Jak Samemu Obciąć Włosy Na Prosto?

Jak Samemu Obciąć Włosy Na Prosto
Jak samemu obciąć włosy na krótko? – A oto kilka prostych kroków samodzielnego obcinania włosów: 1. Zacznijcie od umycia i dokładnego rozczesania włosów.2. Następnie podzielcie włosy na pasma za pomocą spinek i klamerek.3. Wybrane pasma tnijcie o centymetr niżej niż planowana długość włosów.

 • Pamiętajcie, że mokre kosmyki wydają się dłuższe niż są w rzeczywistości! 4.
 • Strzyżenie włosów zaczynamy od tyłu głowy, na samym dole włosów.
 • To właśnie one powinny określać finalną długość kosmyków.5.
 • Ważne, abyście cały czas porównywały ścinane pasma.
 • Dzięki temu włosy zostaną ścięte na równej długości.6.

Na samym końcu za pomocą grzebienia stwórzcie przedziałek na środku i wyrównajcie górną warstwę włosów za pomocą nożyczek.

Jak samemu obciąć włosy z tyłu?

Jak samemu obciąć włosy z tyłu i pozbyć się zniszczonych końcówek? – Na pewno będziesz potrzebowała dwóch lusterek, żeby dobrze się widzieć zarówno z przodu jak z tyłu. Metoda obcinania włosów z tyłu zależy od tego, czy chcesz skrócić długość czy nie. Jeśli zależy ci na ścięciu samych zniszczonych końcówek bez utraty długości, postępuj według kilku prostych kroków.

 1. Najpierw musisz skręcić pojedyncze pasma włosów.
 2. Następnie za pomocą ostrych nożyczek obcinaj pojedyncze, wystające włosy.
 3. Sposób ten jest banalnie prosty, a pomoże ci pozbyć się nieładnych rozdwojonych końcówek.

Zobacz również: Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy i rodzaju włosów? Innym sposobem na obcięcie samemu włosów z tyłu będzie metoda na gumki . Wystarczy, że zwiążesz włosy w niski kucyk a następnie kucyka będziesz wiązać kolejnymi gumkami co 4 cm.

Jak samemu obciąć włosy męskie?

Jak samemu obciąć włosy maszynką? konkrety! –

  Wystartuj od tyłu głowy. W tym celu wykorzystaj przygotowane wcześniej lusterka. Zacznij strzyc włosy od środka karku. Ustawione płasko ząbki maszynki elektrycznej regularnie kieruj ku górze, zawsze odwrotnie do kierunku wzrostu włosów . Stopniowo obracaj maszynkę, następnie wysuń ją z włosów. Podobnie postępuj z kolejnymi partiami głowy. Ustawienie – obrót – stop. Najpierw cały tył, następnie góra głowy. Kierując się ku górze – powoli i precyzyjnie zmierzaj do przodu. Teraz przejdź do boków! Pamiętaj, że liczy się kierunek strzyżenia i trzymanie strzyżarki pod odpowiednim kątem. Tutaj też należy skierować ją w górę i tą drogą zmierzać ku czubkowi głowy. Baki najlepiej jest skracać za pomocą trymera. Jeśli chcesz uzyskać proste linie – skieruj ząbki strzyżarki ku dołowi i delikatnie przyłóż krawędź ostrza do skóry. Aby wykończyć fryzurę – zdejmij nasadkę. Wyrównuj obwód fryzury kierując tym razem maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak sobie podciąć włosy?

Instrukcje: –

  Zaopatrz się w nożyce fryzjerskie. Te zwykłe będą raczej rwać włosy i spowodują jeszcze więcej rozdwojonych końcówek. Można je zakupić w sklepach fryzjerskich lub internecie. Tnij prostopadle do linii włosów. Pozwoli to zachować silne końcówki włosów, w przeciwieństwie do ścinania pod skosem. Tnij około pół centymetra nad rozdwojeniem, aby zapewnić zdrowe końcówki włosów. Postaraj się ścinać włosy na kontrastującym tle, tak, aby dokładniej widać, co ścinasz.

Jak obciąć bardzo gęste włosy?

