Co To Znaczy Że Włosy Się Strączkują?

Co To Znaczy Że Włosy Się Strączkują
Strączkowanie włosów – czym jest? – Strączkowanie włosów polega na zlepianiu się włosów w większe pasma, które oddzielają się od siebie na końcach. Najgorzej problem ten wygląda u kobiet, których włosy są proste. Wydają się one wówczas oklapnięte, pozbawione objętości i zwyczajnie brzydkie.

Dlaczego włosy się Strączkują?

Strączkowanie włosów – przyczyny – Strączkowanie włosów może mieć kilka przyczyn. Jedną z najpowszechniejszych jest przetłuszczanie się pasm. Gdy skóra produkuje zbyt dużo łoju, kosmyki zaczynają się sklejać i nieestetycznie wyglądać na całej długości. Włosy mogą wyglądać na mokre, nieświeże i pozbawione objętości.

Jak zapobiec Strączkowanie włosów?

Jak radzić sobie ze strączkowaniem włosów? – Żeby zapobiec strączkowaniu włosów należy najpierw poprawić ich kondycję , ale też wspomóc regulację sebum i tym samym ograniczyć przetłuszczanie włosów. Istotna jest również zmiana nawyków podczas pielęgnacji i stylizacji włosów.

Co zrobić gdy włosy się sklejają?

#2 silikony – Silikony mogą powodować strączkowanie włosów w przypadku przedawkowania, lub w przypadku, kiedy warto byłoby je zastosować, a mimo tego dana osoba konsekwentnie je eliminuje. Przedawkowanie silikonów jest bardzo łatwe do wywołania – w KAŻDYM typie produktów do włosów znajdziecie takie z ich zawartością.

Zupełnie nieświadomie możecie umyć włosy szamponem z silikonami, nałożyć na to maskę silikonową, na koniec spryskać silikonową mgiełkę, a na końcówki nałożyć silikonowe serum. I robić tak systematycznie, nadbudowując silikony na włosach. Nietrudno domyślić się, że taka warstwa może być powodem zlepiania się włosów.

Problem może nasilić się szczególnie przy stosowaniu „ciężkich” silikonów , czyli tych, których nie da się zmyć bez użycia SLS. Wtedy eliminacja SLS i ich ciągłe stosowanie grozi ekspresowym nagromadzeniem problemów, nie tylko ze strączkowaniem, ale nawet wypadaniem włosów. Rozwiązanie: wystarczy umyć włosy prostym SLSowym szamponem , np. Barwą, Joanną Naturią i tego typu produktami. Do szamponu można dodać odrobinę glinki – doda to mocy oczyszczającej. W razie potrzeby można też umyć głowę dwukrotnie. Po umyciu zastosujcie lekką odżywkę, na przykład Seri, Kallosa bez protein lub coś z Joanny Naturii lub Fitomedu.

You might be interested:  Kiedy Najlepiej Obcinać Włosy?

Jak pozbyc się strączków?

JAK ZWALCZYĆ PROBLEM? Co To Znaczy Że Włosy Się Strączkują Problem strączkujących się włosów dotyczy większości z nas. Może być spowodowany różnymi czynnikami. W mojej opinii jest ich 6. Wierzę, że po lekturze tego artykułu będziecie umiały wskazać co konkretnie przyczynia się do zbijania włosów w kolonie . Podzielę się także moimi ulubionymi pomysłami na unicestwienie strąków.

 1. 🙂 Z tym problemem znam się bardzo dobrze – to właśnie cienkie włosy najłatwiej i najszybciej się strączkują.
 2. DLACZEGO WŁOSY SIĘ STRĄCZKUJĄ? 1.
 3. SUCHE I ZNISZCZONE Włosy zniszczone mają nierówną powierzchnię .
 4. Łuski odstają, zamiast ciasno przylegać do łodygi włosa.
 5. Tym samym łatwo o siebie haczą .
 6. Przez to nieestetycznie i nieregularnie się ze sobą sczepiają, tworząc strąki .

