Włosy Kręcone Jaka Porowatość?

Włosy Kręcone Jaka Porowatość
WŁOSY WYSOKOPOROWATE – Włosy Kręcone Jaka Porowatość Najczęściej są to włosy po zabiegach fryzjerskich ( rozjaśnianie, farbowanie, trwała ondulacja ), zniszczone i przesuszone w wyniku nadużywania prostownicy lub gorącego nawiewu z suszarki. Kręcone włosy typ (3b w górę) często bywają wysokoporowate w wyniku uwarunkowań genetycznych, ale świadomą pielęgnacją można zejść do loków o średniej porowatości, o ile nie są rozjaśnione lub nadmiernie prostowane 🙂 Łuski włosa o wysokiej porowatości mają sporo luk i szpar, przez które szybciej dostaje się woda np.

  1. podczas deszczu przez co włosy szybciej się puszą .
  2. Podczas gotowania (para z garnków), prasowania (para z żelazka), kąpieli również istnieje szansa na większy puch.
  3. Natomiast podczas upałów i suchego powietrza, woda szybciej odparowuje i wtedy z włosów powstaje siano .
  4. Oprócz tego są matowe, kruche, sztywne, łamliwe, łatwiej się plączą i rozdwajają .

Wisienka na torcie: łatwiej łapią farbę, ale też szybciej się ona wypłukuje 😀 Tak jak wspomniałam wcześniej, włosy wysokoporowate, suche z natury o naturalnym kolorze mają szansę na średnią porowatość . Jednak w przypadku ciągłego rozjaśniania i innego cudowania – takie włosy są ‘wiecznie chore’ , a my im dogadzamy z całych sił, łagodzimy wszelkie objawy kosmetykami i świadomą pielęgnacją, aby nie było siana 24h/7.

Czy kręcone włosy mogą być nisko porowate?

Porowatość 🌻 Jak DOBRAĆ OLEJ do kręconych włosów? | Curly Madeleine

Rzadko elektryzują się, falują i puszą. Ich wadą natomiast jest fakt, że trudno jest je wystylizować. Nie chcą się kręcić, a gdy już uda się zrobić z nich loki, szybko się rozprostowują. Niskoporowate włosy mogą niestety często się przetłuszczać.