Uważaj jeśli decydujesz się na obcięcie twoich gęstych włosów! ‘Tak naprawdę nie powinno się ich ścinać zbyt krótko, ponieważ można uzyskać efekt hełmu. Aby tego uniknąć trzeba zachować włosy o długości niekrótszej niż za uszy. Jeśli chcesz obciąć włosy na krótko, musisz wybrać naprawdę krótkie obcięcie, nic pomiędzy’.

Jak obciąć włosy żeby dobrze się układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera

Jak samemu zrobić długiego boba?

Jak obciąć włosy na boba? – Do samodzielnego obcięcia włosów na boba będziecie potrzebować:

 • ostrych, fryzjerskich nożyczek
 • grzebienia do rozczesania włosów
 • lusterka
 • gumki lub spinki do spięcia poszczególnych partii włosów

A oto prosta instrukcja wykonania fryzury bob w warunkach domowych:

 1. Zacznijcie od dokładnego rozczesania włosów i utworzeniu prostego przedziałka na środku głowy.
 2. Następnie weźcie dwie gumki i zwiążcie włosy w dwie kitki ułożone na tej samej wysokości.
 3. Kolejnymi dwiema gumkami zaznaczcie długość włosów, którą chcecie uzyskać po ich obcięciu.
 4. Wykonajcie proste cięcie nożyczkami tuż nad dolnymi gumkami (tymi, które posłużyły do określenia finalnej długości włosów).
 5. Ściągnijcie gumki i podzielcie włosy na kilka partii – dzięki temu będzie wam łatwiej określić, które końcówki potrzebują dodatkowego wyrównania.
 6. Kolejno sprawdzajcie każdą partię włosów i delikatnymi cięciami podetnijcie zbyt długie końcówki.
You might be interested:  Jak Upiąć Włosy Na Bok Krok Po Kroku?

Jak samemu obciąć włosy na krótko? – instrukcja krok po kroku Jeśli zastanawiacie się, jak samemu obciąć włosy na krótko, podpowiadamy, że będą wam potrzebne do tego dobre nożyczki fryzjerskie i spinki. Zobaczcie instrukcję krok po kroku i stwórzcie modną fryzurę w kilka minut.

 1. Obcinanie włosów w domu zastąpiło nam w ostatnim czasie wizyty w salonach fryzjerskich.
 2. Jedną z prostych metod, która pokaże wam, jak samemu obciąć włosy na krótko jest podzielenie ich na partie za pomocą spinek i klamer.
 3. Dzięki temu będziecie miały kontrolę nad długością i wyglądem końcówek, a do strzyżenia włosów nie będzie potrzebna druga osoba.

Jak samemu obciąć włosy na krótko? A oto kilka prostych kroków samodzielnego obcinania włosów: 1. Zacznijcie od umycia i dokładnego rozczesania włosów.2. Następnie podzielcie włosy na pasma za pomocą spinek i klamerek.3. Wybrane pasma tnijcie o centymetr niżej niż planowana długość włosów.

 • Pamiętajcie, że mokre kosmyki wydają się dłuższe niż są w rzeczywistości! 4.
 • Strzyżenie włosów zaczynamy od tyłu głowy, na samym dole włosów.
 • To właśnie one powinny określać finalną długość kosmyków.5.
 • Ważne, abyście cały czas porównywały ścinane pasma.
 • Dzięki temu włosy zostaną ścięte na równej długości.6.

Na samym końcu za pomocą grzebienia stwórzcie przedziałek na środku i wyrównajcie górną warstwę włosów za pomocą nożyczek. Jak samemu obciąć włosy? Żeby zaplanowana przez nas fryzura cieszyła oko i nie okazała się fryzjerską wpadką, musimy poznać kilka zasad, które pozwolą nam jej uniknąć.

Czy można samemu się ostrzyc?

A na koniec – nie zapomnij o konserwacji maszynki – Jeśli już skończyłeś strzyżenie włosów maszynką, pamiętaj o tym, żeby ją oczyścić. Sprawdź, jak konserwować maszynkę do włosów w tym wpisie . Teraz przejdziemy kurs przyspieszony. Omieć ostrze maszynki specjalnym pędzelkiem.