Włosy zniszczone są suche, a suchość również wpływa na strączkowanie włosów. Włosy suche są zawsze lżejsze niż włosy optymalnie nawilżone , a więc łatwiej się przemieszczają i sczepiają. Włosy mogą być równocześnie zdrowe na długości i mieć tylko zniszczone końcówki.

 • W takiej sytuacji w dalszym ciągu będą się strączkowały.
 • Sucha, zniszczona, końcówka, zachowuje się dokładnie tak samo, jak opisałam wyżej.
 • Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim podcinać regularnie włosy .
 • Ostro zakończona końcówka utrzymuje prawidłowe nawilżenie włosa, a tym samym sprawia, że jest cięższy i mniej podatny na strączkowanie.

Przydatne będą również emolienty , które otulą włos tłuszczową otoczką. Zatrzymają w nich nawilżenie, sprawią, że włosy będą na tyle sypkie, by nie zbijać się w strąki. Z emolientami nie możemy jednak przedobrzyć, gdyż prowadzi to do obciążenia, które z kolei jest kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za strączkowanie.

Co To Znaczy Że Włosy Się Strączkują
Zniszczone i suche

2. OBCIĄŻONE Jeśli włosy wyglądają smętnie, są matowe, mają mniejszą niż zwykle objętość, wyglądają na przybrudzone i oblepione (w dotyku również) – są obciążone . Takie włosy mają tendencję do zbijania się w strąki. Najczęściej obciążają emolienty, a więc oleje, silikony, a także inne substancje z tej listy . Błędy pielęgnacyjne, prowadzące do obciążenia włosów:

  zbyt duża ilość użytej podczas mycia odżywki/maski, zbyt duża ilość silikonowego serum, zbyt duża ilość oleju przy olejowaniu włosów. Jeśli włosy ociekają olejem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że się nie domyją i będą sczepiały w kolonie, niedokładne spłukanie kosmetyków, niepoprawnie dobrane oleje.
You might be interested:  Jak Olejować Włosy Olejem Kokosowym?

Obciążone włosy musimy oczyścić z nadmiaru substancji oblepiających. W tym celu oczyszczamy włosy prostym szamponem z SLS, następnie aplikujemy maskę lub odżywkę bez silikonów, filmformerów. Oleje jak najbardziej mogą być. 🙂 Po takim zabiegu włosy stają się sypkie i puszyste.

Co To Znaczy Że Włosy Się Strączkują
Oblepione, suche i zniszczone

3.

Jak wygladaja włosy ktore się Straczkuja?

Strączkowanie włosów to problem, z którym większość z nas ma niestety do czynienia. Strączkujące się pasma zbijają się w nieestetycznie wyglądające grupy i sprawiają wrażenie, jakby nasza fryzura była brudna, przetłuszczona, niezadbana. Dlaczego nasze włosy się strączkują i co zrobić, by raz na zawsze rozprawić się z tym problemem? Podpowiadamy!

Jak wyglądają obciążone włosy?

Główne cechy włosów obciążonych: –

  zbijanie fryzury w strąki,brak połysku i matowość włosa,niezdrowy połysk, wskutek przetłuszczenia,brak objętości,przysłowiowy „przyklap” u nasady włosów,niemożność ułożenia fryzury.

Dlaczego moje włosy po umyciu są tłuste?

Strączkowanie się włosów – dlaczego? Jak sobie z tym radzić?

Tłuste włosy po umyciu – Jeśli zdarza się nam mieć tłuste włosy tuż po ich umyciu, może to oznaczać, że nie spłukaliśmy dokładnie szamponu lub kosmetyk nie dotarł we wszystkie miejsca. Zdarza się to szczególnie podczas mycia z głową w dół. Jeżeli problem pojawił się po zmianie szamponu, odstawmy go i wróćmy do sprawdzonego kosmetyku. Zobacz też:

  Olejek rycynowy – na włosy, rzęsy brwi i paznokcie – jak stosować?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!