Jak Dbać O Włosy Po Nanoplastii?

Jak Dbać O Włosy Po Nanoplastii
Zalecenia dla zabiegu keratynowego prostowania włosów (NanoBlond, Nano Thermal Sealing). – Keratynowe prostowanie włosów to zabieg regeneracyjny, którego efektem jest większy lub mniejszy wyprost włosa i jego wygładzenie. Uzależnione jest to od wielu czynników takich jak stopień skręcenia włosa, porowatości włosów, stopnia ich zniszczenia, itp.

 • , na których wpływu nie ma osoba wykonująca zabieg.
 • Zawsze po umyciu włosy muszą być bezwzględnie wysuszone suszarką na średnim nawiewie, czesząc włosy od góry do dołu i tak samo trzymając suszarkę.
 • Nie można zostawiać włosów by same wyschły, a tym bardziej iść spać w wilgotnych.
 • Włosy należy umyć około 2 dni po zabiegu.

Ale nie musisz tego bezwzględnie przestrzegać, chodzi tu o to by jeszcze pozostałości preparatu ;popracowały’ jeszcze we włosie. Zdarzało się, że zmywałam zaraz po zabiegu i nie miało to wpływu na jakość zabiegu.1. Do pierwszego mycia nie spinamy włosów i nie zakładamy za ucho.

 1. Jeśli włosy odegną się po spaniu należy dokładnie je przeprostować prostownicą.2.
 2. Po wykonanym zabiegu unikamy korzystania z sauny i basenu.3.
 3. Dla utrzymania efektu zawsze po umyciu włosów należy wysuszyć je suszarką czesząc włosy szczotką od góry do dołu.
 4. Nie suszymy włosów głową w dół.
 5. Nie kładziemy się spać z mokrymi włosami.4.

Używamy szamponów bez SLS, C14C16, sodu i soli. I w tym miejscu, trochę więcej informacji. Sód znajduje się w SLS (Sodium Lauryl Sulfate) lub C14 C16, jest to substancja , która odpowiadają za tworzenie się piany, ale też otwiera łuskę włosa i przyczynia się do wypłukiwania keratyny.

 1. To właśnie po nich włosy się puszą i plączą.
 2. W składzie najczęściej występują w drugiej pozycji, zaraz po wodzie, co oznacza, że są one w dużych stężeniach ( opis składu podaje się w kolejności wielości stężenia dla danego czynnika chemicznego).
 3. Sól w niewielkich ilościach jest dopuszczalna w szamponie, o ile w składzie znajduje się substancja zmieniająca pH produktu, taka jak kwas cytrynowy, czy kwas mlekowy.

które odpowiedzialne są za zamknięcie łusek włosa. Kolejna ważna UWAGA – nie czytamy tego co jest napisane z przodu etykiety, najczęściej opatrzonej piękną grafiką, tylko skład z tyłu butelki.5. Zaleca się po umyciu nałożyć na włosy niewielką ilość olejku do włosów lub kremu wygładzającego dla lepszej stylizacji (bez alkoholu).6.

Czego nie robić po Nanoplastii?

Nanoplastia a keratyna – Keratynowe prostowanie włosów ma za zadanie odbudować ich strukturę i jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, przeznaczonym dla zniszczonych pasm. Proste włosy są jedynie skutkiem ubocznym. Nanoplastia ma z założenia dodać blasku i wygładzić włosy na powierzchni, a także zniwelować ich skręt.

Utrzymuje się również na włosach nieco dłużej niż zabieg z użyciem keratyny na włosy . Nanoplastia różni się od keratynowego prostowania tym, że nie zawiera żadnych szkodliwych składników chemicznych. Nie powoduje podrażnienia oczu i dróg oddechowych i nie wydziela drażniącego zapachu. Po keratynowym prostowaniu musimy przestrzegać przez 2-3 dni kilku wytycznych – m.

in. nie można myć włosów, wiązać ich i należy unikać ich zmoczenia. W nanoplastii produkt jest zmywamy z włosów bezpośrednio po zabiegu. Oznacza to, że nie musimy przestrzegać tych wytycznych. Efekt na włosach po wyjściu z salonu pozostanie niezakłócony.

Jaką pielegnacja po Nanoplastii?

