Jak Dbać O Włosy Niskoporowate?

Jak Dbać O Włosy Niskoporowate
Włosy niskoporowate najbardziej lubią minimalizm w pielęgnacji, ale jednocześnie potrzebują też nawilżenia oraz detoksu, dlatego możesz wykorzystać moc masek do włosów Nanoil, by raz w tygodniu oczyścić je z nadmiaru toksyn i sebum za pomocą maski z węglem i glinką, lub nawilżyć siłą maski do włosów z algami morskimi.

Jaka pielęgnacja do włosów Niskoporowatych?

Jak dbać o włosy niskoporowate? – Włosy o niskiej porowatości nie wymagają aż tak bogatej pielęgnacji , a nawet wręcz odwrotnie – powinna być ona ograniczona, bo bardzo łatwo takie włosy obciążyć. Zamiast bogatych masek na co dzień lepiej wybierać lekkie odżywki lub balsamy, a intensywniejszą pielęgnację ograniczyć do 2-4 razów w miesiącu.

  • Włosy niskoporowate lubią oleje o małych cząsteczkach (np.
  • kokosowy, babassu, palmowy) i inne „małocząsteczkowe” składniki, bo tylko takie są w stanie wniknąć w głąb włosa, nie nadbudowując się na jego powierzchni.
  • Większość substancji odżywczych zamiast wnikać w głąb włosa osiada na nim tworząc dodatkową powłokę i sprawiając, że włosy tracą sprężystość, witalność i swój naturalny blask.

Zwykle bardzo dobrze na takich włosach sprawdzają się też aminokwasy i niektóre zioła. Jeśli masz niskoporowate włosy sprawdzą się u Ciebie: Odżywka normalizująca, Fitomed Duża zawartość ziół (z korzenia łopianu, rumianku, rozmarynu i pokrzywy) to bardzo dobry wybór w przypadku włosów o niskiej porowatości. Lekka odżywka normalizująca, Vianek Zielona glinka i skrobia zawarte w składzie tej odżywki sprawiają, że włosy są uniesione u nasady, mają większą objętość i dłużej pozostają świeże. Dzięki temu właśnie powinna się ona świetnie sprawdzić na włosach o niskiej porowatości, które często tej objętości nie mają. Maska do włosów niskoporowatych Glinka i Kokos, Anwen To stworzona specjalnie do niskoporowatych włosów maska, w której znalazły się nie tylko dedkowane do takiej porowatości oleje: kokosowy i babassu, ale także aminokwasy – cysteina i arginina, które głęboko odżywiają włosy, nie obciążając ich przy tym. Glinka dodaje włosom objętości, a kwas hialuronowy i gliceryna je nawilżają. Olej kokosowy, KTC To podstawowy i najtańszy olej dla włosów o takiej porowatości. Jeśli lubimy zapach kokosa warto wybierać wersje nierafinowane, które dodatkowo będą pięknie pachniały. Olej kokosowy jest na tyle lekki, że nie obciąża nawet niskoporowatych włosów.

Jak często myć włosy Niskoporowate?

Jak pielęgnować włosy niskoporowate? – W pielęgnacji włosów niskoporowatych sprawdzi się zasada “im mniej, tym lepiej”. Dwa największe problemy z typem włosa to fakt, że bardzo łatwo je zbytnio obciążyć i trudniej dokładnie oczyścić. Dlatego właśnie należy używać produktów lekkich, bez silikonów i dużej ilości olejków.

Oczywiście włosy niskoporowate można poddawać zabiegowi olejowania, jednak powinien on być wykonywany sporadycznie, najwyżej raz na tydzień. Olej nakłada się wówczas na same końcówki włosów i trzyma maksymalnie 2 godziny. Szampon do włosów niskoporowatych Włosy te należy dokładnie oczyszczać, najlepiej myć głowę dwa razy.

Przynajmniej raz w tygodniu warto użyć szamponu mocno oczyszczającego . Nie sprawdzą się tutaj produkty z olejami i silikonami w składzie, które sprawią że włosy będą oklapnięte. Odżywki i maski do włosów niskoporowatych Włosy niskoporowate bardzo łatwo obciążyć i trudno nadać im objętości.

    aloes , keratyna, zioła, oleje, na przykład kokosowy, arganowy czy palmowy, masło kakaowe.

