Jak Obciąć Włosy Na Boba Instrukcja?

Jak Obciąć Włosy Na Boba Instrukcja
Jak obciąć włosy w domu na prosto? – Jeśli nie chcesz cieniowania włosów i zwykle obcinasz je na prosto, możesz wykorzystać inną metodę na kucyk. Żeby ją wykonać:

  Dokładnie rozczesz włosy lub wyprostuj je, by uzyskały gładką powierzchnię. Zrób przedziałek z tyłu głowy i rozdziel włosy na dwie strony, przerzucając je przez ramiona do przodu. Złap leżące po obu stronach pasma i zwiąż je tuż nad brodą w ciasny kucyk. Gumkę przesuń w miejsce, które wyznaczy ilość włosów do obcięcia. Jeśli są one naprawdę długie, do wyznaczenia linii użyj drugiej gumki. Obetnij włosy tuż nad gumką, a następnie rozpuść.

Sprawdź, jak zrobić to w praktyce na poniższym wideo. Źródło zdjęcia głównego: Pinterest iStock Jak samemu obciąć włosy na boba? – instrukcja krok po kroku Jeśli macie ochotę na małą metamorfozę a wasze końcówki potrzebują podcięcia, pokażemy wam krok po kroku jak samemu obciąć włosy na boba. Będziecie potrzebować jedynie grzebienia, gumek i ostrych nożyczek fryzjerskich.

 1. Fryzura bob nie wychodzi z mody od lat.
 2. Nie wymaga długiej stylizacji, a twarz wygląda dzięki niej świeżo i smukło.
 3. Najczęściej kobiety decydują się na krótsze cięcie z tyłu i dłuższe kosmyki przy twarzy, jednak rodzajów tego uczesania jest naprawdę wiele.
 4. Pokażemy wam jak samemu obciąć włosy na boba i uniknąć fryzjerskiej wpadki.

Czego będziecie potrzebować do obcięcia włosów w domu? Strzyżenie włosów w domu może niekiedy zastąpić nam wizytę u profesjonalisty . Żeby jednak efekt końcowy samodzielnego obcinania włosów był zadowalający, powinnyśmy trzymać się kilku kluczowych zasad: Regularna pielęgnacja – nieważne, jak radykalną zmianę fryzjerską chcemy przeprowadzić, suche, niezadbane włosy nawet po świeżym cięciu nie będą wyglądały dobrze.

 • Zanim przystąpimy do strzyżenia, warto wcześniej poddać się zabiegowi olejowania włosów lub nałożyć na nie maskę.
 • Strzyżenie na mokro i na sucho – jeśli mamy proste włosy, o regularnej linii powinnyśmy strzyc je na mokro, natomiast posiadaczki kręconych włosów cięcie powinny wykonywać na włosach suchych – to pozwoli na stałe kontrolowanie ich długości i naturalnego skrętu .

Zobacz także: Jak zrobić fale prostownicą? – instrukcja krok po kroku Jak obciąć włosy na boba? Do samodzielnego obcięcia włosów na boba będziecie potrzebować: ostrych, fryzjerskich nożyczek grzebienia do rozczesania włosów lusterka gumki lub spinki do spięcia poszczególnych partii włosów A oto prosta instrukcja wykonania fryzury bob w warunkach domowych: Zacznijcie od dokładnego rozczesania włosów i utworzeniu prostego przedziałka na środku głowy. iStock Cieniowana grzywka – komu pasuje i jak obciąć? Cieniowana grzywka to cięcie, które świetnie sprawdzi się u każdego! Cieniowana grzywka na prosto świetnie będzie wyglądać przy gładkich, długich włosach, a ta na bok wyszczupli twarz.

Jak obciąć sobie włosy na boba?

