Jak Dbać O Przedłużane Włosy?

Jak Dbać O Przedłużane Włosy
Długie, gęste i piękne włosy to marzenie wielu kobiet. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej bierze się pod uwagę może być przedłużanie włosów proponowane przez Great Lengths. Decyzja zapadła? Świetnie! Udajecie się więc do salonu, zabieg zostaje wykonany, metamorfoza zmienia włosy o 180 stopni i tutaj pojawia się bardzo ważne pytanie.

Jak dbać o przedłużane włosy, by efekt utrzymał się możliwie długo, budził zachwyt otaczających nas ludzi i oczywiście, by nie był widoczny? Fakt jest jeden – włosy przedłużane metodami Great Lengths wymagają nieznacznie większej pielęgnacji i ochrony, a jego nieznajomość może zaszkodzić wspaniałemu efektowi.

Nie popadajcie jednak w panikę – to kilka rad i zaleceń, do których powinny stosować się osoby po takim zabiegu. Wszystkie powinny być również przedstawione klientkom bezpośrednio po zabiegu. Przede wszystkim należy pamiętać, że delikatne, doczepiane pasemka potrzebują nawilżenia i odżywienia.1.

Jak powinno wyglądać mycie przedłużanych włosów? Chcąc zapewnić trwałość przedłużonych pasemek, włosy powinno umyć się pierwszy raz około 48 godzin po aplikacji. Później – najlepiej będzie myć je dwa do maksymalnie trzech razy w tygodniu. Myje się je wyłącznie na stojąco (najlepiej pod prysznicem), delikatnie masując włosy i głowę od góry do dołu.

Podczas spłukiwania szamponu, głowę powinno trzymać się prosto. Nigdy nie myje się przedłużonych włosów z pochyloną głową. Jeśli nie macie takich możliwości – udajcie się do salonu fryzjerskiego. Po dokładnym wypłukaniu włosów należy nałożyć specjalną odżywkę, która będzie intensywnie pielęgnować pasemka, wpłynie na poprawę struktury włosa i sprawi, że fryzura będzie piękna i lśniąca.2.

Jakie kosmetyki można stosować? Zaleca się stosowanie wyłącznie kosmetyków Great Lengths dedykowanych włosom przedłużanym. Użycie innych kosmetyków może niekorzystnie wpływać na strukturę włosów, powodować zmiany w pasmach, a także prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. W okresie noszenia włosów powinno się też unikać wszelkich maseczek robionych domowymi sposobami – one również mogą zaszkodzić pasemkom i zniszczyć wymarzony efekt.3.

Jak powinno suszyć się przedłużane włosy? Należy unikać suszenia włosów metodą naturalnego wyschnięcia. Po umyciu, z wilgotnych włosów powinno się bardzo ostrożnie wycisnąć wodę, najlepiej używając do tego papierowych ręczników i wysuszyć na szczotkę.

 1. Po myciu obowiązkowo należy włosy przeczesać.
 2. Włosy rozczesuje się zawsze od dołu ku górze.4.
 3. Czy i jak należy czesać przedłużane włosy? Włosy przedłużane nie wymagają długich i przesadnych zabiegów w tym zakresie.
 4. Dla komfortu noszenia pasemek zaleca się przeczesywać włosy codziennie rano i wieczorem, za pomocą specjalnej szczotki, która została zaprojektowana właśnie dla włosów z doczepami i pasmami Great Lengths (nie ciągnie i nie wyrywa włosów).

Pamiętajcie, by oddzielić włosy – wystarczy palcami przejechać między zaaplikowanymi kosmykami, a skórą głowy, dzięki czemu przeczeszecie je na całej długości. Tutaj również podkreślić trzeba tak, jak w punkcie 3.

Jak długo można nosić przedłużone włosy?

Ile trzymają się doczepiane włosy? – Dopinki do włosów klipsowe zakładamy i ściągamy w dowolnym momencie. Ważne jednak, żeby po zdjęciu ich z głowy odpowiednio je zabezpieczyć. Włosy należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniczku/woreczku.

 • Po zdjęciu ich z głowy warto je przeczesać, dzięki temu przy kolejnym zakładaniu będą od razu gotowe do użycia.
 • Gdy zdecydujesz się jednak na włosy doczepiane metodą kanapkową, najistotniejsze jest, aby wybrać odpowiedni salon fryzjerski.
 • Profesjonalne zamontowanie włosów doczepianych to znaczna część sukcesu.

Jeżeli włosy zostaną doczepione w odpowiedni sposób, będziesz mogła cieszyć się nimi około 3-4 miesięcy. Jest to okres, przez który doczepy nie stracą na swojej jakości, oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku gdy farbujesz włosy, po okresie 3 miesięcy może przeszkadzać odrosty, wówczas trzeba będzie pomyśleć o zdjęciu doczepianych włosów.

 • Jeżeli jednak odrost nie będzie stanowił problemu, to spokojnie możemy założyć, że doczepiane włosy będą nam służyć 3-4 miesiące.
 • Zagrożeniem jest plątanie się ich przy nasadzie, ale jeżeli będziemy stosować się do zasad wypisanych powyżej, nie będzie stanowiło to dla nas żadnego problemu.
 • Profilaktycznie zalecane jest, aby po okresie około 6 miesięcy robić 2 tygodniową przerwę w noszeniu włosów.

Jak w każdym przypadku, jeżeli przywiązujemy do czegoś uwagę i o coś dbamy, możemy cieszyć się tym dłużej. Podobnie sprawa wygląda z doczepianymi włosami. Jeśli będziemy trzymać się kiku zasad, ominiemy niebezpieczeństwo szybkiego niszczenia i będziemy mogły cieszyć się pięknym wyglądem swoich włosów dłużej.

Jak myć włosy doczepiane?

