Jak Ściąć Włosy Maszynką?

Jak Ściąć Włosy Maszynką
Strzyżenie włosów maszynką – góra głowy i boki – Zacznij strzyżenie z tyłu głowy i podobnie jak poprzednio powoli zmierzaj do przodu. Grzebień maszynki do włosów powinien „przeczesywać” wszystkie włosy. Teraz kolej na boki głowy. Pewnie domyślasz się, że musisz kierować maszynkę w górę, zmierzając do czubka głowy.

 • Warto pomyśleć też o skróceniu bokobrodów – możesz równie dobrze do tego użyć trymera do brody.
 • Dla uzyskania prostych linii odwróć maszynkę i przyłóż ją tak, żeby górna część ostrza delikatnie dotykała skóry.
 • Dla wykończenia należy ściągnąć nasadkę z maszynki i wyrównać obwód Twojej fryzury.
 • Zacznij od karku, a skończ po bokach.

Tym razem będziesz prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Nie zatnij uszu! A co jeśli niechcący zatniesz się maszynką do włosów przy wykańczaniu fryzury? Pomocny okaże się ałun w plastrach . Plaster przyklejasz w miejscu, gdzie powstała ranka i już! Kosmetyk przyspiesza gojenie i tamuje drobne krwawienia. Ałun jest bowiem naturalnym kryształem, który stosuje się w kosmetyce, pielęgnacji i fryzjerstwie. Wygodna forma plastrów sprawdzi się w każdej sytuacji. ałun w plastrach

Contents

Jak samemu obciąć włosy maszynką?

Jak samemu obciąć włosy maszynką? konkrety! –

  Wystartuj od tyłu głowy. W tym celu wykorzystaj przygotowane wcześniej lusterka. Zacznij strzyc włosy od środka karku. Ustawione płasko ząbki maszynki elektrycznej regularnie kieruj ku górze, zawsze odwrotnie do kierunku wzrostu włosów . Stopniowo obracaj maszynkę, następnie wysuń ją z włosów. Podobnie postępuj z kolejnymi partiami głowy. Ustawienie – obrót – stop. Najpierw cały tył, następnie góra głowy. Kierując się ku górze – powoli i precyzyjnie zmierzaj do przodu. Teraz przejdź do boków! Pamiętaj, że liczy się kierunek strzyżenia i trzymanie strzyżarki pod odpowiednim kątem. Tutaj też należy skierować ją w górę i tą drogą zmierzać ku czubkowi głowy. Baki najlepiej jest skracać za pomocą trymera. Jeśli chcesz uzyskać proste linie – skieruj ząbki strzyżarki ku dołowi i delikatnie przyłóż krawędź ostrza do skóry. Aby wykończyć fryzurę – zdejmij nasadkę. Wyrównuj obwód fryzury kierując tym razem maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Czy można ciąć mokre włosy maszynką?

‘ Mokre włosy sklejają się i są łatwiejsze do obcinania. Fryzurę czesze się więc szybciej, co nie znaczy, że wygląda gorzej. Nie bój się, jeśli twój fryzjer będzie obcinał twoje włosy na mokre!’. Niektóre osoby są bardziej pewne, gdy ich włosy obcinane są na sucho.

Jak samemu obciąć włosy maszynką dziecku?

Rozpocznij strzyżenie od środka karku, stale kierując maszynkę w górę. Ustaw ostrze płasko i zacznij przesuwać ku górze – zawsze w kierunku przeciwnym niż kierunek włosów. Stopniowo obracaj maszynkę, na końcu wysuń ją z włosów. W ten sam sposób postępuj z dalszą częścią tyłu głowy.

You might be interested:  Jak Nakładać Pastę Na Włosy?

Jak skrócić sobie boki maszynką?

Strzyżenie włosów maszynką – góra głowy i boki – Zacznij strzyżenie z tyłu głowy i podobnie jak poprzednio powoli zmierzaj do przodu. Grzebień maszynki do włosów powinien „przeczesywać” wszystkie włosy. Teraz kolej na boki głowy. Pewnie domyślasz się, że musisz kierować maszynkę w górę, zmierzając do czubka głowy.

