Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu?

Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu
Rada pierwsza: nie bierz mnie pod włos – Suszenie włosów po keratynie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem ułożenia łuski, nigdy odwrotnie. Dzięki temu domknie się ona a pasma będą wygładzone. To właśnie łuski odpowiadają za gładkość i lustrzany blask Twoich pasm. Dlatego zawsze staraj się kierować strumień powietrza od nasady po same końce.

Jak spać we włosach po keratynie?

3. Jak spać po keratynowym prostowaniu? – Najlepiej śpi się na plecach, włosy wtedy są najmniej podatne na zagięcia i odkształcenia. Spanie na boku i na brzuchu sprawia, że włosy będą bardziej podatne na odgniecenia. Przed snem wygładź włosy i upewnij się, że nie są pogniecione ani poskręcane.

Czego nie wolno robić po keratynowym prostowaniu?

Bezpośrednio po zabiegu prostowania włosów keratyną nie powinno się ich myć przez 2-3 doby, nie wolno ich też spinać i związywać. Należy zwracać uwagę na to, czy włosy się nie zaginają np. po kilku godzinach leżenia na poduszce. Jeśli tak, warto je wyprostować za pomocą prostownicy.

Co wypłukuje keratynę z włosów?

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego tak ważne jest, to jakim szamponem myjemy włosy po tym zabiegu. Jego wybór jest o tyle istotny, że wpływa on bezpośrednio na kondycję naszych włosów, a także na to, jak długo nasze włosy po tym zabiegu będą proste. Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Ogranicza się ona bowiem do podania dwóch konkretnych celów pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania: Po pierwsze musisz dostarczać swoim włosom keratyny ( oczywiście w niewielkich ilościach) Po drugie musisz ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z Twoich włosów. Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu Jak dostarczyć włosom keratyny? Najprostszym sposobem na dostarczenie włosom keratyny, jest używanie kosmetyków, które posiadają w sobie tenże składnik. Niemniej jednak, musisz pamiętać o tym by takie kosmetyki stosować z umiarem, by nie doszło do zjawiska zwanego przeproteinowaniem.

To nic strasznego, ale na skutek tego zjawiska włosy mogą się zmienić w brzydki puch. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas należy umyć włosy szamponem, który posiada w swoim składzie SLS oraz natłuścić włosy przy użyciu odżywki z dodatkiem swojego ulubionego oleju, na przykład olejku arganowego, makadamia czy olejku kokosowego.

Jak ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z włosów? Podstawą w tym momencie jest oczywiście prawidłowa pielęgnacja włosów, która polega na odrzuceniu kosmetyków, które zawierają w swoim składzie poniższe substancje: Silikony , które występują pod różnymi nazwami, ale najczęściej ich nazwy kończą się następującymi przyrostkami:

  methicone,
  silicon,
  siloxane,
  silanol.

Dopuszczalne są natomiast silikony rozpuszczalne w wodzie:

  dimethicone copolyol,
  lauryl methicone copolyol,
  hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane,
  silikony z PEG na początku – decydującą jest cyfra/liczba widniejąca przy PEG. Im wyższy znacznik, tym większa rozpuszczalność w wodzie – każdy poniżej 4 nie rozpuszcza się w wodzie wcale, zaś powyżej 10 rozpuszcza się bardzo dobrze.
  SLS/SLES czyli silne detergenty
  Sól ( Sodium Chloride)
  Alkohol ( głównie alcohol denat). Pamiętajmy jednak, że w kosmetykach znajdziemy także alkohole, te pozytywnie działające na włosy, znajdziemy je pod nazwą na przykład: Cetyl alcolhol lub cetearyl alkohol.

Dlaczego należy odrzucić kosmetyki, które zawierają powyższe substancje? Zarówno SLS, SLES, silikony, sól czy alkohol przyczyniają się do szybszego wypłukiwania się keratyny z włosów i tym samym sprawiają, że włosy są w kiepskiej kondycji i szybciej wracają do stanu sprzed wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Jak dlugo włosy są proste po keratynowym prostowaniu?