Doczepiane pasma są idealnym sposobem na łatwą i szybką metamorfozę. Ich odpowiednia pielęgnacja zapewni im długą żywotność i jednocześnie piękną fryzurę przez długi czas. Nie są to skomplikowane czy kosztowne czynności, wiążące się z wizytami w salonie kosmetycznym.

Domowa pielęgnacja zapewni znakomite efekty przez kilka miesięcy. Jest to inwestycja w atrakcyjny i przyciągający wzrok wygląd. Włosy będą lśniące, naturalnie piękne i zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Włosy doczepiane naturalne należy utrzymywać w czystości bez względu na to, czy je aktualnie używamy, czy nie.

Sposób i częstotliwość ich mycia jest bardzo istotny, natomiast nie trzeba tego robić codziennie. Warto zapoznać się wcześniej z instrukcją pielęgnacji doczepionych pasm, by nie zniszczyć ich już po pierwszym myciu. Pozwoli to na ich długą użyteczność przy zachowaniu perfekcyjnych rezultatów.

Na rynku jest wiele różnych kosmetyków, które pielęgnują i odpowiednio nawilżają przedłużone włosy. Należy wybierać tylko te, które są przeznaczone do przedłużanych włosów. Inaczej dopinki mogą się wysuszać, kołtunić i puszyć. Pielęgnacja od A do Z Przed umyciem doczepiane włosy powinno się dokładnie rozczesać.

Doczepki mogą plątać się, ale nie wolno ich szarpać szczotką, tylko delikatnie rozdzielać palcami. Inaczej możemy uszkodzić ich strukturę. Na rynku są dostępne specjalne szczotki, które ułatwiają rozczesywanie przedłużanych pukli. Czesanie jest obowiązkową czynnością, dlatego od razu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do pielęgnacji przedłużanych pasm.

 1. Włosy doczepiane naturalne są martwe po ścięciu, dlatego dbanie o nie jest podstawą do utrzymania ich w dobrej kondycji.
 2. Doczepiane włosy należy myć w letniej wodzie, najlepiej pod prysznicem.
 3. Woda pada z góry, dzięki czemu pasma nie będą się plątać.
 4. Myjemy je delikatnie, przesuwając dłonie tylko w kierunku góra – dół.

Łuski włosów otwierają sięprzez wilgoć i ciepło. Okrężne ruchy mogłyby spowodować, że będą zahaczać się o siebie i kołtunić. Najbardziej zanieczyszczone są skóra głowy i włosy tuż przy nasadzie. Dlatego najpierw masujemy te miejsca. Dopinki do włosów wyczyszczą się same dzięki spływającej pianie z szamponu.

 • Należy pamiętać o stosowaniu odżywek lub masek silnie nawilżających, ale nie wolno ich nakładać na łącza pasemek.
 • Po umyciu powinno się przeczesać włosy palcami i odsączyć wodę ręcznikiem.
 • Unikajmy szarpania czy czochrania doczepianych pasm.
 • Można je też zwinąć w ręcznik na kilka minut.
 • Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia.

Osoby, które chcą uzyskać efekt fal, mogą użyć wosku w sprayu bądź odżywki, a następnie pozgniatać włosy w dłoniach. Nowa fryzura będzie gwarantowana. Przedłużane pasma wymagają odpowiedniej pielęgnacji odżywkami, szamponami czy balsamami. Dzięki temu mogą nam służyć od 2 do 6 miesięcy.

Jak spać w Przedluzanych włosach?

SEN – Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami, może to przyczynić się do powstania kołtuna nie do rozczesania! Przed snem należy je rozczesać oraz związać w kitkę lub luźny warkocz, pozwoli to uniknąć plątania włosów.

Jakim szamponem myć włosy przedłużane?

Chcesz, by Twoje przedłużane włosy były lśniące, gładkie i pełne blasku? Nie zapomnij o właściwej pielęgnacji! W artykule wyjaśnimy jak pielęgnować przedłużane włosy i jakich kosmetyków używać, aby zapewnić im piękny wygląd. Pamiętaj, to jak długo będziesz się cieszyć gładkimi, pełnymi blasku pasmami zależy już przede wszystkim od twojej pielęgnacji.

 1. Choć doczepy do złudzenia przypominają naturalne włosy, w przeciwieństwie do nich nie mają źródła wewnętrznego nawilżania.
 2. Aby jak najdłużej wyglądały pięknie, musisz zadbać o to, aby nie traciły wilgoci oraz dodatkowo nawilżać je od zewnątrz.
 3. • Do mycia używaj jedynie delikatnych nawilżających szamponów (konkretne produkty, jakie warto stosować do pielęgnacji włosów przedłużanych, wskazujemy w kolejnych akapitach).

Najlepiej takich, które nie mają w składzie substancji SLS, silikonów, parabenów i alkoholu. • Myj włosy letnią wodą, kierując strumień wody pionowo w dół . Dzięki temu precyzyjnie rozprowadzisz kosmetyk myjący na całej długości włosa, dobrze opłukasz pianę i zamkniesz łuskę włosową.

 • • Po każdym myciu używaj lekkiej nawilżającej odżywki, a raz-dwa razy w tygodniu, także bogatszej w składniki odżywcze maski .
 • Nakładając kosmetyk, omijaj miejsca łączeń.
 • Substancje chemiczne mogą je osłabić.
 • • Po umyciu zawiń włosy w ręcznik i delikatnie odciśnij nadmiar wody .
 • Nie próbuj wycierać ich na siłę.
You might be interested:  Co Daje Jajko Na Włosy?

Zbyt agresywne ruchy sprzyjają płataniu i kołtunieniu. • Po umyciu wmasuj w końcówki włosów serum. • Choć naturalne dopinki możesz traktować tak samo, jak swoje włosy (suszyć suszarką, kręcić lokówką i prostować prostownicą), nie przesadzaj z używaniem wysokiej temperatury.

