Jak Otworzyć Fitness Club?

Jak Otworzyć Fitness Club
Wstępne wymagania związane z prowadzeniem klubu fitness – Klub fitness może prowadzić praktycznie każdy, nie trzeba posiadać odpowiednich uprawnień czy mieć ukończony kurs. Nie są potrzebne także żadne pozwolenia. Jednak zatrudniając trenerów i instruktorów fitness – powinni oni mieć odpowiednie doświadczenie oraz przygotowanie do prowadzenia zajęć.

Ile kosztuje otworzenie klubu fitness?

Otwarcie siłowni – ile to kosztuje? – Podsumowując, koszty otworzenia własnej siłowni to wydatek minimum kilkuset tysięcy złotych. W przypadku klubu butikowego może to być wydatek rzędu 300–500 tysięcy zł. Z kolei w przypadku obiektu o średniej wielkości kwota ta może wzrosnąć nawet do 700 tysięcy zł.

 1. Na otworzenie siłowni wielkopowierzchniowej potrzeba będzie minimum 2–3 milionów zł.
 2. Jak więc widać, są to dość duże kwoty.
 3. Dla większości osób, które chcą zainwestować w siłownię, najłatwiej będzie otworzyć siłownię butikową.
 4. Małe obiekty cieszą się na szczęście coraz większym zainteresowaniem – klienci uciekają od zatłoczonych obiektów.

Jedno jest jednak pewne – planując budżet, pamiętaj o tym, by nie oszczędzać na jakości. Obecni klienci są bardzo wymagający, a słaba jakość może ich zniechęcić. Dlatego zamiast kupując najtańszy sprzęt – lepiej zastanów się nad tym, które ze sprzętów możesz dokupić później.

Na czym zarabia siłownia?

Przypadek Holmes Place – jak zdefiniować segmety rynku – Holmes Place jest światową siecią klubów fitness obecną w 9 krajach, w tym w Polsce. Najbardziej znane są ich kluby w segmencie premium, jak ten w warszawskim hotelu Hilton. Niedawno sprzedali sieci Calypso dwa lokale o średnim poziomie (tzw.

 • Energy). Obie były w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach w najpopularniejszych centrach handlowych w Warszawie – Arkadii i Galerii Mokotów.
 • Przejęła je należąca do Benefit Systems sieć Calypso.
 • Holmes Place jednak nie skupił się tylko na segmencie premium jak przypuszczali analitycy.
 • Otworzył za to w Lublinie pierwszy klub w formacie low-cost – Icon Fitness.

To idealnie pokazuje polaryzację rynku. Czy małe osiedlowe siłownie mają jeszcze rację bytu? – Jak najbardziej – twierdzi Alicja Rzewnicka. – Dla wielu klientów to wspomniana wcześniej oszczędność czasu, lub usługa którą już znają i nie mają bariery z jej korzystania.

 1. Przykładem może być coraz bardziej aktywna grupa seniorów, która zdecydowanie docenia bardziej kameralne i “rodzinne” kluby.
 2. W tej branży najważniejsze jest odpowiednie podejście i dostosowanie usług do rynku i klienta.
 3. Do odniesienia sukcesu nie wystarczą same “maszyny” – żartuje.
 4. Ile kosztuje otwarcie własnej siłowni? Koszt otwarcia klubu fitness zależy od bardzo wielu czynników, takich jak miasto, wielkość lokalu, format.

Alicja Rzewnicka, podaje że minimalna wartość inwestycji w sprzęt przy otwarciu małego studia treningu personalnego, to ok.300 000 złotych, a w przypadku dużych klubów może sięgać nawet kilku lub kilkunastu milionów złotych. Alicja Rzewnicka – ekspert rynku fitness Fot.K.

Milewska – Dobra bieżnia to koszt 30-40 tysięcy złotych. Do tego pozostały sprzęt cardio oraz sprzęt siłowy. To ogromne inwestycje, które często stanowią barierę wejścia na rynek. Dlatego częstym modelem finansowania jest leasing maszyn. Jedynie sieci z dużym kapitałem mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu “za gotówkę”.