Jak obciąć włosy na boba? – Do samodzielnego obcięcia włosów na boba będziecie potrzebować:

 • ostrych, fryzjerskich nożyczek
 • grzebienia do rozczesania włosów
 • lusterka
 • gumki lub spinki do spięcia poszczególnych partii włosów

A oto prosta instrukcja wykonania fryzury bob w warunkach domowych:

 1. Zacznijcie od dokładnego rozczesania włosów i utworzeniu prostego przedziałka na środku głowy.
 2. Następnie weźcie dwie gumki i zwiążcie włosy w dwie kitki ułożone na tej samej wysokości.
 3. Kolejnymi dwiema gumkami zaznaczcie długość włosów, którą chcecie uzyskać po ich obcięciu.
 4. Wykonajcie proste cięcie nożyczkami tuż nad dolnymi gumkami (tymi, które posłużyły do określenia finalnej długości włosów).
 5. Ściągnijcie gumki i podzielcie włosy na kilka partii – dzięki temu będzie wam łatwiej określić, które końcówki potrzebują dodatkowego wyrównania.
 6. Kolejno sprawdzajcie każdą partię włosów i delikatnymi cięciami podetnijcie zbyt długie końcówki.

Jak Obciąć Włosy Na Boba Instrukcja Jak samemu obciąć włosy na krótko? – instrukcja krok po kroku Jeśli zastanawiacie się, jak samemu obciąć włosy na krótko, podpowiadamy, że będą wam potrzebne do tego dobre nożyczki fryzjerskie i spinki. Zobaczcie instrukcję krok po kroku i stwórzcie modną fryzurę w kilka minut.

 1. Obcinanie włosów w domu zastąpiło nam w ostatnim czasie wizyty w salonach fryzjerskich.
 2. Jedną z prostych metod, która pokaże wam, jak samemu obciąć włosy na krótko jest podzielenie ich na partie za pomocą spinek i klamer.
 3. Dzięki temu będziecie miały kontrolę nad długością i wyglądem końcówek, a do strzyżenia włosów nie będzie potrzebna druga osoba.
You might be interested:  Kręcone Włosy Jak Dbać?

Jak samemu obciąć włosy na krótko? A oto kilka prostych kroków samodzielnego obcinania włosów: 1. Zacznijcie od umycia i dokładnego rozczesania włosów.2. Następnie podzielcie włosy na pasma za pomocą spinek i klamerek.3. Wybrane pasma tnijcie o centymetr niżej niż planowana długość włosów.

 1. Pamiętajcie, że mokre kosmyki wydają się dłuższe niż są w rzeczywistości! 4.
 2. Strzyżenie włosów zaczynamy od tyłu głowy, na samym dole włosów.
 3. To właśnie one powinny określać finalną długość kosmyków.5.
 4. Ważne, abyście cały czas porównywały ścinane pasma.
 5. Dzięki temu włosy zostaną ścięte na równej długości.6.

Na samym końcu za pomocą grzebienia stwórzcie przedziałek na środku i wyrównajcie górną warstwę włosów za pomocą nożyczek. Jak samemu obciąć włosy? Żeby zaplanowana przez nas fryzura cieszyła oko i nie okazała się fryzjerską wpadką, musimy poznać kilka zasad, które pozwolą nam jej uniknąć.

Jak samemu obciąć włosy na bombkę?

Jak samemu obciąć włosy na boba – Zanim przystąpisz do samodzielnego obcięcia włosów w domu, musisz zaopatrzyć się w kilka ważnych przedmiotów:

 • ostre nożyczki, najlepiej profesjonalne – można je kupić w sklepie internetowym. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz użyć nożyczek, które masz w domu, pamiętaj jednak aby były naprawdę ostre, ponieważ tępym narzędziem zniszczysz sobie końcówki
 • grzebień do dokładnego rozczesania włosów
 • lusterko , a najlepiej dwa – będzie ci łatwiej kontrolować strzyżenie z przodu i z tyłu
 • gumki lub spinki do spięcia włosów
 • ręcznik/pelerynę fryzjerską

Fryzura na boba od kilku lat jest bardzo modna . Kobiety decydują się najczęściej na long boba, w którym włosy sięgają do ramion a z tyłu są znacznie krótsze. Strzyżenie na boba optycznie wysmukla twarz i pasują zarówno do prostych jak i falowanych włosów.

