Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć?

Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć
Chcąc pozbyć się męskiego owłosienia z twarzy, obecnie możemy zdecydować się na którąś z poniższych możliwości:

 1. depilację laserową;
 2. wyrywanie pojedynczych, odrastających włosków za pomocą pęsety;
 3. standardowe golenie włosków maszynką;
 4. depilację woskiem lub pastą cukrową (Pasta cukrowa do depilacji Aleppo Soap Co.

Od czego rosną włosy na brodzie?

Włosy na brodzie u kobiet – skąd się biorą? – Można powiedzieć, że to normalne, że pojawiają się włosy na brodzie u dziewczyny. Przyczyny ich powstawania mogą być różne. W tym miejscu warto wspomnieć o hormonie żeńskim czyli estrogenie. To właśnie on reguluje bardzo wiele kwestii, które dzieją się w kobiecym organizmie.

 1. To typowo kobiecy hormon, który wcale nie wypiera męskich hormonów.
 2. Tak, te drugie także mogą pojawiać się w kobiecym ciele.
 3. Nadnercza i jajniki u wszystkich kobiet produkują androgeny, czyli typowo męskie hormony płciowe.
 4. Oczywiście zazwyczaj nie występują w takiej ilości jak u panów, ale jednak.
 5. Nie powstają bez powodu.

Pełnią swoją rolę i są dość istotne. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy ich poziom zaczyna zdecydowanie wzrastać. Gdy androgenów przybywa, to bardzo często dochodzi do powstawania właśnie nadmiernego owłosienia. Dodatkowo włoski pojawiają się w miejscach, gdzie zazwyczaj nie występują. Przyczyną takiego stanu rzeczy zazwyczaj jest zaburzenie o nazwie hirsutyzm. Nie można poradzić sobie z tym problemem samodzielnie. Przede wszystkim należy zdiagnozować, co jest przyczyną nadprodukcji androgenów, czyli wspomnianych już męskich hormonów.

 1. Być może wynika to z przyjmowanych leków.
 2. Powodami mogą być także zespół policystycznych jajników, nadwaga czy otyłość, a także bardzo często występująca w dzisiejszych czasach insulinooporność.
 3. Temat warto zbadać u specjalisty.
 4. Ten dobierze odpowiednią metodę leczenia w zależności od tego, co jest przyczyną powstawania nadmiernego owłosienia w nietypowych dla kobiety miejsca ciała.

Na początek warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który udziel porady i skieruje do odpowiedniego specjalisty, najpewniej będzie to endokrynolog albo ginekolog. Gdy ekspert pozna dokładną przyczynę, to podejmie odpowiednie kroki. Najczęściej po prostu przepisze odpowiednie leki hormonalne.

 • Wówczas warto zmienić także swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.
 • Zastanawiasz się także, dlaczego kobietom rosną włosy na brodzie, które często nie są tak widoczne jak przy hirsutyzmie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
 • Owłosienie to naturalna część każdego człowieka.
 • Pojawia się w różnych miejscach ciała i na pewno nigdy tak samo u każdego człowieka.

To kwestia indywidualna. Jeżeli pojawiają się u Ciebie pojedyncze twarde włoski na brodzie, to najprawdopodobniej nie masz powodu do niepokoju. Można powiedzieć, że taka twoja uroda. Nie oznacza to jednak, że musisz się z tym godzić. Wyobrażamy sobie, że takie włoski mogą być przyczyną dyskomfortu psychicznego. Przeczytaj również: Depilacja laserowa wąsika a depilacja woskiem – którą metodę wybrać?

Dlaczego kobietom rosną wąsy i broda?

Wąsik kobiecy a hormony – Kolejną przyczyną problematycznego owłosienia są zaburzenia hormonalne. Sytuacja, w której w organizmie kobiety jest zbyt dużo męskich hormonów płciowych (androgenów), zwykle skutkuje takimi objawami. Hirsutyzm i hiperandrogenizm to zaburzenia, które mogą przejawiać się ciemnym owłosieniem nie tylko na twarzy, ale również na klatce piersiowej, brzuchu i udach.

