Jakie Włosy Lubią Mężczyźni?

Jakie Włosy Lubią Mężczyźni
“Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę. ” mówią słowa znanej polskiej piosenki. Czy odpowiedni kolor włosów zapewni nam powodzenie u płci przeciwnej? I czy kawały o blondynkach mają rację bytu? Zgodnie z najnowszymi badaniami prowadzonymi przez firmę Garnier, blondynki nie są już tak popularne wśród panów jak dawniej. Fot. Rush 1. Zdecydowana większość, czyli 71% mężczyzn, chce być z brunetką bądź szatynką. Głównym czynnikiem tej wysokiej statystyki jest oczywiście sex. Brunetki śmielej wypowiadają się na temat swoich umiejętności oraz częściej kokietują i flirtują. Ciemnowłose piękności w pytaniu o ocenę swoich seksualnych umiejętności, w skali od 1 do 5-ciu, niemal w 90% podawały maksymalną punktację a nawet wykraczały poza nią. Fot. Colour Room, Nars 2. Lśniące włosy dodają atrakcyjności. Około 72% panów jednogłośnie stwierdziło, że błyszczące, zadbane włosy potrafią stać na równi z innymi atrybutami kobiecości. Wniosek? Jeśli masz suche włosy, zacznij je intensywnie nawilżać. Fot. Loreal 3. Naturalność znowu staje się bardzo popularna wśród panów. Zbyt duże ilości lakieru, żelu bądź innego kosmetycznego utrwalacza są przez nich uważane za zbędne.30% ankietowanych wyraźnie zaznaczyło opcję dotyczą naturalnego koloru włosów. Nie odpowiadają im intensywne farbowania i balejaże. Fot. Balmain 4. Długość jest równie istotna. Mężczyźni wolą grube i dłuższe włosy a niemal 50% z nich lubi, gdy subtelnie się falują. Jako najczęstszy przykład podają Jennifer Aniston, trzeba przyznać, iż jej włosy są zawsze piękne i błyszczące. Dla równowagi dodamy, że 43% ankietowanych lubi średnie i krótkie włosy. Fot. Eric 5. Długie, ale nie za długie. Jak się okazuje nawet w tej kwestii, warto zachować umiar. Zbyt długie włosy np. do pasa stają się aseksualne dla mężczyzn. Najbardziej pożądana długość, to ta sięgająca do linii łopatek. Jest uważana za bardzo seksowną przez 55% mężczyzn. Fot. Loreal 6. Warkocze, kucyki i asymetria. Co ciekawe, aż 83% ankietowanych zaznaczyło, że warkocze i dziewczęce sploty są dla nich słodkie i atrakcyjne. W krótkich włosach 76% panów opowiedziało się zdecydowanie za asymetrią jaką nosi piosenkarka Rihanna.

Jakie włosy u mężczyzn lubią kobiety?

Rozpuszczone, upięte, pofalowane, kręcone, idealnie proste, krótkie, długie W kwestii fryzur, mamy w czym wybierać. A co wybraliby mężczyźni? Jakie Włosy Lubią Mężczyźni 09.03.2014 Odpowiednio dobrana fryzura ma bardzo duży wpływ na nasz wygląd. Skoro my, kobiety, zwracamy uwagę na włosy mężczyzn, oni tym bardziej przyglądają się naszym fryzurom – w końcu są wzrokowcami. Fakt, że mężczyźni uwielbiają lśniące, zdrowe i wypielęgnowane kobiece włosy , dla wszystkich jest oczywisty.

 1. A jakie są ich typy, jeśli chodzi o uczesania? Jedna z popularnych marek przy okazji wprowadzania na polski rynek nowego szamponu, przeprowadziła ciekawe badania, w których zapytano mężczyzn o ich ulubione, kobiece fryzury.
 2. I prawie 90 proc.
 3. ankietowanych stwierdziło, że kobiety z długimi włosami są bardziej atrakcyjne i seksowniejsze od pań z krótkimi.

Poza tym wydają się bardziej kobiece. Z badań wynika także, że miłośnikami długich włosów u kobiet są również Włosi.

Jaka fryzura podoba się facetom?

