No Spa Jak Dziala?

No Spa Jak Dziala
Jego substancja czynna to chlorowodorek drotaweryny. Pomaga opanować ból i skurcze w obrębie jamy brzusznej, miednicy mniejszej, łagodzi bóle brzucha, żołądka, jelit, dróg moczowych, a u kobiet także dróg rodnych. Działa na skurcze mięśni gładkich, pochodzenia zarówno mięśniowego, jak i nerwowego.

Po jakim czasie dziala No-Spa?

No-Spa forte (substancja czynna drotaweryna – drotaverini hydrochloridum, syntetyczna pochodna papaweryny) jest lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga około 45 minut do godziny po zażyciu. Lek jest metabolizowany w wątrobie, a wydalany z moczem i żółcią.

Co leczy No-Spa?

No – Spa 40 mg jest to lek rozkurczowy, zmniejszający ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Czy Nospe można brac codziennie?

Odpowiedzi farmaceutów – Zależy z jakiego powodu i w jakich dawkach 2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Kowalach 6 No-spę mozna brać bezpiecznie przez dłuższy czas, nawet codziennie. Nie wiem z jakiego powodu lekarz zalecił ten lek. Zazwyczaj po kilku dniach przyczyna bólu ustępuje i nie ma potrzeby zażywania wciąż leku. Jeśli u Pani ból powraca, bardziej skupiłabym sie na szukaniu przyczyny tego bólu.2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Murowanej Goślinie 8 Można brać przez dłuższy czas ale należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn długotrwałych objawów.2020-05-10 Farmaceuta z apteki w Białej Podlaskiej 6 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Czy No-Spa działa na wzdęcia?

Lek wskazany jest do stosowania w łagodzeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wzdęcia ), podczas wzmożonego powstawania gazów oraz w przygotowaniu do badań USG jamy brzusznej. No – Spa to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie.

Z czym nie łączyć Nospy?

Nie zaleca się łączenia leków Scopolan Compositum oraz No-Spa, bowiem oba leki, mimo różnych chemicznie substancji czynnych wywierają dokładnie ten sam efekt – działają spazmolitycznie, czyli znoszą stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej.

Ile Nospy można wziąć na raz?

Tabletki No-Spa oraz tabletki powlekane No-Spa Comfort – U pacjentów dorosłych dawka No-Spa powinna wynosić 3-6 tabletek dziennie, czyli 120-240 mg leku na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Preparat mogą stosować także dzieci po ukończeniu 6 roku życia. Zalecana dawka u młodszych pacjentów to:

  u dzieci w wieku 6-12 lat – 1 tabletka 2 razy dziennie, czyli 80 mg na dobę podzielone na 2 dawki,u dzieci w wieku 12-18 lat – 1 tabletka 4 razy dziennie lub 2 tabletki 2 razy dziennie, maksymalnie 160 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.
You might be interested:  Jak Rozczesywać Kręcone Włosy?

Czy No-Spa rozluznia mięśnie?

Pomaga opanować ból i skurcze w obrębie jamy brzusznej, miednicy mniejszej, łagodzi bóle brzucha, żołądka, jelit, dróg moczowych, a u kobiet także dróg rodnych. Działa na skurcze mięśni gładkich, pochodzenia zarówno mięśniowego, jak i nerwowego.

Czy można brać nospę na pusty żołądek?

Tak, można przyjmować lek No-Spa Max na czczo.

Czy No-Spa rozrzedza krew?

Odpowiedzi farmaceutów – no-spa działa rozkurczowo, nie ma działania rozrzedzającego krwi 2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Nie ma działania rozrzedzającego krew. Natomiast rozkurcza mięśnie gładkie i rozszerza naczynia krwionośne, przez co zwiększa przepływ krwi w tkankach.2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Jak No-Spa wpływ na płód?

Nospa w ciąży, gdy jest stosowana przez zbyt długi czas, może wywoływać działania niepożądane, np. zaburzenia oddechu u dzieci tuż po porodzie, zbyt niskie lub zbyt duże napięcie mięśniowe.

Czy można brać nospe na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby zażyć preparat No-spa na noc. Ten produkt nie musi być przyjmowany o ściśle określonej porze dni.