 • nieregularne cykle menstruacyjne,
 • problemy z zajściem w ciążę,
 • obniżony głos

Hirsutyzm może pojawić się tymczasowo podczas ciąży, w czasie okresu dojrzewania lub menopauzy. Do jego przyczyn zalicza się również choroby takie jak: zespół policystycznych jajników (PCOS), przerost kory nadnerczy, hiperprolaktynemia, zespół Cushinga, anoreksja.

Jak usunąć owłosienie z twarzy na stałe?

Trwałe usuwanie owłosienia na twarzy! – Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć Inwestycja na zawsze Komu znane jest drażniące uczucie kłującego włoska na twarzy, który wyrywamy pesętą, a nazajutrz, drapiący włos już wraca? Dla wielu kobiet jest to jedna z bardziej frustrujących kwestii estetycznych wygląd. Bez wątpienia nasuwa się pytanie: po co nam – płci pięknej owłosienie na twarzy? To pytanie warto skierować do Matki Natury, która Komu znane jest drażniące uczucie kłującego włoska na twarzy, który wyrywamy pesętą, a nazajutrz, drapiący włos już wraca? Dla wielu kobiet jest to jedna z bardziej frustrujących kwestii estetycznych wygląd. Całe szczęście obecnie istnieją skuteczne metody pozbycia się tego problemu! Nasze rozwiązanie to zabieg epilacji laserowej! Najskuteczniejsze i trwałe rozwiązanie problemu owłosienia na twarzy Obecnie istnieją nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia, nawet na twarzy! Epilacja laserowa, bo o niej mowa, to metoda trwale usuwająca włosy znajdujące się w fazie anagenu(fazie wzrostu).

Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawią, że od teraz nie ma obawy, że włosy są „za grube” lub „za jasne” ! Istnieją lasery dostosowane do każdego typu włosa czy karnacji. Klinika Spire Clinic w Warszawie, zaopatrzona jest w aż 3 zaawansowane technologie usuwające zbędne włosy z twarzy lub ciała.

✅ jak pozbyc sie owlosienia z twarzy raz na zawsze to bardzo proste

Laser Vectus – perła wśród laserów diodowych(o długości fali 810 nm), nie ma sobie równych z usunięciem włosów ciemnych i twardych. Specjalnie zaprojektowana diamentowa głowica o średnicy 12x12mm świetnie dostosowuje się do małych obszarów jak na przykład wąsik, czy nieregularnej w kształtach brody.

 1. Kontaktowe chłodzenie zawarte w głowicy uśmierza odczucia w trakcie zabiegu.
 2. Natomiast najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie Skintel – dodatkowo usprawnia ocenę włosa czy koloru skóry, dostosowując indywidualne parametry dla każdego! Najmocniejszy laser amerykański, Gentle lase pro to doskonały wybór dla osób o włosach zarówno ciemnych, delikatnych a nawet tych jasnych! Laser aleksandrytowy (o długości fali to 755nm), ma 125% większe powinowactwo do wychwytywania melaniny włosa, dlatego jest pionierem w usuwaniu każdego typu włosa.
You might be interested:  Jak Upiąć Włosy Do Pracy?

Ultraszybki czas zabiegu, to zasługa strzałów stemplowych, a dostosowana głowica(dystanser) o wielkości 15mm bez żadnego problemu usunie włosy z najmniejszych obszarów naszej twarzy – na przykład nosa, czy uszu! Ultra innowacyjny system chłodzenia kriogenem minimalizuje odczucia w trakcie zabiegu.

Czy można depilować brodę?

Depilacja laserowa brody efekty – Efektem depilacji brody jest usunięcie niechcianego owłosienia ponad 90%. Przy pierwszym zabiegu możesz trwale usunąć z brody ok.30% włosków na brodzie . Zauważysz jednak, że z każdym kolejnym zabiegiem włosków jest coraz mniej, są delikatniejsze i łatwiej się je usuwa.