 • Warto pomyśleć też o skróceniu bokobrodów – możesz równie dobrze do tego użyć trymera do brody.
 • Dla uzyskania prostych linii odwróć maszynkę i przyłóż ją tak, żeby górna część ostrza delikatnie dotykała skóry.
 • Dla wykończenia należy ściągnąć nasadkę z maszynki i wyrównać obwód Twojej fryzury.
 • Zacznij od karku, a skończ po bokach.

Tym razem będziesz prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Nie zatnij uszu! A co jeśli niechcący zatniesz się maszynką do włosów przy wykańczaniu fryzury? Pomocny okaże się ałun w plastrach . Plaster przyklejasz w miejscu, gdzie powstała ranka i już! Kosmetyk przyspiesza gojenie i tamuje drobne krwawienia. Ałun jest bowiem naturalnym kryształem, który stosuje się w kosmetyce, pielęgnacji i fryzjerstwie. Wygodna forma plastrów sprawdzi się w każdej sytuacji. ałun w plastrachDlaczego nie obcinac włosów maszynką?

Czy obcinać dziecku włosy przed ukończeniem pierwszego roku życia? – Ogólnie panuje przesąd, według którego nie powinno się obcinać dziecku włosków, przed ukończeniem przez niego pierwszego roku życia. Czynność ta ma ponoć spowodować problemy z mową u dziecka oraz ogólne kłopoty z rozwojem intelektualnym.

Czy obcinanie maszynką niszczy włosy?

Witajcie! Jakoś tak się złożyło że zaraz po opublikowaniu mojej aktualizacji włosowej wybrałam się do fryzjera na podcięcie końcówek ukochaną już przeze mnie metodą, czyli maszynką. Poszło jakieś 6cm, ale jestem zadowolona;) Moje końcówki na zdjęciach zaraz po cięciu, prezentują się raczej mizernie , ale to tylko i wyłącznie wina tego, że z zegarkiem w ręku ( no może nie w ręku a na ścianie tuż za mną) fryzjerka prostowała je 30minut (!) każde pasmo po dobre kilka razy.

 • Na koniec jeszcze dostało im się sporo silikonu, więc nie ma się co dziwić że wyglądają raczej smętnie.
 • Jak już pisałam wam w ostatniej aktualizacji włosowej od poprzedniego razu, kiedy podcinałam końcówki minęło prawie 7 miesięcy, a stan moich końcówek był naprawdę dobry , co zresztą nie jedna z was napisała mi w komentarzu.

Wcześniej, kiedy pozostawałam zwolenniczką nożyczek, włosy musiałam obcinać nie rzadziej niż co 3 miesiące, gdyż końcówki mocno domagały się skracania. Pierwszy raz na cięcie włosów maszynką zdecydowałam się ponad rok temu, kiedy ta metoda zyskała sobie bardzo dużo zwolenników, na początku nie byłam przekonana ‘no ale jak to maszynka? Przecież nie chcę ogolić się na łyso’. Teraz jeszcze takie ogólne porównanie cięcia włosów maszynką i nożyczkami, dla wszystkich tych, którzy nadal wachają się pomiędzy tymi dwiema metodami. 😉 MASZYNKA Jeśli zależy wam na efekcie idealnie ostrych końcówek ta metoda jest zdecydowanie dla was.

Czy obcina się włosy na sucho?

Obcinanie włosów na sucho – Suche cięcie jest idealne dla perfekcyjnego wyrównania końcówek. Do tej metody często wykorzystuje się prostownicę, którą najpierw wygładza się włosy, aby uniknąć jakichkolwiek nierówności . Obcinanie włosów na sucho wymaga wyjątkowej precyzji.

You might be interested:  Jak Upiąć Krótkie Włosy Samemu?