Jak Dbać O Włosy Po Nanoplastii Wiele kobiet marzy o prostych i lśniących włosach bez konieczności codziennego ich modelowania. Nie każda też z różnych względów może zastosować keratynowe prostowanie włosów. Od pewnego czasu mamy jednak alternatywę! Nanoplastia – to nowość w pielęgnacji włosów.

Na czym dokładnie polega, czy jest bezpieczna i jak się ją przeprowadza – porozmawialiśmy o tym z profesjonalną stylistką fryzur Kamilą Sieradzan, która rezultatami swojej pracy dzieli się m. in. na swoim facebookowym profilu: @kstudio80 . Nanoplastia – co to jest? Zabieg nanoplastii ma na celu przede wszystkim wygładzenie, wyprostowanie i uelastycznienie włosów .

Zabieg ten również regeneruje włosy – ich strukturę zewnętrzną. Jest podobny do keratynowego prostowania włosów z tą zasadniczą różnicą, że nanoplastię wykonuje się na bazie preparatów pochodzenia roślinnego. Czyli zarówno nanoplastia prostuje włosy, jak i keratyna, ale nanoplastia opiera się na produktach organicznych i nie zawiera formaldehydu , czyli jest w pełni bezpieczna.

 1. Kto może zrobić sobie zabieg nanoplastii? Każdy tak naprawdę, kto chce czy tego potrzebuje – nie ma tu w zasadzie żadnych ograniczeń lub przeciwskazań.
 2. Czy kobiety w ciąży mogą też przyjść na nanoplastię? Tak, zarówno u kobiet w ciąży, jak i u dzieci można z powodzeniem wykonać nanoplastię – jest to całkowicie bezpieczne.

Wykonywałam już taki zabieg u dzieci kilkuletnich z bardzo puszącymi się włosami, dla których stanowiły one dyskomfort. Preparaty stosowane podczas zabiegu są w pełni organiczne, pozbawione szkodliwych substancji, więc jest to bezpieczne. Czy każdy rodzaj włosów można poddać nanoplastii? Można ją wykonywać na włosach farbowanych, na włosach cienkich, suchych czy rozjaśnianych, nawet na mocno kręconych czy afro.

Co ile myć włosy po Nanoplastii?

Hurra! Koniec z codziennym prostowaniem włosów dzięki nanoplastii! Aby jednak cieszyć się nie tylko prostymi, ale również lśniącymi, gładkimi i przede wszystkim – zdrowymi włosami, musisz o nie specjalnie dbać. Jak? Nie przejmuj się, droga #GLOVGirl – przychodzimy z poradami! Jak Dbać O Włosy Po Nanoplastii Co to jest nanoplastia włosów? Nanoplastia to zabieg fryzjerski będący szybszą alternatywą dla keratynowego prostowania włosów. W ciągu jednej wizyty w salonie fryzjerskim pozwala na uzyskanie gładkich, zdrowo wyglądających włosów na wiele miesięcy. Koniec z wczesnym wstawaniem, aby dodatkowo wyprostować włosy prostownicą! Jakie są zalety nanoplastii?

  Skraca codzienny czas stylizacji włosów, Niweluje puszenie się, Można wykonać ją niemal na każdych włosach (z wyjątkiem bardzo zniszczonych), Jest bezpieczna dla włosów – nie wysusza ich oraz nie powoduje ich wypadania, Sprawia, że włosy są maksymalnie wygładzone, lśniące, proste i zdrowo wyglądające, Zapobiega “strączkowaniu się” włosów, czyli ich plątaniu, Wykorzystuje naturalne, bezpieczne dla człowieka składniki, dlatego na zabieg mogą zdecydować się nawet kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią.
You might be interested:  Jak Dobrze Spłukać Włosy?

Wskazówka: udowodniono, że nanoplastia może rozjaśniać włosy nawet do trzech tonów. Dlatego zaleca się farbowanie dopiero po zabiegu – najwcześniej 3 dni po prostowaniu włosów za pomocą nanoplastii. Co odróżnia nanoplastię od keratynowego prostowania włosów? Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, wnikającym głęboko w strukturę włosa w celu ich odbudowania.

 1. Jest przeznaczone dla posiadaczek zniszczonych włosów, które chcą je odżywić, zregenerować i nawilżyć.
 2. Proste włosy są jedynie skutkiem ubocznym keratyny.
 3. Natomiast z nanoplastią jest odwrotnie – jej zadaniem jej wyprostowanie włosów i nadanie im blasku, ale w przypadku mocno zniszczonych włosów zabieg może jeszcze bardziej im zaszkodzić.