Pamiętaj, że dopinki nie mają źródła wewnętrznego nawilżenia. Jeśli gorące powietrze suszarki zbytnio je przesuszy, ciężko będzie przywrócić dopinkom blask i piękny wygląd. • Przed zaśnięciem związuj włosy w ciasny warkocz . Taki sposób sprawi, że nie poplączą się, nie skołtunią, a miejsca łączeń — nie osłabią.

• Do czesania włosów przedłużanych używaj jedynie specjalnej szczotki . Zwykłe szczotki i grzebienie (zwłaszcza te z wąsko rozstawionymi ząbkami) mogą uszkodzić łączenia, a nawet wyrwać pojedyncze doczepy. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów przedłużanych? Czy do pielęgnacji włosów przedłużanych mogę używać zwykłych drogeryjnych kosmetyków? Czy lepsze rezultaty zapewni użycie profesjonalnych linii do włosów przedłużanych? Jakie szampony, odżywki i maski są najlepsze dla naturalnych dopinek? Takie i podobne pytania regularnie zadają klientki Besthair.

 1. Nic dziwnego.
 2. Przypadkowe wybrane produkty pielęgnacyjne mogą szybko osłabić kosmyki, pozbawić je blasku i zupełnie zniweczyć starania stylisty.
 3. Kosmetyki do pielęgnacji dopinek— nasze wybory Jak wynika z naszego doświadczenia kosmetyki GoldwellRichRepair wspaniale odpowiadają na specyficzne potrzeby przedłużanych włosów — delikatnie je nawilżają, nabłyszczają i regenerują, bez obciążania.

Dzięki produktom Goldwell Twoja fryzura będzie gładka, lśniąca i pełna blasku.

Czy opłaca się przedłużać włosy?

Czy przedłużanie włosów jest bezpieczne dla włosów naturalnych? Czy taki zabieg może zaszkodzić Twoim kosmykom, czy wręcz przeciwnie – pomoże przy ich regeneracji? Wokół tematu doczepiania włosów narosło wiele mitów i legend, które odnoszą się do szkodliwości oraz zniszczeniach powodowanych właśnie przez dopinki.

Czy są one prawdziwe? Rozwiewamy mity i przedstawiamy fakty na temat różnych metod przedłużania włosów i odpowiadamy na pytanie, czy przedłużanie włosów niszczy włosy. Czy przedłużanie włosów niszczy włosy? Gęste i długie włosy są marzeniem wielu osób. Część z nich uważa, że są oznaką doskonałego stanu zdrowia, ale też dodają posiadaczce dziewczęcego uroku.

Zdrowe, silne i pełne blasku włosy są bardzo pożądane, jednak wiele czynników – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych – często uniemożliwia samodzielne zapuszczanie włosów. Jeśli Twoje włosy są naturalnie cienkie, delikatne – jest to prawdopodobnie spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi.

 1. Realne zagęszczenie i przedłużenie włosów możesz uzyskać, korzystając z nowoczesnych metod, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się pożądanym efektem.
 2. Wiele osób obawia się przedłużania włosów, dlatego bardzo często pada pytanie: „Czy przedłużanie włosów niszczy włosy?” – w internecie można znaleźć mnóstwo negatywnych opinii na temat doczepianych włosów, wiele osób twierdzi, że mają zniszczone włosy po przedłużaniu.

Oczywiście przedłużanie włosów ma wpływ na naturalne włosy – jak każdy inny zabieg polegający na ich stylizacji czy farbowaniu. Za zniszczenie włosów nie musi odpowiadać samo ich przedłużanie, lecz źle dobrana metoda przedłużania, niewłaściwie przeprowadzony zabieg oraz nieodpowiednia pielęgnacja. Kiedy najczęściej dochodzi do zniszczeń? Do zniszczenia włosów dochodzi najczęściej, gdy metoda przedłużania nie została właściwie dobrana do typu włosów – przykładowo, na włosach cienkich i delikatnych zostało wykonane przedłużanie metodą kurtynową, podczas gdy właściwa byłaby metoda kanapkowa.

Może tak się stać również w sytuacji, gdy zabieg przedłużania został wykonany przez osobę bez odpowiednich szkoleń oraz uprawnień – koleżankę lub fryzjera, który nie ma doświadczenia w przedłużaniu włosów. Często dochodzi do uszkodzeń włosów również przez źle założone ringi lub gdy zostały one przymocowane do zbyt cienkiego pasma włosów.

Efekt? Włosy zostają osłabione i mogą zacząć wypadać. Na zły stan kosmyków wpływa również brak właściwej pielęgnacji włosów po przedłużaniu . Decydując się na dopinki, wciąż musisz dbać o swoje włosy i stosować odżywki. Pamiętaj również o prawidłowym rozczesywaniu pasm.

Na co najlepiej przedluzyc włosy?

Metoda kanapkowa, włosy tape on – najwygodniejsze, które nosisz przez wiele miesięcy – Pojawienie się metody kanapkowej zrewolucjonizowało rynek doczepiania włosów. Technika ta polega na doczepianiu włosów wtopionych w specjalne tasiemki. Każdy paseczek posiada klej, który pozwala przymocować go na głowie.

 1. Wystarczy wybrać odpowiedniej grubości pasemko Twoich włosów, podłożyć tasiemkę pod oraz nad i delikatnie zgrzać prostownicą.
 2. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze lepszego i mocniejszego połączenia.
 3. Pojedyncza tasiemka posiada szerokość ok.4 cm, która jest najbardziej optymalna, ponieważ równomiernie obciąża Twoje włosy.

Wiele klientek decyduje się spróbować metody przedłużania włosów tape-on i już nie wyobraża sobie powrotu do innej, gdyż uważa, że jest najlepsza.

Czy można wiązać włosy przedłużane?