 • Jeśli masz model wodoodporny, możesz wypłukać ostrza pod bieżącą wodą.
 • Naoliw też ostrza specjalnymi preparatami.
 • Raz na jakiś czas warto ściągnąć ostrze i wymieść włoski, które dostały się do środka.
 • Maszynkę przechowuj w bezpiecznym miejscu.
 • Nie zapomnij o konserwacji – z pomocą przychodzą różne preparaty i smary.

Sprawdź: Produkty do konserwacji maszynek do włosów I to już koniec. Jak widzisz, proste strzyżenie maszynką można wykonać samemu w domu. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim kierunku strzyżenia i trzymaniu maszynki pod właściwym kątem. Dla pewności zaczynaj z nasadkami, które pozostawiają dłuższe włosy – możesz je zawsze skrócić. najlepsza maszynka do strzyżenia włosów - jak ją wybrać?Jak obciąć włosy na żołnierza?

WŁOSY – Włosy każdego żołnierza muszą być przede wszystkim czyste i dobrze obcięte, ponieważ są one świadectwem jego powagi i profesjonalizmu. Dopuszcza się różne rodzaje fryzur, ale każda musi być schludna i perfekcyjnie przystrzyżona. Mogą to być cięcia typu BUZZ CUT czyli bardzo krótkie, wycieniowane po bokach, FLAT TOP lub HIGH AND TIGH, dozwolone jest przycięcie włosów maszynką na jedną długość lub na zero. Regulamin wyraźnie mówi, że fryzura powinna być dopasowana do kształtu głowy i nie może posiadać żadnych „udziwnień”, musi także pasować do rodzaju nakrycia głowy noszonego przez żołnierza (nie może przeszkadzać w noszeniu hełmu czy maski gazowej). Włosy na karku powinny być przycięte na prosto lub mocno wycieniowane, rozpoczynające się od gładkiej, wygolonej skóry (SKIN FADE).

Niedopuszczalne są włosy wchodzące na kołnierz munduru, na uszy lub wystające spod nakrycia głowy. Regulacja to nie dotyczy żołnierzy, którym religia nakazuje noszenie dłuższych lub długich włosów. Jednak nie mogą one przeszkadzać w pełnieniu służby. Włosy długie są dozwolone gdy ze względów religijnych żołnierz nosi turban.

Wówczas muszą być one pod nim ukryte, a sam turban powinien być uszyty ze specjalnego materiału, w kolorze dopasowanym do munduru danej jednostki. Układanie włosów przy użyciu kosmetyków jest także dozwolone, ale tylko w niewielkim stopniu. Nadmiar pomad , pianek i innych kosmetyków stylizujących jest niedopuszczalny. Dowódcy mogą wyrazić zgodę na noszenie czapek lub innych nakryć głowy (niezwiązanych z mundurem) przez osoby chore na raka, mogą one także nosić peruki, ale wykonane z włosów naturalnych. Te syntetyczne są zakwalifikowane jako materiał łatwopalny, a ich noszenie zagraża zdrowiu i życiu żołnierza. Mężczyznom w żadnym wypadku nie wolno przedłużać włosów.

Jak często obcinać włosy męskie?

Jeśli jesteś Harveyem Specterem, prawnikiem z serialu “Garnitury”, twoja fryzura powinna być równie droga jak twoja wypłata. Ze swoim idealnie wypolerowanym quiffem, przechadza się jak bóg korporacji – styl, który praktycznie wymaga posiadania fryzjera na szybkim wybieraniu.

 • Ale kiedy nie prowadzisz stylu życia za milion dolarów, jak często faceci powinni się strzyc? Dla perfekcjonistów, konieczność utrzymywania wypolerowanej fryzury przez cały czas jest nienegocjowalna.
 • Po drugiej stronie spektrum, znajduje się facet wyluzowany, który preferuje niewymuszony, na wpół czysty wygląd.
You might be interested:  Jak Mieć Proste Włosy Bez Użycia Prostownicy?