Nanoplastia utrzymuje się również na włosach nieco dłużej niż zabieg z użyciem keratyny na włosy. Jak dbać o włosy po nanoplastii? Odpowiednia pielęgnacja włosów w domu po nanoplastii jest kluczowa dla trwałości działania całego zabiegu. Stosowane produkty mogą wpłynąć na wydłużenie bądź skrócenie efektu, który utrzymuje się zwykle do 6 miesięcy, a przy starannej pielęgnacji – nawet do 9! Dlatego postaw na świadomą pielęgnację włosów składającą się z szamponów, odżywek i masek.

Szampony Szampon po nanoplastii powinien nadawać się do codziennego mycia włosów po zabiegach fryzjerskich. Zwykły, drogeryjny szampon odpada – po jego użyciu masz gwarancję, że włosy ponownie zaczynają się puszyć i skręcać, gdyż wygładzające je substancje wypłukują się wraz z substancjami myjącymi. Szampony powinny być naturalne pod względem składu – bez SLS, parabenów, alkoholu i soli.

Te składniki wysuszają pasma, podrażniają skórę głowy i osłabiają działanie zabiegu. Dlatego wybierz kosmetyki zawierające naturalne substancje wygładzające – masła i oleje roślinne, które chronią włosy przed wysoką temperaturą, nadmiernym słońcem i wysuszeniem, a także dbają o prawidłowy poziom pH.

Jakim szamponem myć włosy po Nanoplastii?

Szampon do nanoplastii – na jakie kosmetyki zwrócić uwagę? – Jeśli poszukuje się szamponu po nanoplastii, powinno się stawiać na produkty bez SLS, silikonów i parabenów. W ich składzie nie powinno być soli oraz alkoholu, które wysuszają pasma i prowadzą do wypłukiwania keratyny.

 1. Dodatkowo sól i alkohol podrażniają skórę głowy, co u niektórych kobiet powoduje nasilenie łojotoku.
 2. Na uwagę kobiet po nanoplastii zasługują przede wszystkim szampony zawierające naturalne substancje wygładzające.
 3. Są to masła i oleje roślinne, które chronią pasma przed wysoką temperaturą, nadmiernym słońcem i wysuszeniem.

Olejki i masła sprawiają, że włosy stają się miękkie i przyjemne w dotyku, nawet gdy są codziennie myte. Dlaczego prócz szamponu po zabiegu nanoplastii powinno się stosować również odżywkę? Szampon po zabiegu nanoplastii umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z włosów.

Czy Nanoplastia może zniszczyc włosy?

Czy nanoplastia niszczy włosy? – Wiele osób zastanawia się również, czy nanoplastia niszczy włosy . Właśnie dlatego warto wspomnieć, że do jego wykonania tego zabiegu wykorzystuje się preparat ze składnikami organicznymi. Co więcej, posiada on także właściwości pielęgnujące. Dzięki temu nanoplastyka jest całkowicie bezpieczna dla włosów.

Czy Nanoplastia się wypłukuje?

Trzy zabiegi które dają jeden efekt – proste włosy na długi czas. Bez codziennej i wymagającej stylizacji po każdym myciu włosów. Brak puszenia bez względu na warunki atmosferyczne, włosy nawilżone, odżywione i z połyskiem. To jest to czego szukasz. Dowiedz się, który zabieg będzie najlepszy dla twoich włosów.

 • NANOPLASTIA – PRIME BIO TANIX BRAZILIAN PROTEIN ♦ W Brazylii to sformułowanie nie jest używane, zabieg nazywany jest bioplastią lub force-plastia.
 • Wygładza nawet najbardziej niesforne włosy, zmniejsza objętość i eliminuje puszenie podczas jednej aplikacji nie powodując żółknięcia i utraty koloru na włosach farbowanych oraz rozjaśnianych.

Nowa formuła zawiera niezbędne składniki do pełnego procesu 100% wygładzania i całkowicie bezpiecznego odżywienia. ♦ Nanoplastia PRIME nie zawiera formaldehydów, skład opiera się kwasach powstających w przyrodzie m. in. : karbocysteina oksoacetamidowa, połączenie kwasu glioksylowego, cysteinowego i octowego.