2. Na noc luźny warkocz lub związane włosy – Włosy przedłużane należy zabezpieczać na całej długości przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Bardzo niszczeją zwłaszcza podczas snu. To dlatego, że ocierają się o materiał poduszki, często też po prostu je szarpiemy, gdy na nich leżymy, dlatego najlepszą i ważną zasadą przy włosach przedłużanych jest splatanie ich w luźny warkocz lub kucyk.

Dlaczego włosy przedłużane wypadają?

Niewłaściwe zakładanie włosów doczepianych – Kolejna przyczyna spadających dopinek tkwi w ich nieprawidłowym mocowaniu. Najczęściej popełniany błąd w tym zakresie dotyczy odległości mocowania od głowy. Niedobrze, gdy jest ona zbyt duża lub zbyt mała. Mocowanie dopinek w zbyt dużej odległości od głowy będzie miało negatywny wpływ zarówno na komfort ich noszenia, jak i na widoczność miejsc łączenia.

 • Choć samo w sobie nie spowoduje poluzowania dopinek, może jednak powodować przekręcanie sie taśmy, a w konsekwencji – odpadanie doczepianych włosów.
 • Z kolei dopinki osadzone za blisko głowy to najczęstszy błąd popełniany przez osoby wykonujące zabieg.
 • Należy rozumieć przez to pozostawienie zbyt małej odległości pomiędzy punktem łączenia, a cebulką włosa.

Wielokrotnie działanie takie jest podejmowane celowo, aby klientka dłużej mogła cieszyć się doczepianymi włosami, bez konieczności ich podciągania lub zupełnej wymiany. Niestety, strategia ta nie sprawdza się, gdyż powoduje napięcie włosów i bolesne szarpanie, a nawet może doprowadzić do ich wypadania.

Co ile myć doczepy?

Przede wszystkim doczepiane włosy należy myć tak rzadko, jak to możliwe, czyli dopiero wtedy gdy tego wymagają. Nie przetłuszczają się one tak jak nasze włosy na głowie i wolniej “brudzą” więc zdecydowanie nie jest konieczne aż tak częste mycie ich jak własnych włosów.

 1. Wśród polecanych i sprawdzonych przez nas kosmetyków do włosów doczepianych są produkty firmy Kerastase (zarówno szampony jak i olejki), jedwab do włosów np.
 2. Biosilk oraz maska Garnier Fructis Hair Food.
 3. Do metody clip in polecamy opracowany przez nas płyn do regeneracji włosów Regenerium, można nim myć jedynie włosy, które nie są założone dlatego nie jest przydatny do innych metod przedłużania niż clip in.

Oto jak najlepiej myć włosy: – nalej do kranu bądź też miski ciepłą ale nie gorącą wodę, następnie dodaj szampon. Włosy przed wymyciem dokładnie wyczesz aby pozbyć się kołtunów. – delikatnie myj włosy aż do uzyskania piany, należy unikać pocierania włosami.

 1. – dokładnie wypłukaj włosy.
 2. Na włosy nałóż maskę Garnier Hair Food i pozostaw na ok 10 minut, następnie dokładnie zmyj w letniej wodzie.
 3. Włosy należy położyć na ręczniku i pozostawić do wyschnięcia.
 4. Oczywiście jeśli zależy Ci na czasie, to możesz użyc suszarki ale poza wyjątkowymi sytuacjami lepiej jest unikać nadmiernego poddawania włosów wysokim temperaturom.

Na koniec możesz nałożyć na końcówki odrobinę jedwabiu do włosów np Biosilk, nie jest to wymagane ale polecamy w szczególności gdy końcówki włosów nie są już w doskonałym stanie. Lista pytań w kategorii:

  1. Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji włosów doczepianych? 2. Czy włosy można farbować? 3. Czy włosy można prostować / kręcić w wysokiej temperaturze? 4. Jak długo włosy będą / powinny nadawać się do użytku? 5. Jakich produktów / kosmetyków unikać? 6. W jaki sposób myć włosy? 7. Jak zapobiegać plątaniu się i wypadaniu włosów? 8. Czy po zakupie włosów muszę je umyć przed pierwszym założeniem? 9. Czy mogę umyć włosy w srebrnym / fioletowym szamponie? 10. Czy mogę uprawiać sport / kąpać się w morzu lub basenie? 11. Czy mogę spać z założonymi włosami? 12. Czy mogę skrócić / przyciąć włosy?

Jak nawilżyć przedłużane włosy?

Właściwe nawilżanie doczepianych włosów to jeden z najważniejszych elementów ich pielęgnacji. Jak zapewnić dopinkom odpowiednią porcję wilgoci? Co zrobić, aby były pełne blasku? Podpowiadamy. Jeśli chcesz zapewnić przedłużanym włosom piękny wygląd, musisz odpowiednio je pielęgnować.

 1. Jakie zasady warto wcielić w życie, aby dopinki były pełne blasku i witalności? Podstawową zasadą pielęgnacji doczepianych włosów powinna być delikatność.
 2. Do mycia przedłużanych włosów stosuj wyłącznie delikatne kosmetyki (idealnie, gdyby nie zawierały parabenów, silikonów i alkoholu).
 3. Nie używaj zbyt ciepłej wody, a podczas wycierania nie trzyj mocno ręcznikiem.

Do czesania przedłużanych włosów używaj wyłącznie stworzonych do tego celu szczotek. Dzięki odpowiedniej konstrukcji umożliwiają one dokładne rozczesanie włosów, bez uszkadzania spoiw. Pamiętaj, zdecydowanie lepiej czesać dopinki zbyt często niż zbyt rzadko! Oprócz dużej szczotki do domowego użytku warto zaopatrzyć się też w mniejszą, „torebkową” wersję, którą będziesz mogła nosić ze sobą.