Jak cię widzą, tak cię piszą, a w wyglądzie ogromne znaczenie ma fryzura. Może ona zmienić kobietę na korzyść, ale także oszpecić. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać ją do typu urody, rysów twarzy oraz gęstości włosów. Poza tym liczy się także opinia facetów.

Niezależnie od trendów oraz upodobań kobiet, mają oni swoje ulubione fryzury i fryzury, których nie znoszą. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie uczesania nie są w ich guście. Można wyróżnić aż 10 takich fryzur. Fryzury niechlujne Zaliczają się do nich wszystkie wersje messy bun, luźne kucyki oraz fryzury z rozpuszczonych włosów wyglądających, jakby potargał je wiatr.

Fryzura, która wygląda niechlujnie, nie podoba się facetom. Jest różnica pomiędzy rozpuszczonymi, pofalowanymi włosami, które są odrobinę potargane, a splątanymi strąkami, które są na dodatek przesuszone. ZOBACZ TEŻ: UPIĘCIA WŁOSÓW – MAMY DLA CIEBIE MODNE PROPOZYCJE, KTÓRE ZROBISZ SAMA! Włosy częściowo wygolone Wyglądają niekobieco.

 1. Kojarzą się ze zbuntowanymi, agresywnymi nastolatkami, które każdym szczegółem swojego wyglądu muszą zamanifestować sprzeciw wobec otaczającej rzeczywistości.
 2. Poza tym nasuwają też skojarzenia z chłopczycami.
 3. Dredy Nigdy nie rób sobie dredów.
 4. Według facetów jest to jedna z najbardziej niekobiecych fryzur.

Oni lubią włosy miękkie w dotyku, gęste i błyszczące. Dredy ani nie są przyjemne w dotyku, ani błyszczące. Mocne loki Chodzi o loki, które wyglądają bardzo nienaturalnie. Faceci preferują delikatne fale albo naturalne skręty. Jeśli takie masz, jesteś szczęściarą.

 1. Fryzury niechlujne Zaliczają się do nich wszystkie wersje messy bun, luźne kucyki oraz fryzury z rozpuszczonych włosów wyglądających, jakby potargał je wiatr.
 2. Fryzura, która wygląda niechlujnie, nie podoba się facetom.
 3. Jest różnica pomiędzy rozpuszczonymi, pofalowanymi włosami, które są odrobinę potargane, a splątanymi strąkami, które są na dodatek przesuszone.

ZOBACZ TEŻ: NOWA KONTROWERSYJNA TEZA. DOBIERANIE FRYZURY DO KSZTAŁTU TWARZY TO PRZEŻYTEK Włosy częściowo wygolone Wyglądają niekobieco. Kojarzą się ze zbuntowanymi, agresywnymi nastolatkami, które każdym szczegółem swojego wyglądu muszą zamanifestować sprzeciw wobec otaczającej rzeczywistości.

 • Poza tym nasuwają też skojarzenia z chłopczycami.
 • Dredy Nigdy nie rób sobie dredów.
 • Według facetów jest to jedna z najbardziej niekobiecych fryzur.
 • Oni lubią włosy miękkie w dotyku, gęste i błyszczące.
 • Dredy ani nie są przyjemne w dotyku, ani błyszczące.
 • Mocne loki Chodzi o loki, które wyglądają bardzo nienaturalnie.

Faceci preferują delikatne fale albo naturalne skręty. Jeśli takie masz, jesteś szczęściarą. Poszarpane włosy – asymetryczne cięcie Włosy są tak ścięte, że wyglądają na poszarpane. Długość z każdej strony jest inna. Zamierzeniem jest artystyczny nieład, ale taka fryzura naprawdę nie wygląda dobrze.

You might be interested:  Jak Nakładać Farbę Na Włosy?

Jaki kolor włosów u kobiet podoba się facetom?