Jest w pełni bezpieczna dla alergików i kobiet w ciąży. ♦ Najlepszy efekt będzie widoczny na zdrowych, naturalnych włosach lub po koloryzacji, ale w bardzo dobrej kondycji. Utrzyma się aż 8 miesięcy. Jeśli wykonamy zabieg na włosach rozjaśnianych w ogólnie dobrej kondycji – efekty zachowamy na ok.6 miesięcy.

Kiedy chcemy wykonać zabieg na włosach wielokrotnie rozjaśnianych, z ogólnie średnią lub w słabszej kondycji efekt utrzymamy ok.3-4 miesiące. Ponadto nanoplastia polecana jest do włosów puszystych, niesfornych, kręconych i falowanych. ♦ Nie jest zalecana jeśli włosy mamy bardzo zniszczone i urywają się podczas rozciągania zwilżonego pasma.

♦ Po nanoplasti nie wykonujemy żadnych innych zabiegów prostujących, nie rozjaśniamy włosów gdyż w ten sposób pozbędziemy się całego efektu jaki uzyskaliśmy dzięki nanoplastii. ♦ Nanoplastia nie wypłukuje koloru włosów, może jedynie ochłodzić mocno rozjaśnione włosy. KROK 2 ma kolor niebieski i to on może powodować taki efekt.

Niebieska poświata może być lekko widoczna na mocno przetrawionych i kilkukrotnie rozjaśnionych włosach, lecz z czasem będzie się wypłukiwać. KERATYNOWE PROSTOWANIE – PRIME THERMAL BRAZILIAN KERATIN ♦ Opracowana aby zapewnić maksymalną kontrolę nad objętością włosów.

Do ujarzmienia włosów bardzo niesfornych, zbuntowanych, puszących się, mocno kręconych. Doskonale dyscyplinuje włosy i gwarantuje maksymalny efekt zredukowania objętości. Skutecznie prostuje włosy w 100%. Rezultatem są wyraźnie zregenerowane włosy, w pełni zdyscyplinowane, jedwabiste i chronione przed puszeniem.

♦ Przeznaczony jest do włosów porowatych, masywnych, matowych z włóknami osłabionymi procesami chemicznymi i naturalnym zużyciem lub przedwcześnie starzejących się z powodu braku niezbędnych składników odżywczych. ♦ Najdłużej efekt utrzyma się na zdrowych i naturalnych włosach lub po koloryzacji ale w bardzo dobrej kondycji – ok.6 miesięcy.

You might be interested:  Włosy Tape On Jak Założyć?

Czy można olejować włosy po Nanoplastii?

Nanoplastia to zabieg, który zyskuje ogromną popularność wśród włosomaniaczek. Jakie są jego efekty? Czym różni się od keratynowego prostowania? Czy nanoplatyka ma skutki uboczne? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się wszystkiego na ten temat. Nanoplastia (bądź inaczej nanoplastyka) to coraz popularniejszy w Polsce zabieg polegający na prostowaniu włosów za pomocą karbocysteiny oksoacetamidowej, czyli substancji organicznej , która jest połączeniem kwasu glioksylowego, cysteiny oraz kwasu octowego.

 1. W składzie preparatu prostującego włosy znajdują się również: kolagen, olej arganowy, masło shea, aminokwasy, keratyna, witaminy oraz proteiny, które dbają o kondycję pasm.
 2. Karbocysteina jest wprowadzana głęboko w strukturę włosa, w rezultacie ją zmieniając, czyli prostując skręty.
 3. Jak przebiega zabieg nanoplastyki? Na umyte mocno oczyszczającym szamponem włosy (pomijając etap aplikacji odżywki) nakłada się specjalny preparat do nanoplastii, najpierw u nasady, a następnie na końcach.

Następnie na głowę nakłada się czepek, a po godzinie zmywa z głowy preparat wodą i suszy włosy. W dalszym kroku pojedyncze pasma włosów prostuje się prostownicą, wygładzając je około 5-15 razy. Na koniec włosy myje się szamponem (najlepiej bez SLS) i nakłada na nie maskę. Jak Dbać O Włosy Po Nanoplastii Nanoplastia włosów to wysoce skuteczny zabieg, który poradzi sobie nawet z najbardziej kręconymi i gęstymi włosami (w tym afro). Efekty nanoplastyki są zachwycające i widoczne natychmiast: pasma pod wpływem prostowania karbocysteiną stają się gładkie, proste i lśniące .