Jak obciąć włosy żeby dobrze się układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera

Jak obciąć bardzo gęste włosy?

Uważaj jeśli decydujesz się na obcięcie twoich gęstych włosów! ‘Tak naprawdę nie powinno się ich ścinać zbyt krótko, ponieważ można uzyskać efekt hełmu. Aby tego uniknąć trzeba zachować włosy o długości niekrótszej niż za uszy. Jeśli chcesz obciąć włosy na krótko, musisz wybrać naprawdę krótkie obcięcie, nic pomiędzy’.

W jakie dni nie powinno się obcinać włosów?

Włosy ścinano w chwilach przełomowych: na znak opanowania umiejętności mowy, dorastania, małżeństwa; ścinano je w ramach wymierzania kary: przy przedwczesnej utracie dziewictwa czy narodzinach nieślubnego dziecka; starannie rozczesywano je przed porodem i układano po śmierci.

Jak obciac włosy synowi?

Jak prawidłowo ostrzyc chłopca nożyczkami? – Maszynka świetnie nadaje się do strzyżenia krótkich włosów. Jeżeli twój syn ma długie lub półdługie włosy, o wiele lepiej sprawdzą się nożyczki. Strzyżenie nożyczkami jest nieco bardziej skomplikowane. Zacznijmy od grzywki .

 • Przede wszystkim nie strzyż syna na tzw.
 • garnek, czyli nie sczesuj włosów na oczy i nie tnij nożyczkami w poprzek czoła.
 • Zaczesz grzywkę chłopca do góry, pod kątem 90 stopni do głowy i wtedy ścinaj.
 • Nie obcinaj za dużo za pierwszym razem, zawsze możesz powtórzyć czynność.
 • Z pozostałymi włosami na głowie postępuj bardzo podobnie.

Podziel włosy na partie, wyczesuj je pod kątem prosty i obcinaj – wszędzie na taką samą długość. Tył najlepiej podzielić na dwie partie, górę również. Zostają jeszcze partie włosów po bokach. Kolejna rzecz to przycięcie włosów przy uszach, czyli tzw. konturowanie.

 • Możesz ostrzyc tam syna na owal, trapez lub trójkąt, w zależności od tego, co synowi i tobie będzie najbardziej odpowiadało.
 • Rb to precyzyjnie i dokładnie, tak aby kształt po obu stronach głowy był ten sam.
 • To już koniec! Pamiętaj, żeby otrzepać chłopca z włosów – możesz w tym celu użyć dużego pędzla, jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Prawdopodobnie nie obejdzie się jednak bez kąpieli .

Kiedy najlepiej obciąć włosy?

Kalendarz księżycowy a znaki zodiaku – Okrążając ziemię, księżyc co drugi dzień mija kolejne gwiazdozbiory. Niektórzy wierzą, że nie pozostaje to obojętne na kondycję psychofizyczną ludzi i zwierząt. Niezależnie od tego czy podzielasz ten pogląd, warto sprawdzić czy Twój plan pielęgnacyjny uwzględnia ruch księżyca.

 1. Cięcie włosów w zgodzie z fazami księżyca Wzmożony wzrost włosów : Przybywający księżyc sprzyja wzrostowi włosów po cięciu.
 2. Dlatego warto strzyc włosy pomiędzy pełnią a nowiem – wtedy będą rosły szybciej.
 3. Słabszy wzrost włosów : Jeżeli nosisz krótkie włosy, chcesz by jak najwolniej odrastały, planuj strzyżenie na okres pomiędzy nowiem a pełnią.

W ten sposób dłużej zachowasz kształt fryzury. Wpływ znaków zodiaku : Włosy delikatne wzmacniają się po cięciu, gdy księżyc znajduje się w konstelacji z Lwem i Wagą. Lew dba o siłę włosów, a Waga sprzyja stylizacji. Pielęgnacja w zgodzie z kalendarzem księżycowym Księżyc przybywający symbolizuje odnowienie.