Kolor włosów – jaki jest najbardziej atrakcyjny? – Brunetki, blondynki. jaki kolor włosów najbardziej podoba się płci przeciwnej? Czy mężczyźni wolą kobiety z jasnymi czy ciemnymi włosami? To pytanie zadawał sobie już Karol Darwin w XIX wieku, ale dopiero teraz szczegółowe badania wykazały, że kolor włosów może mieć istotny wpływ na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez płeć przeciwną pod względem atrakcyjności, młodości i ogólnego stanu zdrowia.

 1. Psycholodzy z Uniwersytetu w Augsburgu w Minnesocie przeprowadzili niedawno badania, aby określić, w jakim stopniu kolor włosów kobiet może wpływać na to, jak widzą je mężczyźni.
 2. Grupie 110 mężczyzn pokazano generowane komputerowo obrazy blondynek, brunetek i kobiet o czarnych włosach różnej długości.

Analiza wykazała, że zdecydowana większość mężczyzn postrzega kobiety z jaśniejszymi włosami jako młodsze i bardziej atrakcyjne w porównaniu z kobietami o ciemnych włosach. Co więcej, kobiety o blond włosach były zwykle odbierane jako lepsze kandydatki na partnerkę a nawet matkę! Naukowcy podsumowali: Wyniki badań sugerują, że mężczyźni są w stanie dokonywać złożonych ocen dotyczących kobiet i ich potencjału rodzicielskiego w oparciu o dostrzegalne cechy, takie jak kolor i długość włosów.

Czy kręcone włosy podobają się facetom?

Jakie Włosy Lubią Mężczyźni Okazuje się, że faceci kochają bardziej okrągłe kształty i kręcone włosy . „Mężczyźni często postrzegają loki jako bardziej kobiece i bardziej sexy” – mówi Rose Weitz, dr socjologii z Arizona State University, która bada postrzeganie kobiecych włosów.

 • Zamiast więc ciągle prostować swoje włosy, nauczyć się cieszyć ze swoich naturalnie kręconych loków! Co więcej, Allison Woodruff, stylista w Marie Robinson Salon w Nowym Jorku, mówi, iż zauważyła, że jej klientki z kręconymi włosami wydają się być bardziej samodzielne i wyluzowane.
 • Dodaje, że loki schlebiają większości kształtów twarzy (z wyjątkiem okrągłej, bo zaokrąglone loki podkreślają zaokrąglenie twarzy) i mogą działać jak natychmiastowy lifting twarzy, odwracając uwagę od zmarszczek.

A jak mężczyźni odbierają kobiety o prostych włosach ? „ Kobiety z prostymi włosami są często postrzegane jako bardziej odpowiedzialne i profesjonalne ” mówi Weitz. Według Woodruff, super-proste włosy mogą sprawiać wrażenie ciężkich (zwłaszcza jeśli masz wąską twarz), więc większość kobiet lepiej wygląda zwiększając objętość włosów dla bardziej pochlebnego efektu.

Jaką długość włosów lubią mężczyźni?

“Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę. ” mówią słowa znanej polskiej piosenki. Czy odpowiedni kolor włosów zapewni nam powodzenie u płci przeciwnej? I czy kawały o blondynkach mają rację bytu? Zgodnie z najnowszymi badaniami prowadzonymi przez firmę Garnier, blondynki nie są już tak popularne wśród panów jak dawniej. Fot. Rush 1. Zdecydowana większość, czyli 71% mężczyzn, chce być z brunetką bądź szatynką. Głównym czynnikiem tej wysokiej statystyki jest oczywiście sex. Brunetki śmielej wypowiadają się na temat swoich umiejętności oraz częściej kokietują i flirtują. Ciemnowłose piękności w pytaniu o ocenę swoich seksualnych umiejętności, w skali od 1 do 5-ciu, niemal w 90% podawały maksymalną punktację a nawet wykraczały poza nią. Fot. Colour Room, Nars 2. Lśniące włosy dodają atrakcyjności. Około 72% panów jednogłośnie stwierdziło, że błyszczące, zadbane włosy potrafią stać na równi z innymi atrybutami kobiecości. Wniosek? Jeśli masz suche włosy, zacznij je intensywnie nawilżać. Fot. Loreal 3. Naturalność znowu staje się bardzo popularna wśród panów. Zbyt duże ilości lakieru, żelu bądź innego kosmetycznego utrwalacza są przez nich uważane za zbędne.30% ankietowanych wyraźnie zaznaczyło opcję dotyczą naturalnego koloru włosów. Nie odpowiadają im intensywne farbowania i balejaże. Fot. Balmain 4. Długość jest równie istotna. Mężczyźni wolą grube i dłuższe włosy a niemal 50% z nich lubi, gdy subtelnie się falują. Jako najczęstszy przykład podają Jennifer Aniston, trzeba przyznać, iż jej włosy są zawsze piękne i błyszczące. Dla równowagi dodamy, że 43% ankietowanych lubi średnie i krótkie włosy. Fot. Eric 5. Długie, ale nie za długie. Jak się okazuje nawet w tej kwestii, warto zachować umiar. Zbyt długie włosy np. do pasa stają się aseksualne dla mężczyzn. Najbardziej pożądana długość, to ta sięgająca do linii łopatek. Jest uważana za bardzo seksowną przez 55% mężczyzn. Fot. Loreal 6. Warkocze, kucyki i asymetria. Co ciekawe, aż 83% ankietowanych zaznaczyło, że warkocze i dziewczęce sploty są dla nich słodkie i atrakcyjne. W krótkich włosach 76% panów opowiedziało się zdecydowanie za asymetrią jaką nosi piosenkarka Rihanna.