 1. Wyglądają zdrowo, są zregenerowane i mocniejsze, stają się też bardziej miękkie i mniej podatne na puszenie się, nawet w przypadku wilgotnego powietrza.
 2. Rezultat utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu! Co ważne, nanoplastia jest całkowicie bezpieczna dla włosów, jednak może nastąpić delikatne rozjaśnienie ich odcienia , jeśli pasma były farbowane na ciemniejszy odcień (naturalny kolor włosów nie ulegnie zmianie, a jedynie nabierze więcej blasku).

Skutkiem ubocznym nanoplastyki może być konieczność częstszego mycia głowy. Jeśli chcesz przedłużyć efekt nanopastyki włosów, powinnaś odpowiednio o nie zadbać. Chociaż włosu można moczyć już tego samego dnia, z farbowaniem należy wstrzymać się do 5 dni po wykonaniu zabiegu nanoplastii.

Do pielęgnacji pasm po zabiegu nanoplastii warto używać delikatnych szamponów i odżywek o łagodnym składzie , bez siarczanów czy parabenów. Tego typu produkty przedłużą efekt nanoplastii i dodatkowo wzmacniają efekt wygładzenia fryzury. Dodatkowo można też robić regularne olejowanie bądź miodowanie włosów.

Specjaliści zalecają też suszyć włosy poddane zabiegowi nanoplastii suszarką nastawioną na średni nawiew i czesząc pasma w kierunku od góry do dołu .

Jak długo utrzymuje się efekt Nanoplastii?

Nanoplastia a keratynowe prostowanie – różnice – Wiele klientek na rzecz nanoplastii zrezygnowało z keratynowego prostowania włosów. Dlaczego? Efekty po zabiegu nanoplastii utrzymują się około pół roku, czyli aż dwukrotnie dłużej niż po keratynowym prostowaniu. Co jednak najważniejsze – nanoplastia pozwala osiągnąć efekt wygładzonych i wyprostowanych włosów bez udziału chemicznych substancji , jak w przypadku keratynowego prostowania (ta druga metoda zawiera bowiem zwykle, nieprzyjemnie pachnący, formaldehyd – to powód, dla którego kobietom w ciąży i karmiącym piersią nie zaleca się, aby poddawały się zabiegowi keratynowego prostowania). Kolejną różnicą jest również fakt, że nanoplastia w pierwszej kolejności ma za zadanie wyprostować włosy (dlatego efekt jest tak spektakularny), keratynowe prostowanie natomiast ma je wzmocnić i zrekonstruować, a wpływa na to przede wszystkim wspomniany wcześniej formaldehyd. Po zabiegu nanoplastii możesz umyć włosy jeszcze tego samego dnia. W przypadku keratynowego prostowania zaleca się, aby namoczyć je dopiero po upłynięciu od 1 do 3 dni. Nie powinno się ich też od razu wiązać czy zakładać za ucho. Najlepsze szampony do włosów tłustych u nasady i suchych na końcach. Nie plączą pasm i dodają im objętości>> Jedną z kluczowych różnic jest więc fakt, że brazylijskie prostowanie opiera się na organicznych składnikach, podczas gdy keratynowe zwykle bazuje na składnikach chemicznych, jego trwałość jest też dłuższa niż w przypadku drugiej metody.

Jak wyglądają włosy po Nanoplastii?

Nanoplastia to innowacyjny zabieg prostowania włosów, który opiera sie na nanotechnologii – nauce umożliwiającej manipulowanie materią na poziomie atomów i cząsteczek. Po zabiegu nanoplastii Twój włosy będą idealnie proste, gładkie i lśniące – podczas zabiegu nie ma potrzeby stosowania żadnych substancji chemicznych.

 • Ostatnimi czasy nanoplastia włosów staje się bardziej popularna niż prostowanie keratynowe – niekwestionowany hit ostatnich lat.
 • Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ zabieg ten jest bezpieczny i daje efekty na długi czas.
 • Na czym polega nanoplastia? Ile kosztuje zabieg i czym różni się od prostowania keratynowego? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Poznasz też opinie na temat tego innowacyjnego zabiegu i dowiesz się, jak powinnaś pielęgnować włosy po nanoplastii.

