Po Co Olejować Włosy?

Po Co Olejować Włosy
A dlaczego nie silikony? – Silikony dodawane do kosmetyków pielęgnujących włosy mają za zadanie dać im natychmiastowy efekt wygładzenia i nabłyszczenia . Oblepiają włos na zewnątrz, sprawiają, że włosy wyglądają lepiej – są gładkie, błyszczące i sprężyste.

Jest to jednak tylko pozorny efekt regeneracji włosów. Włos oblepiony silikonem jest niedotleniony, nie otrzymuje cennych składników odżywczych, staje się bardziej podatny na zniszczenie, w końcu staje się matowy i kruchy. Natomiast oleje wnikają w głąb włosa i wzmacniają go od wewnątrz. Olej naprawia uszkodzenia na powierzchni włosów i w ich wewnętrznej strukturze, dotlenia komórki, regeneruje i odżywia, co przekłada się na dobrą kondycję włosów i ich zdrowy wygląd.

Stosowany regularnie nadaje włosom również piękny blask, podkreśla skręt loków, dociąża włosy, które mają tendencję do puszenia się. Czyli daje efekt taki, jak kosmetyki z silikonami, tylko zamiast uszkadzać włosy – uzdrawia je.

Dlaczego warto olejować włosy?

Na czym polega olejowanie włosów na mokro? – Ta metoda wymaga dużo więcej czasu, ale przynosi naprawdę świetne rezultaty. Dzięki olejowaniu na mokro włosy są dużo bardziej nawilżone, gładkie oraz sprężyste. Dzieje się tak, ponieważ mokre włosy dużo lepiej przyjmują wodę, więc olej może dostać się w głębsze warstwy struktury włosa, dzięki czemu efekty widoczne są dużo szybciej.

 1. Na czym polega ta metoda? Olejowanie włosów na mokro polega na aplikacji oleju na mokre, lub mocno zwilżone włosy.
 2. Tu mamy dla Ciebie ciekawostkę – przed takim zabiegiem nie musisz myć włosów szamponem.
 3. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie aloesowego żelu lub wody po gotowaniu ryżu.
 4. Włosy moczone są po to, aby nakładany olej mógł lepiej dostać się do komórek włosa.

Można to porównać do pielęgnacji twarzy, w tym przypadku również najlepsze efekty osiągamy, jeśli nałożymy olej na zwilżoną skórę. Jak prawidłowo przeprowadzić zabieg olejowania włosów na mokro?

 1. Należy do miski z ciepłą wodą wlać kilka kropel dobranego do naszych włosów oleju. Na powierzchni wody olej utworzy oczka przypominające rosołek.
 2. Zwilżone włosy moczymy w misce i dokładnie rozprowadzamy olej na naszych włosach. Kolejną zaletą olejowania na mokro jest łatwość aplikacji, mokre włosy są dużo bardziej poddatne, przez co można w prostszy sposób nałożyć olej równomiernie.
 3. Następnym etapem jest owinięcie włosów folią lub ręcznikiem i wytworzenie im ciepłego środowiska, przez co olej lepiej będzie mógł wniknąć w strukturę włosa.
 4. Po 30 minutach należy umyć włosy delikatnym szamponem, lub nałożyć maskę, która dodatkowo wygładzi strukturę włosa. Bardzo ważne jest, aby po takim zabiegu dokładnie umyć głowę delikatnym szamponem, który spłucze nadmiar oleju ale nie zaburzy struktury włosa. Na końcu możesz zastosować ulubioną odżywkę.
You might be interested:  Jak Układać Włosy Ścięte Na Boba?

Pamiętaj, aby Twoje włosy przed olejowaniem na mokro nie były obciążone produktami do stylizacji! Dzień przed unikaj lakieru, pianki bądź innych tego typu produktów. To bardzo ważne, jeśli chcesz, aby olej rzeczywiście wpłynął na poprawienie struktury włosa. Tylko na czystych włosach zabieg olejowania przynosi efektywne rezultaty.

Czy trzeba olejowac włosy?

Olejowanie włosów a łupież. Konsekwencje zbyt częstego olejowania włosów – Stosowanie olejów na włosy w nadmiarze wpływa negatywnie na ich wygląd – obciąża kosmyki, w związku z czym tracą one objętość, są przyklapnięte, tłuste, posklejane i nie prezentują się świeżo, nawet zaraz po umyciu.

Aplikowane na pasma oleje pozostawiają ochronną powłokę, jednak gdy warstwa jest zbyt gruba (to efekt nieprzemyślanego olejowania bez umiaru), włosy nie mogą wchłonąć żadnych składników odżywczych zawartych w odżywkach, maskach, płukankach, uzyskujemy więc odwrotny skutek od zamierzonego – kosmyki wyglądają jeszcze gorzej, niż przed rozpoczęciem olejowania i wcale nie są odżywione.

Zbyt częste zabiegi olejowania sprawiają, że oleje gromadzą się u nasady włosów – usunięcie ich pozostałości jest trudne, mogą więc w ten sposób podrażnić skórę głowy, zwiększając ryzyko wystąpienia łupieżu suchego. Wielokrotne próby zmycia olejów sprawiają, że nadużywamy szamponów do włosów – skóra głowy jest przesuszona, a drożdżaki Malassezia furfur odpowiedzialne za rozwój łupieżu, mają optymalne warunki do intensywnej kolonizacji (żywią się sebum).

 1. Niedokładne zmywanie lub nakładanie zbyt dużej ilości olejów, to tylko jedna z przyczyn łupieżu – do rozwoju schorzenia przyczynia się też np.
 2. niewłaściwa dieta, silny stres, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, nadużywanie produktów do stylizacji, niektóre choroby, zanieczyszczenia, czynniki środowiskowe.

Jak radzić sobie z tym problemem? Poza czasowym zaprzestaniem olejowania warto sięgnąć po profesjonalny szampon leczniczy Nizoral z 2% ketokonazolu w składzie, który skutecznie ogranicza wzrost grzybów Malassezia furfur (ich nadmierny rozrost może spowodować łojotokowe zapalenie skóry).

 1. Warto wspomnieć, że Nizoral ma klinicznie potwierdzone właściwości ograniczające uporczywy świąd i nadmierne łuszczenie się skóry głowy.
 2. Ten szampon leczniczy jest na tyle łagodny, że mogą go stosować osoby korzystające z koloryzacji oraz posiadające siwe włosy.
 3. Szampon należy stosować 2 razy w tygodniu, pozostawiając na skórze głowy na 3-5 minut przed spłukaniem.
You might be interested:  Jak Aloes Wpływa Na Włosy?

Zaatakowana drożdżakiem skóra powinna się zregenerować w ciągu standardowej 2-4 tygodniowej kuracji (w przeciwnym razie należy skorzystać z pomocy dermatologa, który ustali inną przyczynę łupieżu i wdroży optymalną metodę leczenia). Podsumowując, jak często olejować włosy ? Optymalną ilością są 1-2 zabiegi w tygodniu w przypadku włosów niskoporowatych i średnioporowatych oraz 2-3 zabiegi w tygodniu u osób z włosami wysokoporowatymi (olej powinien być dobrany nie tylko do potrzeb kosmyków, ale również do ich porowatości).