Idealny stan włosów najczęściej utrzymuje się przez 2-3 miesiące po wykonaniu zabiegu keratynowego prostowania włosów. Niestety z czasem keratyna się wypłukuje, a włosy ponownie stają się niesforne, wywijają się w różne strony i trudno je zdyscyplinować. Keratyna to rodzaj białka, który jest jednym z budulców włosa.

Czy włosy po keratynie są Oklapniete?

MINUSY – – Oczywiście cena. Ja za tę przyjemność zapłaciłam 400 zł. To dużo, ale jeśli rozłożę to na kilka miesięcy, podczas których nie muszę z włosami robić NIC (poza myciem) – no to wychodzi jednak, że mało. Spora oszczędność czasu, nerwów, prądu (nie używam już suszarki ani prostownicy), ale także kasy, którą dotychczas wydawałam na kosmetyki nawilżające do włosów (maski, olejki, mgiełki).

 1. Jeśli efekt utrzyma się tak, jak zapewniała fryzjerka – czyli od 4 do 6 miesięcy – no to dla mnie bomba, bo na miesiąc wychodzi jakieś 100 zł lub mniej, a tyle jestem w stanie poświęcić, żeby mieć święty spokój.
 2. Jeśli jednak krócej – nie wiem, będę musiała się zastanowić, czy pójdę na kolejny zabieg.

– Prosta fryzura jak żadna inna obnaża fryzjerską nieudolność. Włosy muszą być perfekcyjnie ostrzyżone oraz zafarbowane. Moje nie są :). Końcówki mam fatalnie obrzępolone, a na całej długości przebija co najmniej kilka kolorów farb kładzionych przez różnych fryzjerów w różnym odstępie czasu.

 • Co sprawdza się przy włosach gęstych podatnych na kręcenie, np.
 • cieniowanie (bo stają się lżejsze) czy wszelkie ombre (bo włosy wyglądają wtedy jak rozjaśnione słońcem), nie sprawdzi się po keratynie.
 • Czyli, kiedy prostujesz włosy, warto od razu pomyśleć o zmianie fryzury.
 • – Z włosów po keratynowym prostowaniu nie da się już nic wykombinować.

Codziennie wyglądają tak samo. Możesz je lekko unieść u nasady, susząc z głową spuszczoną w dół, ale pod koniec dnia znowu będą oklapnięte i ulizane. Na pewno na głowie nie utrzymają się żadne loki czy wymyślne upięcia. Dla mnie bomba, bo do fryzjerstwa mam dwie lewe ręce i nawet zrobienie ładnego kucyka jest ponad moje możliwości, ale jeśli lubisz często zmieniać fryzury – szybko się znudzisz. Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu – Nie można używać gumek, wsuwek lub spinek. To znaczy można, ale wtedy na włosach zostaje ślad (wsuwki i gumki się odciskają) i trzeba je umyć, żeby fryzura znowu wyglądała dobrze. – Włosy szybciej się przetłuszczają. – To nie jest fryzura dla osób, które mają rzadkie włosy.

You might be interested:  Jak Upinać Kręcone Włosy?

Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?

Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.

Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń. Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).

Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!

Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu
Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania

Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.

Czy kreatyna może spalic włosy?

Keratynowe prostowanie polega na wtłoczeniu cząsteczek keratyny do wnętrza włosów. Robi się to po to, aby uzupełnić ubytki w naturalnej strukturze włosa, który zbudowany jest właśnie z keratyny. Dzięki temu włosy wzmacniają się i wygładzają. Aby jednak keratyna mogła dotrzeć do głębi włosa, potrzebna jest wysoka temperatura, a często również i dodatkowa substancja o nazwie formaldehyd (choć niektóre preparaty go nie zawierają).

Jak odbudować włosy po keratynowym prostowaniu?

