeprowadzonego zabiegu.

 1. W czasie zabiegu nasz laser diodowy mocno osłabia owłosienie, natomiast nie powoduje, że włosy znikają całkowicie od razu.
 2. Tydzień to czas, jaki jest potrzebny, żeby włoski całkowicie wypadły z warstwy zewnętrznej skóry, po tym, jak ich mieszki włosowe zostaną osłabione w trakcie zabiegu.
 3. Osiągnięcie efektu “gładkiej skóry” jest kwestią indywidualną, zależy od organizmu, struktury włosa i kwestii hormonalnych.

Po zniknięciu włoski zaczną po kilku tygodniach odrastać na nowo, to kwestia samego procesu wzrostu włosa. Zabieg depilacji powala na usunięcie owłosienia tylko z warstwy zewnętrznej skóry, a uśpione w głębi warstwy cebulek włosa nie reagują na laser.

 1. Z tego względu skuteczność zabiegu ma miejsce jedynie, wtedy kiedy wykonywany jest seryjnie 6-8 razy co 8- 12 tygodni.
 2. W ten sposób struktura włosa zostaje osłabiona na tyle mocno, że efekt “gładkiej skóry” utrzymuje się nawet na kilka lat, potem zalecane są jedynie zabiegi przypominające.
 3. Należy również wspomnieć, że efekty zabiegu depilacji laserowej są szybsze i mocniejsze w przypadku mocniejszego i ciemniejszego owłosienia.
You might be interested:  Jak Uratować Włosy Po Rozjaśnianiu?

Włoski jasne są znacznie trudniejsze do usunięcia, więc jeśli masz jasny pigment włosa, wówczas zalecana jest większa seria zabiegów.

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg depilacji laserowej?

Z zabiegów depilacji laserowej korzysta obecnie coraz większa liczba kobiet, ponieważ zależy im na tym, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Obecnie depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów na nogach, rękach, twarzy oraz z okolicy bikini.

Nowoczesne lasery diodowe są niezwykle dokładne, dlatego tez gładką skórą można cieszyć się przez bardzo długi czas. Ile razy trzeba powtarzać depilację laserową? Kiedy należy zrezygnować z zabiegu? Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda, jednak aby całkowicie pozbyć się włosów, konieczne jest odbycie serii kilku zabiegów.

To ile zabiegów jest niezbędnych, uzależnione jest przede wszystkim od koloru i grubości włosów, a także koloru skóry. Im włos jest ciemniejszy i grubszy a skóra jaśniejsza, tym mniejsza liczba zabiegów jest potrzebna. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych, co jest niezwykle ważne, ponieważ światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu.

Obecnie wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów, dlatego też 3 zabiegi to absolutne minimum. Przy pomocy kolejnych zabiegów można pozbyć się pojedynczych włosów lub tych, które były wcześniej dosyć oporne na działanie lasera. Kiedy należy zrezygnować z depilacji laserowej? Depilacja laserowa to bardzo skuteczny zabieg, jednak jego przeprowadzenie nie zawsze jest możliwe.

Z zabiegu nie mogą skorzystać przede wszystkim kobiety będące w ciąży oraz te karmiące piersią. Zabieg nie jest również wskazany u pań chorujących na nowotwory, a także tych, które mają włosy w kolorze blond lub rude. Niestety takie włoski mają bardzo małe ilości barwnika, przez co światło lasera nie jest w stanie je wychwycić.

 • Depilacja laserowa nie może być również przeprowadzona w sytuacji, gdy pacjentka stosuje kosmetyki i leki z witaminą A oraz jej pochodnymi, ma opaloną skórę, a także przyjmuje fotouczulające zioła.
 • Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem konieczne jest odstawienie tych produktów, a jeśli chodzi o opaloną skórę, to należy odczekać jakiś czas, aż opalenizna zejdzie.

Z tego też względu na zabieg depilacji laserowej najlepiej zdecydować się zimą, ponieważ wtedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Czy depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów raz na zawsze? Każda kobieta przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej zastanawia się nad tym, na jak długo wystarcza taki zabieg.

 • W przypadku lasera IPL (laser typowo kosmetyczny) efekty nie są zbyt dobre, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają.
 • Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o laser diodowy, ponieważ przeprowadzając serię 4-5 zabiegów włosy wraz z mieszkami zostają usunięte w całkowity sposób.
 • W przypadku części kobiet może zdarzyć się tak, iż po kilku latach konieczne będzie powtórzenie zabiegu, jednak nie jest to regułą.

Czasem również zdarza się tak, iż pod wpływem silnego stresu lub ciąży włoski mogą niestety odrosnąć, jednak zdarza się to dosyć rzadko.

Czy depilacja laserowa ma skutki uboczne?

Negatywne skutki depilacji laserowej – czy występują? – Jak po każdym zabiegu – mogą pojawić się powikłania po depilacji laserowej. Zazwyczaj dochodzi do nich bardzo rzadko, ale trzeba mieć świadomość, że mogą wystąpić. Jednak jeśli już mają miejsce, to często nie są poważne i nie należy się ich obawiać.