 1. Naturalne włosy słowiańskie możesz z powodzeniem suszyć suszarką, prostować, kręcić lokówką oraz nawijać na wałki.
 2. Pamiętaj jednak o tym, że zabiegi z użyciem wysokiej temperatury nie są dla nich obojętne.
 3. Jeśli regularnie używasz prostownicy i lokówki, koniecznie zabezpiecz pasma odpowiednim preparatem.
You might be interested:  Jak Ukryć Przerzedzone Włosy?

Do suszenia używaj chłodnego strumienia powietrza. Zwłaszcza jeśli regularnie stosujesz suszarkę. Nawilżanie włosów doczepianych Kluczowym elementem pielęgnacji włosów doczepianych powinno być ich nawilżanie. To właśnie odpowiedni poziom wilgoci zapewni dopinkom blask, elastyczność i piękny wygląd.

Choć optymalnym rozwiązaniem byłoby używanie kosmetyków dedykowanych włosom przedłużanym, drogeryjne, popularne produkty także poradzą sobie z doczepami. Co ważne, nie wszystkie dostępne na rynku marki są przyjazne dopinkom. Jeśli nie jesteś pewna, jakie kosmetyki wybrać, poproś o radę swoją stylistkę.

W przeciwieństwie do naturalnych włosów, które ulegają nawilżaniu także od środka (np. na skutek picia odpowiedniej ilości wody), doczepy można nawilżać jedynie od zewnątrz, poprzez użycie odpowiednich kosmetyków. Aby dopinki zachowały witalność i piękny wygląd: • używaj do mycia delikatnych, nawilżających szamponów, bez parabenów, silikonów i alkoholu.

Szampony przeciwłupieżowe oraz te, zawierające alkohol powodują, że doczepy nadmiernie się przesuszają, a ich żywotność jest krótsza; • po każdym umyciu nałóż na włosy nawilżającą maskę. Zanim rozprowadzisz produkt, delikatnie osusz kosmyki, wyciskając z nich nadmiar wody. Co ważne, unikaj nakładania produktu na łączenia.

Składniki odżywki mogą osłabić spoiwa; • stosuj nawilżające serum. Zwłaszcza jeśli wystawiasz włosy na działanie intensywnych promieni słonecznych; • od czasu do czasu nałóż na włosy oliwę z oliwek i taki kompres pozostaw na noc. Oliwa znakomicie nawilży doczepy, doda im blasku i miękkości; • na końcówki nakładaj niewielką ilość oleju makadamia lub oleju z czarnuszki.

Czy doczepiane włosy niszczą naturalne?

Piękne, długie, geste włosy to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Niestety, nie wszystkie kobiety zostały tak hojnie obdarzone przez naturę. Jeśli Twoje kosmyki są słabe i delikatne nie załamuj rąk. Dzięki nowoczesnej technologii w ciągu kilku godzin zagęścisz je i przedłużysz.

 • W artykule rozwiejemy wątpliwości wielu pań, wyjaśniając, czy przedłużanie niszczy naturalne włosy .
 • Nowoczesne odkrycia nauki i techniki pozwalają nam dziś zmieniać swój wygląd w niemal nieograniczony sposób.
 • Zabiegi medycyny estetycznej, kwas hialuronowy czy botoks pozwalają odmłodzić skórę, nadać jej świeżości i zredukować dysproporcję poszczególnych elementów twarzy.

Nowatorskie zabiegi na ciało umożliwiają skuteczne modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Nowoczesne technologie znalazły zastosowanie również w przypadku pań, które borykają się z rzadkimi, cienkimi włosami. Nowoczesne technologie w walce o bujną fryzurę Skutecznym sposobem na zagęszczenie i wydłużenie włosów może być ich przedłużenie.

W zależności od preferowanego efektu, oczekiwanej trwałości oraz zasobności portfela można zdecydować się na: Przedłużanie włosów na ringi Przedłużanie włosów na ringi jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania cienkich włosów. Polega on łączeniu naturalnych kosmyków z cieniutkimi pasemkami przy pomocy niewielkich rozmiarów obrączek zwanych ringami.

Co ważne, podczas przedłużania włosów na ringi nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia szczególnie delikatnych kosmyków. Włosy na ringi będą więc odpowiednie dla pań, posiadających cienkie, rzadkie kosmyki z tendencją do łamania.

 1. Odpowiednio pielęgnowane włosy doczepiane naturalne będą wyglądać pięknie przez 3-4 miesiące.
 2. Przedłużanie włosów na keratynę Keratynowe przedłużanie włosów dorównuje popularnością metodzie na ringi.
 3. Polega ono na łączeniu naturalnych pasm z doczepami przy pomocy niewielkich, bardzo dyskretnych keratynowych zgrzewów.

Zabieg odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury. Taka metoda sprawdzi się więc najlepiej w przypadku osób, posiadających normalne włosy bez tendencji do wypadania i łamania. Dla posiadaczek cienkich kosmyków może okazać się zbyt inwazyjna. Przy odpowiedniej pielęgnacji, piękny wygląd włosów doczepianych na keratynę utrzymuje się nawet przez 3-4 miesiące.

 1. Przedłużanie włosów metodą kanapkową Metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on polega na przedłużeniu włosów przy pomocy silikonowych taśm, dopinających pasma na tzw.
 2. „kanapki”.
 3. Do pasma włosów klientki doczepia się dwa dodatkowe pasemka włosów (od spodu i z góry, czyli „na kanapkę”).
 4. Posiadają one praktycznie niewidoczne mocowanie i dają możliwość wielokrotnego podnoszenia pasemek i odświeżenia fryzury wraz ze wzrostem włosów biologicznych.

Ze względu na fakt, że taśmy są bardzo lekkie i niemal niewyczuwalne, włosy tape on są szczególnie polecane osobom posiadającym rzadkie lub bardzo cienkie kosmyki. Po zdjęciu, taśmy można wykorzystać ponownie. Przedłużanie włosów metodą clip in Przedłużanie włosów metodą clip in to sposób na krótkotrwałą metamorfozę wyglądu.