Keratynowe prostowanie – czy niszczy włosy? – Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Jeśli wszystko jest jak powinno, to nie. Keratyna ma odbudować włosy i wzmocnić je, zwiększyć elastyczność i odporność. Zdarza się jednak inaczej. Dlaczego? Jednym z powodów mogą być błędy w przeprowadzeniu samego zabiegu.

 1. Fryzjer przed wykonaniem go powinien przyjrzeć się dokładnie włosom.
 2. W zależności od ich stanu i rodzaju, powinien dopasować temperaturę prostowania, a także wybrać odpowiedni produkt do prostowania keratynowego.
 3. Temperatura nie może być za wysoka, bo może to zniszczyć włosy.
 4. Podobnie jak prostowanie niedosuszonych włosów.

Ważne jest też użycie nie za dużej i nie za małej ilości kosmetyku prostującego. No i sam kosmetyk, a właściwie jego jakość. Upewnij się, że jest to produkt profesjonalny, sprawdzonego producenta specjalizującego się w takich recepturach. Zaawansowane technologie sprawiają, że włosy podczas zabiegu są chronione i dodatkowo odżywiane oraz wzmacniane.

 • Co jeszcze może spowodować zniszczenie włosów po keratynowym prostowaniu? Nieprawidłowa pielęgnacja włosów w domu to bardzo częsty powód.
 • Po zabiegu trzeba koniecznie stosować się do zaleceń.
 • Należy używać szamponów bez siarczanów, odżywiać i suszyć włosy po każdym umyciu.
 • Specjalne kosmetyki po keratynowym prostowaniu to obowiązek.

W kilka dni po zabiegu nie można też włosów myć, spinać, czy moczyć. Jeśli nie przestrzega się tych zaleceń, to nie ma co spodziewać się, że włosy będą w dobrej formie. Keratyna szybko się wymyje, a włosy będą suche i wrażliwe, przez co podatne na zniszczenia.

Keratynowe prostowanie włosów w takim przypadku w ogóle nie ma sensu. Często słyszy się też o włosach zniszczonych po keratynowym prostowaniu, które zniszczone były już wcześniej. Każdy uczciwy fryzjer przyzna, że włosy zniszczone i mocno osłabione np. przez rozjaśnianie, trwałą itp. nie powinny być prostowane keratynowo .

Z zabiegiem należy poczekać aż się odpowiednio wzmocnią i zregenerują. Najlepiej podciąć końcówki, wstrzymać się z rozjaśnianiem czy koloryzacją, a skupić się na odbudowie i nawilżaniu ich. Pomogą w tym maski, odżywki, czy olejki. Ich regularne używanie sprawi, że włosy odzyskają siłę i będzie można je keratynowo wyprostować.

 1. Nie wiesz, czy już są gotowe? Fryzjer powinien Ci doradzić.
 2. Jeśli włosy są wrażliwe i delikatne, zapytaj go o łagodniejszy preparat keratynowy niezawierający formaldehydu.
 3. Jeszcze jedno w kwestii pytania czy keratynowe prostowanie niszczy włosy.
 4. Szukając odpowiedzi na pewno trafisz na opinie, w myśl których włosy po wymyciu się keratyny są w gorszym stanie niż przed prostowaniem.

Często jest to mylne wrażenie, bo w czasie gdy włosy mamy gładkie i proste, przyzwyczajamy się do tego widoku w lustrze. A gdy efekty mijają, porównujemy ten widok z obrazem lśniących wygładzonych pasm. Wówczas włosy wydają się nam spuszone, matowe, a one tylko są takie jak przed zabiegiem.

Po jakim czasie można powtórzyć keratynowe prostowanie włosów?

Po jakim czasie można powtórzyć keratynowe prostowanie włosów? – Kolejny zabieg keratynowego prostowania włosów można wykonać po 2 do 6 miesięcy. Wszystko zależy od tego, jak kosmyki zareagowały w pierwszym podejściu. Jeśli nasze włosy były w stosunkowo dobrej kondycji przed zabiegiem, to istnieje duża szansa, że jego efekt utrzyma się nawet do pół roku.