 • usunięcie wstydliwego problemu
 • długotrwałe rezultaty
 • lepsze samopoczucie
 • szybki powrót do codziennej aktywności po zabiegu
 • brak bólu związanych z usuwaniem owłosienia z brody w tradycyjny sposób

Co oznaczaja włosy na brodzie u kobiety?

1. Winne hormony? – – Włosy na podbródku pojawiają się w wyniku połączenia genetyki i hormonów – mówi Hadley King, certyfikowany dermatolog w nowojorskim gabinecie kosmetycznym SKINNEY Medspa. – To męskie hormony (androgeny), a także ogólna równowaga hormonalna są odpowiedzialne za wyrastanie włosów na brodzie – wyjaśnia.

Czym depilować brodę?

Depilacja laserowa brody – czy to dobry pomysł? – Laserowa depilacja brody jest najskuteczniejszą i trwałą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Żaden inny sposób, czyli kremy do depilacji, wyrywanie włosów z cebulkami lub urządzenia IPL nie eliminują owłosienia na dłużej, niż kilka tygodni.

 1. Depilacja laserowa usuwa je na co najmniej kilka lat! Pozbycie się owłosienia, które zwane jest szczątkowym, nie powoduje żadnych reakcji ze strony organizmu.
 2. Odziedziczyliśmy je po naszych przodkach, którym włosy na ciele były potrzebne do utrzymania ciepłoty ciała jeszcze w czasach, gdy żyliśmy w jaskiniach.

W miarę trwania ewolucji dodatkowe owłosienie stopniowo zanika, ponieważ już od dawna nie jest nam do niczego potrzebne. Jedyne włosy, których obecność jest nadal uzasadniona, to włosy na głowie, brwi i rzęsy, a także drobne włoski w kanałach słuchowych i nozdrzach.

Chronią one ważne organy przed przedostawaniem się do ich wnętrza zabrudzeń lub przed spływaniem potu do oczu. Włosy na głowie nadal chronią nasz najcenniejszy organ – mózg – przez zimnem i nadmiernym przegrzaniem. Laserowe usuwanie zarostu na twarzy u mężczyzn wzbudza w niektórych z Was obawy co do bezpieczeństwa tego zabiegu.

Nasi klienci często pytają, czy promienie lasera będą miały wpływu na wzrok lub na mimikę twarzy. Odpowiedź brzmi – absolutnie nie! Wiązki laserów stosowanych do depilacji nie oddziałują na włókna mięśniowe i nerwy, ani nie wędrują przez struktury podskórne, aż do nerwów wzrokowych i oczu.

Promienie światła, bez względu na rodzaj lasera, są wychwytywane jedynie przez cząsteczki barwnika, które znajdują się we włosach. Wszelkie struktury skórne, nerwowe i kostne są całkowicie bezpieczne, a emisja światła pozostaje dla nich zupełnie neutralna. Dodatkowo przed pierwszym zabiegiem odbędziecie w salonie Depilacja.

pl konsultację wstępną, podczas której nasz specjalista przeprowadzi z Wami bardzo szczegółowy wywiad medyczny, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do poddania się zabiegowi. O czynnikach, które zaważą na tym, czy będziecie mogli poddać się laserowej depilacji brody możecie przeczytać tutaj . Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć Przeczytaj również: Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Czy nadmierne owłosienie zniknie?

Większość z nas marzy o delikatnej i idealnie gładkiej skórze. Regularnie pozbywamy się zbędnych włosków stosując różnorodne metody depilacji. Co jednak robić, gdy borykamy się z nadmiernym owłosieniem, które współcześnie stanowi duży problem kosmetyczny? Występowanie u kobiet nadmiernego owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn fachowo nazywane jest hirsutyzmem. Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć Problem nadmiernego owłosienia wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi. W łagodnej formie najczęściej jest pochodzenia idiopatycznego, co oznacza, że występuje nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na hormony. Z kolei w zaawansowanych formach powodem jest podwyższony poziom androgenów, czyli męskich hormonów.