Pozostają także inne źródła finansowania takie jak dotacje UE lub pozyskanie inwestora. Aby otworzyć własną siłownię nie trzeba już znać się na sprzęcie i treningu. W projekcie, doborze maszyn, a nawet dostępie do finansowania pomoże producent. Trzeba za to umieć liczyć, zarządzać i mieć jasno sprecyzowaną wizję klubu.

Należy też mieć na uwadze fakt, że rynek jest sezonowy. Dobra bieżnia to koszt 30-40 tysięcy zł Fot.T. Staśkiewicz – Lato to zawsze martwy okres – mówi Łukasz Izdebski. – Tak samo końcówka grudnia. Kiedyś duże fale klientów były we wrześniu, styczniu i dwa miesiące przed wakacjami, ale teraz ten trend się spłaszcza.

Rosnąca liczba klientów oraz ich większa regularność w ćwiczeniach, sprawia, że biznes staje się bardziej stabilny i przewidywalny. Efektem tego jest też coraz większa konkurencyjność. Na warszawskim Tarchominie otworzyło się w krótkim czasie bardzo dużo klubów.

You might be interested:  Jak Mieć Proste Włosy Bez Użycia Prostownicy?

Ile m2 na silownie?

Fitness zgodnie z prawem – Lokal, w którym będzie działał klub fitness musi być przygotowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz.U.

 1. z 2004 r. Nr 31 poz.273 z późn. zm.).
 2. Fitness klub to miejsce, w którym świadczone są usługi w zakresie regeneracji ciała poprzez ćwiczenia fizyczne, dlatego też to rozporządzenie powinno stać się lekturą obowiązkową wszystkich marzących o własnym klubie.
 3. Wymagania dotyczące pomieszczeń, w których będzie działał klub fitness są dosyć restrykcyjne.

Pomieszczenia powinny mieć co najmniej 3,3 m wysokości. Obiekt musi mieć dobrą wentylację, co najmniej 50 m 3 na jedną osobę ćwiczącą. W klubie musi być też szatnia dla klientów, gdzie na jedną osobę przypada 0,5 m 2 i szafka oraz sanitariaty: prysznic i toaleta na 10 osób ćwiczących.

 1. Urządzając fitness klub trzeba też pamiętać o odpowiednim ulokowaniu ciągów komunikacyjnych i wydzieleniu miejsca na poczekalnię.
 2. W obiekcie musi się również znaleźć pomieszczenie do przechowywania sprzętu do utrzymywania czystości, osobne miejsce dla preparatów kosmetycznych i na pojemniki z odpadami.

Klub fitness musi być podłączony do wodociągów lub korzystać z własnego ujęcia wody. W obiekcie musi być ciepła woda, dostarczana z sieci wodociągowej albo podgrzewana w przystosowanych do tego urządzeniach. Ścieki muszą trafiać do kanalizacji. Regulacje dotyczą też wykończenia lokalu.

Ile się zarabia na siłowni?

Średnie miesięczne wynagrodzenie – W konsekwencji szacuje się, że średnie wynagrodzenie trenera personalnego zatrudnionego przez siłownię lub klub fitness w Polsce wynosi 5300 złotych brutto. Warto także zwrócić uwagę na to, że w tym zawodzie przeważają mężczyźni.

Kto może otworzyc siłownię?

Wstępne wymagania związane z prowadzeniem klubu fitness – Klub fitness może prowadzić praktycznie każdy, nie trzeba posiadać odpowiednich uprawnień czy mieć ukończony kurs. Nie są potrzebne także żadne pozwolenia. Jednak zatrudniając trenerów i instruktorów fitness – powinni oni mieć odpowiednie doświadczenie oraz przygotowanie do prowadzenia zajęć.

You might be interested:  Jak Stosować Kwas Hialuronowy Na Włosy?

Ile kosztuje sprzęt do siłowni?

Ile kosztuje domowa siłownia? Podsumowanie – Mini siłownia domowa powinna odpowiadać naszym potrzebom, a także motywować nas do rozwoju i przekraczania barier. Ile kosztuje domowa siłownia? Jeśli dopiero zaczynamy ćwiczyć w domu, możemy zacząć od prostych akcesoriów, których budżet nie przekroczy 500 zł.