I wreszcie, masz mężczyznę, który leży gdzieś pomiędzy. Aby dowiedzieć się, na czym stoisz, weźmiemy pod uwagę trzy główne czynniki: długość włosów, styl i budżet. Długość Nie każda fryzura wymaga takiego samego poziomu pielęgnacji. Oczywiście, jeżeli nosisz kudłate włosy Johna Snowa, nie będziesz potrzebował interwencji fryzjera, dopóki nie będziesz przypominał bezdomnego dzikusa.

 • W zależności od długości Twoich włosów, możesz więc odpowiednio zaplanować swoje fryzury.
 • Krótkie fryzury dla mężczyzn Zalecamy raz w miesiącu – minimum.
 • Ale jeśli Twoje włosy rosną szybko i jesteś wybredny w kwestii precyzji, te wizyty mogą się zwiększyć w zależności od Twojego budżetu i stylu (o którym porozmawiamy później).

Dla krótkich włosów, zalecamy raz w miesiącu – minimum. Fryzury średniej długości Faceci o średniej długości włosów powinni być poddawani strzyżeniu co 4-6 tygodni. Ten harmonogram oparty jest na średnim poziomie pielęgnacji. Jednakże, ta rutyna może się różnić w zależności od takich czynników jak struktura włosów i to czy masz blaknięcie – zobacz sekcję dotyczącą stylu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Mężczyźni o średniej długości włosów powinni podcinać je co 4-6 tygodni. Długie włosy Mając objętość na wiele dni, będziesz potrzebował podcinania co 4-6 miesięcy. Chodzi o to, by Twoje włosy były długie i zdrowe, aż do momentu, gdy osiągniesz punkt krytyczny, po którym najdroższa Ci mama zacznie się krzywić.

Styl Każda fryzura wymaga odpowiedniego poziomu pielęgnacji. W zależności od tego, jak skomplikowana jest Twoja fryzura, jej struktura, boki i linia, możesz odpowiednio zaplanować swoje wizyty u fryzjera. Włosy wymagające częstej pielęgnacji Fantazyjna fryzura musi być na czasie.

 • Szczegółowe fryzury z wysoko ściętymi bokami, takie jak buzz cut, sweep-back czy krótki quiff, opierają się na wyrazistych liniach i precyzyjnych warstwach.
 • Spodziewaj się strzyżenia co dwa do czterech tygodni.
 • Złożone fryzury z podcieniami nigdy nie powinny przekraczać jednego centymetra poza fazę wzrostu.

Szczególnie w przypadku wysokich fadesów, musisz zachować kontrast pomiędzy długością na górze i krótkością po bokach. W przeciwnym razie, stracisz wymiar i ostrość, co oznacza znacznie mniejszy wpływ. Pomyśl o Bradleyu Cooperze i jego “I’m too-handsome-to-care vibe” – nie polecane dla 97% populacji.

Dlaczego nie obcinac włosów maszynką?

Czy obcinać dziecku włosy przed ukończeniem pierwszego roku życia? – Ogólnie panuje przesąd, według którego nie powinno się obcinać dziecku włosków, przed ukończeniem przez niego pierwszego roku życia. Czynność ta ma ponoć spowodować problemy z mową u dziecka oraz ogólne kłopoty z rozwojem intelektualnym.

Czy obcinanie maszynką niszczy włosy?

Witajcie! Jakoś tak się złożyło że zaraz po opublikowaniu mojej aktualizacji włosowej wybrałam się do fryzjera na podcięcie końcówek ukochaną już przeze mnie metodą, czyli maszynką. Poszło jakieś 6cm, ale jestem zadowolona;) Moje końcówki na zdjęciach zaraz po cięciu, prezentują się raczej mizernie , ale to tylko i wyłącznie wina tego, że z zegarkiem w ręku ( no może nie w ręku a na ścianie tuż za mną) fryzjerka prostowała je 30minut (!) każde pasmo po dobre kilka razy.

 • Na koniec jeszcze dostało im się sporo silikonu, więc nie ma się co dziwić że wyglądają raczej smętnie.
 • Jak już pisałam wam w ostatniej aktualizacji włosowej od poprzedniego razu, kiedy podcinałam końcówki minęło prawie 7 miesięcy, a stan moich końcówek był naprawdę dobry , co zresztą nie jedna z was napisała mi w komentarzu.