Hirsutyzm występować może przez uwarunkowania genetyczne, jako skutek uboczny przyjmowanych leków, a także podczas tzw. burz hormonalnych związanych z okresem dojrzewania, ciążą czy też menopauzą. Przyczyny jego wystąpienia mogą być jednak znacznie poważniejsze – guzy i torbiele jajników, zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy, nadczynności i guzy nadnerczy.

Oczywiście nadmierne owłosienie leczy się przy pomocy odpowiednio dobranych środków farmakologicznych, które mają zlikwidować przyczyny przypadłości. Pamiętać jednak należy, że nawet jeśli przyczyna zaburzenia zostanie ustalona, a leczenie rozpoczęte, występujące już owłosienie nie zniknie.

You might be interested:  Turban Na Włosy Jak Założyć?

Co zrobić gdy kobiecie rosną wąsy?

W jaki sposób usunąć kobiecy wąsik? – Sposobów, by poradzić sobie z ciemniejszymi włoskami nad górną wargą jest wiele. Sprowadzają się one do ich kosmetycznego ukrycia na przykład przez rozjaśnianie, lub do ich usunięcia, które wykonuje się przy pomocy pęsety, specjalistycznych kremów czy depilacji laserowej.

Jak pozbyc się siwych wlosow na brodzie?

Dobrej jakości farba do brody, przeznaczona specjalnie do farbowania zarostu, zagwarantuje Ci nie tylko równe pokrycie siwych włosów, ale przede wszystkim – odpowiednią gładkość i ułożenie brody.

Czy warto depilować twarz?

Czy meszek na twarzy odrasta? – Nieprzemyślana ingerencja w skórę twarzy odbije się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Eksperymentowanie z niesprawdzonymi technikami depilacji może spowodować trudne w leczeniu zmiany, zaczerwienienia, oparzenia, a nawet zakażenia bakteryjne.

 1. Szczególnie odradzamy depilację maszynką z ostrzem.
 2. Skóra twarzy jest wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych.
 3. Ma bezpośredni kontakt z warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami powietrza, kosmetykami pielęgnacyjnymi i koloryzującymi.
 4. Dlatego istotne jest, aby chronić ją od podrażnień i ograniczać inwazyjne zabiegi.

Depilacja twarzy wymaga najwyższej delikatności i wprawy w wykonywaniu zabiegu. Depilacja maszynką może doprowadzić do powstania ranek i infekcji. Dodatkowo golenie twarzy spowoduje, że włosy na twarzy będą grube, twarde i szorstkie na wzór męskiego zarostu, a walka z nimi będzie znacznie trudniejsza. Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć

Czy usuwać meszek z twarzy?

Jak usunąć meszek z twarzy? – Meszek na twarzy, chociaż jest całkowicie normalny, może powodować wiele kompleksów. Zwłaszcza tzw. wąsik i włosy na brodzie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, również domowych, które pomagają pozbyć się tego nieestetycznego problemu.

Wiele osób boi się golić twarzy, jednak okazuje się, że zabieg niesie ze sobą wiele zalet. Depilacja może pomóc w wyglądzie i trwałości naszego podkładu . Kobiety często skarżą się na to, że fluid osiada na meszku i przez to makijaż wygląda niechlujnie. Kiedy golimy owłosienie na twarzy, podkład lepiej wsiąka w skórę, dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie.

Regularne pozbywanie się meszku z twarzy korzystnie wpływa również na stan naszej cery. Golenie usuwa suche i odstające skórki, a także pomaga pozbyć się martwego naskórka, który zapycha pory. Jak więc w łatwy sposób można pozbyć się meszku na twarzy? W obecnych czasach istnieje wiele prostych metod, dzięki którym szybko pozbędziemy się niechcianego owłosienia z twarzy.

 • Najpopularniejszy to oczywiście tradycyjna maszynka jednorazowa.
 • Do depilacji świetnie sprawdzi się też profesjonalny nożyk do brwi lub twarzy.
 • Jeśli często golimy twarz, możemy też zainwestować w specjalny trymer do twarzy.
 • Czy każdy może golić meszek na twarzy? Depilacja twarzy to zupełnie bezpieczny i szybki zabieg.

