Osocze Bogatopłytkowe Włosy Kiedy Efekty?

Osocze Bogatopłytkowe Włosy Kiedy Efekty
Efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym – Pierwsze efekty są widoczne po mniej więcej 3 miesiącach od wykonania pierwszego zabiegu, bo tyle trwa cykl wzrostu włosa. Po pierwszych 4 tygodniach można zauważyć zmniejszenie wypadania włosów. Miedzy 6, a 8 tygodniem następuje poprawa struktury włosa.

Pomiędzy 4 a 6 miesiącem od pierwszego zabiegu następuje poprawa gęstości włosów. Włosy stają się zdrowsze, pogrubione i bardziej sprężyste. Efekty wcześniej można zaobserwować u młodszych pacjentów, osoby ze średnim lub bardziej zaawansowanym wypadaniem włosów wymagają nieco więcej czasu aby uzyskać zamierzony efekt.

Aby uzyskać optymalne efekty warto powtarzać zabieg co miesiąc. Jakie efekty daje zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

  zatrzymanie wypadania włosówstopniowe zagęszczanie owłosienianarastanie owłosienia w miejscach już pozbawionych włosów

Jak długo trzeba trzeba na efekty osocza bogatopłytkowego?

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu osoczem bogato płytkowym? Efekt po osoczu bogatopłytkowym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co roku.

Czego nie wolno robić po osoczu?

Jakie są zalecenia zaraz po wykonaniu osocza bogatopłytkowego? Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami, starać się nie dotykać nadmiernie skóry, a w domu przygotować świeżą poszewkę na poduszkę do spania.

Czy po osoczu mogą wypadac włosy?

Zabieg trychologiczny przy wykorzystaniu osocza – Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym osobom zmagającym się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łysieniem plackowatym, a także osłabieniem włosów. Takie objawy wynikają z różnych przyczyn, w tym: schorzeń autoimmunologicznych, wahań hormonalnych .

   TGF-b- transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrnośćPDGF- płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatychEGF- naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenuFGF- czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych

Efekt zabiegu trychologicznego na włosach jest widoczny już po 3 miesiącach, zatem zaraz po upływie naturalnego cyklu wzrostu włosa. Po upływie 3-4 tygodni można zauważyć pierwsze rezultaty, przede wszystkim zmniejszenie wypadania włosów. Kolejne tygodnie przynoszą stopniową poprawę kondycji łodygi włosa, a następne tygodnie odpowiadają za polepszający się stan zagęszczenia fryzury.

 1. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla pacjenta całkowicie bezpieczny.
 2. Przez wykorzystanie własnej krwi pacjenta nie jest on narażony na żadne reakcje alergiczne, a podawane mu leki są całkowicie kompatybilne.
 3. Co więcej, zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych .
 4. Jedynie po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i delikatne obrzęki.

W niektórych przypadkach pacjent może odczuwać lekki ból, ale te wszystkie dolegliwości znikają w ciągu jednego dnia. Przed podaniem osocza bogatopłytkowego każdy pacjent musi mieć zdiagnozowany problem wypadania włosów. Dowiedz się więcej o zabiegach na:

  https://medmix. pl/trychologia/czym-jest-trychologia/ https://medmix. pl/osocze-bogatoplytkowe/

Jak często robić osocze bogatopłytkowe?

data publikacji: 17.12.2018, 13:03, data aktualizacji: 18.12.2018, 11:14 ten tekst przeczytasz w 5 minut Osocze bogatopłytkowe, jak żadna inna substancja, działa stymulująco na komórki skóry. Pacjenci często pytają, czy jest bolesny. Nie jest najprzyjemniejszy, bo preparat podaje się głębiej, ale jest skuteczny w wielu problemach, nie tylko skóry twarzy i przy wypadaniu włosów – mówi dr Maciej Rogala, anestezjolog i lekarz medycyny estetycznej, którego pytamy o szczegóły tego zabiegu i realne efekty. Materiał prasowy

 1. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest ostatnio bardzo modna, nazywana jest też wampirzym liftingiem. To jeden z najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę
 2. Wampirzy lifting wykonuje się nie tylko w celu odmładzania i profilaktyki przeciwstarzeniowej skóry twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Zastosowanie go na skórze owłosionej głowy poprawy gęstość i jakość włosów, zatrzymuje łysienie, stymuluje odrost włosów

Panie Doktorze zabieg osoczem bogatopłytkowym to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej przez pacjentów. Dlaczego? Dr Maciej Rogala* : Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest ostatnio bardzo modny, znany jest również pod nazwą wampirzy lifting.