 1. Najpierw rozczesz dokładnie włosy.
 2. Po rozczesaniu włosów podziel je na dwie równe części z przedziałkiem na środku głowy. Zwiąż włosy w dwie kitki na tej samej wysokości.
 3. Teraz za pomocą dwóch kolejnych gumek zwiąż włosy na długości, którą chcesz uzyskać.
 4. Przyszedł czas na obcięcie włosów – obetnij je zaraz nad drugą (niższą) gumką. Tą samą czynność wykonaj z drugim kucykiem.
 5. Teraz możesz ściągnąć gumki i przeczesać włosy dłońmi.
 6. Kolejnym krokiem będzie wyrównanie końcówek. Musisz spiąć klamrą górną warstwę włosów, a pozostałe dolne włosy podzielić na dwie części. Za pomocą nożyczek zetnij wszystkie nierówności, które powstały podczas strzyżenia.
 7. To samo zrób z kolejnymi warstwami włosów.

Foto: istock Long bob

Jak obciąć kręcone włosy na boba?

Aby uzyskać kręconego boba należy zakręcić pasma na lokówkę o małej średnicy i wystylizować całość palcami, przy użyciu pianki. Najlepiej robić to na suchych pasmach zawijając włosy partiami. Drugim rozwiązaniem są małe wałki.

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera

Jak obciąć bardzo gęste włosy?

Uważaj jeśli decydujesz się na obcięcie twoich gęstych włosów! ‘Tak naprawdę nie powinno się ich ścinać zbyt krótko, ponieważ można uzyskać efekt hełmu. Aby tego uniknąć trzeba zachować włosy o długości niekrótszej niż za uszy. Jeśli chcesz obciąć włosy na krótko, musisz wybrać naprawdę krótkie obcięcie, nic pomiędzy’.

Jak ulozyc fryzurę na boba?

Jak uczesać boba na imprezę? – Dziś swoje włosy w moje ręce oddała Ines ze Strefy Dobrej Formy (jeśli jesteście z Wrocławia polecam Wam jej zajęcia dla kobiet – ogień!!) 🙂 Zaczynamy od nadania włosom objętości. Podzieliłam je na dwie warstwy i pokręciłam dość grubą lokówką. Jak Obciąć Włosy Na Boba Instrukcja Po nakręceniu włosów roztrzepałam je palcami, żeby nabrały bardziej naturalnego charakteru. Następnie spryskałam je lakierem. W zasadzie już w tym momencie fryzura wygląda fajnie i można by zostawić ja w tej formie! Ale nie będziemy iść na łatwiznę, jedziemy dalej! 🙂 Podpowiem Wam jeszcze, że żeby nie skręcić boba za mocno (krótkie włosy w większości przypadków nie wyglądają za fajnie kiedy są mocno skręcone), po zdjęciu każdego pasma z lokówki, rozprostujecie je na kilka sekund, pociągając za końce na maksa w dół.

Jak cieniować włosy krótkie?

Uzyskaj pożądaną formę – Cieniowanie włosów krótkich jest jedną z technik, która chętnie jest wykorzystywana przez fryzjerów, aby fryzurze nadać formę pożądaną. Polega na niczym innym jak na skracaniu włosów odpowiednimi warstwami. Kosmyki, które znajdują się na zewnątrz są krótkie, od tych, które znajdują się pod spodem.

 1. Zabieg taki sprawia, że włosy zdecydowanie wyglądają na znacznie gęstsze, niż są normalnie.
 2. Optyczne dodanie włosom sporej objętości nie jest efektem jedynym cieniowania.
 3. Wycieniowane włosy unoszą się łatwiej u nasady.
 4. Dzięki temu fryzurka się wydaje lżejsza, a twarzy jest wyszczuplona optyczne.
 5. Lepiej także się układają, a podczas ich modelowania może uzyskać za każdym razem efekt odmienny.
You might be interested:  Jak Rozjaśnić Czarne Włosy Domowymi Sposobami?