Warto jednak podkreślić, że nie poleca się go każdej kobiecie. Z usuwania meszku z twarzy powinny zrezygnować osoby, które borykają się z aktywnym trądzikiem lub bliznach potrądzikowych.

Czy golić włosy na twarzy?

Co robi (a czego nie) golenie twarzy? – Nie napiszę dokładnie, co ile goliłam twarz. Raz było to co 2 tygodnie, raz co miesiąc – wtedy, gdy widziałam w lustrze, że włoski się pojawiały. Jedno, co mogę powiedzieć na 100% to fakt, że golenie daje zawsze lekki efekt złuszczający i wygładzający. Jak dobry peeling. Warto tylko pamiętać, żeby omijać miejsca podrażnione, albo z aktywnym trądzikiem. Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć Moja twarz jest też dowodem na to, że odrastanie mocniejszych włosków to MIT. Nie rosną ani ciemniejsze, ani grubsze, niż wcześniej. Nie wyrastają w nowych miejscach. Wszystkie te historie typu nie zaczynaj się golić na twarzy, bo zarośniesz jeszcze bardziej trzeba włożyć między bajki.

 • Jeśli chodzi o poprawę stanu cery – zmniejszenie ilości zaskórników, skłonności do zapychania czy ilości wyprysków, jakie się pojawiają na żuchwie czy bokach twarzy – kompletnie nie widzę różnicy.
 • Nie sądzę, by golenie twarzy w jakikolwiek inny sposób, niż regularne peelingi działało na skórę.
 • Być może osoby, którym to pomaga, nie stosują kwasów, nie używają szczoteczek Foreo , albo nie stosują peelingów? Cóż, choć golenie twarzy nie szkodzi, to też szczególnie w pielęgnacji nie pomaga.
You might be interested:  Jak Naturalnie Przyciemnic Włosy?

Lepiej i głębiej zadziałają toniki z kwasami, albo Czerwony Diabeł The Ordinary .

Ile kosztuje laserowe usuwanie brody?

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej twarzy? – Ceny zabiegów depilacji laserowej twarzy są uzależnione od kilku czynników, m. in. miasta, czy renomy danego miejsca, a także obowiązujących promocji i rabatów (np. przy opłaceniu serii zabiegów z góry).

Jak pozbyc się brody na zawsze?

Dla kogo wskazana jest depilacja laserowa brody? – Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z twarzy, to doskonałe rozwiązanie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet borykających się np. z hirsutyzmem. Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejszy sposób pozbycia się niechcianych włosków, fantastyczne rozwiązanie dla osób, które mają dosyć tradycyjnych metod na uzyskanie miłej w dotyku, gładkiej skóry, takich jak używanie: maszynki, kremu do depilacji, plastrów z woskiem wosku, depilatora elektrycznego.

Czy depilacja laserowa ma skutki uboczne?

Negatywne skutki depilacji laserowej – czy występują? – Jak po każdym zabiegu – mogą pojawić się powikłania po depilacji laserowej. Zazwyczaj dochodzi do nich bardzo rzadko, ale trzeba mieć świadomość, że mogą wystąpić. Jednak jeśli już mają miejsce, to często nie są poważne i nie należy się ich obawiać.

Trzeba pamiętać , że każda skóra inaczej reaguje na światło lasera. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej kosmetolog przeprowadza tzw. próbę laserową . Pozwala ona sprawdzić, jak skóra reaguje na laser i jaki próg bólu wykazuje pacjent. Zatem podczas docelowych zabiegów nie powinno dojść do niebezpiecznych sytuacji.

Nie zmienia to faktu, że z racji działania narzędzia i jego przeznaczenia (wypalanie mieszka włosowego, który znajduje się w głębokich warstwach skóry) mogą pojawić się pewne, zazwyczaj mało bolesne powikłania.

Dlaczego rosną mi włosy na piersiach?