 1. To mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – jeden z najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę.
 2. Osocze bogatopłytkowe jak żadna inna substancja działa stymulująco na komórki, usprawnia ich pracę i nakłania do szybszej wymiany.
 3. Jest dla nich jak paliwo.
 4. Wszystko za sprawą płytek krwi zawartych w osoczu, które wywołują naturalne reakcje fizjologiczne, przyspieszające gojenie się ran i prawidłową regenerację skóry, również silnie stymulują sąsiednie tkanki do odbudowy uszkodzonej skóry.
You might be interested:  Jak Rozczesać Kręcone Włosy?

Zatem zabieg daje bardzo dobre, widoczne efekty. Pacjenci są zadowoleni z jego efektów, polecają go również swoim znajomym. Jak wygląda zabieg i czy można go łączyć z innymi zabiegami min. z zabiegami laserowymi? Zabieg składa się z kilku etapów. W pierwszej fazie lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta do specjalnych próbówek, które następnie poddaje się wirowaniu w wirówce.

 1. Podczas wirowania dochodzi do oddzielenia osocza z koncentratem płytek od erytrocytów i leukocytów.
 2. Po odwirowaniu krwi lekarz pobiera przygotowane w ten sposób osocze bogatopłytkowe do strzykawki i dodaje do niego substancję, która aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu.
 3. Po delikatnym wymieszaniu przygotowany roztwór jest wstrzykiwany w skórę pacjenta.

Podanie osocza metodą iniekcji daje sygnał w miejscu nakłucia do rozpoczęcia procesów naprawczych tak jak to ma miejsce po powstaniu rany.

Po jakim czasie widac efekty osocza?

Utrzymywanie się efektów po wykonaniu osocza bogatopłytkowego zależy od kilku czynników. Duże znaczenie mają na pewno indywidualne predyspozycje skóry Klienta. U niektórych osób rezultaty serii zabiegów są zauważalne przez kilka miesięcy, a u innych – nawet przez rok.

Po jakim czasie zaczyna działać osocze?

Jak przygotować się do zabiegu ortopedycznego ? Dzień przed i w dniu zabiegu Pacjent powinien się nawadniać. Należy przyjmować płyny w dniu poprzedzającym zabieg oraz w dniu zabiegu (minimum 2-3 litry wody) Dzięki temu uzyskuje się więcej osocza, a jednocześnie jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia skrzepu czyli konieczności powtórzenia procedury i poniesienia przez Pacjenta kosztu zużycia zestawu.

 • Pacjent nie powinien przyjmować leków z grupy NLPZ – niesteroidowe leki przeciwzapalne, np.
 • Ibuprofen, Ketoprofen, Dicofenac pod każdą postacią również zewnętrznie (w razie konieczności przyjęcia leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego) –może go przyjąć na 3 dni przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu.

Jak zachowywać się po zabiegu?

  Oszczędzanie kończyny przez 2 tygodnie od zabiegu – zakaz przeciążeń, w niektórych przypadkach unieruchomienie na 7 dni. Wizyta kontrolna po 4 tygodniach od zabiegu. Rozpoczęcie rehabilitacji ruchowej – terapia manualna/ćwiczenia – po 2 tygodniach od zabiegu. Zakaz przyjmowania leków z grupy NLPZ – niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. Ibuprofen, Ketoprofen, Dicofenac pod każdą postacią również zewnętrznie (w razie konieczności przyjęcia leku przeciwbólowego, przeciwgorączkowego) – na 3 dni przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu. Pełen efekt działania zabiegu obserwujemy po 4-6 tygodniach. Przy przewlekłych schorzeniach o nasilonych objawach czasem wskazane jest powtórzenie zabiegu po 3-4 miesiącach.

Ile dni wchlania się osocze?

Osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting – kiedy efekt, jak długo się utrzymuje – Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Jak długo boli po podaniu osocza?

Lekarze ortopedzi ze Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oferują pacjentom nową metodę pozbycia się bólu, który ogranicza ich sprawność. Mowa o wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego do miejsc, gdzie powstało zapalenie np. na skutek przeciążenia więzadeł czy przyczepów ścięgien.