 • Jeśli chcemy mieć w domu namiastkę wyposażenia, z którego korzystamy na siłowni, trzeba będzie przeznaczyć od ok.1000 do 3000 zł na sprzęt typu rower stacjonarny czy orbitrek.
 • Podobnym budżetem musimy dysponować podczas urządzania małej siłowni dla osób bardziej zaawansowanych.
 • Tu największym wydatkiem będzie ławka treningowa ze sztangą i zestawem obciążeń (koszt od ok.1000 zł wzwyż).

‍ ‍

Ile za godzinę bierze trener personalny?

Wysokość zarobków trenerów. – No dobrze, to w takim razie na jakie zarobki można liczyć w tym fachu? Najprostszą odpowiedzią na to pytanie będzie stwierdzenie, że tyle na ile zapracujesz. Poziom zarobków trenerów jest bardzo zróżnicowany kilkoma czynnikami i mocno uzależniony od indywidualnej skuteczności. Z racji tego, że mieszkam i pracuje w Warszawie wszystkie rozważania dotyczą konkretnie tego miasta. Warto rozróżnić stawkę jaką płacą klienci, a stawkę jaką ostatecznie zarabia trener.

 1. Mogą one być tożsame ale zazwyczaj różnią się.
 2. Godzina treningu personalnego kosztuje w Warszawie od 50 zł do 200 zł .
 3. Przy czym najczęściej ceny wahają się w przedziale 80 a 140 zł.
 4. Natomiast efektywna stawka godzinowa trenera waha się od 30 zł do 150 zł .
 5. Oczywiście zdarzają się jeszcze wyższe stawki ale to już rzadkość.

Więcej na temat cen treningów personalnych i czynników ich kształtujących w artykule: „ Cena treningu personalnego za co płacisz? „. Podsumowując, najsłabiej zarabiają początkujący trenerzy pracujący na podstawie umowy i wykonujący treningi na zlecenie klubu, nawet 30 zł netto za godzinę.

Najlepiej natomiast zarabiają doświadczeni trenerzy-freelancerzy, posiadający własną bazę klientów, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Taki trener może osiągnąć nawet stawki 150 zł za godzinę treningu. Wydaje mi się, że przy dużej skali działania, trener w Warszawie może spokojnie osiągnąć efektywne stawki (po odliczeniu wszystkich kosztów) na poziomie 50-70 zł netto za godzinę.

Nie znam trenera, który jest w stanie prowadzić 5 dni w tygodniu 8h treningów ciurkiem. Jest to fizycznie niemożliwe, a przynajmniej bez uszczerbku na jakości usługi. Trzeba doliczyć również czas poświęcony na pozyskanie klientów, bezpłatne konsultacje czy chociażby działania promocyjne. Tyle moich rozważań opartych, przejdźmy do trwardych liczb.

Ile zarabia instruktor fitness na godzinę?

Stawki oferowane instruktorom zależą od wielkości miasta, doświadczenia instruktora i klubu. Przeciętne stawki wynoszą ok.40-60 złotych za godzinę zajęć. Są oczywiście i niższe stawki, są także znacznie wyższe.

Jak urzadzic siłownię?

4. Bezpieczna siłownia w domu – o czym pamiętać? – Rozplanuj przestrzeń tak, by mieć swobodny dostęp do każdego urządzenia. Podstawą jest antypoślizgowa mata lub wykładzina, która pozwoli na wykonanie rozgrzewki, a także uchroni podłogę przed ewentualnymi zarysowaniami.

Jak wypromowac silownie?

Klasyczny marketing – Wśród znanych i powszechnie stosowanych metod marketingu tradycyjnego możemy wskazać między innymi roznoszenie ulotek po okolicy, umieszczanie plakatów w newralgicznych punktach miasta czy reklama w lokalnym radiu. Choć zdecydowanie warto wdrożyć te metody reklamy do prowadzonej kampanii, w dzisiejszych czasach są one po prostu niewystarczające.

You might be interested:  Słabe Włosy Jak Je Wzmocnić?