Przyczyny nadmiernego owłosienia klatki piersiowej u kobiet – Nadmierne owłosienie piersi u kobiet jest częstym zjawiskiem. Należy pamiętać, że to od kobiety zależy, czy owłosienie jest dla niej problematyczne, czy stanowi po prostu jej typ urody. Wskazana jest jednak czujność, ponieważ nagłe wystąpienie długich, ciemnych i grubych włosów na klatce piersiowej może być sygnałem, że w organizmie zaszły zmiany, które należy skonsultować z lekarzem.

 1. Niestety taka przypadłość może pojawić się nagle i dotknąć osoby, które wcześniej nie miały skłonności do nadmiernego owłosienia.
 2. Może pojawić się w wyniku leczenia lub zmian hormonalnych w ciele, często obserwowane jest także jego podłoże genetyczne i dziedziczny mechanizm powstawania.
 3. Nie ma ograniczeń wiekowych, może występować w okresie dojrzewania i hormonalnych burz w organizmie, zdarza się także w wieku dojrzałym.

Duża skala problemu może być objawem hirsutyzmu i jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i leczenia. Niezależnie od podłoża powstania problemu uporczywe owłosienie twarzy wpływa na komfort i może powodować obniżenie nastroju oraz zaniżenie poczucia własnej wartości. Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć

Jaki hormon odpowiada za nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie u kobiet – 7 przyczyn – Jak już wspomnieliśmy – nadmierne owłosienie u kobiet wynika najczęściej z nadmiaru androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Głównie jest to testosteron. Jakie mogą być przyczyny nadprodukcji androgenów? Sprawdź.

 1. Zespół Cushinga – choroba hormonalna, w której występuje wysoki poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu) w nadnerczach.
 2. Insulinooporność – choroba, podczas występowania której organizm nie potrafi w odpowiedni sposób wykorzystać insuliny. W efekcie bardzo często pacjentka zaczyna chorować też na cukrzycę oraz zespół policystycznych jajników. Niektóre badania pokazują, że insulina w wysokich stężeniach może aktywować jajniki do produkowania męskich hormonów.
 3. Zespół policystycznych jajników – dolegliwość ta powoduje nie tylko nadmierne owłosienie, ale przyczynia się również do występowania nieregularnych miesiączek, niepłodności, otyłości, jak również cyst na jajnikach.
 4. Wrodzony przerost nadnerczy – wynika z niewłaściwego wytwarzania hormonów steroidowych, w tym androgenów i kortyzolu.
 5. Wysokie stężenie prolaktyny we krwi – często wynika z występowania guzów produkujących prolaktynę.
 6. Nadwaga i otyłość .
 7. Przyjmowanie niektórych leków – np. doustnych środków antykoncepcyjnych, stereoidów anabolicznych, leków zawierających danazol (przepisywane w leczeniu endometriozy) czy leków z fluoksetyną w składzie (stosowane w terapii m. in. depresji).

Jak widzisz przyczyny nadmiernego owłosienia są bardzo różnorodne. W każdym przypadku objawy te należy zbadać. Jak się za to zabrać? Włosy Na Brodzie Jak Się Pozbyć

Jak szybko rosną włosy na brodzie?

Jak szybko rośnie broda? – Broda rośnie w tempie średnio 0,6 mm na dobę. W rok może urosnąć w najlepszym przypadku do długości 20 cm, ale najczęściej nie przekracza maksymalnie długości 15 cm. Musisz pamiętać, że im zdrowsza broda tym rośnie “szybciej”.

Co powoduje hirsutyzm?

Co to jest hirsutyzm? – Hirsutyzm to owłosienie typu męskiego u kobiet. Problem objawia się wzrostem sztywnych, ciemnych włosów w miejscach, w których kobiety zazwyczaj ich nie mają, a więc głównie na:

  twarzy, np. nad górną wargą czy na podbródku,klatce piersiowej,brzuchu,plecach,pośladkach,wewnętrznej stronie ud.

Główną przyczyną hirsutyzmu jest wysoki poziom męskich hormonów płciowych, czyli androgenów (hiperandrogenizm), lub stosowanie leków o działaniu androgennym. Czasem wynika on także z predyspozycji dziedzicznych.