Jak Szybko Wysuszyć Włosy?

Jak Szybko Wysuszyć Włosy
Szybkie suszenie włosów – gdzie, jak i czym? –

  Gdzie?

By przyśpieszyć proces suszenia włosów, warto zmienić pomieszczenie – wyjść z zaparowanej po kąpieli łazienki. Wilgotne powietrze spowolni suszenie, a tego przecież nie chcemy. Przenieś się więc z suszarką przed inne lustro, a zobaczysz, że włosy wysuszą się szybciej.

  Jak?

Suszenie rozpocznij od czubka głowy i włosów przy nasadzie, nie od końcówek (je wysuszyć jest o wiele łatwiej). Suszarkę trzymaj tak, by strumień powietrza skierowany był w dół, z kierunkiem wzrostu włosów. To sprawi, że łuski się wygładzą i włosy nie będą się puszyły.

 • Ustaw temperaturę i nadmuch tak, by czuć się komfortowo.
 • Jeśli czujesz parzenie na skórze głowy, koniecznie zmniejsz poziom ciepła i zwiększ odległość suszarki od głowy.
 • Delikatnie poruszaj suszarką podczas suszenia, by strumień powietrza docierał do każdej partii włosów.
 • Co jakiś czas przeczesuj też włosy grzebieniem lub szczotką.

Zawsze dosuszaj włosy do końca. Jeśli zostawisz je wilgotne, będą podatne na puszenie się i zaczną układać się po swojemu. Pod koniec suszenia zawsze użyj podmuchu zimnego powietrza, by utrwalić fryzurę.

  Czym?

Przechodzimy do kolejnej bardzo ważnej (jeśli nie najważniejszej) kwestii – sprzętu do suszenia włosów. Jaką suszarkę do włosów wybrać, by szybko wysuszyć włosy? Nic nie przyśpieszy suszenia włosów tak, jak dobra suszarka. Sprzęt z fryzjerskiej półki pozwoli Ci wysuszyć włosy już w kilka minut – bez narażania ich na niebezpieczeństwo.

 • Suszarka, która suszy włosy nawet o połowę krócej niż standardowy sprzęt sklepowy ? Tak, to możliwe.
 • Suszarki fryzjerskie, stworzone do pracy w salonach, o wiele sprawniej i szybciej radzą sobie z wysuszeniem włosów.
 • To zasługa ich dużej mocy oraz prędkości nadmuchu.
 • Różnicę poczujesz od razu.
 • Mocny podmuch suszy o wiele szybciej i wcale nie potrzebuje do tego wysokiej temperatury.
You might be interested:  Jak Wystopniować Sobie Włosy?

W dobrych suszarkach jest ona regulowana i możesz sama zdecydować który poziom najbardziej Ci odpowiada (pamiętaj o chłodnym nawiewie pod koniec suszenia). Główne zalety suszarek profesjonalnych to:

  regulacja temperatury i nadmuchu duża moc – zwiększa szybkość suszenia niewielka waga i ergonomiczny kształt – by ułatwić pracę styliście wysoka wytrzymałość i trwałość – stworzone do wielogodzinnej pracy w salonie funkcje ochrony włosów – udogodnienia takie jak jonizacja sprawiają, że włosy są dodatkowo chronione udogodnienia takie jak długi kabel (w niektórych modelach obrotowy), dodatkowe końcówki (dyfuzor, koncentrator), czy przycisk zimnego powietrza

Zobacz ranking najlepszych profesjonalnych suszarek do włosów . Ga. ma LEGGERO ION 2400W suszarka do włosów biała

Szybsze suszenie pod prysznicem – Cały proces suszenia włosów możemy przyspieszyć będąc jeszcze pod prysznicem! Wystarczy delikatnie wycisnąć z nich nadmiar wody i przeczesać palcami pasma, aby się rozdzieliły. Ułożone swobodnie będą miały większą szansę na wyschnięcie.