 1. Osocze bogatopłytkowe działa na obwodową regenerację tkanek likwidując tam blizny.
 2. Metoda wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego jest szczególnie polecana pacjentom przy nadczynności i niedoczynności tarczycy, chorobach krążeniach, chorym na cukrzycę oraz pacjentom, u których nie można stosować sterydów.

Po przyjęciu pacjentowi zostaje pobrana krew, z której uzyskuje się osocze bogatopłytkowe. Następnie wstrzykuje się je w miejsce ze stanem zapalnym. Po kilku godzinach pacjent wraca do domu. Dolegliwości bólowe ustępują w czasie 2-7 dni od chwili podania osocza.

Stosowane są 3 iniekcje w odstępach co najmniej 3 tygodni. Osocze działa w pełni po upływie 14 dni. Terapia podania osocza w przypadku odczynów zapalnych likwiduje na dłużej przyczynę dolegliwości bólowych. Nie trzeba, a nawet nie można wówczas przyjmować leków przeciwzapalnych. Hamują one bowiem działanie osocza.

Terapia wstrzykiwania osocza jest dostępna w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach i jest refundowana przez NFZ.

Jaki krem po osoczu?

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu – Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą z jednej strony domowej pielęgnacji skóry, a z drugiej właściwej profilaktyki pozabiegowej. Po zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

  stosuj delikatną pielęgnację skóry, nie używaj kosmetyków o silnym działaniu, zrezygnuj na 2-3 dni z basenu, sauny, siłowni, unikaj ekspozycji na słońce, chroń skórę kremem z wysokim filtrem UV.
You might be interested:  Jak Farbować Włosy Bez Farby?

Przez kilka dni po zabiegu należy stosować odpowiedni krem o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym. Podczas mycia twarzy trzeba uważać, aby zbyt mocno nie pocierać skóry, nie naciągać jej ani naciskać, a w efekcie wywołać podrażnienia. Ponadto na jakiś czas lepiej zrezygnować z dotychczas stosowanych kosmetyków, które zawierały wysokie stężenie składników aktywnych.

Lepiej wstrzymać się też na trochę z wykonywaniem peelingów z kwasów owocowych, które wywołują złuszczanie naskórka, przez co mogą pogłębić podrażnienia. Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą także odpowiedniej profilaktyki. Po mezoterapii niewskazane są żadne aktywności, które sprzyjają rozwojowi zakażeń skóry (bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych).

Dlatego przez kilka dni po wampirzym liftingu nie korzystamy z basenu, sauny, jak również siłowni. Ważna jest również wzmożona fotoprotekcja. Uwrażliwiona po zabiegu skóra staje się bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, przed którym trzeba się chronić.

Czy warto robić osocze?

Osocze bogatopłytkowe jest jednym z lepszych zabiegów wspomagających medycynę estetyczną. Pobudza np. szybszą regenerację tkanek, ułatwiając gojenie się ran i owrzodzeń. Dobrze je robić po zabiegach inwazyjnych, np. po laserze lub rf mikroigłowej (byłoby idealne po zabiegach rf mikroigłową na rozstępy, gdyby nie duże koszty przy tak znacznej powierzchni).

Ile kosztuje osocze na wlosy?

Mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym od 250 zł | Kliniki. pl.

Ile kosztuje leczenie osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe cena – Koszt zabiegu będzie głównie uzależniony od obszaru ostrzykiwania. Najczęściej to twarz oraz okolice szyi i dekoltu poddawane są zabiegowi z osoczem bogatopłytkowym i w takim wypadku cena będzie się wahać między 1500 a 3000 złotych. Natomiast w przypadku innych obszarów, jak mezoterapia skóry głowy , osocze bogatopłytkowe i jego cena zaczynają się od 400 zł.

Co daje osocze na włosy?

Mezoterapia włosów osoczem bogatopłytkowym jako nowoczesne narzędzie w walce z łysieniem – Osocze Bogatopłytkowe Włosy Kiedy Efekty Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat własnych płytek krwi w niewielkiej ilości osocza uzyskiwany w procesie odwirowania uprzednio pobranej krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Koncentrat zawiera produkowane przez płytki krwi czynniki wzrostu, które przyczyniają się do odnowy skóry, poprzez pobudzanie procesów regeneracji tkanek oraz fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu.

 1. To skuteczna i bezpieczna metoda pozwala uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu elementów uzyskanych z własnej krwi.
 2. W naszej klinice zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego obok mezoterapii igłowej stanowi jedną z najbardziej skutecznych metod w leczeniu łysienia oraz wspomagająco przy wypadaniu włosów.