Czy mezczyzni lubia czarne włosy?

19.04.2018 Jako kobiety mamy do zaoferowania mężczyznom i światu znacznie więcej, niż tylko naszą urodę. Z tego powodu takie szczegóły jak sylwetka, wielkość piersi czy kolor włosów nie powinny mieć żadnego znaczenia. Nie powinny, ale wciąż mają. I to spore.

Najlepszym dowodem na to jest ogromna popularność koloryzacji. Statystycznie niemal każda z nas przynajmniej raz w życiu zdecyduje się je zafarbować. Teoretycznie, by odświeżyć wizerunek i poczuć się lepiej. Praktycznie – zaimponować płci przeciwnej . Zobacz również: Oto fryzura, w której każda kobieta wygląda źle.

Uwaga – jest modna! Opinie w tej kwestii są mocno podzielone, więc trudno wskazać, jaki kolor zapewni nam większe powodzenie. Marilyn Monroe przekonywała, że „Mężczyźni wolą blondynki” (to jeden z najbardziej znanych filmów, w których zagrała amerykańska seksbomba). Jakie Włosy Lubią Mężczyźni fot. Thinkstock W najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma naukowego „Nature Genetics” opublikowano wyniki badań dotyczących koloru włosów. Naukowcy przeanalizowali owłosienie ponad 300 tysięcy dorosłych Brytyjczyków i udało im się odkryć aż 111 nowych genów odpowiadających za odcień naszej fryzury.

To jeszcze nie zdradza, kogo wolą mężczyźni. Eksperyment potwierdził, że panowie zdecydowanie częściej rodzą się z ciemnymi włosami, a geny odpowiadające za kolor blond są bardziej aktywne w przypadku pań. Profesor Tim Spector z brytyjskiej uczelni King`s College London twierdzi, że nie jest to kwestia przypadku.

Stoją za tym nasze preferencje seksualne . – Odkryliśmy, że kobiety mają zdecydowanie jaśniejsze włosy od mężczyzn. To udowadnia, jak bardzo kulturalnie i seksualnie jest to ważna kwestia. Nasze preferencje wpływają na geny – przekonuje naukowiec. Zobacz również: 10 kobiet, które stały się naprawdę sexy, gdy. Jakie Włosy Lubią Mężczyźni fot. Thinkstock – Mężczyźni trzykrotnie częściej od kobiet rodzą się z czarnymi włosami. Prawdopodobnie wynika to z ewolucji i z tego powodu jasnowłose panie są bardziej pożądane przez ciemnowłosych panów, a mężczyźni z ciemnymi włosami bardziej podobają się kobietom – tłumaczy prof.

You might be interested:  Jak Oddać Włosy Na Peruki?

Czy facetom podobają się warkocze?