Czy można Olejowac przedłużane włosy?

Coraz częściej pielęgnacja włosów naturalnych nie zamyka się tylko w użyciu co kilka dni jakiegokolwiek szamponu ściągniętego z drogeryjnej półki. Wiele kobiet dobiera pielęgnację do rodzaju swoich włosów, regularnie podcina końcówki lub stosuje wcierki.

Wciąż stawianym pytaniem jest jak odżywić zniszczone włosy? Czy jedynym wyjściem jest ścięcie zniszczonej części włosów? Oraz czy pielęgnacja włosów przedłużanych i naturalnych jest taka sama? Stylizacja włosów Każda kobieta z pewnością ma już na swoim koncie prostowanie czy kręcenie włosów. A jak wygląda sprawa z takimi zabiegami na włosach przedłużanych? Oba rodzaje włosów wymagają ochrony przed wpływem wysokich temperatur podczas ich stylizowania.

Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce łączenia włosów przedłużanych – stylizację należy wykonywać poniżej nasady włosów, aby nie doprowadzić do zniekształcenia zgrzewów lub ich rozerwania. Należy jednak pamiętać, aby stylizować włosy jak najrzadziej.

 1. Rozwiązaniem bezpieczniejszym od stylizowania na gorąco są różnego rodzaju sploty lub upięcia (za wyjątkiem tapirowania).
 2. Aby zachować naturalny i zdrowy wygląd włosów po takich stylizacjach, warto stosować profesjonalne kosmetyki do włosów– odpowiednio dobrana pielęgnacja jest kluczem do sukcesu.
 3. Olejowanie włosów Zabiegiem polecanym w prawie każdym wątku na forach internetowych dotyczącym włosów jest ich olejowanie.

Po co je stosować? Działanie to ma na celu zachowanie nawilżenia włosa oraz poprawienie jego struktury. Olej powinno dobierać się do rodzaju swoich włosów – możemy je podzielić na trzy kategorie: nisko-, średnio- oraz wysokoporowate. Dla włosów niskoporowatych, czyli tych najmniej zniszczonych, najlepiej spiszą się oleje nasycone.

 • Należą do nich między innymi olej kokosowy, masło shea czy masło kakaowe.
 • Włosy średnioporowate korzystnie reagują na oleje jednonienasycone – jest to oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, a także olej rzepakowy.
 • Największymi zniszczeniami odznaczają się włosy wysokoporowate.
 • Dla nich najlepsze są oleje wielonienasycone, a więc olej lniany, z pestek dyni, a także olej z wiesiołka.

Czy olejowanie jest zabiegiem, jaki można wykonywać na włosach przedłużanych? Niestety jest to działanie, z którego należy zrezygnować na ten czas, ponieważ może to osłabić łączenia doczepianych kosmyków. Jednak nie należy całkowicie rezygnować z dbania o takie włosy.

 • Profesjonalna maska do włosów z powodzeniem zastąpi olejowanie włosów – zawiera odpowiednie połączenie składników, które będzie pielęgnować włosów bez szkody dla miejsc, w których włosy są dołączone.
 • Do pielęgnacji należy włączyć nie tylko odpowiednie maski, ale także profesjonalne szampony do włosów.

Starannie dobrane składniki obu kosmetyków będą uzupełniać swoje działanie, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Poza odpowiednim myciem włosów oraz nakładaniem masek, do codziennej pielęgnacji warto dodać delikatny masaż okrężnymi ruchami oraz dietę, co pozwoli też przyspieszyć porost włosów.

Ile nie myć włosów po Przedluzaniu?

Metoda kanapkowa pozwala zagęścić i przedłużyć włosy nawet na 6 miesięcy. Jak myć i pielęgnować dopinki, aby jak najdłużej wyglądały pięknie? Bezpośrednio po zabiegu przedłużania i zagęszczania włosów większość doczepów wygląda zjawiskowo. Gładkie, miękkie i lśniące skutecznie dodają uroku, podkreślają kobiecość i naturalne piękno.

 1. Na to, jak będą wyglądać w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach wpływa jednak nie tylko jakość dopinek i technika wykonania, ale przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja.
 2. Jej zasady omówimy na przykładzie konkretnej metody.
 3. Będzie nią metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on .
 4. Na czym polega metoda kanapkowa? Metoda kanapkowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych metod przedłużania włosów.

Dlaczego? Wszystko dzięki wyjątkowej delikatności i niewielkiej inwazyjności. Zabieg odbywa się bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Silikonowe taśmy, łączące dopinki z naturalnymi włosami nie obciążają i nie niszą naturalnych kosmyków.

 1. Przedłużanie na kanapkę będzie więc świetnym wyborem nie tylko dla posiadaczek normalnych, zdrowych włosów, ale również dla pań, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem i łamliwością swoich kosmyków.
 2. Może być wykonany, jeśli naturalne włosy mają długość co najmniej 15 cm (licząc od nasady).
 3. Jak myć włosy przedłużone metodą kanapkową? Odpowiednie mycie doczepianych włosów zapewni im witalność i gładkość.

Sprawi także, że nie będą się plątać i kołtunić. O czym warto pamiętać? • Po zabiegu przedłużania nie myj włosów przez 48 godzin. Dzięki temu klej lepiej zwiąże, a łączenia będą maksymalnie trwałe. • Przed umyciem rozczesz włosy specjalną szczotką do włosów przedłużanych.

 • • Jeśli to możliwe, myj włosy, stojąc pod prysznicem, zachowując pozycję pionową.
 • Nie plącz włosów, nie wykonuj okrężnych ruchów i nie wcieraj w nie szamponu.
 • Zadbaj natomiast o to, aby dokładnie oczyścić skórę głowy.
 • Same dopinki z powodzeniem umyje piana.
 • • Myj włosy przyjemnie ciepłą lub letnią wodą.
You might be interested:  Jak Ułożyć Włosy?