 • Ta faza sprzyja regeneracji i odnowie włosów.
 • Produkty pielęgnacyjne sprawdzą się szczególnie dobrze właśnie w tym okresie.
 • Wpływ znaków zodiaku : Myciu włosów sprzyja Wodnik, natomiast ich odżywianiu Ryby i Strzelec.
 • Koloryzacja w zgodzie z fazami księżyca Ciało, skóra i włosy wyglądają najpiękniej w nowiu.
You might be interested:  Jak Zrobić Kręcone Włosy Bez Lokówki I Prostownicy?

Wtedy też najlepszy skutek odnoszą zabiegi takie jak koloryzacja. Wpływ znaków zodiaku : Kolor włosów utrzymuje się długo, gdy księżyc znajduje się w konstelacji między Wagą i Strzelcem. Kolor będzie miał jaśniejszy odcień, gdy nałożymy go w czasie, w którym księżyc będzie w konstelacji z Panną, Strzelcem i Baranem.

Dlaczego nie obcinac włosów maszynką?

Czy obcinać dziecku włosy przed ukończeniem pierwszego roku życia? – Ogólnie panuje przesąd, według którego nie powinno się obcinać dziecku włosków, przed ukończeniem przez niego pierwszego roku życia. Czynność ta ma ponoć spowodować problemy z mową u dziecka oraz ogólne kłopoty z rozwojem intelektualnym.

Jak samemu obciąć włosy na krótkiego boba?

Jak samemu obciąć włosy na boba – Zanim przystąpisz do samodzielnego obcięcia włosów w domu, musisz zaopatrzyć się w kilka ważnych przedmiotów:

 • ostre nożyczki, najlepiej profesjonalne – można je kupić w sklepie internetowym. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz użyć nożyczek, które masz w domu, pamiętaj jednak aby były naprawdę ostre, ponieważ tępym narzędziem zniszczysz sobie końcówki
 • grzebień do dokładnego rozczesania włosów
 • lusterko , a najlepiej dwa – będzie ci łatwiej kontrolować strzyżenie z przodu i z tyłu
 • gumki lub spinki do spięcia włosów
 • ręcznik/pelerynę fryzjerską

Fryzura na boba od kilku lat jest bardzo modna . Kobiety decydują się najczęściej na long boba, w którym włosy sięgają do ramion a z tyłu są znacznie krótsze. Strzyżenie na boba optycznie wysmukla twarz i pasują zarówno do prostych jak i falowanych włosów.

 1. Najpierw rozczesz dokładnie włosy.
 2. Po rozczesaniu włosów podziel je na dwie równe części z przedziałkiem na środku głowy. Zwiąż włosy w dwie kitki na tej samej wysokości.
 3. Teraz za pomocą dwóch kolejnych gumek zwiąż włosy na długości, którą chcesz uzyskać.
 4. Przyszedł czas na obcięcie włosów – obetnij je zaraz nad drugą (niższą) gumką. Tą samą czynność wykonaj z drugim kucykiem.
 5. Teraz możesz ściągnąć gumki i przeczesać włosy dłońmi.
 6. Kolejnym krokiem będzie wyrównanie końcówek. Musisz spiąć klamrą górną warstwę włosów, a pozostałe dolne włosy podzielić na dwie części. Za pomocą nożyczek zetnij wszystkie nierówności, które powstały podczas strzyżenia.
 7. To samo zrób z kolejnymi warstwami włosów.

Foto: istock Long bob

Jak obciąć bardzo gęste włosy?

Uważaj jeśli decydujesz się na obcięcie twoich gęstych włosów! ‘Tak naprawdę nie powinno się ich ścinać zbyt krótko, ponieważ można uzyskać efekt hełmu. Aby tego uniknąć trzeba zachować włosy o długości niekrótszej niż za uszy. Jeśli chcesz obciąć włosy na krótko, musisz wybrać naprawdę krótkie obcięcie, nic pomiędzy’.

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.

 1. Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką.
 2. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć.
 3. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.

Artykuł partnera