Trzeba pamiętać , że każda skóra inaczej reaguje na światło lasera. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej kosmetolog przeprowadza tzw. próbę laserową . Pozwala ona sprawdzić, jak skóra reaguje na laser i jaki próg bólu wykazuje pacjent. Zatem podczas docelowych zabiegów nie powinno dojść do niebezpiecznych sytuacji.

Nie zmienia to faktu, że z racji działania narzędzia i jego przeznaczenia (wypalanie mieszka włosowego, który znajduje się w głębokich warstwach skóry) mogą pojawić się pewne, zazwyczaj mało bolesne powikłania.

Czy po pierwszym zabiegu depilacji laserowej widac efekty?

Mgr A.S. : Pierwsze efekty powinny być widoczne po pierwszym zabiegu. W czasie do 3- 4 tygodni włoski w miejscu zabiegowym wypadają i następuje ich widoczna redukcja. Musimy jednak pamiętać, że ok.30 procent włosków zostaje usuniętych przy pierwszym zabiegu już na stałe.

Jaki laser usuwa włosy na zawsze?

Laser do depilacji Light Sheer Duet – Laser diodowy LightSheer jest jednym z najlepszych urządzeń pozwalających na usunięcie niechcianego owłosienia. Pozwala on na skuteczną, trwałą, niemal bezbolesną i nie powodującą uszkodzeń skóry depilację. Warto zauważyć, że laser LightSheer mimo iż obecnie produkowany przez firmę Lumenis , stworzony został w 1997 roku przez firmę Palomar.

Ile potrzeba zabiegów depilacji laserowej na wąsik?

Ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika? – Jeden zabieg laserowej depilacji wąsika to w zależności od cen obowiązujących w danym gabinecie dermatologicznym koszt 100 – 200 zł. Ilość potrzebnych sesji ustalana jest indywidualnie przez specjalistę. Im ciemniejszy wąsik i grubsze włoski – tym lepsze i szybsze są rezultaty.

Co ile tygodni wykonuje się zabieg depilacji laserowej?

Co należy wiedzieć przed zdecydowaniem się na wykonanie zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia? – Przede wszystkim należy pamiętać, że uzyskanie perfekcyjnie gładkiej i pozbawionej włosów skóry wymaga czasu, co jest związane z koniecznością powtarzania zabiegów.

 1. Depilacje laserowe wykonujemy w odstępach 4 tygodni, a w sumie powinno być ich około 4-5 na jednym obszarze ciała.
 2. Przez dwa tygodnie przed i po zabiegu, nie należy opalać skóry, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień.
 3. Właśnie z tego powodu zalecamy rozpoczęcie cyklu depilacji teraz, czyli jesienią lub zimą.

W lecie nie jesteśmy w stanie tak dobrze ochronić skóry przed promieniami słonecznymi. Cykl zabiegów depilacji laserowej można też rozdzielić, wykonując np. dwa w tym roku i dwa w kolejnym. Jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów nasza skóra będzie perfekcyjnie gładka, pozbawiona włosów.

Jak wyglądają włosy po depilacji laserowej?

Co dzieje się z włosami po zabiegu depilacji laserowej? – Po zabiegu depilacji laserowej przez 2 pierwsze tygodnie możemy mieć wrażenie, że włosy nadal normalnie rosną. W rzeczywistości przygotowują się one do procesu wypadania poprzez powolne wysuwanie się ze swoich mieszków włosowych.

 • Po około 2 tygodniach rozpoczyna się etap ich wypadania i trwa do 4 tygodni po zabiegu.
 • W tym czasie włosy będą swobodnie wychodzić ze skóry, nawet pod wpływem delikatnego pociągnięcia palcami.
 • Po upływie 4 tygodni na skórze nie będzie żadnych włosów, efekt będzie podobny do tego po depilacji woskiem lub depilatorem.
You might be interested:  Jak Rozczesać Sztuczne Włosy?

Po pewnym czasie włosy, których nie usunęliśmy podczas zabiegu zaczną powoli odrastać i jest to najlepsza pora na wykonanie następnego zabiegu z serii.

Ile trzeba wykonać zabiegów depilacji laserowej?

Z zabiegów depilacji laserowej korzysta obecnie coraz większa liczba kobiet, ponieważ zależy im na tym, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Obecnie depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów na nogach, rękach, twarzy oraz z okolicy bikini.

 • Nowoczesne lasery diodowe są niezwykle dokładne, dlatego tez gładką skórą można cieszyć się przez bardzo długi czas.
 • Ile razy trzeba powtarzać depilację laserową? Kiedy należy zrezygnować z zabiegu? Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda, jednak aby całkowicie pozbyć się włosów, konieczne jest odbycie serii kilku zabiegów.

To ile zabiegów jest niezbędnych, uzależnione jest przede wszystkim od koloru i grubości włosów, a także koloru skóry. Im włos jest ciemniejszy i grubszy a skóra jaśniejsza, tym mniejsza liczba zabiegów jest potrzebna. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych, co jest niezwykle ważne, ponieważ światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu.