Unikaj zbyt gorącej. • Do mycia włosów przedłużanych na kanapkę stosuj serie stworzone z myślą o pielęgnacji doczepów. Jeśli nie chcesz lub nie możesz kupić takich kosmetyków, sięgnij po delikatne drogeryjne produkty bez substancji SLS, alkoholu silikonów i parabenów.

• Po umyciu wytrzyj włosy ręcznikiem. Pamiętaj, że na tym etapie również szczególnie pożądana jest delikatność. Nie trzyj ich mocno, nie wiąż turbanu i nie czochraj. Zamiast tego delikatnie przykładaj ręcznik do doczepów, próbując pozbyć się nadmiaru wody. • Kiedy włosy będą jeszcze mokre, dokładnie je rozczesz.

Zacznij od końcówek, przesuwając się ku górze. Aby usprawnić cały proces, możesz delikatnie przytrzymywać pasma u nasady. Metoda kanapkowa — zasady pielęgnacji • Włosy przedłużane są pozbawione naturalnego źródła wewnętrznego nawilżania. Podstawową zasadą pielęgnacji dopinek powinno być więc zapewnienie im optymalnego poziomu wilgoci i eliminacja utraty wody.

Jak często trzeba Podciagac przedluzane włosy?

Przedłużanie włosów pozwala szybko i wygodnie nadać fryzurze długości i objętości. Wiele kobiet zastanawia się jednak, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu. Które metody zapewnią najdłuższe, a które najkrótsze rezultaty? Podpowiadamy. Długie gładkie włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości.

Niestety, nie każdą przed-stawicielkę płci pięknej natura hojnie nimi obdarowała. Dzięki nowoczesnym metodom przedłużania i zagęszczania możesz jednak skutecznie jej pomóc. Wprawna ręka stylisty w ciągu zaledwie kil-ku godzin wyczaruje na Twojej głowie wymarzoną fryzurę. Na czym polega przedłużanie włosów? Zabieg przedłużania włosów polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami.

W zależności od metody spoiwem, które łączy oba elementy, mogą być silikonowe taśmy (metoda kanapkowa), keratynowe zgrzewy poddane działaniu wysokiej temperatury (metoda keratynowa), niewielkie obrączki — ringi (metoda na ringi) czy klipsy (metoda clip in).

  metoda, jakość dopinek, pielęgnacja włosów po zabiegu.

Metoda przedłużania a efekt Ważne: jeśli zdecydujesz się na którąś z metodą pamiętaj, że średnio co 5-7 tygodni będziesz mu-siała odwiedzać fryzjera. Dopinki wraz ze wzrostem naturalnych włosów także ulegają obniżeniu. Aby zachować naturalny efekt, stylista musi je podciągnąć.

 • Metoda clip in nie jest trwałą metodą przedłużania.
 • Założone rano doczepy należy zdjąć przed za-śnięciem.
 • Przedłużanie na klipsy najczęściej wybierają panie, które chcą sprawdzić, jak będą wyglądać i czuć się w długich włosach oraz te, które pragną odmienić swój wygląd podczas ważnego wydarzenia, np. ślubu.

Duże znaczenie ma nie tylko metoda, ale również same dopinki. Najlepsze (i najdłuższe) rezultaty uzyskasz, wybierając naturalne włosy słowiańskie. Ich struktura do złudzenia przypomina strukturę naturalnych kosmyków Polek. Podobnie jak swoje, możesz je także suszyć suszarką, kręcić loków-ką, prostować, a nawet farbować.

 1. Choć są nieco droższe od syntetycznych, efekt zabiegu z ich użyciem jest zdecydowanie trwalszy i atrakcyjniejszy wizualnie.
 2. Ważne: jeśli zdecydujesz się na zabieg przedłużania włosów, możesz skorzystać z dopinek oferowanych w ramach ceny przez stylistę lub poprosić go o wykorzystanie doczepów, które sama do-starczysz.

Kupując je w sprawdzonym sklepie internetowym (np. Besthair), będziesz pewna, że do-stajesz dokładnie taki produkt, jakiego oczekujesz. Istnieje również duża szansa, że samodzielny zakup dopinek pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Piękne włosy jak najdłużej? Ważna pielęgnacja Wprawna ręka stylisty, dobrana do struktury pasm metoda i dobrej jakości dopinki to jednak zdecydowanie zbyt mało, aby przedłużane włosy wyglądały pięknie.

  Używaj delikatnych kosmetyków, „lubianych” przez przedłużane włosy. Włosy przedłużane, w przeciwieństwie do naturalnych nie mają źródła wewnętrznego nawilżenia.

  Czy przedłużanie włosów je niszczy?

  Piękne, długie, geste włosy to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Niestety, nie wszystkie kobiety zostały tak hojnie obdarzone przez naturę. Jeśli Twoje kosmyki są słabe i delikatne nie załamuj rąk. Dzięki nowoczesnej technologii w ciągu kilku godzin zagęścisz je i przedłużysz.

  W artykule rozwiejemy wątpliwości wielu pań, wyjaśniając, czy przedłużanie niszczy naturalne włosy . Nowoczesne odkrycia nauki i techniki pozwalają nam dziś zmieniać swój wygląd w niemal nieograniczony sposób. Zabiegi medycyny estetycznej, kwas hialuronowy czy botoks pozwalają odmłodzić skórę, nadać jej świeżości i zredukować dysproporcję poszczególnych elementów twarzy.

  Nowatorskie zabiegi na ciało umożliwiają skuteczne modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Nowoczesne technologie znalazły zastosowanie również w przypadku pań, które borykają się z rzadkimi, cienkimi włosami. Nowoczesne technologie w walce o bujną fryzurę Skutecznym sposobem na zagęszczenie i wydłużenie włosów może być ich przedłużenie.