Wcześniej, kiedy pozostawałam zwolenniczką nożyczek, włosy musiałam obcinać nie rzadziej niż co 3 miesiące, gdyż końcówki mocno domagały się skracania. Pierwszy raz na cięcie włosów maszynką zdecydowałam się ponad rok temu, kiedy ta metoda zyskała sobie bardzo dużo zwolenników, na początku nie byłam przekonana ‘no ale jak to maszynka? Przecież nie chcę ogolić się na łyso’. Teraz jeszcze takie ogólne porównanie cięcia włosów maszynką i nożyczkami, dla wszystkich tych, którzy nadal wachają się pomiędzy tymi dwiema metodami. 😉 MASZYNKA Jeśli zależy wam na efekcie idealnie ostrych końcówek ta metoda jest zdecydowanie dla was.

Jak obcinać włosy na sucho czy mokro?

Z pewnością polubicie ten zabieg i szybko dostrzeżecie jego zalety. – Obcinanie na sucho polubią kręcone włosy. Dlaczego? Naprawdę trudno jest stwierdzić, w którym miejscu włosy kręcone zostały podcięte. Wilgotne pasemka po wysuszeniu będą sprężynować – powrócą do swojego pierwotnego wyglądu.

Dla ludzkiego oka ich długość praktycznie się nie zmieni. Na włosach suchych o wiele łatwiej jest zauważyć różnicę i rozpoznać linię cięcia. Poza tym, cały czas obserwując to, co robi fryzjer, możemy w każdej chwili zadecydować o długości, cieniowaniu lub kształcie grzywki. Obcinanie włosów na sucho jest szybsze .

Oszczędzasz czas na mycie, masaż głowy (tak, są takie salony fryzjerskie, które oferują masaż głowy), nakładanie odżywki i suszenie. Końcówki pasemek zostają tylko zwilżone lub rozczesane. Podcinanie w taki sposób jest o wiele łatwiejsze; cały czas można kontrolować rezultaty i to, co robi fryzjer.

 1. A co najważniejsze, nie musisz płacić za mycie głowy.
 2. Mokre włosy są cięższe i dlatego zaraz po umyciu wyglądają na proste.
 3. Z tego samego powodu nie możemy pozwolić sobie na radykalne cięcie, lecz podcinanie włosów już po wysuszeniu.
 4. Jeżeli naszymi włosami zajmie się profesjonalista, nie będzie mowy o pomyłkach, a efekt końcowy w 100% nas zadowoli.

Ale obcinanie włosów na sucho jest o wiele lepsze. Dlaczego? Ponieważ długość i kąt cięcia widzimy cały czas. Dodatkowo po wysuszeniu może okazać się, że włosy są podcięte za dużo, a grzywka – źle wycieniowana. Włosy obcinane na sucho mogą zyskać ciekawy styl .

You might be interested:  Jak Aloes Wpływa Na Włosy?

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

 1. Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką.
 2. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć.
 3. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera

Jak cieniować włosy krok po kroku?

Cieniowanie włosów krok po kroku – Cieniowanie włosów tylko z pozoru jest proste, jednak umiejętne ich stopniowanie tak, by fryzura wyglądała bardzo naturalnie, to niełatwa sztuka. Dlatego decydując się na ten rodzaj strzyżenia, najlepiej powierzyć swoje włosy profesjonaliście, który wie, jak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg.

Zbyt słabe cieniowanie nie da spodziewanego efektu, zaś włosy za mocno wycieniowane mogą sprawić, że fryzura nabierze topornego, ciężkiego wyglądu. Z kolei wycieniowanie samych tylko końcówek sprawi, że rysy twarzy będą wyglądać na bardziej miękkie, zaokrąglone, co przy owalnej lub okrągłej buzi optycznie doda kilogramów.

Mimo to są śmiałkowie, którzy decydują się na to, by samodzielnie cieniować włosy w domu. Samodzielne cieniowanie włosów wymaga nie tylko odwagi, ale również kilku akcesoriów. Oto instrukcja samodzielnego cieniowania włosów krok po kroku: Krok 1. Przygotuj niezbędne akcesoria: bardzo ostre, fryzjerskie nożyczki (zwykłe się nie nadają, bo zgniatają włosy, co prowadzi do ich zniszczenia), grzebień lub szczotkę, duże lusterko, miękką frotkę do włosów (zwykła gumka będzie je wyrywać lub łamać).