Jaki olejek do włosów po Nanoplastii?

Profesjonalistka od pielęgnacji włosów Pani Ewelina Żychowicz zdradza nam wszystkie tajemnice związane z nanoplastią. –

 1. Czym jest nanoplastia?
 2. Jak długo utrzymuje się efekt nanoplastii?
 3. Ile czasu trwa zabieg nanoplastii?
 4. Czy nanoplastia jest zabiegiem wyłącznie dla kobiet?
 5. Ile kosztuje nanoplastia?
 6. Kto może wykonywać nanoplastię?
 7. Włosy farbowane, a nanoplastia.
 8. Jak dbać o włosy po zabiegu nanoplastii?
 9. Kiedy nie można wykonywać nanoplastii, a kiedy trzeba zachować ostrożność?

REKLAMA 1. Czym jest nanoplastia? Nanoplastia jest najsilniejszym zabiegiem prostującym włosy. Kobiety pokochały go na całym świecie, w Polsce znany jest od ok.3 lat. W niektórych salonach zabieg nazywany jest brazylijskim prostowaniem włosów. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny ze względu na długotrwały efekt.

 1. Produkty do nanoplastii bazują na kwasach owocowych.
 2. Dzięki naturalnym składnikom zabieg jest bezpieczny.
 3. W porównaniu do prostowania keratynowego nie wytwarzają się drażniące opary.
 4. Preparaty do nanoplastii aktywowane są za pomocą nagrzanej prostownicy.
 5. Zabieg działa wewnątrz włosa, a nie powierzchownie.
You might be interested:  Jak Stosować Kwas Hialuronowy Na Włosy?

Dzięki wysokiej temperaturze do łuski włosa mogą dostać się m. in. witaminy, oleje i proteiny zawarte w tropikalnych roślin. Po wykonanej nanoplastii efekt widoczny jest od razu. Włosy są proste, lekkie i nieobciążone żadną substancją. 2.

Czy po Nanoplastii włosy są proste?

Nanoplastia to innowacyjny zabieg prostowania włosów, który opiera sie na nanotechnologii – nauce umożliwiającej manipulowanie materią na poziomie atomów i cząsteczek. Po zabiegu nanoplastii Twój włosy będą idealnie proste, gładkie i lśniące – podczas zabiegu nie ma potrzeby stosowania żadnych substancji chemicznych.

Ostatnimi czasy nanoplastia włosów staje się bardziej popularna niż prostowanie keratynowe – niekwestionowany hit ostatnich lat. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ zabieg ten jest bezpieczny i daje efekty na długi czas. Na czym polega nanoplastia? Ile kosztuje zabieg i czym różni się od prostowania keratynowego? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Poznasz też opinie na temat tego innowacyjnego zabiegu i dowiesz się, jak powinnaś pielęgnować włosy po nanoplastii.

Jak długo utrzymuje się efekt Nanoplastii?

Nanoplastia a keratynowe prostowanie – różnice – Wiele klientek na rzecz nanoplastii zrezygnowało z keratynowego prostowania włosów. Dlaczego? Efekty po zabiegu nanoplastii utrzymują się około pół roku, czyli aż dwukrotnie dłużej niż po keratynowym prostowaniu. Co jednak najważniejsze – nanoplastia pozwala osiągnąć efekt wygładzonych i wyprostowanych włosów bez udziału chemicznych substancji , jak w przypadku keratynowego prostowania (ta druga metoda zawiera bowiem zwykle, nieprzyjemnie pachnący, formaldehyd – to powód, dla którego kobietom w ciąży i karmiącym piersią nie zaleca się, aby poddawały się zabiegowi keratynowego prostowania). Kolejną różnicą jest również fakt, że nanoplastia w pierwszej kolejności ma za zadanie wyprostować włosy (dlatego efekt jest tak spektakularny), keratynowe prostowanie natomiast ma je wzmocnić i zrekonstruować, a wpływa na to przede wszystkim wspomniany wcześniej formaldehyd. Po zabiegu nanoplastii możesz umyć włosy jeszcze tego samego dnia. W przypadku keratynowego prostowania zaleca się, aby namoczyć je dopiero po upłynięciu od 1 do 3 dni. Nie powinno się ich też od razu wiązać czy zakładać za ucho. Najlepsze szampony do włosów tłustych u nasady i suchych na końcach. Nie plączą pasm i dodają im objętości>> Jedną z kluczowych różnic jest więc fakt, że brazylijskie prostowanie opiera się na organicznych składnikach, podczas gdy keratynowe zwykle bazuje na składnikach chemicznych, jego trwałość jest też dłuższa niż w przypadku drugiej metody.