 • Obecnie wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów, dlatego też 3 zabiegi to absolutne minimum.
 • Przy pomocy kolejnych zabiegów można pozbyć się pojedynczych włosów lub tych, które były wcześniej dosyć oporne na działanie lasera.
 • Kiedy należy zrezygnować z depilacji laserowej? Depilacja laserowa to bardzo skuteczny zabieg, jednak jego przeprowadzenie nie zawsze jest możliwe.

Z zabiegu nie mogą skorzystać przede wszystkim kobiety będące w ciąży oraz te karmiące piersią. Zabieg nie jest również wskazany u pań chorujących na nowotwory, a także tych, które mają włosy w kolorze blond lub rude. Niestety takie włoski mają bardzo małe ilości barwnika, przez co światło lasera nie jest w stanie je wychwycić.

 • Depilacja laserowa nie może być również przeprowadzona w sytuacji, gdy pacjentka stosuje kosmetyki i leki z witaminą A oraz jej pochodnymi, ma opaloną skórę, a także przyjmuje fotouczulające zioła.
 • Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem konieczne jest odstawienie tych produktów, a jeśli chodzi o opaloną skórę, to należy odczekać jakiś czas, aż opalenizna zejdzie.

Z tego też względu na zabieg depilacji laserowej najlepiej zdecydować się zimą, ponieważ wtedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Czy depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów raz na zawsze? Każda kobieta przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej zastanawia się nad tym, na jak długo wystarcza taki zabieg.

 • W przypadku lasera IPL (laser typowo kosmetyczny) efekty nie są zbyt dobre, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają.
 • Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o laser diodowy, ponieważ przeprowadzając serię 4-5 zabiegów włosy wraz z mieszkami zostają usunięte w całkowity sposób.
 • W przypadku części kobiet może zdarzyć się tak, iż po kilku latach konieczne będzie powtórzenie zabiegu, jednak nie jest to regułą.

Czasem również zdarza się tak, iż pod wpływem silnego stresu lub ciąży włoski mogą niestety odrosnąć, jednak zdarza się to dosyć rzadko.

Czy do depilacji laserowej trzeba się golić?

Depilacja laserowa – zalecenia – Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Ekspert Depilacja. pl podkreśla, iż jak najbardziej tak. – Tak, przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba koniecznie usunąć owłosienie z okolic, na które będzie działał laser – podkreśla specjalistka – Zalecamy, aby golenie nastąpiło tuż przed samym zabiegiem, jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, można to zrobić dzień wcześniej.

 • Jeżeli na zabieg przychodzimy np.
 • od razu z pracy, to można ogolić skórę przed wejściem do gabinetu.
 • Korzystając z usług salonów depilacja.
 • pl, możemy liczyć na ustronne, intymne miejsca, gdzie w spokoju przygotujemy się do zabiegu.
 • – Pamiętajmy jednak, by goląc się, nie robić tego w pośpiechu.
 • Zadbajmy o odpowiednią ilość czasu.

Skóra nie może zostać w żaden sposób uszkodzona, np. nacięta. Jeżeli na naszej skórze znajdują się jakieś podrażnione miejsca, to omijamy je. W przeciwnym razie dolegliwości się pogorszą, czasem znacznie – opowiada ekspertka depilacja. pl. Nie ma sensu ryzykować.

Goląc się, co jest równoznaczne z przygotowaniem do zabiegu, warto zastosować dobrej jakości pianki czy żele do golenia. Dlaczego dokładne golenie skóry jest konieczne? – Chodzi o działanie lasera na korzeń włosa, który znajduje się tuż pod warstwą skóry. Jeżeli włos wystawałby ponad skórę, mogłoby dojść do jego spalenia, co równałoby się uszkodzeniu naskórka – podsumowuje specjalistka depilacja.

pl. Kiedy Wypadają Włosy Po Depilacji Laserowej

Czy po depilacji włosy odrastają?

Wosk zamiast maszynki – Jeszcze do niedawna kobiety depilowały się głównie za pomocą maszynki – czy to jednorazowej, czy elektrycznej. Niestety, efekty zazwyczaj widoczne są przez kilka dni w przypadku maszynki jednorazowej, zaś w przypadku elektrycznej przez około dwa tygodnie.

Nieco inaczej jest w przypadku wosku. Choć sam zabieg do najprzyjemniejszych nie należy, bowiem jest bolesny, to jego efekty utrzymują się nieco dłużej. Zazwyczaj włoski zaczynają odrastać dopiero po 3, a nawet 6 tygodniach, w zależności od rodzaju owłosienia czy indywidualnych predyspozycji kobiety. To właśnie dlatego tak wiele z nas decyduje się na depilację woskiem, a nie maszynką.

Szczególnie popularna jest depilacja nóg , depilacja pach oraz usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy. Nieco rzadziej sięgamy po niego, aby golić okolice intymne – skóra w tych miejscach jest wyjątkowo wrażliwa, zatem nawet kobiety z wysokim progiem tolerancji bólu źle znoszą depilację woskiem.