You might be interested:  Jak Ukryć Tłuste Włosy?

Jak często można robić zabieg keratynowy?

Zabieg prostowania keratyną należy powtarzać minimum co trzy miesiące. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące, gładkie i łatwiej się rozczesują. Efekt prostowania keratyną utrzymuje się około 3 miesiące.

Czy po keratynowym prostowaniu włosy rosną szybciej?

Zapraszam na Q&A! – 1. Co ile wykonywać zabieg keratynowego prostowania włosów? „Serwisując” włosy klientek latami i wykonując co 6 miesięcy zabieg różnymi rodzajami keratyn (głownie pielęgnującymi), mam dowód rzeczowy w postaci ich coraz dłuższych i jakosciowszych włosów -ze jest to idealna częstotliwość 🙂 2.

 1. Czy po keratynowym prostowaniu włosów można farbować włosy farbą z amoniakiem, bez żadnych konsekwencji na zabieg? Nie ma potrzeby stosowania takich farb, bez względu na to czy jesteśmy po zabiegu keratynowym czy nie.
 2. Farbowanie włosów farbami amoniakalnymi zawsze pozostawia (negatywne) konsekwencje.3.

Czy można wykonać zabieg jeżeli mam włosy przedłużane metoda micro-ring? Niestety nie można.4. Czy jeżeli moje włosy nie lubią protein to mogą się spuszyć po zabiegu i nie beda proste? Dobrej jakości keratyna jest budulcem włosa. Po odpowiednio wykonanym zabiegu, nie ma możliwości spuszenia włosów.5.

Mam dość nietypowe oczekiwania wobec keratynowego prostowania. Chciałabym wyprostować moje włosy, gdyż masakrycznie się puszą, ale chciałabym, aby dalej zostały kręcone od ramion w dół, a jedynie były wygładzone. Czy w takim przypadku warto decydować się na prostowanie keratynowe, włosy po tym zabiegu będą nadal podatne na zdrowo wyglądający skręt? Na rynku jest MNÓSTWO rodzajów keratyn, dla każdego coś się znajdzie 😉 Firma Goldwell dedykowała jedna z keratyn do włosów kręconych, aby je nawilżyć, zredukować puszenie a nawet pięknie zdefiniować skręt! Dlatego keratyną można włosy wygładzać, a można je też dokręcać.

Zależy od produktu.6. Czy zabieg ten mogę wykonać w ciąży, w pierwszym trymestrze? Jeśli nie jesteś astmatyczką i/lub alergiczką to nie ma przeciwskazań.7. Jak wygląda stan włosów po wypłukaniu się keratyny? Czy wyglądają one tak jak przed zabiegiem, czy są bardziej zniszczone i suche? Jeśli zabieg został profesjonalnie wykonany na wysokogatunkowym produkcie, włosy powinny być w dużo lepszej kondycji.

Tym właśnie charakteryzuje się ten zabieg 🙂 8. Czy po takim zabiegu włosy normalnie rosną czy jakoś wolniej? I też czy są podatne na układanie bez problemu? Zabieg nie ma wpływu na tępo wzrostu włosa. Zabieg keratynowy regeneruje nawet najbardziej uwrażliwione włosy. Dzięki temu nie kruszą się, nie odpadaja na długościach i końcach, wiec widzimy ze „szybciej rosna” .

Wszystko zależy od produktu i wykonania.9. Boje się że po takim prostowaniu kreatynowym włosy będą mi wypadały gdyż na forum jakimś przeczytałam że dziewczynie włosy po tym zabiegu wypadały i niewiem od czego jest to zależne? Keratyny nie nakłada się na skórę głowy.

Zachowuje się odstęp minimum 2 cm od nasady, właśnie żeby zapobiec ewentualnym podrażnieniom i uczuleniom.10. Czy po keratynowym prostowaniu można używać lakieru i pianki do włosów? Żaden z producentów tego nie zabrania. Jednak to działanie całkowicie odwrotne do tego, czego oczekujemy po zabiegu keratynowym.

