No Spa Jak Długo Działa?

No Spa Jak Długo Działa
No-Spa forte (substancja czynna drotaweryna – drotaverini hydrochloridum, syntetyczna pochodna papaweryny) jest lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga około 45 minut do godziny po zażyciu. Lek jest metabolizowany w wątrobie, a wydalany z moczem i żółcią.

Ile razy można brac nospe?

Tabletki No-Spa oraz tabletki powlekane No-Spa Comfort – U pacjentów dorosłych dawka No-Spa powinna wynosić 3-6 tabletek dziennie, czyli 120-240 mg leku na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Preparat mogą stosować także dzieci po ukończeniu 6 roku życia. Zalecana dawka u młodszych pacjentów to:

    u dzieci w wieku 6-12 lat – 1 tabletka 2 razy dziennie, czyli 80 mg na dobę podzielone na 2 dawki,u dzieci w wieku 12-18 lat – 1 tabletka 4 razy dziennie lub 2 tabletki 2 razy dziennie, maksymalnie 160 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Czy Nospe można brac codziennie?

Odpowiedzi farmaceutów – Zależy z jakiego powodu i w jakich dawkach 2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Kowalach 6 No-spę mozna brać bezpiecznie przez dłuższy czas, nawet codziennie. Nie wiem z jakiego powodu lekarz zalecił ten lek. Zazwyczaj po kilku dniach przyczyna bólu ustępuje i nie ma potrzeby zażywania wciąż leku. Jeśli u Pani ból powraca, bardziej skupiłabym sie na szukaniu przyczyny tego bólu.2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Murowanej Goślinie 8 Można brać przez dłuższy czas ale należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn długotrwałych objawów.2020-05-10 Farmaceuta z apteki w Białej Podlaskiej 6 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

You might be interested:  Jak Rozjaśnić Włosy Na Brzuchu?

Czy No-Spa leczy?

No-Spa jest lekiem przeciwbólowym, który stosuje się nie tylko przy chorobach dróg żółciowych, ale również w leczeniu schorzeń ginekologicznych, w tym przy bolesnym miesiączkowaniu.

Co się stanie jeśli wezmę za dużo nospy?

Odpowiedział – dr n. med. Ernest Kuchar Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Po przyjęciu leku, nawet w zalecanych dawkach zawsze mogą wystąpić działania niepożądane. Przy przedawkowaniu mogą wystąpić działania toksyczne.

  • Pani przedawkowała wszystkie przyjęte leki.
  • Jedna tabletka Etopiryny zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu oraz 50 mg kofeiny, zatem przyjęła Pani 3600 mg kwasu acetylosalicylowego, 1200 mg etenzemidu oraz 600 mg kofeiny.
  • Z kolei Nospa Max zawiera 80 mg drotaweryny, środka rozkurczającego mięśnie gładkie.

Maksymalna zalecana dawka dzienna wynosi 200 mg. Pani przyjęła 640 mg. Działania niepożądane i toksyczne kwasu acetylosalicylowego wymieniane przez producenta przy przedawkowaniu obejmują głównie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego i wątroby (niestrawność, zgaga , nudności, wymioty, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej).

  1. Najgroźniejsze są owrzodzenia żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego.
  2. Niebezpieczna jest ogniskowa martwica wątroby.
  3. Ze strony układu nerwowego mogą wystąpić przy przedawkowaniu: szumy uszne , zaburzenia słuchu i zawroty głowy .
  4. Ze strony nerek: martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek .

W układzie krążenia może dojść do niewydolności serca . Kwas acetylosalicylowy zwiększa ryzyko krwawień i wydłuża czas krzepnięcia . Do możliwych działań niepożądanych entenzamidu należą: zaburzenia przewodu pokarmowego, mdłości, zmniejszenie liczby płytek krwi.

  1. Drotaweryna jest stosunkowo mało toksyczna.
  2. Do możliwych działań niepożądanych należą: bóle i zawroty głowy, bezsenność , obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, kołatanie serca , nudności, zaparcia oraz reakcje alergiczne.
  3. Przy bardzo dużym przedawkowaniu obserwowano drgawki zakończone zgonem.
  4. Osiem tabletek paracetamolu odpowiada 4000 mg substancji czynnej.
You might be interested:  Mąka Ziemniaczana Na Włosy Jak Często Stosować?