Sprawia to, że fryzura się na długo nie znudzi. W przypadku falowanych włosów czy też włosów kręconych ich wycieniowanie zaś dodatkowo wzmacnia skręt, przy tym dodają wyrazistości lokom oraz sprężynkom.

Jak układać włosy Long Bob?

Jak układać long boba? – Oczywiście to zależy od jego rodzaju, ale też od okazji. Inaczej układa się chociażby fryzury ślubne , a zupełnie inaczej te codzienne. Skupmy się jednak na tych drugich i na tapetę weźmy klasyczny long bob . Jak układać włosy, by uzyskać taki efekt? Wyprostować włosy lub wymodelować je na szczotce i podwinąć do wewnątrz końce, by uzyskać efekt retro! Jeśli nie masz grzywki, taką fryzurę możesz nosić zarówno z przedziałkiem na środku lub asymetrycznie – z włosami na jednej stronie.

 • Popularny ostatnio jest też zmierzwiony long bob, czyli tzw.
 • morskie fale.
 • Włosy suszymy na piance i gnieciemy w dłoniach, a te mniej podatne możemy skręcić na prostownicy i rozczesać palcami.
 • Niezależnie od tego, jakiego long boba wybierzesz, pamiętaj, by znaleźć fryzjera, który będzie umiał dobrać long boba do ciebie: kształtu twarzy, rodzaju włosów, ale i twoich oczekiwań.

Wtedy na pewno będziesz zadowolona!

Jak obciąć włosy by się bardziej kręciły?

Jak samemu obciąć kręcone włosy – porady –

  Zanim chwycisz za nożyczki, zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi samodzielnego obcinania włosów. Zaplanuj na obcinanie kręconych włosów więcej czasu, niż myślisz, że to konieczne. Dzięki temu każdy Twój ruch będzie mógł być dobrze przemyślany. Pamiętaj, że lepiej jest obciąć za mało, niż za dużo. W pierwszym wypadku zawsze możesz poprawić cięcie przy następnej okazji. Tnij włosy na kształt półkola lub litery U. Włosy obcięte na prosto będą wyglądały ciężko, zaś przycięte na kształt litery V ułożą się w nieładny, mysi ogonek. Włosy kręcone powinny być mocno wycieniowane, uważaj jednak, by warstwy cieniowania nie były zbyt grube. Zwrócić też uwagę, aby nie wyciąć zbyt wiele włosów na czubku głowy. Skoncentruj się na tym, aby sąsiadujące ze sobą pasma zostały obcięte na różnej długości. Dzięki temu loki będą na siebie zachodzić, wizualnie zwiększając objętość włosów. Używaj tylko dobrze naostrzonych nożyczek. W przeciwnym razie wystrzępisz sobie końce, co doprowadzić może do rozdwajania i spuszenia. Jeśli Twoje włosy nie kręcą się, a falują, to również możesz wypróbować cieniowania. Jednak w tym wypadku nie powinniśmy koncentrować się na konkretnych pasmach, a jedynie delikatnie zróżnicować długość kolejnych poziomów. Jeśli planujesz dodać do swojej fryzury grzywkę, ona również powinna zostać wycieniowana. Znad czoła zbieramy kosmyki, stopniowo dobieramy coraz dalsze partie włosów, każdą kolejną obcinając coraz niżej. Jeśli obcinasz włosy na mokro, pamiętaj, że po wyschnięciu znacznie się podniosą. O Ile nie planujesz drastycznej zmiany długość, staraj się obcinać jak najmniej.

Jak zrobić loki na bobie?

Jak stylizować falowanego boba – Swobodny i naturalnie wyglądający falowany bob Cameron Diaz Lokówka przyda się przy stylizacji fal na Twoich włosach. Na włosy nałóż piankę podkreślającą skręt włosów. Następnie kolejne pasma nawijaj na lokówkę. Po kilku sekundach odwiń kosmyk. Jeżeli chcesz ułożyć fryzurę z mocno podkreślonymi lokami, kosmyki ułóż delikatnie palcami.