ZALETY ZABIEGU Korzyścią wynikającą z zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego jest w zależności od stanu wyjściowego, poprawa zarówno jakości włosów, jak i ich gęstości już po kilku tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe.

 • Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów.
 • Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza.
 • Jest to metoda nieinwazyjna, naturalna, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji czy alergii.
 • WSKAZANIA DO ZABIEGU Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z nadmierną utratą, wypadaniem włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, nadmiernym stresem, w okresie ciąży i laktacji jak również ze wszystkimi rodzajami łysienia.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny. EFEKTY ZABIEGU Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest niezwykle cenną metodą leczenia łysienia czy wypadania włosów. Poprzez osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta wprowadzamy w skórę składniki w nim zawarte, które silnie stymulują naturalne mechanizmy regeneracji. Osocze Bogatopłytkowe Włosy Kiedy Efekty Czego nie robić przed osoczem?

W przypadku wykonania osocza bogatopłytkowego w okolicach skóry głowy, bezpośrednio przed zabiegiem należy w domu umyć i wysuszyć włosy. Ponadto, niewskazane jest wtedy stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów.

Co jest lepsze mezoterapia czy osocze?

Mezoterapia osoczem czy kwasem hialuronowym? Co lepsze? – Osocze bogatopłytkowe aktywuje procesy bioodnowy skóry. Daje efekt wygładzenia zmarszczek i fałdów. Przyspiesza gojenie skóry, poprawia jej ukrwienie. Pomaga odzyskać blask, napięcie i zdrowy koloryt .

Inne efekty to remodeling włókien kolagenowych oraz poprawa gęstości i faktury skóry. Wykorzystanie potencjału upiększającego i odmładzającego własnego organizmu doceni z pewnością każdy pacjent, jako najnowszy trend modyfikacji wyglądu oferowany przez profesjonalistów. Osocze bogatopłytkowe sprawdza się także jako zabieg wykonywany po innych procedurach medycyny estetycznej, takich jak laserowe wygładzanie zmarszczek .

Wówczas zabieg ten może wspomóc naturalne procesy regeneracyjne skóry. Mezo terapia kwasem hialuronowym jest zabiegiem o wybitnych właściwościach nawilżających , jednak nie ma tak silnego potencjału regeneracyjnego jak osocze bogatopłytkowe. Oznacza to, że osoby oczekujące natychmiastowego efektu rewitalizacji skóry, która nie jest dotknięta zaawansowanymi oznakami starzenia, mogą wykonać mezoterapię kwasem hialuronowym.

 • Jeśli jednak zachodzi potrzeba kompleksowego pobudzenia procesów regeneracyjnych, odnowy powierzchni skóry, a także skutecznego jej odmłodzenia – znacznie lepiej sprawdzi się osocze bogatopłytkowe.
 • W przypadku tego zabiegu na ostateczny efekt należy poczekać dłużej niż w przypadku mezoterapii kwasem hialuronowym.
You might be interested:  Elektryzujące Włosy Co Zrobić?

Wynika to z konieczności remodelingu skóry na drodze pobudzenia włókien kolagenowych i wzmocnienia struktury skóry. Taki efekt jest bardziej spektakularny i utrzymuje się znacznie dłużej. Podsumowując – wybierając zabieg należy kierować się rodzajem skóry pacjenta, jego oczekiwaniami wobec efektów zabiegu.

 1. Rodzaj użytych preparatów konsultowany jest z pacjentem na etapie wizyty przedzabiegowej , podczas ustalania planu terapii .
 2. Warto uwzględnić także ewentualne przeciwwskazania do wykonania konkretnych zabiegów.
 3. Zarówno kwas hialuronowy, jak i osocze bogatopłytkowe to skuteczne i bezpieczne zabiegi , które wykazują wysoką biozgodność z organizmem człowieka.

Działają na drodze aktywowania fizjologicznych procesów komórkowych w skórze, pozwalając na uzyskanie naturalnego efektu. Różni je natomiast mechanizm działania – kwas hialuronowy wiąże wodę, zabezpieczając skórę przed utratą nawilżenia. Z kolei osocze bogatopłytkowe pobudza syntezę kolagenu, poprawia ukrwienie skóry, stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka – czyli pobudza procesy bioodnowy skóry.