Lakiery i pianki zawierają salicyle, co powoduje wysuszanie włosów, a my przecież robimy zabieg, aby je nawilżyć. Jedno przeciwdziała drugiemu.

Czy po keratynowym prostowaniu można upiac włosy?

Stylizowanie i spinanie włosów po zastosowaniu keratyny – Podobnie jak z myciem głowy, należy również wstrzymać się przed spinaniem, związywaniem i upinaniem włosów przez 24 godziny po zabiegu. Dzięki temu keratyna może spokojnie wniknąć w strukturę włosów, odżywić i wyprostować pasma.

 • Uważajmy też na odkształcenia fryzury od czapki, okularów na głowie czy od leżenia na poduszce.
 • Włosy po keratynie są bowiem bardzo podatne na wszelkie zmiany kształtu.
 • Jeśli zdarzy się takie odkształcenie, najlepiej użyć prostownicy i ponownie wyprostować włosy.
 • Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu jest bardzo łatwa i nie wymaga wiele pracy.

Ważne jest tylko, by pamiętać, że pierwsza doba po nałożeniu keratyny jest kluczowa i należy wtedy bardzo delikatnie obchodzić się z włosami. Potem wystarczy już tylko używanie odpowiednich kosmetyków do wyprostowanych keratyną włosów. Z doświadczenia wiemy, że właściwy szampon i odżywka bez agresywnych substancji, takich jak SLS, w zupełności wystarczą, by włosy pozostały piękne, zdrowe i proste.

Czy kreatyna może spalic włosy?

Dlaczego po keratynowym prostowaniu włosy mogą być zniszczone? – Zniszczone włosy po prostowaniu keratynowym są konsekwencją nie samego zabiegu, ale jego złego przeprowadzenia. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista to nie ma możliwości, by włosy nie odbudowały się i nie lśniły tak, jak się to zakłada.

 1. To dlatego raczej odradza się przeprowadzać keratynowe prostowanie włosów w domu.
 2. Jeśli chcesz, by zabieg został wykonany w profesjonalnych warunkach to zwróć uwagę na salon fryzjerski, czy wykonawca posiada określony certyfikat i czy jego sprzęt jest przystosowany do przeprowadzania keratynowego prostowania.

Efekt źle wykonanej usługi niestety zobaczysz prawie od razu. Zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu będą dość mocno oklapnięte, sprawiając wrażenie mocno nawilżonych, niemal przetłuszczonych. Niestety taki wygląd włosa jest nie tylko mało estetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczny dla fryzury.

 • Kosmki pod wpływem nadmiernego ciężaru i dużej ilości preparatu mogą nawet wypadać.
 • Problemem mogą być także spalone włosy, którym trudno przywrócić poprzedni stan.
 • Zdarza się jednak, że zabieg jest przeprowadzony prawidłowo, a mimo to kondycja włosa budzi wątpliwości.
 • Co może wpłynąć negatywnie na uzyskany efekt? Niezbyt dobrym rozwiązaniem, a na pewno nie polecanym dla włosów bezpośrednio po keratynowym prostowaniu będzie kilkukrotne mycie włosów szamponem o właściwościach oczyszczających oraz rozczesywanie ich na mokro.

Nie powinno się także suszyć ich gorącym powietrzem, a także prostować. Przez przynajmniej kilka dni najlepiej pozostawić włosy w takim stanie, jaki uzyskaliśmy po zabiegu.

Jak odbudować włosy po keratynowym prostowaniu?

PIELĘGNACJA PO KERATYNOWYM PROSTOWANIU WŁOSÓW

Keratynowe prostowanie – czy niszczy włosy? – Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Jeśli wszystko jest jak powinno, to nie. Keratyna ma odbudować włosy i wzmocnić je, zwiększyć elastyczność i odporność. Zdarza się jednak inaczej. Dlaczego? Jednym z powodów mogą być błędy w przeprowadzeniu samego zabiegu.