Warkocze i upięcia – Słowiańskie fryzury, czyli modne warkocze są według facetów atrakcyjne. O ile nie przypominają dwóch warkoczyków pięciolatki. Luźne sploty i romantyczne upięcia podobają się mężczyznom. Nawiązują do kobiecości, eteryczności i dodają nam wdzięku.

Jaki kolor włosów wola faceci?

Badania przeprowadzone na grupie 2000 mężczyzn zamieszkujących Wielką Brytanię wykazały, że aż 60% panów, znacznie bardziej niż blondynki, preferuje kobiety o ciemnych włosach. Z tej grupy większość (33%) wyznała, że najbardziej atrakcyjne są szatynki a 26% procentom podobają się panie o kruczoczarnych włosach.

Co mężczyźni myślą o brunetkach?

Data utworzenia: 18 lutego 2014, 8:21. Zdawałoby się, że mężczyźni wolą blondynki, jednak badania naukowców oraz większość sond wskazuje na to, że to jednak kobiety z włosami o ciemnym kolorze postrzegane są jako bardziej atrakcyjne i stałe w uczuciach idealna para Foto: Jan Malec / newspix.

pl Socjologowie z Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania, z których wynika, że obecnie ponad 50 proc. mężczyzn wolałoby się ożenić z brunetką , a zaledwie 16 procent wybrałoby blondynkę. Oto osiem powodów, dla których tak się dzieje: 1. Stałość w uczuciach – Naukowcy z Florydy udowodnili, że mamy także przeświadczenie o tym, że brunetki są najbardziej wierne i stałe w swoich uczuciach.2.

Inteligencja – W 2011 r. uczeni z Wielkiej Brytanii przeprowadzili eksperyment, w którym poprosili mężczyzn, aby oceniali fotografie kobiet o różnych kolorach włosów. Wyniki wskazały, że najbardziej podobają się nam brunetki. Podświadomie uważamy dziewczęta o ciemnych włosach za bardziej inteligentne i towarzyskie.3.

 • Dojrzałość – Badania wskazują, że brunetki są odbierane jako dojrzalsze emocjonalnie.
 • Jeśli chodzi o romans, lub przelotną znajomość, panowie częściej wybierają blond piękności, jednak gdy mowa o stałym związku, bardziej liczy się dojrzałość partnerki, a wg badań dojrzalej kobieta wygląda w ciemnych włosach.4.

Samodzielność – W oczach mężczyzn brunetki wyglądają na bardziej samodzielne. Ładne i kobiece blondynki częściej robią dobre wrażenie, jednak panowie wolą mieć przy swoim boku osobę bardziej zaradną i samodzielną.5. Wierność – Badania wykazują, że blondynki częściej zdradzają swoich partnerów.

Także mężczyźni w sondach częściej wpisywali, że to kobiety o jasnych włosach częściej decydują się na skok w bok.6. Temperament – Z przeprowadzonej przez socjologów sondy wynika, że to brunetki postrzegane są, jako kobiety z mniejszym temperamentem i mniejszą skłonnością do robienia awantur. Chociaż patrząc na Hiszpanki, czy Włoszki można odnieść zupełnie przeciwne wrażenie.7.

Kompetencja – Według badań, brunetki mają większą szansę na posadę po rozmowie kwalifikacyjnej. Liczy się pierwsze wrażenie, a wtedy brunetki wygrywają już na starcie, ponieważ blondynki sprawiają zazwyczaj wrażenie mniej kompetentnych. Są jednak kobiety, które przeczą tej teorii.

 1. Margaret Thatcher z pewnością nie miała ciemnych włosów! 8.
 2. Porządek i gotowanie – Badanie zlecone przez angielską sieć sklepów z kosmetykami dało zaskakujące wyniki.
 3. Jednym z nich jest przekonanie panów, że brunetki lepiej gotują i dokładniej sprzątają – donosi CBS News.
 4. Należy jednak pamiętać, że badania nawet najlepszych naukowców z zagranicy, ani sondy nie dają pełnego obrazu w kwestii różnicy między blondynkami a brunetkami.

