Włosy Niskoporowate Co To Znaczy?

Włosy Niskoporowate Co To Znaczy
Jak określić typ porowatości włosów? Poznaj cechy charakterystyczne Twoich włosów – Włosy Niskoporowate Co To Znaczy Delikatny peeling do skóry głowy dokładnie usunie zrogowaciały naskórek, oczyści skórę głowy i pobudzi wzrost nowych włosów. Szampon o zapachu pomarańczy z bergamotką sprawdzi się w pielęgnacji włosów normalnych i przetłuszczających się. To jak bardzo rozchylone są łuski włosów, często warunkowane jest genetycznie.

  Włosy niskoporowate to takie, które są zdrowe, gładkie i pełne blasku. Pod palcami są miękkie i układają się w taflę włosów. Trudno poddają się jakiejkolwiek stylizacji – niezmiennie wracają do swojej naturalnej formy i bardzo trudno je ujarzmić. Niskoporowatość oznacza, że łuski włosów ściśle przylegają do siebie, tworząc gładką powierzchnię. Ten rodzaj włosów pokocha olejki do włosów, które mają małe cząsteczki, bo tylko takie będą w stanie przeniknąć pomiędzy ciasno ułożone łuski włosów. Wybieraj lekkie oleje do włosów – olej kokosowy, babassu, masło shea , czy masło kakaowe . Włosy średnioporowate to najczęściej występujący rodzaj włosów. Takie włosy posiadają zarówno cechy włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych. Określamy je jako normalne. Są dość łatwe w stylizacji, ale nie tak samo jak włosy wysokoporowate. Nie są suche, w miarę gładkie, ale nie tak śliskie jak włosy niskoporowate. Do ich pielęgnacji najlepsze będą oleje o średnich cząsteczkach, czyli takie, które obfitują w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 7 i 9, na przykład olej śliwkowy, oliwa z oliwek, olej winogronowy , czy kameliowy. Odkryj olej Mango do włosów średnioporowatych . Włosy wysokoporowate rozpoznasz po tym, że podczas dotykania kosmyków wyczujesz nierówności pod palcami. To oznacza, że łuski włosów są mocno rozchylone i nieregularnie umiejscowione. Takie włosy są często zniszczone, matowe, suche i puszące się. Jeżeli chodzi o zalety – bardzo szybko schną i są podatne stylizacji. Aby dodać im witalności, warto wprowadzić do pielęgnacji oleje o dużych cząsteczkach, które uzupełnią luki pomiędzy łuskami.

  Jak sprawdzić czy włosy są Niskoporowate?

  Jak sprawdzić porowatość włosów? – Metod na sprawdzenie porowatości włosów jest kilka. W tym artykule przedstawimy Ci trzy metody, wybierane najczęściej. Metoda 1 – Test pływalności

   Napełnij szklankę lub miskę wodą o temperaturze pokojowej. Weź kilka kosmyków włosów i włóż je do wody. Włosy muszą być czyste, więc warto zrobić test w dniu, gdy myliśmy włosy. Przyglądaj się włosom przez około 4 minuty.
   Jeżeli Twoje włosy natychmiast opadają na dno, mają wysoką porowatość – Twoje włosy szybko wchłonęły wodę, stały się cięższe i szybko opadły. Jeżeli po 4 minutach Twoje włosy nadal pływają, to mają niską porowatość. Jeżeli Twoje włosy wolno opadają (np. po ok.2 minutach), masz średnią (normalną) porowatość.

  Metoda 2 – Test slajdów

   Chwyć kosmyk włosów. Zaczynając od końca włosów, przesuwaj palce w górę włosa w kierunku skóry głowy. Jeżeli droga jest “wyboista”, znaczy to, że masz włosy wysokoporowate. Jeśli włosy są gładkie, porowatość jest niska.

  Metoda 3 – Test butelki z rozpylaczem

   Oddziel niewielką ilość włosów – możę być grubsze pasemko. Spryskaj tę część niewielką ilością wody (najlepiej za pomocą buteleczki z atomizerem). Jeżeli woda spływa po włosach lub osiada się na nich w postaci kropelek, masz włosy niskoporowate. Jeśli natomiast włosy szybko wchłoną wodę – włosy są wysokoporowate. Jeśli natomiast woda utrzymuje się przez jakiś czas na włosach, a potem wsiąka (po minucie), masz normalny typ porowatości włosów.

  Jak wyglądają włosy Niskoporowate?

  Czym wyróżniają się włosy niskoporowate? – Włosy niskoporowate – co to znaczy? Takie włosy uznawane są za najbardziej zdrowe. Także ich wygląd jest godny pozazdroszczenia. Właściciele włosów niskoporowatych mają lśniące, gładkie, miękkie pukle. Łuski takich włosów ściśle do siebie przylegają, włosy nie puszą się, nie elektryzują, nie skręcają się, ani nie falują.

  Z drugiej strony są dość oporne na układanie i modelowanie, ponadto trudno je zmoczyć i wysuszyć po zamoczeniu. Włosy o niskiej porowatości szybko chłoną składniki zawarte w kosmetykach do włosów, dlatego trzeba postępować z nimi bardzo ostrożnie. Wchłonięte przez takie włosy składniki odżywcze dłużej pozostają w łuskach włosowych.

  Taki rodzaj włosów zasługuje na specjalne traktowanie, czyli szczególną formę pielęgnacji oraz stylizacji, a także kosmetyki, wśród których należy postawić przede wszystkim na specjalne oleje do włosów niskoporowatychdodawane do odżywek do włosów, ale też na keratynę, zioła, aloes i emolienty.