Jak każdy lek, paracetamol może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich zaburzenia hematologiczne (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów), reakcje alergiczne ( pokrzywka , rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny, pokrzywka), świąd skóry i jej zaczerwienienie, bóle głowy, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego ( ostra niewydolność wątroby , nudności, wymioty, niestrawność).

  1. Dawki toksyczne przy których dochodzi do uszkodzenia wątroby zwykle przekraczają 7000-8000 mg.
  2. Podsumowując, po przyjęciu wspomnianych przez Panią leków mogło dojść do ostrego zatrucia z objawami głównie ze strony przewodu pokarmowego.
  3. Powinna zatem Pani niezwłocznie zgłosić się po pomoc, np.
  4. wezwać pogotowie ratunkowe.

Jednakże przyjęte przez Panią dawki leków były na tyle małe, że nie spodziewałbym się ciężkich następstw zdrowotnych. Ponieważ, jak się mogę domyślać, przeżyła chwilowe Pani załamanie nerwowe, wskazana jest pomoc psychologa lub psychiatry.

Z czym nie łączyć Nospy?

Nie zaleca się łączenia leków Scopolan Compositum oraz No-Spa, bowiem oba leki, mimo różnych chemicznie substancji czynnych wywierają dokładnie ten sam efekt – działają spazmolitycznie, czyli znoszą stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej.

Czy No-Spa rozrzedza krew?

Odpowiedzi farmaceutów – no-spa działa rozkurczowo, nie ma działania rozrzedzającego krwi 2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Nie ma działania rozrzedzającego krew. Natomiast rozkurcza mięśnie gładkie i rozszerza naczynia krwionośne, przez co zwiększa przepływ krwi w tkankach.2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Czy można brać nospe na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby zażyć preparat No-spa na noc. Ten produkt nie musi być przyjmowany o ściśle określonej porze dni.

You might be interested:  Ile Razy W Tygodniu Myć Włosy?

Czy można brać nospę na pusty żołądek?

Tak, można przyjmować lek No-Spa Max na czczo.

Czy No-Spa działa na wzdęcia?

Lek wskazany jest do stosowania w łagodzeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wzdęcia ), podczas wzmożonego powstawania gazów oraz w przygotowaniu do badań USG jamy brzusznej. No – Spa to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie.

Czy No-Spa jest dobra na nerki?

Odpowiedzi farmaceutów – Można te leki brać razem.2019-12-10 2 Dzień dobry. Nie widzę przeciwskazań. Można stosować oba leki w takim połączeniu. Pozdrawiam.2019-12-10 Farmaceuta z apteki w Bydgoszczy 0 można ale nie wiem czy to pomoże. Jaki to jest rodzaj bólu czym spowodowany? pozdrawiam 2019-12-10 1 Witam, te leki można zażywać jednocześnie, ale w przypadku bólu nerek należy najpierw udac się do lekarza i przeprowadzić diagnostykę. Niektóre choroby nerek są przeciwskazaniem do stosowania Ketonalu, No-Spa też nie zawsze jest odpowiednim lekiem do zażycia. Zalecam zdiagnozowanie dolegliwości i wdrożenie zaleconego przed lekarza leczenia.2019-12-10 1 tak, jedno zadziała p/bólowo, drugie rozkurczowo.2019-12-10 1 MOŻNA, NIEZBĘDNA PILNA KONSULTACJA Z LEKARZEM 2019-12-10 Jeśli nie dolega żołądek to można. Można też zrobić np godzinną przerwę między jednym a drugim lekiem. Pozdrawiam.2019-12-10 0 Tak leki można brać jednocześnie. Ketonal działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie natomiast no-spa rozkórczowo. Takie rozwiązanie ma sens w przypadku kamicy nerkowej gdzie kamień nerkowy przesuwa się w stronę moczowodu.2019-12-10 0 Farmaceuta z apteki w Gdyni tak z apteki w Gdyni 0 Tak, można ( choć rekomenduję Panu przerwę 2 godzinną pomiędzy jednym lekiem i drugim ). Pozdrawiam.2019-12-10 Tak, oraz zgłosic sie do lekarza 2019-12-10 0 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.