Czy No-Spa podnosi ciśnienie?

Działania niepożądane Rzadko (mogą dotyczyć 1 na 1000 pacjentów): reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, swędzenie) ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi.

Co jaki czas można brac nospe?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

Co powoduje zatrzymanie gazów?

Kiedy nie zwlekać z pomocą lekarską? – Nagłe wzdęcie brzucha z zatrzymaniem wiatrów (gazów) i stolca, a następnie wymiotami jest objawem niedrożności jelit. Najczęstszą przyczyną niedrożności jest skręt lub zatkanie jelit, zazwyczaj przez zrosty w jamie brzusznej lub guz. Objawy takie wymagają pilnej interwencji lekarskiej.

Czy No-Spa pomaga na zaparcia?

Zaparcie jest jedną z najczęstszych chorób dzieci. W Polsce nie posiadamy dobrych danych epidemiologicznych dotyczących tego schorzenia. Zakładając, iż są one zbliżone do danych amerykańskich to dolegliwości związane z zaparciami u dzieci są przyczyną 3-5% wszystkich pediatrycznych wizyt ambulatoryjnych i aż 10-25% porad u gastroenterologów dziecięcych.

Około 3% dzieci w Stanach Zjednoczonych w wieku przedszkolnym i 1-7,5% w wieku szkolnym doświadczyło zaparcia 1 . W celu rozpoznania u dziecka zaparć należy przede wszystkim zaobserwować czy wypróżnienia nie występują zbyt rzadko, czy dziecko nie unika wizyt w toalecie i nie towarzyszy im ból. Do głównych przyczyn występowania zaparć wśród dzieci należą zaparcia czynnościowe, stanowią one także większą część wszystkich przypadków zaparcia u dzieci.

Ciąg zdarzeń zaczyna się najczęściej od nieprawidłowej diety, ta prowadzi do zmiany konsystencji stolca. Ale może też być tak, że spowodować to może: sytuacja stresowa, choroba gorączkowa, unieruchomienie, brak dostępności toalety, pośpiech. Prowadzi to do bolesnej defekacji.

 1. Zaparcia z przyczyn chorobowych są rzadsze.
 2. Do zaparć u dzieci prowadzą też: niedożywienie, odwodnienie, nadmierne spożycie mleka, niedobór błonnika, ale także nadużywanie środków przeczyszczających, strukturalne wady przewodu pokarmowego, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, choroba Hirschprunga 1,2 .
 3. Zaparcia u dzieci zawsze należy konsultować z lekarzem Do objawów związanych z nieprawidłowym rytmem wypróżnień wśród dzieci – przewlekłych zaparć należą miedzy innymi: oddawanie z wysiłkiem twardego, zbitego stolca, bez całkowitego opróżnienia odbytnicy, oddawanie stolca o dużej objętości (zatykającego muszlę klozetową), ból podczas defekacji.
You might be interested:  Jak Zatuszować Siwe Włosy?

Przyczyną zaparcia u dzieci mogą być: predyspozycje genetyczne, zwolniony pasaż jelitowy, nadpobudliwość, unikanie korzystania z toalety, dieta ubogoresztkowa, ale i przyczyny organiczne, wszystkie powody powinien ocenić lekarz 1,3 . W przypadku rozpoznania zaparć u dziecka należy zadbać, aby dieta dziecka zawierała dużo pokarmów bogatych w błonnik, takich jak otręby, pełne ziarno, owoce oraz warzywa 2 .

 • Leczenie zaparcia u dziecka może obejmować: zmianę diety, ćwiczenie nawyku regularnego wypróżniania się, a także jeżeli zaistnieje taka potrzeba, podawanie leków przeczyszczających 3 .
 • Nie diagnozuj swojego dziecka sam, zawsze konsultuj wszelkie niepokojące objawy z lekarzem.
 • Lek NO-SPA dzięki działaniu rozkurczowemu na mięśnie gładkie znajdujące się w przewodzie pokarmowym, może przynieść dziecku ulgę tam, gdzie zaparcia mają charakter spastyczny oraz zmniejszyć ból bądź dyskomfort spowodowany zaparciami.