Krok 2. Rozczesz włosy, a następnie zwiąż frotką na czubku głowy i rozczesz kucyk. Krok 3. Chwyć kucyk rękami tuż przy końcu, by się naprężył, a następnie obetnij końcówki na długości 1 cm (potem można skrócić je bardziej). Krok 4. Rozpuść włosy, rozczesz je, a następnie podziel przynajmniej na pięć pasm (im będzie ich więcej, tym bardziej subtelne będą przejścia między nimi).

Każde z nich zwiąż gumką, a następnie po kolei ponownie rozczesuj i przycinaj o centymetr. Krok 5. Gdy przytniesz już ostatni kucyk, rozpuść włosy, rozczesz je i oceń, czy cieniowanie jest wystarczające. Jeśli tak – to już wszystko. Jeśli nie, wszystkie czynności należy wykonać powtórnie.

Jak cieniować włosy w domu?

Nie wiem czy już Wam pisałam o mojej fryzjerskiej fobii ale od ok.1,5 roku sama ścinam sobie włosy. Kiedy kolejny raz po wizycie u fryzjera wyszłam z salonu załamana, postanowiłam, że będę sama ścinać sobie włosy, wtedy przynajmniej będę miała włosy obcięte może nie do końca idealnie, ale przynajmniej nie za krótko.

 1. „Metodę trzech kucyków” znalazłam oczywiście na wizażu i muszę przynzać, że jest dziecinnie prosta.
 2. Efekty możecie zobaczyć na moich zdjęciach powyżej.
 3. Poniżej mała instrukcja i obrazki (macie dowód, że naprawdę mam dwie lewe ręce i żadnego talentu plastycznego – co uważam za wielką niesprawiedliwość, bo zarówno obydwie moje siostry jak i babcia są uzdolnione w tym kierunku).

Co będzie nam potrzebne:

  Bardzo ostre, fryzjerskie nożyczki (nigdy nie używajmy do ścinania włosów zwykłych nożyczek – one zamiast obciać, zgniatają włos przez co rozdwaja się on póżniej na końcu). Szczotka/grzebień – zanim zabierzemy się do ścinania musimy bardzo dokładnie rozczesać włosy. Gumka do włosów – najlepiej miękka frotka, która nie łamie i nie wyrywa włosów Długie, najlepiej falowane albo kręcone włosy – bałabym się ścinać w ten sposób idealnie proste włosy. Przy falach/lokach nie będzie widać nawet jeśli nie zrobimy tego idealnie równo 😉 Dwie ręce – mogą być obydwie lewe jak moje 😉 ten sposób jest na tyle prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Duże lusterko – do kontrolowanie ścinanej długości i podziwiania efektu końcowego.

Instrukcja krok po kroku:

  Bardzo dokładnie rozczesujemy włosy. Związujemy wszystkie włosy na czubku głowy za pomocą gumki. Obcinamy kucyk np. o 1 cm (na początek radzę zacząć od niewielkiej zmiany – zawsze można poprawić, jeśli uznamy, że chcemy mocniej skrócić włosy). Rozpuszczamy włosy i rozczesujemy je. Znów związujemy włosy na czubku głowy – tym razem nie wszystkie a jedynie górną warstwę (np.2/3 włosów związujemy, a 1/3 pozostaje ozpuszczona). Powtarzamy krok 3 i 4. Znów związujemy ostatnią już warstwę włosów (1/3 związana; 2/3 rozpuszczone). Powtarzamy krok 3 i 4. Patrzymy w lusterko i nie możemy uwierzyć, że nareszcie nasze włosy wygladają tak jak nam się wymarzyło, bez konieczności straty zbyt wiele z długości i objętości (a także pieniędzy) jak to bywało po wizycie u fryzjera 😉

Jeszcze mała rada na koniec – jezeli boicie się, że wyjdą Wam “schody” zawsze można tę metodę rozszerzyć na “metodę np. pięciu kucyków” 🙂 wtedy powinno wyjść ok!