Gdzie oglaszaja się trenerzy personalni?

Ogłoszenia na portalach aukcyjnych – Trenerzy personalni bardzo często i śmiało ogłaszają się na portalach. Wystarczy wpisać w serwisie gumtree czy olx „ trener personalny Warszawa ” a ujrzymy wiele ofert przeróżnych trenerów personalnych. Ten sposób na znalezienie trenera personalnego jest chyba najbardziej obarczony ryzykiem. Jak Otworzyć Fitness Club

Czy warto isc do trenera personalnego?

Czy taki trening jest lepszy od treningu w grupie? – Przede wszystkim jest efektywniejszy. Trener dostosowuje wykonywane ćwiczenia do poziomu ćwiczącego, może też tak ułożyć program, by ćwiczący szybko osiągnął zamierzone cele. Dobry trener bierze pod uwagę nie tylko kondycję, ale i budowę ciała konkretnej osoby, a także jej potrzeby.

W ten sposób powstaje program dopasowany do ćwiczącego niczym kreacja szyta na miarę. Pozostając przy tym porównaniu, trening w grupie to gotowy strój kupiony w sklepie. Możemy dopasować treningi grupowe do naszych potrzeb, ale one zawsze będą uśrednione tak, by mogło skorzystać z nich wiele osób. Dla przykładu: zapisujemy się na ćwiczenia mające pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy.

Spotyka się na nich kilka lub kilkanaście pań mających ten sam cel. Tylko że każda z nich chce się pozbyć kilogramów z nieco innych partii ciała. Każda z nich jest w innej kondycji. Organizm każdej z nich wreszcie nieco inaczej reaguje na ćwiczenia. Trening grupowy musi uwzględniać sytuację każdej z uczestniczek.

Ile kosztuje sprzęt do siłowni?

Ile kosztuje domowa siłownia? Podsumowanie – Mini siłownia domowa powinna odpowiadać naszym potrzebom, a także motywować nas do rozwoju i przekraczania barier. Ile kosztuje domowa siłownia? Jeśli dopiero zaczynamy ćwiczyć w domu, możemy zacząć od prostych akcesoriów, których budżet nie przekroczy 500 zł.

Jeśli chcemy mieć w domu namiastkę wyposażenia, z którego korzystamy na siłowni, trzeba będzie przeznaczyć od ok.1000 do 3000 zł na sprzęt typu rower stacjonarny czy orbitrek. Podobnym budżetem musimy dysponować podczas urządzania małej siłowni dla osób bardziej zaawansowanych. Tu największym wydatkiem będzie ławka treningowa ze sztangą i zestawem obciążeń (koszt od ok.1000 zł wzwyż).

‍ ‍

Ile kosztuje zrobienie siłowni w domu?

Warto sobie również uświadomić, że ostateczny koszt domowych siłowni może wynosić 200 zł, ale również 1000 zł, a nawet kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt do ćwiczeń chce się kupić, ważna jest też oczywiście ilość urządzeń.

Ile kosztuje karnet na siłownię z trenerem?

Ile kosztuje trener personalny na tradycyjnej siłowni? – Podczas ćwiczeń na tradycyjnej siłowni obecność trenera personalnego nie jest konieczna, jednak wskazana. Na sali znajduje się wiele obciążeń, z których samodzielne korzystanie może skończyć się urazem.

Zdarza się, zwłaszcza podczas rozpoczynania przygody z aktywnością fizyczną, że podchodzimy do ćwiczeń w klubie fitness zbyt ambitne, a wtedy zdecydowanie najłatwiej o kontuzję. Warto więc zwłaszcza na początku drogi zdecydować się na obecność trenera personalnego, który będzie powoli zgodnie z własną wiedzą wprowadzał obciążenia do Twojego treningu.

Koszt jest uzależniony od wielu czynników, na przykład miasta – nie w całej Polsce ceny są takie same. Najdrożej jest zdecydowanie w dużych miastach, przede wszystkim w stolicy. Nie bez znaczenia jest również klub, jego wyposażenie, a także to, czy marka jest rozpoznawalna i cieszy się dobrymi opiniami i zainteresowaniem.