 • Jeżeli wolisz mniej precyzyjne formy, skręcone pasma rozczesz grzebieniem o szerokich zębach.
 • W ten sposób możesz ułożyć na włosach fale lub stworzyć swobodną wersję fryzury bob .
 • Lekko falowany bob może być świetnym trikiem w sytuacjach, gdy włosy już nieco odrosły, a Ty nie masz czasu pójść do fryzjera.

Skręt włosów podkreślisz za pomocą wosku. Dobrym pomysłem na dodanie fryzurze energii będą pasemka .

Czy włosy kręcone powinny być cieniowane?

Stopniowanie włosów – Z pomocą przychodzi technika stopniowania. W przypadku włosów kręconych jest to opcja lepsza od cieniowania. Pocieniowane kosmyki na koronie będą się bardzo kręcić i sprawiać wrażenie wyjątkowo krótkich, a te najdłuższe będą wydawać się o wiele cieńsze niż są w rzeczywistości.

Jak obciac włosy z kitki?

Jak obciąć włosy w domu na prosto? – Jeśli nie chcesz cieniowania włosów i zwykle obcinasz je na prosto, możesz wykorzystać inną metodę na kucyk. Żeby ją wykonać:

  Dokładnie rozczesz włosy lub wyprostuj je, by uzyskały gładką powierzchnię. Zrób przedziałek z tyłu głowy i rozdziel włosy na dwie strony, przerzucając je przez ramiona do przodu. Złap leżące po obu stronach pasma i zwiąż je tuż nad brodą w ciasny kucyk. Gumkę przesuń w miejsce, które wyznaczy ilość włosów do obcięcia. Jeśli są one naprawdę długie, do wyznaczenia linii użyj drugiej gumki. Obetnij włosy tuż nad gumką, a następnie rozpuść.
You might be interested:  Olejek Z Mięty Pieprzowej Na Włosy Jak Stosować?

Sprawdź, jak zrobić to w praktyce na poniższym wideo. Źródło zdjęcia głównego: Pinterest iStock Jak samemu obciąć włosy na boba? – instrukcja krok po kroku Jeśli macie ochotę na małą metamorfozę a wasze końcówki potrzebują podcięcia, pokażemy wam krok po kroku jak samemu obciąć włosy na boba. Będziecie potrzebować jedynie grzebienia, gumek i ostrych nożyczek fryzjerskich.

Fryzura bob nie wychodzi z mody od lat. Nie wymaga długiej stylizacji, a twarz wygląda dzięki niej świeżo i smukło. Najczęściej kobiety decydują się na krótsze cięcie z tyłu i dłuższe kosmyki przy twarzy, jednak rodzajów tego uczesania jest naprawdę wiele. Pokażemy wam jak samemu obciąć włosy na boba i uniknąć fryzjerskiej wpadki.

Czego będziecie potrzebować do obcięcia włosów w domu? Strzyżenie włosów w domu może niekiedy zastąpić nam wizytę u profesjonalisty . Żeby jednak efekt końcowy samodzielnego obcinania włosów był zadowalający, powinnyśmy trzymać się kilku kluczowych zasad: Regularna pielęgnacja – nieważne, jak radykalną zmianę fryzjerską chcemy przeprowadzić, suche, niezadbane włosy nawet po świeżym cięciu nie będą wyglądały dobrze.

 1. Zanim przystąpimy do strzyżenia, warto wcześniej poddać się zabiegowi olejowania włosów lub nałożyć na nie maskę.
 2. Strzyżenie na mokro i na sucho – jeśli mamy proste włosy, o regularnej linii powinnyśmy strzyc je na mokro, natomiast posiadaczki kręconych włosów cięcie powinny wykonywać na włosach suchych – to pozwoli na stałe kontrolowanie ich długości i naturalnego skrętu .