Stylizacja włosów niskoporowatych Włosy niskoporowate są bardzo odporne na stylizacje. Nawet jeśli uda się je odpowiednio ułożyć, bardzo szybko powracają do poprzedniego kształtu. Dlatego niezwykle trudne jest na przykład ich zakręcenie. W dodatku bardzo ciężko je namoczyć przed myciem, jak również wysuszyć po myciu, to dlatego że słabo wchłaniają substancje i bardzo dobrze trzymają wilgoć. Jak Dbać O Włosy Niskoporowate iStock Oleje do włosów niskoporowatych – jakie wybrać? Najlepsze oleje do włosów niskoporowatych to oleje nasycone o małych cząsteczkach, takie jak olej kokosowy czy lniany. Jakie jeszcze oleje sprawdzą się przy włosach o niskiej porowatości i jak ich używać? Dobranie nieodpowiedniego oleju do włosów niskoporowatych może je obciążyć i osłabić.

Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja, przeznaczona do porowatości naszych włosów. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się oleje o małych cząsteczkach, które bez problemu wnikną we włosy o zbitej strukturze i domkniętych łuskach. Sprawdźcie, w jaki sposób olejować włosy niskoporowate , tak by ich nie obciążyć.

Jak pielęgnować włosy niskoporowate? 👱‍♀️Tłumaczy Agnieszka Niedziałek 🥰

Czym charakteryzują się włosy niskoporowate? Włosy niskoporowate to najzdrowszy typ włosy. Ich budowa i struktura jest zwarta, nie występują ubytki i uszkodzenia w strukturze. Zawsze wyglądają dobrze, są gładkie, lśniące i zdyscyplinowane. Nie ma problemu z ich czesaniem, nie plączą się, nie elektryzują i nie puszą.

You might be interested:  Co Ile Dni Trzeba Myć Włosy?

Czy Niskoporowate włosy mogą się kręcić?

Rzadko elektryzują się, falują i puszą. Ich wadą natomiast jest fakt, że trudno jest je wystylizować. Nie chcą się kręcić, a gdy już uda się zrobić z nich loki, szybko się rozprostowują. Niskoporowate włosy mogą niestety często się przetłuszczać.

Jak nawilzyc włosy Niskoporowate?

O nawilżanie włosów niskoporowatych najlepiej zadbają humektanty takie jak pantenol, kwas hialuronowy i aloes – posiada go np. szampon Kallos Aloe. Do codziennej pielęgnacji stosuj lekkie proteiny roślinne i glinki.

Co do olejowania włosów Niskoporowatych?

Jaki olej do włosów niskoporowatych? – Włosy niskoporowate charakteryzują się mocno domkniętymi łuskami, więc jedynie oleje o małej cząsteczce będą w stanie wniknąć w strukturę włosa – wielkocząsteczkowe preparaty tylko obciążą włosy. W przypadku tego rodzaju włosów bardzo dobrze spiszą się oleje nasycone, wnikające.

Czy lepiej myć włosy rano czy wieczorem?

Rano czy wieczorem – kiedy lepiej myć włosy? – Włosy można myć zarówno rano, jak i wieczorem. Pora przeprowadzania tego zabiegu pielęgnacyjnego nie ma szczególnego znaczenia, o ile zastosuje się podstawowe zasady. Umyte wieczorem włosy należy wysuszyć przed położeniem się spać.

  1. Wynika to z tego, że mokre kosmyki są delikatniejsze, a przez to bardziej narażone na uszkodzenia.
  2. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach włosy po całej nocy (mimo umycia) mogą być nieświeże.
  3. Stąd też mycie włosów rano uważa się za lepsze.
  4. Można je poprzedzić nałożeniem maski na całą noc lub olejowaniem – przez kilka godzin sny składniki odżywcze lepiej się wchłaniają.

Myjąc włosy rano, również należy pamiętać o ich wysuszeniu i nie wychodzić z mokrymi na intensywne słońce.