Każda kobieta jest wyjątkowa i to, że blondynki sprawiają wrażenie mniej kompetentnych, a brunetki wydają się być wierniejsze swoim mężom, to tylko stereotypy , które są w naszej kulturze od pokoleń i tak szybko zapewne nie znikną. Tatuaże Dody i Kayah

Jaki kolor włosów jest najładniejszy?

8. Platynowy blond – wciąż wśród najmodniejszych kolorów włosów 2022 roku – Platynowe włosy modne są niezmiennie już od kilku lat. Także w 2022 r. zaliczymy platynę do jednego z najmodniejszych odcieni. Chłodny, czysty i jasny odcień potrafi pięknie podkreślić rysy twarzy. Świetnie prezentuje się przy słowiańskim typie urody, ale nie tylko – zestawiony z ciemną karnacją i brązowymi oczami tworzy efektowny kontrast.

Czy mężczyźni lubią rude włosy?

Tajemnicze i zmysłowe czy wrednie i złośliwe? Męskie opinie na temat „czerwonowłosych” kobiet są bardzo podzielone Jakie Włosy Lubią Mężczyźni Fot. Thinkstock 19.09.2016 Naturalnych rudzielców nie ma zbyt wielu, szacuje się, że stanowią zaledwie 1-2 proc. populacji mieszkańców naszej planety. Nauka wciąż nie potrafi precyzyjnie wyjaśnić, skąd bierze się taki kolor włosów . Według niektórych hipotez może decydować o tym płynna melanina – pigment produkowany przez organizm, gdy dociera do niego mało promieniowania UV.

 • To tłumaczyłoby, dlaczego najwięcej rudych dzieci rodzi się w miejscach, gdzie często brakuje światła słonecznego, np.
 • Szkocji czy Irlandii.
 • Inni badacze przekonują, że za niezwykłą barwę odpowiadają geny, a zwłaszcza odkryty na początku lat 90.
 • ubiegłego stulecia recesywny gen MC1R.
 • Czerwony odcień włosów zawsze budził emocje, niekiedy negatywne .

Przed wiekami kojarzono go z grzechem, szatanem i Judaszem – zdradziecki apostoł podobno miał podobno czuprynę o barwie miedzi. W starożytnym Egipcie rudowłose dziewice składano w ofierze bogowi ciemności, Setowi, a Grecy wierzyli, że po śmierci zmieniają się one w wampiry.

 1. W czasach polowań na czarownice wiele niewinnych kobiet spalono na stosie tylko dlatego, że miały kolor włosów odbiegający od normy.
 2. Rudą barwę kojarzono też z tajemniczością i zmysłowością.
 3. Tak jest do dzisiaj.
 4. „ Mam ognisty temperament, taki jak moje włosy .
 5. Wolę siebie rudą, to jest mój kolor, taki miałam całe życie.

Do 40. roku życia nigdy nie farbowałam włosów. Dzięki temu teraz nie są zniszczone” – chwali się na łamach „Faktu” telewizyjna gwiazda Katarzyna Dowbor . „To jest ciekawostka, nie każdy o tym wie, że rudzi ludzie w ogóle nie siwieją. Jestem więc szczęściarą” – dodaje.

 1. Z ognistych włosów słynie też aktorka Agnieszka Wielgosz , która jest jednak naturalną szatynką.
 2. „Kiedyś dyrektor teatru, dla którego byłam trudnoobsadzalną aktorką, powiedział: wiesz co Agnieszka, może ufarbuj się na rudo? I tak mi już zostało, nie wyobrażam sobie już innego koloru moich włosów.
 3. Ten rudy to odzwierciedlenie mojego temperamentu.

Nie ukrywam, że dzięki tym włosom jestem bardziej charakterystyczna i rozpoznawalna. Mam rudą duszę!” – przekonywała w jednym z wywiadów, jednak ostatnio najwyraźniej zmieniła zdania, ponieważ w mediach pojawiły się zdjęcia Agnieszki Wielgosz jako blondynki Jakie Włosy Lubią Mężczyźni Fot. Thinkstock „ Jeśli facet ma przed sobą blondynkę, brunetkę i rudą, zawsze wybierze rudą .

Jaką długość włosów jest najlepsza?