Lek NO-SPA 40 mg może być stosowany u dzieci powyżej 6 roku życia 4 . Przed podaniem leku NO-SPA dziecku zapoznaj się z jego ulotką, a terapię zaparć skonsultuj z lekarzem.

  1 Banaszkiewicz A, Radzikowski A. Zaparcia u dzieci. Zalegający problem. Terapia 2009; 6(226): 60-66.2 Hay Jr W. W, Levin M. J, Sandheimer J. M, Deterding R.R. Pediatria. Diagnostyka i leczenie, Wydawnictwo Czelej, Lublin 2011.

  Co jaki czas można brac nospe?

  Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

   Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

  Jak często można brać nospę forte?

  Dawkowanie preparatu No-Spa Forte – tabletki – Preparat ma postać tabletek. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.

  Co ile czasu można brać nospe max?

  Odpowiedzi farmaceutów – Przerwa pomiędzy dawkami minimum 6-8 godzin.2019-10-07 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

  Co się stanie jeśli wezmę za dużo nospy?

  Odpowiedział – dr n. med. Ernest Kuchar Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Po przyjęciu leku, nawet w zalecanych dawkach zawsze mogą wystąpić działania niepożądane. Przy przedawkowaniu mogą wystąpić działania toksyczne.

  Pani przedawkowała wszystkie przyjęte leki. Jedna tabletka Etopiryny zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu oraz 50 mg kofeiny, zatem przyjęła Pani 3600 mg kwasu acetylosalicylowego, 1200 mg etenzemidu oraz 600 mg kofeiny. Z kolei Nospa Max zawiera 80 mg drotaweryny, środka rozkurczającego mięśnie gładkie.

  Maksymalna zalecana dawka dzienna wynosi 200 mg. Pani przyjęła 640 mg. Działania niepożądane i toksyczne kwasu acetylosalicylowego wymieniane przez producenta przy przedawkowaniu obejmują głównie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego i wątroby (niestrawność, zgaga , nudności, wymioty, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej).

  1. Najgroźniejsze są owrzodzenia żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego.
  2. Niebezpieczna jest ogniskowa martwica wątroby.
  3. Ze strony układu nerwowego mogą wystąpić przy przedawkowaniu: szumy uszne , zaburzenia słuchu i zawroty głowy .
  4. Ze strony nerek: martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek .

  W układzie krążenia może dojść do niewydolności serca . Kwas acetylosalicylowy zwiększa ryzyko krwawień i wydłuża czas krzepnięcia . Do możliwych działań niepożądanych entenzamidu należą: zaburzenia przewodu pokarmowego, mdłości, zmniejszenie liczby płytek krwi.

  • Drotaweryna jest stosunkowo mało toksyczna.
  • Do możliwych działań niepożądanych należą: bóle i zawroty głowy, bezsenność , obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, kołatanie serca , nudności, zaparcia oraz reakcje alergiczne.
  • Przy bardzo dużym przedawkowaniu obserwowano drgawki zakończone zgonem.
  • Osiem tabletek paracetamolu odpowiada 4000 mg substancji czynnej.

  Jak każdy lek, paracetamol może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich zaburzenia hematologiczne (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów), reakcje alergiczne ( pokrzywka , rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny, pokrzywka), świąd skóry i jej zaczerwienienie, bóle głowy, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego ( ostra niewydolność wątroby , nudności, wymioty, niestrawność).

  1. Dawki toksyczne przy których dochodzi do uszkodzenia wątroby zwykle przekraczają 7000-8000 mg.
  2. Podsumowując, po przyjęciu wspomnianych przez Panią leków mogło dojść do ostrego zatrucia z objawami głównie ze strony przewodu pokarmowego.
  3. Powinna zatem Pani niezwłocznie zgłosić się po pomoc, np.
  4. wezwać pogotowie ratunkowe.

  Jednakże przyjęte przez Panią dawki leków były na tyle małe, że nie spodziewałbym się ciężkich następstw zdrowotnych. Ponieważ, jak się mogę domyślać, przeżyła chwilowe Pani załamanie nerwowe, wskazana jest pomoc psychologa lub psychiatry.