Jak Usunąć Włosy Ze Szczotki?

Jak Usunąć Włosy Ze Szczotki
Jak wyczyścić szczotkę do włosów z naturalnego włosia? – Szczotki z naturalnego włosia cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Pielęgnację takiego produktu należy rozpocząć od dokładnego usunięcia włosów. Najlepiej użyć do tego bardzo gęstego grzebienia, który zwykle służy nam do wyczesywania kosmyków.

  • Kolejnym krokiem jest stworzenie mieszanki czyszczącej.
  • W jej skład wchodzi m.
  • in szampon rozwodniony z wodą lub delikatna odżywka.
  • Wystarczy wypłukać szczotkę i pozostawić do wyschnięcia.
  • W takich produktach naturalne włosie umieszczone jest często na drewnianej rączce.
  • O nią też trzeba zadbać.
  • Wystarczy nanieść kilka kropel olejku (np.

z awokado) i dokładnie przetrzeć ręcznikiem papierowym. Włosomaniaczki przygotowują również inny “rytuał czyszczący”. Do szklanki ciepłej wody należy wlać kilka kropel olejku herbacianego. Taką mieszankę należy spryskać szczotkę (najlepiej za pomocą atomizera).

Jak szybko usunąć włosy że szczotki?

Wiele osób zastanawia się, jak czyścić szczotki typu Tangle Teezer, charakteryzujące się sztywnymi, gęsto osadzonymi ząbkami. W przypadku takich szczotek, włosy zbierają się w zbitą strukturę. Aby się ich pozbyć, wystarczy przeciąć je nożyczkami, a następnie zdjąć ze szczotki.

Zabrudzenia, które pozostały na ząbkach, w prosty sposób usuniesz używając szczotki do zębów, ciepłej wody i mydła. To wszystko! Jeszcze innymi zasadami rządzi się czyszczenie szczotek, które posiadają włosie naturalne. W żadnym wypadku nie stosuj do tego sody, szamponów ani innych składników, które mogą działać wysuszająco.

W tej roli najlepiej sprawdzi się mieszanka olejku z drzewa herbacianego (działa dezynfekująco) oraz letniej wody. Takim domowym środkiem zwilż szczotkę, a następnie wytrzyj ją za pomocą miękkiej ściereczki.

You might be interested:  Dlaczego Rosną Włosy Pod Pachami?

Jak wyplatać szczotkę z włosów?

Wyplątywanie szczotki Jeżeli Twoja okrągła szczotka do układania włosów wplątała się we włosy, skieruj na nią strumień zimnego powietrza z suszarki i postaraj się wyplątać pasmo po paśmie. Zimne powietrze powoduje, że włosy przylegają do skóry, dzięki czemu łatwiej jest je rozplątać.

Jak często myć szczotkę do włosów?

Usuwanie zalegających włosów – Higiena wymaga, by przynajmniej raz w tygodniu dokładnie oczyścić szczotkę do włosów. Przed umyciem szczotki należy usunąć z niej zalegające włosy (szczotka powinna być przedtem dokładnie osuszona). Nawet w przypadku gęstych szczotek łatwo to zrobić za pomocą zwykłego grzebienia.

Jak często powinno się zmieniać szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów – Szczotkę do włosów należy raz w tygodniu dokładnie umyć i wysuszyć, ponieważ zbierają się na niej włosy oraz naskórek – idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Szczotkę warto wymienić po około roku użytkowania.