13.01.2016 Rzadko kiedy przyznajemy się do tego, że zależy nam na uznaniu płci przeciwnej. Jeśli o siebie dbamy , stroimy się, odchudzamy lub malujemy, to wyłącznie dla własnego samopoczucia. Powodzenie u mężczyzn to jedynie efekt uboczny. Gdyby jednak interesowało Cię, co tak naprawdę im się podoba – znamy konkrety.

 • Jeden z amerykańskich portali dla panów przeprowadził wśród swoich użytkowników sondę.
 • Wzięło w niej udział niemal 2 tysiące ankietowanych, więc jej wyniki można uznać za wiarygodne.
 • Mężczyźni mieli za zadanie wskazać najseksowniejszą długość włosów dla kobiety .
 • I chociaż część z nich nie miało jasno sprecyzowanego zdania – zdecydowana większość ma wyrobiony gust w tym względzie.
You might be interested:  Jak Obciąć Włosy Na Krótko W Domu?

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Chcesz zapuścić włosy ? A może drastycznie je skrócić? Najpierw sprawdź, co mają do powiedzenia na ten temat faceci. Zawsze lepiej im się podobać, niż nie. fot. Thinkstock Jeszcze lepiej poradziła sobie odpowiedź „ włosy do ramion “. Aż 28,6 procent ankietowanych mężczyzn uważa, że to najbardziej optymalna długość – kobieca, seksowna i atrakcyjna. Pierwsze miejsce mogło być jednak tylko jedno. I ma sporą przewagę nad resztą. . fot. Thinkstock Zdecydowanie najczęściej faceci wskazywali włosy długie , choć to pojęcie raczej względne. Niemal połowa z nich (44,9 proc.) twierdzi, że kobieta najlepiej wygląda z fryzurą za ramiona. Maksymalna długość nie została określona, więc chyba nigdy nie powinnyśmy ich ścinać! fot. Thinkstock Niecałe 3 procent (2,9) ankietowanych panów nie ma jasnego stanowiska w tej sprawie . Wynika z tego, że zaledwie tylu z nich nie zwraca uwagi na długość damskich włosów, koncentrując uwagę na innych cechach wyglądu i charakteru. fot.

Czy kręcone włosy są atrakcyjne?

Gładkie włosy czy delikatne fale? A może warkoczyki albo niedbały kok? Zastanawiasz się, jakie damskie fryzury są najseksowniejsze? Oto 7 kobiecych fryzur, które najbardziej kręcą mężczyzn.1/7 Delikatne fale YuriyZhuravov / istock Delikatne fale na długich włosach to fryzura niezwykle seksowna, a przy tym naturalna. Tak uczesana kobieta wygląda romantycznie i uroczo. To uczesanie podoba się większości mężczyzn. Jest bardzo kobiece i ponadczasowe. Takie włosy nigdy nie wyjdą z mody.2/7 Długie, proste włosy pecaphoto77 / istock Najlepiej rozwiane przez wiatr. Taka fryzura uznawana jest przez mężczyzn za bardzo seksowną. Kobiety z długimi, prostymi włosami postrzegane są jako bardzo atrakcyjne i pewne siebie.3/7 Loki AkilinaWinner / istock Kobiety z lokami są postrzegane przez mężczyzn jako pełne energii, pozytywnie nastawione i otwarte. Właścicielki kręconych włosów uważa się również za bardziej oryginalne i kreatywne. Kręcone włosy to fryzura bardzo seksowna.4/7 Warkocz Katarzyna Bialasiewicz / istock Warkocz to fryzura bardzo wygodna, a przy tym ciekawsza od zwykłego kucyka.

O czym świadczą kręcone włosy?

Włosy są bardzo ważnym elementem w symbolicznej mowie naszego ciała. Ponieważ są ozdobą głowy zarówno u mężczyzn jak i u kobiet odpowiadają za sferę erotyczną, ale także za sferę intelektualną. Jakie Włosy Lubią Mężczyźni Włosy zawsze fascynowały i były przepojone symboliką. W średniowieczu twierdzono, że mógł się w nich ukryć diabeł i dlatego kazano niewiastom ukrywać starannie włosy pod wymyślnymi nakryciami głowy. Postrzyżyny chłopców były symbolicznym aktem przyjęcia ich w świat męskiej społeczności.