Jak długo trwa leczenie osoczem?

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – najważniejsze informacje
Czas zabiegu: 45-60 minut
Znieczulenie: maść znieczulająca
Reakcja skóry: zaczerwienienie, obrzęk, drobne siniaki
Rekonwalescencja: zazwyczaj około 2-3 dni

Co lepsze — kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe?

Osocze Bogatopłytkowe Włosy Kiedy Efekty Ból kolana jest jedną z częstszych dolegliwości leczonych w gabinecie ortopedycznym, a iniekcje dostawowe dobrze sprawdzają się w ich leczeniu. Szczególnie w przypadku dolegliwości wywołanych przez chorobę zwyrodnieniową o wczesnym lub umiarkowanym zaawansowaniu.

 • Najczęściej stosuje się wtedy dwie grupy preparatów: osocze bogatopłytkowe (PRP) pozyskane z krwi pacjenta (PRP) oraz kwas hialuronowy (ang.
 • HA – hialuronic acid) dostępny jako gotowy produkt.
 • Mechanizm działania obu substancji jest różny.
 • Kwas hialuronowy przede wszystkim poprawia właściwości mechaniczne płynu stawowego zapewniając lepszy poślizg i amortyzację chrząstki co redukuje ból.

Tymczasem efekt działania osocza bogatopytkowego opiera się na uwolnieniu kaskady czynników regeneracyjnych, które zmniejszają stan zapalny odpowiedzialny za niszczenie chrząstki stawowej. W lutym 2019r. na łamach Pain Medicine ukazała się obszerna meta-analiza przygotowana przez zespół pod kierownictwem dr Yanhong Han’a .

Zebrano wyniki kilkudziesięciu publikacji badawczych z ostatnich lat porównujących efektywność obu substancji. Oto jakie wnioski wysunięto: Zarówno w przypadku osocza bogatopłytkowego jak i kwasu hialuronowego uzyskuje się poprawę funkcji stawu i zmniejszenie bólu co najmniej o 50% (wg obiektywnych parametrów skali VAS i WOMAC).

W obu grupach efekt odczuwalny po 3 miesiącach jest podobny. W przypadku terapi kwasem hialuronowym zmniejszenie dolegliwości i poprawa funkcji następuje szybciej (nawet po pierwszej iniekcji), osocze zaś PRP daje lepsze efekty w dłuższej perspektywie (około 6-12 miesięcy i później).

 1. Osocze lepiej sprawdza się w przypadku zmian zwyrodnieniowych o niewielkim nasileniu (występujących zwykle u ludzi młodszych).
 2. Wtedy uzasadnione jest wykonanie nawet trzykrotnej iniekcji w krótkich odstępach czasu (1-2tygodnie).
 3. Nie ma z kolei dowodów na przewagę wielokrotnych iniekcji z osocza w przypadku znacznego zwyrodnienia stawu (więcej niż dwie iniekcje nie przekłada się na lepsze efekty).

Iniekcje obu substancji mogą być wykonywane w różnych odstępach czasowych (jedno-, dwu-, czterotygodniowych) oraz w różnej ilości (zwykle od 1 do 3). Nie ma jednego powszechnie przyjętego schematu leczenia , który zostałby uznany za najlepszy. Ból po iniekcji występuje z podobną częstością (w granicach kilkunastu procent), choć w tej kwestii zdania są podzielone i niektóre badania wskazują na częstsze występowanie bólu i obrzęku po zastrzyku z osocza .

Czy osocze jest skuteczne?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to skuteczna metoda, wspomagająca gojenie się uszkodzonych mięśni, kości i stawów. Dzięki temu, że stała się ona ogólnodostępna, wspiera leczenie chorób i stanów przeciążeniowych stawów u pacjentów na całym świecie. W czym konkretnie i jak pomaga terapia osoczem? Na te pytania odpowiada ortopeda z przychodni Nasz Lekarz z Torunia . To warto wiedzieć!

Ile kosztuje leczenie osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe cena – Koszt zabiegu będzie głównie uzależniony od obszaru ostrzykiwania. Najczęściej to twarz oraz okolice szyi i dekoltu poddawane są zabiegowi z osoczem bogatopłytkowym i w takim wypadku cena będzie się wahać między 1500 a 3000 złotych. Natomiast w przypadku innych obszarów, jak mezoterapia skóry głowy , osocze bogatopłytkowe i jego cena zaczynają się od 400 zł.