Jak często robić hennowanie włosów? – Nie ma jasno określonej reguły. Jeśli mamy wystarczająco dużo chęci i czasu wolnego, to hennować możemy nawet raz w tygodniu! Natomiast będzie to prowadziło do nadbudowy barwnika, dlatego jeśli zależy Ci na utrzymaniu jasno-rudych włosów – nie nakładaj czystej henny za każdym razem. Wysokiej jakości zioła znajdziecie w naszym sklepie napieknewlosy. pl!
Contents
Jak często można farbować włosy henna?
Z tego powodu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z niej raz na sześć tygodni. Pamiętajmy również, że między kolejnymi farbowaniami, należy używać wyłącznie naturalnych, łagodnych szamponów i odżywek do pielęgnacji włosów, które zapobiegną ich wysuszaniu i łamaniu się.
Jak długo utrzymuje się henna na włosach?
Przed nakładaniem henny umyj włosy szamponem bez silikonów.2 tygodnie przed farbowaniem zacznij stosować szampon głęboko oczyszczający lub peeling do włosów. Po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do farbowania: farbę Khadi, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czepek kąpielowy lub folie, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.
- Proszek starannie zmieszaj z wodą do uzyskania jednolitej papki.
- Dla włosów sięgających do ramion starczy około 80g proszku.
- Papka powinna być gęsta, tak aby nie spływała z włosów.
- Z czasem jak nabierzesz wprawy możesz dodać do papki odrobinę odżywki do włosów lub różnych przypraw poprawiających kondycję włosa.
Naturalna Henna Farba nadaję jasnym włosom kolor czerwony, a ciemnym kolor mahoniu. Możesz stosować na siwe włosy. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin.
- Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny.
- Uważaj, aby nie ugotować henny.
- Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany.
- Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę.
Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Jasny brąz: farba nadaję włosom odcień od jasnego do średniego brązu.
Czy muszę mieć przygotowane pędzelek, miseczkę (metalową, plastikową), rękawiczki? Nie. Henna ziołowa jest gotowa do użycia, nie trzeba wyciskać do miseczki, mieszać z aktywatorem i nakładać pędzelkiem. Wystarczy gotowy krem wycisnąć bezpośrednio na włosy, wmasować i pozostawić na ok.30 minut.
Czy od henny mogą wypadać włosy?
Jak nałożyć na włosy hennę żeby nie zrobić sobie krzywdy? – Pasta hennowa to szorstkie, ciężkie błoto . Mimo dodawania do niej glutka lnianego i wybierania henny dobrze przesianej, bez piachu i innych zanieczyszczeń, nawet ze świetnej jakości henny wychodzi błoto. Jakie są niebezpieczeństwa? Włosy w procesie hennowania są ciągnięte przez ciężka pasta nałożona za ciasno. Włosy w procesie hennowania sa szorowane szorstka pasta. Szorowany jest też skalp. Włosy i skóra głowy są ciągnięte przez opatrunek hennowy z pasty , folii oraz ręcznika lub ciężkiej czapki. Skóra czoła i karku zostaje poparzona przez folie. Więc jak sobie z tym poradzić?
- Henna zawiera piach i inne organiczne zanieczyszczenia : piach jest ostry i ciężki. Szoruje dlugosc wlosow i skalp. Szorowanie piachem może doprowadzić do zniszczeń włosów na długości oraz do obszorowania skóry głowy. Piach czuć pod łyżeczką w trakcie mieszania henny. Tego piaszczystego uczucia szorowania metalem po drobinkach kamienia z niczym pomylić się nie da. Czyste zioła są gładkie i nie twardo-chropowate i na pewno nie piszczą przy dociskaniu łyżeczka do ścianki pojemnika. Najlepiej wybrać zioła czyste. Jeśli akurat mamy zapiaszczona hennę, możemy dodać do niej glutka lnianego zeby troche polepszyc konsystencje oraz obchodzimy się z nia super delikatnie przy nakładaniu ale tak naprawde to trzeba zmienić henne. Na taka lepszej jakości. Jeśli w hennie widzimy jakieś gałązki, farfocle i inne organiczne zanieczyszczenia, warto hennę przed rozrobieniem przesiać przez gęste sitko.
- Pasta hennowa mimo dobrej konsystencji wymaga od nas byśmy wcierali ją we włosy, szczególnie zaraz przy skalpie (konsystencje mozecie podejzec TUTAJ ) . Tu pomoże buteleczka z dziobkiem. Nie będzie trzeba wciskać pasty hennowej pomiedzy włosy. Wystarczy ściskając buteleczkę jeździć nią po skalpie delikatnie rozprowadzić pastę po skórze. Takie buteleczki znajdziecie w farbach chemicznych, mogą się też nadać miękkie butelki po keczupie lub musztardzie lub na przykład plastikowe szpryce do ciastek czy kremów. Jeśli otwór dziobka jest za wąski, przycinamy dziobek i opiłowujemy miejsce przycięcia pilnikiem, az bedzie gladkie i bez zadziorów i ostrych kantów. Jak sie posluzyc taka buteleczka obejrzycie TUTAJ .