 1. Fryzjer przed wykonaniem go powinien przyjrzeć się dokładnie włosom.
 2. W zależności od ich stanu i rodzaju, powinien dopasować temperaturę prostowania, a także wybrać odpowiedni produkt do prostowania keratynowego.
 3. Temperatura nie może być za wysoka, bo może to zniszczyć włosy.
 4. Podobnie jak prostowanie niedosuszonych włosów.
You might be interested:  Gdzie Oddać Włosy Na Peruki?

Ważne jest też użycie nie za dużej i nie za małej ilości kosmetyku prostującego. No i sam kosmetyk, a właściwie jego jakość. Upewnij się, że jest to produkt profesjonalny, sprawdzonego producenta specjalizującego się w takich recepturach. Zaawansowane technologie sprawiają, że włosy podczas zabiegu są chronione i dodatkowo odżywiane oraz wzmacniane.

Co jeszcze może spowodować zniszczenie włosów po keratynowym prostowaniu? Nieprawidłowa pielęgnacja włosów w domu to bardzo częsty powód. Po zabiegu trzeba koniecznie stosować się do zaleceń. Należy używać szamponów bez siarczanów, odżywiać i suszyć włosy po każdym umyciu. Specjalne kosmetyki po keratynowym prostowaniu to obowiązek.

W kilka dni po zabiegu nie można też włosów myć, spinać, czy moczyć. Jeśli nie przestrzega się tych zaleceń, to nie ma co spodziewać się, że włosy będą w dobrej formie. Keratyna szybko się wymyje, a włosy będą suche i wrażliwe, przez co podatne na zniszczenia.

Keratynowe prostowanie włosów w takim przypadku w ogóle nie ma sensu. Często słyszy się też o włosach zniszczonych po keratynowym prostowaniu, które zniszczone były już wcześniej. Każdy uczciwy fryzjer przyzna, że włosy zniszczone i mocno osłabione np. przez rozjaśnianie, trwałą itp. nie powinny być prostowane keratynowo .

Z zabiegiem należy poczekać aż się odpowiednio wzmocnią i zregenerują. Najlepiej podciąć końcówki, wstrzymać się z rozjaśnianiem czy koloryzacją, a skupić się na odbudowie i nawilżaniu ich. Pomogą w tym maski, odżywki, czy olejki. Ich regularne używanie sprawi, że włosy odzyskają siłę i będzie można je keratynowo wyprostować.

 • Nie wiesz, czy już są gotowe? Fryzjer powinien Ci doradzić.
 • Jeśli włosy są wrażliwe i delikatne, zapytaj go o łagodniejszy preparat keratynowy niezawierający formaldehydu.
 • Jeszcze jedno w kwestii pytania czy keratynowe prostowanie niszczy włosy.
 • Szukając odpowiedzi na pewno trafisz na opinie, w myśl których włosy po wymyciu się keratyny są w gorszym stanie niż przed prostowaniem.

Często jest to mylne wrażenie, bo w czasie gdy włosy mamy gładkie i proste, przyzwyczajamy się do tego widoku w lustrze. A gdy efekty mijają, porównujemy ten widok z obrazem lśniących wygładzonych pasm. Wówczas włosy wydają się nam spuszone, matowe, a one tylko są takie jak przed zabiegiem.

Jakich odzywek uzywac po keratynowym prostowaniu?