 • Przed wiekami w wielu kulturach kobiety na znak żałoby po stracie ukochanego obcinały sobie włosy i nacierały twarz popiołem.
 • Podobne znaczenie w naszej kulturze miało obcinanie warkocza dziewczynie wychodzącej za mąż i nakładanie na głowę czepca.
 • Przesłaniem tego zwyczaju było uświadomienie dziewczynie, że odcina się jej beztroską przeszłość i nie może już zwodzić swoimi włosami innych mężczyzn.

W latach 60-tych XX wieku długie włosy były symbolem wolności intelektualnej oraz swobody erotycznej. W sensie ogólnym włosy są przejawem energii. Ich symbolika związana jest z symboliką poziomu, tj. bujna czupryna wieńcząc głowę symbolizuje siły wyższe, natomiast obfite owłosienie ciała oznacza rozrost pierwiastka niższego. Symbolika włosów w przypadku kobiet i mężczyzn wygląda nieco inaczej, dlatego też należy przedstawiać ją dla każdej płci oddzielnie. U kobiet długie włosy są symbolicznym podkreśleniem ich kobiecości, wrażliwości i wdzięku, a także dziecięcej niewinności. Oczywiście takiego przesłania nie należy brać dosłownie.

Czy facetom podobają się warkocze?

Długi warkocz – Niestety nie każdy warkocz podoba się mężczyznom. Zapytani przyznali, że wygląda on dobrze tylko u kobiet, które mają długie i gęste włosy. Nie powinny też być wystrzępione na końcach. Faceci zwracają jednak uwagę, że nawet dziewczyny o niezbyt ładnych twarzach postrzegają jako niezwykle atrakcyjne, gdy noszą taki warkocz. Ta strona używa plików cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies . Nie pokazuj więcej tego powiadomienia

Jaką długość włosów jest najlepsza?

13.01.2016 Rzadko kiedy przyznajemy się do tego, że zależy nam na uznaniu płci przeciwnej. Jeśli o siebie dbamy , stroimy się, odchudzamy lub malujemy, to wyłącznie dla własnego samopoczucia. Powodzenie u mężczyzn to jedynie efekt uboczny. Gdyby jednak interesowało Cię, co tak naprawdę im się podoba – znamy konkrety.

Jeden z amerykańskich portali dla panów przeprowadził wśród swoich użytkowników sondę. Wzięło w niej udział niemal 2 tysiące ankietowanych, więc jej wyniki można uznać za wiarygodne. Mężczyźni mieli za zadanie wskazać najseksowniejszą długość włosów dla kobiety . I chociaż część z nich nie miało jasno sprecyzowanego zdania – zdecydowana większość ma wyrobiony gust w tym względzie.

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Chcesz zapuścić włosy ? A może drastycznie je skrócić? Najpierw sprawdź, co mają do powiedzenia na ten temat faceci. Zawsze lepiej im się podobać, niż nie. fot. Thinkstock Jeszcze lepiej poradziła sobie odpowiedź „ włosy do ramion “. Aż 28,6 procent ankietowanych mężczyzn uważa, że to najbardziej optymalna długość – kobieca, seksowna i atrakcyjna. Pierwsze miejsce mogło być jednak tylko jedno. I ma sporą przewagę nad resztą. . fot. Thinkstock Zdecydowanie najczęściej faceci wskazywali włosy długie , choć to pojęcie raczej względne. Niemal połowa z nich (44,9 proc.) twierdzi, że kobieta najlepiej wygląda z fryzurą za ramiona. Maksymalna długość nie została określona, więc chyba nigdy nie powinnyśmy ich ścinać! fot. Thinkstock Niecałe 3 procent (2,9) ankietowanych panów nie ma jasnego stanowiska w tej sprawie . Wynika z tego, że zaledwie tylu z nich nie zwraca uwagi na długość damskich włosów, koncentrując uwagę na innych cechach wyglądu i charakteru. fot.