Zobacz także: Jak zrobić fale prostownicą? – instrukcja krok po kroku Jak obciąć włosy na boba? Do samodzielnego obcięcia włosów na boba będziecie potrzebować: ostrych, fryzjerskich nożyczek grzebienia do rozczesania włosów lusterka gumki lub spinki do spięcia poszczególnych partii włosów A oto prosta instrukcja wykonania fryzury bob w warunkach domowych: Zacznijcie od dokładnego rozczesania włosów i utworzeniu prostego przedziałka na środku głowy. iStock Cieniowana grzywka – komu pasuje i jak obciąć? Cieniowana grzywka to cięcie, które świetnie sprawdzi się u każdego! Cieniowana grzywka na prosto świetnie będzie wyglądać przy gładkich, długich włosach, a ta na bok wyszczupli twarz.

Jak obciąć włosy chłopcu nożyczkami?

Jak prawidłowo ostrzyc chłopca nożyczkami? – Maszynka świetnie nadaje się do strzyżenia krótkich włosów. Jeżeli twój syn ma długie lub półdługie włosy, o wiele lepiej sprawdzą się nożyczki. Strzyżenie nożyczkami jest nieco bardziej skomplikowane. Zacznijmy od grzywki .

 • Przede wszystkim nie strzyż syna na tzw.
 • garnek, czyli nie sczesuj włosów na oczy i nie tnij nożyczkami w poprzek czoła.
 • Zaczesz grzywkę chłopca do góry, pod kątem 90 stopni do głowy i wtedy ścinaj.
 • Nie obcinaj za dużo za pierwszym razem, zawsze możesz powtórzyć czynność.
 • Z pozostałymi włosami na głowie postępuj bardzo podobnie.

Podziel włosy na partie, wyczesuj je pod kątem prosty i obcinaj – wszędzie na taką samą długość. Tył najlepiej podzielić na dwie partie, górę również. Zostają jeszcze partie włosów po bokach. Kolejna rzecz to przycięcie włosów przy uszach, czyli tzw. konturowanie.

 1. Możesz ostrzyc tam syna na owal, trapez lub trójkąt, w zależności od tego, co synowi i tobie będzie najbardziej odpowiadało.
 2. Rb to precyzyjnie i dokładnie, tak aby kształt po obu stronach głowy był ten sam.
 3. To już koniec! Pamiętaj, żeby otrzepać chłopca z włosów – możesz w tym celu użyć dużego pędzla, jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Prawdopodobnie nie obejdzie się jednak bez kąpieli .

Czy można ciąć mokre włosy maszynką?

‘ Mokre włosy sklejają się i są łatwiejsze do obcinania. Fryzurę czesze się więc szybciej, co nie znaczy, że wygląda gorzej. Nie bój się, jeśli twój fryzjer będzie obcinał twoje włosy na mokre!’. Niektóre osoby są bardziej pewne, gdy ich włosy obcinane są na sucho.

Jak obciąć cienkie kręcone włosy?

Cięcie kręconych włosów na sucho: –

  Suche i wystylizowane włosy spinamy u góry, zostawiając na dole jedynie dwa pasma. Delikatnie podcinamy końce, pamiętając, aby zostawić nieco dłuższe włosy z tyłu. To pozwoli nam osiągnąć efekt półkola. Stopniowo wypuszczamy kolejne pasma włosów, które podcinamy coraz mocniej, tworząc w ten sposób delikatne cieniowanie. Starajmy się, aby warstwy były w miarę cienkie. Z każdą kolejną warstwą coraz bardziej skupiamy się na konkretnych lokach, a nie na całych pasmach. Im wyższą warstwę tniesz, tym bardziej postaraj się, aby loki zostały przycięte na różnej długości. Przy dwóch ostatnich warstwa skup się na uformowaniu konkretnego kształtu fryzury. Pamiętaj jednak, że może się on zmienić po kolejnym myciu.