Jak Naprawić Zniszczone Włosy?

Jak Naprawić Zniszczone Włosy
Krok 5. Intensywne odżywianie – Nakładanie na włosy odżywek i masek to podstawa, z której nadal wiele z nas rezygnuje. Jeśli masz zniszczone włosy, pielęgnacja tym bardziej musi bazować na tych produktach. Tłumaczenie się brakiem czasu lub tym, że odżywka obciąża włosy to tak naprawdę przejaw lenistwa i zaniedbania, które prowadzi właśnie do tego, że włosy zaczynają wyglądać coraz gorzej.

Jak skutecznie zregenerować zniszczone włosy?

7 kroków do zdrowych włosów – Co zrobić kiedy włosy się puszą, sterczą, są suche, łamliwe, mają rozdwojone końce i wyglądają na matowe? Tych kilka zasad może zmienić jakość włosów na zawsze:

  1. Regularne podcinanie końcówek . Najlepiej co 5-6 tygodni, co zapobiega ich rozdwajaniu.
  2. Stosowanie maski regenerującej na odsączone z wody, umyte włosy 1-2 razy w tygodniu i trzymanie jej na włosach przez 20-30 minut, zabezpieczonej czepkiem kąpielowym i turbanem.
  3. Rozczesywanie włosów po nałożeniu na nie odżywki (lub maski), żeby równomiernie rozprowadzić na nich produkt.
  4. Używanie serum lub olejku na same końcówki lub nakładanie go końce i długości włosów.
  5. Urlop od suszarki i prostownicy (lub lokówki) – do odwołania.
  6. Jeśli wakacje od urządzeń elektronicznych do stylizacji i modelowania włosów jest niemożliwy, nakładanie na nie produktów termoochronnych , które zabezpieczają strukturę włosa przed przesuszeniem.
  7. Wybór odżywki lub maski w zależności od stopnia porowatości włosów .

Czy można odbudować zniszczone włosy?

JAK URATOWAŁAM SWOJE WŁOSY?

Temat tego posta chodził mi bardzo długo po głowie, bo zastanawiałam się nad odpowiedzią na pytanie zadanie w tytule. No i doszłam do tej odpowiedzi. Jak uratować i odbudować zniszczone włosy? Nie da się. Można co najwyżej poprawić kondycję włosów z wyglądu, ale zniszczonych i rozdwojonych włosów nic nie odbuduje.