Ranking odżywek po keratynowym prostowaniu włosów – Poniżej znajdziesz polecane odżywki do włosów, które były poddane keratynowemu prostowaniu. Wybraliśmy 6 niezawodnych kosmetyków w domowej pielęgnacji. Top 6 odżywek po keratynowym prostowaniu:

 1. INOAR Go Vegan, odżywka wegańska, 300ml
 2. INOAR POS Progress DUO PACK, szampon + odżywka po keratynowym prostowaniu, 2x250ml
 3. Alfaparf Lisse Design, odżywka przedłużająca efekt wygładzenia, 250ml
 4. Placenta Life Post Alisado Keratina, zestaw do pielęgnacji po keratynowym prostowaniu
 5. Tahe Kerafusion, zestaw do pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowym
 6. Alter Ego Hydrate Balanced, odżywka nawilżająca, 200ml

59, 49 zł Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu 89, 49 zł Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu 45, 99 zł Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu 89, 00 zł 46, 80 zł Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu 22, 99 zł

Co na koncowki po keratynowym prostowaniu?

Jak Suszyć Włosy Po Keratynowym Prostowaniu Kilka miesięcy temu pisałam o tym, jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu – post zyskał sporą popularność i wydaje mi się, że warto byłoby go uzupełnić, rozszerzając zawarte w nim informacje. Na pierwszy ogień poszły więc oleje, olejki i oliwki które można stosować po keratynowym prostowaniu – dotychczas omijałam ten temat uznając, że wybranie takowego nie powinno nastręczać trudności, jeśli wiemy już, jakich składników w produktach do włosów należy po zabiegu unikać.

 • Potem jednak pomyślałam sobie, że jeszcze rok temu sama byłam „zielona” w tym temacie i lista nazw silikonów czy silnych detergentów niewiele mi mówiła – potrzebowałam prostszych wskazówek, jasnego komunikatu „kup ten produkt” i „unikaj tego kosmetyku”.
 • W tym wpisie chciałabym zatem przede wszystkim pokazać Wam, które oleje i olejki sprawdzą się do olejowania włosów i zabezpieczania końcówek po keratynowym prostowaniu (i nie tylko – polecam je także osobom stosującym pielęgnację bezsilikonową oraz takim, które poszukują naturalnych, dobrych składowo olejków ) .

Post jest głównie wizualny, więc myślę, że będzie to wygodna ściągawka, która przyda się także w sklepie podczas zakupów! Oleje po keratynowym prostowaniu – na co zwracać uwagę? Nie wyobrażam sobie, żeby w oleju do włosów mogły znaleźć się silne detergenty, alkohol czy sole, jednak bardzo często zdarza się, że producenci dodają do nich silikony – to właśnie na te składniki powinniśmy uważać przy wyborze olejku do włosów stosowanego po keratynowym prostowaniu.

 • Zawsze trzeba więc sprawdzić skład produktu – szczególnie kosmetyków drogeryjnych.
 • Przede wszystkim bezwzględnie należy unikać silikonów nierozpuszczalnych w wodzie.
 • Mówi się, że dopuszczalne są pozostałe (rozpuszczalne w wodzie, zmywalne łagodnymi szamponami i lotne), ale osobiście je także radzę odstawić – to na pewno przedłuży efekt keratynowego prostowania.

O tym, jak rozpoznać silikony w składach, pisałam tutaj . Co natomiast może znaleźć się w olejach, olejkach i oliwkach? Na pewno wszelkiego rodzaju ekstrakty roślinne, zioła, witaminy i emolienty. W ich rozpoznaniu może pomóc ten wpis . Co więc wybrać? Oleje naturalne Najprostszym, a zarazem najlepszym sposobem na olejowanie włosów, także po keratynowym prostowaniu, jest użycie naturalnych olejów, które nie mają żadnych domieszek ani ulepszaczy.

 • Może to być na przykład olej kokosowy, arganowy, ze słodkich migdałów, macadamia i wiele, wiele innych.
 • Nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć też po popularne w kuchni olej słonecznikowy czy oliwę z oliwek.
 • Naturalne oleje możemy zamówić przez internet ( tutaj pisałam gdzie i jak), kupić w sklepie ze zdrową żywnością, aptece lub w zwykłym supermarkecie.

Pamiętajmy, że najbardziej wartościowe są oleje naturalne nierafinowane i tłoczone na zimno . Więcej o tym, jak wybrać idealny olej dla siebie, pisałam tutaj .