Co ile można powtarzac Nanoplastia?

Profesjonalistka od pielęgnacji włosów Pani Ewelina Żychowicz zdradza nam wszystkie tajemnice związane z nanoplastią. –

 1. Czym jest nanoplastia?
 2. Jak długo utrzymuje się efekt nanoplastii?
 3. Ile czasu trwa zabieg nanoplastii?
 4. Czy nanoplastia jest zabiegiem wyłącznie dla kobiet?
 5. Ile kosztuje nanoplastia?
 6. Kto może wykonywać nanoplastię?
 7. Włosy farbowane, a nanoplastia.
 8. Jak dbać o włosy po zabiegu nanoplastii?
 9. Kiedy nie można wykonywać nanoplastii, a kiedy trzeba zachować ostrożność?

REKLAMA 1. Czym jest nanoplastia? Nanoplastia jest najsilniejszym zabiegiem prostującym włosy. Kobiety pokochały go na całym świecie, w Polsce znany jest od ok.3 lat. W niektórych salonach zabieg nazywany jest brazylijskim prostowaniem włosów. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny ze względu na długotrwały efekt.

Produkty do nanoplastii bazują na kwasach owocowych. Dzięki naturalnym składnikom zabieg jest bezpieczny. W porównaniu do prostowania keratynowego nie wytwarzają się drażniące opary. Preparaty do nanoplastii aktywowane są za pomocą nagrzanej prostownicy. Zabieg działa wewnątrz włosa, a nie powierzchownie.

Dzięki wysokiej temperaturze do łuski włosa mogą dostać się m. in. witaminy, oleje i proteiny zawarte w tropikalnych roślin. Po wykonanej nanoplastii efekt widoczny jest od razu. Włosy są proste, lekkie i nieobciążone żadną substancją. 2.

Czy Nanoplastia zmienia kolor włosów?

To innowacyjny w Polsce zabieg prostujący włosy. Polega on na wprowadzeniu we włos substancji aktywnych w pojedynczych cząsteczkach wielkości atomów, tak by mogły bezpośrednio dostać się do komórki włosa. W swoim składzie nie zawiera formaldehydu i jego pochodnych, który nawet w minimalnej dawce są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Szkodliwy formaldehyd zastąpiła nowoczesna substancja Karbocysteina oksoacetamidowa Jest to kombinacja kwasu glioksylowego + cysteiny + kwasu octowego. Karbocysteina oksoacetamid działa jak środek sieciujący, podobnie jak formaldehyd. Różnica polega jednak na tym, że nie jest gazem. Środek sieciujący ma zdolność do rozbijania wiązań disiarczkowych, oddziaływań jonowych, jak również wiązań wodorowych poprzez oddziaływanie z aminokwasami włosów.

Następnie działa jak pomost między białkiem włosa a dodaną keratyną. Zazwyczaj proces jest aktywowany ciepłem. Niskie pH (1,5-2) karbocysteiny oksoacetamidu pomaga ujarzmić loki we włosach. Jest to produkt bezpieczny i może być wykonany kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom, chociaż osobiście zawsze w takich przypadkach zalecam przed wizytą skontaktować się z lekarzem i zasięgnąć jego opinii.

 1. Efekt prostych włosów po zabiegu jest praktycznie w 100%.
 2. Mogą jedynie nieznacznie wygiąć się zniszczone końcówki, co oznacza, że są one po prostu do ścięcia.
 3. Zdjęcia wykonane po zabiegu, nie są, jak w przypadku keratynowego prostowania włosów, po wyprostowaniu prostownicą, ale już po pierwszym myciu.

Daje to gwarancję dobrze wykonanego zabiegu. Dodatkowo włosy nie są obciążone keratyną i nieefektownie „ulizane”, ale są dodatkowo bardzo miękkie i pięknie błyszczące Włosy farbowane i rozjaśniane, po zabiegu mogą zmienić kolor o około 3 tony na jaśniejsze lub ciemniejsze.