  W zależności od preferowanego efektu, oczekiwanej trwałości oraz zasobności portfela można zdecydować się na: Przedłużanie włosów na ringi Przedłużanie włosów na ringi jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania cienkich włosów. Polega on łączeniu naturalnych kosmyków z cieniutkimi pasemkami przy pomocy niewielkich rozmiarów obrączek zwanych ringami.

  Co ważne, podczas przedłużania włosów na ringi nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia szczególnie delikatnych kosmyków. Włosy na ringi będą więc odpowiednie dla pań, posiadających cienkie, rzadkie kosmyki z tendencją do łamania.

  Odpowiednio pielęgnowane włosy doczepiane naturalne będą wyglądać pięknie przez 3-4 miesiące. Przedłużanie włosów na keratynę Keratynowe przedłużanie włosów dorównuje popularnością metodzie na ringi. Polega ono na łączeniu naturalnych pasm z doczepami przy pomocy niewielkich, bardzo dyskretnych keratynowych zgrzewów.

  Zabieg odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury. Taka metoda sprawdzi się więc najlepiej w przypadku osób, posiadających normalne włosy bez tendencji do wypadania i łamania. Dla posiadaczek cienkich kosmyków może okazać się zbyt inwazyjna. Przy odpowiedniej pielęgnacji, piękny wygląd włosów doczepianych na keratynę utrzymuje się nawet przez 3-4 miesiące.

  1. Przedłużanie włosów metodą kanapkową Metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on polega na przedłużeniu włosów przy pomocy silikonowych taśm, dopinających pasma na tzw.
  2. „kanapki”.
  3. Do pasma włosów klientki doczepia się dwa dodatkowe pasemka włosów (od spodu i z góry, czyli „na kanapkę”).
  4. Posiadają one praktycznie niewidoczne mocowanie i dają możliwość wielokrotnego podnoszenia pasemek i odświeżenia fryzury wraz ze wzrostem włosów biologicznych.

  Ze względu na fakt, że taśmy są bardzo lekkie i niemal niewyczuwalne, włosy tape on są szczególnie polecane osobom posiadającym rzadkie lub bardzo cienkie kosmyki. Po zdjęciu, taśmy można wykorzystać ponownie. Przedłużanie włosów metodą clip in Przedłużanie włosów metodą clip in to sposób na krótkotrwałą metamorfozę wyglądu.

  Czy doczepiane włosy wypadają?

  Nie, przedłużanie włosów nie wpływa na ich wypadanie!

  Co ile trzeba podciągać doczepiane włosy?

  Metoda kanapkowa pozwala przedłużyć i zagęścić włosy w delikatny sposób — bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu i co zrobić, aby włosy jak najdłużej wyglądały pięknie? Metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów.

  • Co jest przyczyną jej ogromnej popularności? Przedłużając włosy na kanapkę, stylista nie używa wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych.
  • Zabieg jest wiec bardzo delikatny.
  • Nie przesusza włosów, nie obciąża ich i nie powoduje plątania.
  • Po kanapki z powodzeniem sięgają więc posiadaczki delikatnych pasm, skłonnych do łamania i wypadania.

  Na czym polega metoda kanapkowa? Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnego pasma z doczepem umieszczonym na cienkiej, silikonowej taśmie. Sposób połączenia obu elementów przypomina kształtem kanapkę. Co, jak nietrudno zgadnąć, dało początek nazwie metody.

  • Silikonowe taśmy, umieszczone bezpośrednio przy skórze głowy są niewidoczne i bardzo lekkie.
  • Profesjonalnie wykonany zabieg zapewnia więc bardzo naturalny efekt.
  • Trwałość metody kanapkowej Metoda kanapkowa jest trwałą metodą przedłużania włosów.
  • W zależności od rodzaju doczepów, efekt utrzymuje się średnio od 4 do 6 miesięcy.

  Co możesz zrobić, aby przedłużane włosy jak najdłużej wyglądały pięknie? Co zrobić, aby przedłużane włosy wyglądały piękne nawet przez 6 miesię cy? Na efekt zabiegu wpływa przede wszystkim doświadczenie stylisty, jakość kanapek oraz odpowiednia pielęgnacja.

  Działania przed zabiegiem • Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu, nie korzystaj z usług pierwszego lepszego fryzjera. Zanim wybierzesz tego jedynego, sprawdź opinie na jego temat w Internecie — na forach dyskusyjnych i w portalach społecznościowym. • Przed wykonaniem przedłużania, koniecznie odwiedź gabinet i porozmawiaj ze stylistą.

  Dzięki osobistemu spotkaniu będziesz mogła ocenić, czy specjalista wzbudził Twoje zaufanie i czy chcesz oddać w jego ręce swoje włosy. • Nie bój się pytać. Dzięki serii pytań sprawdzisz nie tylko wiedzę fryzjera, ale również jego cierpliwość oraz otwartość na potrzeby klientek.

  • • Dowiedz się, jakich doczepów używa stylista.
  • Jeśli zależy Ci na pięknym, naturalnym efekcie wybierz te wykonane z naturalnych włosów.
  • Odpowiednio pielęgnowane będą wyglądać zjawiskowo nawet przez 6 miesięcy.
  • Alternatywą może być dostarczenie styliście samodzielnie kupionych kanapek.
  • Robiąc zakupy w sprawdzonym sklepie internetowym, zachowasz pewność, że jakość doczepów jest najwyższa.

  Działania po zabiegu Kluczową kwestią, o jaką musisz zadbać po zabiegu przedłużania, jest odpowiednia pielęgnacja włosów. O czym warto pamiętać? • Do pielęgnacji włosów przedłużanych używaj wyłącznie delikatnych, nawilżających kosmetyków (najlepiej linii przeznaczonych do włosów przedłużanych).